Рішення № 92806678, 05.11.2020, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2020
Номер справи
620/4257/20
Номер документу
92806678
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 листопада 2020 року м. Чернігів Справа № 620/4257/20

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Клопота С.Л.,

за участю секретаря Клопот С.Л.,

представника позивача Усової Ю.О.,

представника відповідача Коляди І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Фермерського господарства "Орлівка-Агро" до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И В:

Фермерське господарство "Орлівка-Агро" звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області, Державної податкової служби України та просить:

1. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних в такій реєстрації від 20.08.2020 № 1856333/40591143 про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1 від 30.07.2020.

2. Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №1 від 30.07.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 20.08.2020 № 1856333/40591143 про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1 від 30.07.2020 є протиправним оскільки грунтується на припущеннях відповідача і є повністю не обгрунтован.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які викладені у відзиві на позовну заяву, що приєднаний до матеріалів справи.

Представник Державної податкової служби України в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Суд вважає за можливе розглянути справу без його участі.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, суд вважає позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 20.08.2020 Фермерське господарство «ОРЛІВКА-АГРО» (далі по тексту ФГ «ОРЛІВКА-АГРО» - через електронний кабінет платника податків отримано рішення Комісії Головного управління ДПС у Чернігівській області № 1856333/40591143 про відмову у реєстрації податкової накладної № 1 від 30.07.2020.

30.08.2020 ФГ «ОРЛІВКА-АГРО» оскаржило Рішення про відмову до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області.

Рішенням Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області № 48664/40591143/2 від 08.09.2020 у задоволені скарги було відмовлено, відмовлено у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Не погодившись з таким рішенням, позивач оскаржив його до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно підпунктів а, б пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

У свою чергу, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України вважається і дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, шо засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних Податків та зборів (пункт 188.1 статті 188-Податкового кодексу України).

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована' в Єдиному реєстрі податкових .накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

За приписами пункту 201.16 статті 20.1 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах; визначених Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 Про затвердження Порядку ведення Єдиного- реєстру податкових накладних (далі - Порядок № 1246, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) податкова накладна , електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимоги Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації

Згідно пункту 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, серед іншого, наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку; формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування пункту 13 Порядку № 1246).

Так, механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі, - Реєстр)! організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в -Реєстрі (далі- комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів визначає Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Kабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (далі Порядок № 1 165).

Пунктом 4 Порядку № 1165 визначено, що у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрацій таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Згідно пункту 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до змісту пунктів 10, 11 Порядку № 1165 у разі зупиненая реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування - в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації'. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/'розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 52 від 12.12.2019 (далі Порядок № 520), прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування -в Реєстрі реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі по тексту - комісія регіонального рівня ).У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Згідно пункту 5 Порядку № 520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарі в/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки- фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, „"Послуг) - з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, -накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових- рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Пунктом 11 Порядку № 520 передбачено, що комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено`із Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Так, додатками № 1, № 3 до Порядку № 1165 визначені Критерії ризиковості платника податку на додану вартість та Критерії ризиковості здійснення операцій.

Пункт 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану- вартість, що міститься в додатку 1 до Порядку № 1165, передбачає наявність, у контролюючих органах податкової інформації, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання - покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

В свою чергу, додатком 3 до Порядку № 1165 визначено Критерії ризиковості і здійснення операцій, з аналізу яких слідує, що такого критерія ризиковості здійснення операцій, як наявна інформація про оформлення нереальних операцій у ланцюгу руху сум податку на додану вартість та формування схемного податкового кредиту не визначено Порядком № 1165, тому контролюючого органу були відсутні підстави віднесення Позивача до ризикових платників податків.

Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що рішення Комісії контролюючого органу повинно містити, як чітку підставу для зупинення реєстрації ПН/РК, так і чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

Однак, рішення про зупинення реєстрації податкової накладної не містять в собі мотивації підстав та причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, як і не містять доказів наявності податкової інформації, що свідчать про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником з посиланням на відповідні документи.

Крім того, рішення про зупинення реєстрації податкової накладної не містить вичерпного переліку документів, які необхідно подати платнику податків.

Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що недотримання принципу правової визначеності під час зупинення реєстрації податковим накладної призвело до необізнаності платника податків щодо вичерпного-переліку необхідних документів, які він повинен був надати контролюючому органу, внаслідок чого позивач не зміг належним чином виконати свої обов`язки, щодо реєстрації податкової накладної.

Господарською операцією, по якій було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування №1 від 20.08.2020 на суму податку на додану вартість 426608 грн., сума каригуваня податкового зобов`язання та податкового кредиту 71101,33 грн. був Договір купівлі-продажу №19 від 27 липня 2020 року, укладений між ФГ «ОРЛ1ВКА-АГРО» та ТОВ «АГРО-САД ПЛЮС» (надалі Договір поставки, копія). Предметом Договору купівлі-продажу є продаж вирощеної сільськогосподарської продукції, врожаю 2020 року - пшеницю у кількості 82,040 тон за ціною 426608,00 грн./т з ПДВ.

У відповідності до п. 1.1 Договору купівлі-продажу продавець зобов`язується поставити і передати у власність Покупця, а покупець прийняти і оплатити Товар (пшеницю врожаїв 2020 року відповідно до умов цього Договору. Датою поставки товару рахується дата виписки видаткової накладної на кожну партію Товару. Ціна встановлена у відповідності до діючих цін на ринку в України та буде вказана у рахунках- фактурі та видаткових накладних. Продавець зобов`язується забезпечити Покупця наступними документами на Товар: рахунок на оплату, видаткова накладна на відповідну кількість товару, ТТН. Що і було виконано зі сторони продавця ФГ «ОРЛІВКА-АГРО», що підтверджується доданими-до позовної заяви документами.

У відповідності до Квитанції №2 з плати за землю за 2020 рік поданою платником ФГ «ОРЛІВКА-АГРО» зазначено, що за орендовані земельні ділянки, які знаходяться в оренді ФГ «ОРЛІВКА-АГРО», сплачується податок за землю.

У відповідності до довідки Орлівської сільської ради Ногігород-Сіверського району Чернігівської області від 06.08.2020 №547 зазначено, що в користуванні Фермерського господарства «ОРЛІВКА-АГРО», на території Орлівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області, станом на 01.01.2020 знаходяться землі загальною площею 198,4 га з них:

- Невитребувані паї та спадщина 58,5 га (рілля), згідно договорів оренди земельної ділянки №1,2 від 04.07.2019.

- Договори з громадянами (паї) 100,4 га (рілля), згідно договорів про оренду земельної ділянки.

- Оренда землі по аукціону 38,5035 га (рілля), згідно договору оренди і землі від 18.10.2018.

У відповідності до довідки № 250 Орлівської сільської ради Новгороді-Сіверського району Чернігівської області від 10.08.2020 зазначено, що в користуванні Фермерського господарства «ОРЛІВКА-АГРО» на території Попівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області знаходяться земельні ділянки загальною площею 89,3 га, з них:

- Договори з громадянами паї 89,3 га (рілля), згідно договорів про оренду земельних ділянок.

У відповідності до звіту про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2020 року вказано, що саме ФГ «ООЛІВКА-АГРО» посіяло, в тому числі вказана і пшениця озима.

Також, на підтвердження збору врожаю ФГ «ОРЛІВКА-АГРО» додана квитанція №2 Державної служби Статистики України на 01.09.2020.

Підтвердження кількості витраченого на посів пшениці зерна вказано в акті №1 витрати насіння і садивного матеріалу за вересень 2019-року.

Продаж товару здійснена згідно Договору купівлі-продажу №19 від 27 липня 2020 року, згідно видаткової накладної №1 від 30.08.2020 на суму 426608,00 грн. Поставка ярого ячменю відбувалась транспортом покупця, згідно товаро-транспортних накладних №213 від 30 липня 2020 року, №214 від 30 липня 2020 року за адресою с. Івот, Шосткинський район, Сумська область.

На підтвердження виконання господарської операції до справи додано видаткову накладну, між ФГ «ОРЛІВКА-АГРО» та ТОВ «Агро-Сад-Плюс» від 30 липня 2020 року на суму 426608, 00 грн., яка була подана до Комісії з питань зупинення реєстрації податкових накладних ГУ ДПС України в Чернігівській області.

Окрім видаткової накладної на підтвердження здійснення господарської операції на продаж сільськогосподарської продукції товарно-транспортні накладні.

Також господарська операція підтверджується платіжним дорученням №357 на суму 60000, 00 грн. від 07.08.2020 та платіжним дорученням №362 від 10 серпня 2020 року.

У відповідності до укладеного Договору №3 від 01 березня 2020 року між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 надалі «орендодавець» та ФГ «ОРЛІВКА-АГРО» надалі «орендар», вказано, що орендодавець зобов`язується передати орендареві в строкове платне користування транспортні засоби та самохідні машини чи механізми (далі - Техніка), а орендар зобов`язується прийняти Техніку орендодавця та сплачувати Орендодавцеві орендну плату за її використання. До Договору додається Додаток №1 де вказаний перелік Техніки, що передається в оренду.

На підтвердження вище вказаного Договору від 01.03.2020 додано Акт приймання-передачі №1 від 01 березня 2020 року.

На підтвердження виконання робіт між сторонами був складений та підписаний Акт прийому-передачі виконаних робіт до Договору №1 від 01.03.2020.

Окрім того, на виконання сільськогосподарських робіт ФГ «ОРЛІВКА-АГРО» уклало Договір з фізичною особою ОСОБА_2 від 01.03.2020 про те, що Виконавець здійснює польові сільськогосподарські роботи орендованою сільськогосподарською технікою, з повним комплектом навісного обладнання у відповідності до технічних можливостей цієї техніки. До Договору на виконання сільськогосподарських робіт підписаний Акт-прийому передачі виконаних робіт (надання послуг) від 04.08.2020 та Акт-приймання передачі виконаних робіт.

На підтвердження кількості зібраного врожаю надано виписку з реєстру про намолот зерна і зібраної площі за липень 2020 року на пшеницю озиму в кількості за липень 40 га, за серпень 10 га.

Після зібраного врожаю між ФГ «ОРЛІВКА-АГРО» (надалі Замовник) та фізичною особою ОСОБА_3 (надалі Виконавець) було укладено Договір надання послуг №2 від 20 липня 2020 року. У відповідності до укладеного Договору Замовник замовляє, а виконавець здійснює перевезення намолоченого зерна від комбайна до складу зберігання, сільськогосподарською технікою, яка знаходиться у фермерському господарстві у відповідності до технічних можливостей цієї техніки. Даний договір визначає перевезення зерна на період молотьби сільськогосподарської продукції у фермерському господарстві. На виконання умов Договору між сторонами підписаний Акт прийому передачі наданих послуг до договору № 2 від 20.07.2020 від 04.08.2020.

Підтвердженням зберігання сільськогосподарської продукції є Договір про оренду нежитлового приміщення від 28.12.2018 укладений між ФГ «ОРЛІВКА-АГРО» та фізичною особою ОСОБА_2 , що підтверджується Актом приймання-передачі від 30 грудня 2018 року, Реєстром №1 та №2 на прийом зерна та іншої продукції в склад за липень 2020 року та серпень 2020 року.

Для збору врожаю та заправки техніки ФГ «ОРЛІВКА-АГРО» надано: рахунок-фактуру № СФ-001453 від.21.10.2019; платіжне дорученні №84 від 10.09.2019; рахунок-фактура №СФ- 001179 від 09.09.2019; платіжне доручення №20 від 10.02.2020: рахунок-фактура №СФ-000123 від 10.02.2020; платіжне доручення №111 від 13.11.2019; видаткова накладна №РН-002340 від 13.11.2019; платіжне доручення №98 від 21.10.2019; платіжне доручення №66 від 13.08.2019; видаткова накладна № РН-001550 від 13.08.2019.

Також ФГ «ОРЛІВКА-АГРО» було заключено Договори на поставку добрив з такими організаціями:

- ТОВ «АГРО-ЕКСПЕРТ» договір №АЕ -226-2001/20 від 20.01.2020, видаткова накладна №2285 від 27.05.2020, придбаванця-Болівар Форте.

- ТОВ «КРОП-ІНКРІС» договір №00044-ЧН від 13.12.2019, додаток до договору №КІ000000198 від 06.02.2020, придбання міндобрива Квантум зернові.

- ТОВ «НЕЙРОН» договір №237-НД від 13.11.2019, накладна №НР006806 від 20.11.2019, придбання селітри амічної.

- ТОВ ТД «АГРОСТОК Україна» договір №273-АСТД від 10.02:2020 видаткова накладна №АТ001156 від 20.02.2020 року, придбання діамофоски.

Тобто позивачем були надані всі необхідні пояснення та документальні підтвердження господарської операції щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

А відтак, рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних в такій реєстрації від 20.08.2020 № 1856333/40591143 про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1 від 30.07.2020 є протиправним та підлягає скасуванню.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При вказаних обставинах суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, позов підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Фермерського господарства "Орлівка-Агро" підлягає стягненню сплачений ним при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 2102,00 грн.

Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов Фермерського господарства "Орлівка-Агро" (провул.Базарний, буд.3, с.Орлівка, Новгород-Сіверський район, Чернігівська область,16070) до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області (вул.Реміснича, буд.11, м.Чернігів,14000), Державної податкової служби України ( Львівська пл., 8 м. Київ, 04053) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії -задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних в такій реєстрації від 20.08.2020 № 1856333/40591143 про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1 від 30.07.2020.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №1 від 30.07.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Стягнути з Державної податкової служби України на користь Фермерського господарства "Орлівка-Агро" судовий збір в рзмірі 2102,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Повний текст рішення виготовлено 12 листопада 2020 року.

Суддя С.Л. Клопот