Рішення № 92806480, 12.10.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2020
Номер справи
160/7830/20
Номер документу
92806480
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2020 рокуСправа № 160/7830/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Голобутовського Р.З.

за участі секретаря судового засідання Грунської Ю.О.

представника позивача Присенко О.Г.

представника відповідача Безбабної М.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро у порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

10.07.2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА» (далі - позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0008195330 від 30.01.2020 року, винесене на підставі акту № 2445/04-36-53-30/33165522 від 17.01.2020 року про результати камеральної перевірки з питань своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за вересень 2019 року.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що за результатами камеральної перевірки від 17.01.2020 року відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0008195330 від 30.01.2020 року про нарахуванням штрафу на загальну суму 1128720,00грн. за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної від 09.09.2019 р. №10. Позивач вважає безпідставним накладення відповідачем штрафу, оскільки акт перевірки отримано ним 30.01.2020 року тобто в день прийняття оспорюваного податкового повідомлення-рішення, чим фактично позбавлено позивача можливості подати свої заперечення на акт перевірки та додаткові документи. Крім того, відповідачем не дотримано термінів прийняття податкового повідомлення-рішення, оскільки датою відліку робочих днів, визначених п. 86.8 Податкового кодексу України, є день, наступний за днем вручення платнику податків акту. З огляду на викладене, податкове повідомлення-рішення № 0008195330 від 30.01.2020 року прийняте з порушенням встановлених правил та процедур, а також прийняте передчасно, тому підлягає скасуванню як протиправне.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.07.2020 року відкрито провадження у адміністративній справі; справу №160/7830/20 призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого судового засідання на 04.08.2020 року об 11 год.

Цією ж ухвалою відповідачу надано строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали, разом із доказами, що підтверджують заперечення проти позову.

03.08.2020 відповідачем подано клопотання про надання додаткового часу для підготовки відзиву та надання доказів, у зв`язку з чим просить відкласти підготовче судове засідання на іншу дату.

У підготовчому засіданні 04.08.2020 року судом оголошено перерву до 18.08.2020 року до 11:15 год.

17.08.2020 року представником позивача подано заяву про відкладення розгляду справи у зв`язку з її перебування у щорічній відпустці з 17.08.2020 року по 05.09.2020 року.

18.08.2020 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, у якому просить відмовити у задоволенні позовної заяви та обґрунтування своєї правової позиції зазначає, що доводи позивача про безпідставність застосування штрафних санкції до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА» є хибними. Головним управління ДПС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку ТОВ «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА» з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрів податкових накладних за період виписки вересень 2019 року та встановлено порушення п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: порушення граничних термінів реєстрації податкової накладної від 09.09.2019 р. №10, яку фактично зареєстровано 26.12.2019 р. З огляду на викладене, відповідно до п. 120-1.1 ст. 120-1 цього Кодексу податковим органом цілком обґрунтовано винесено податкове повідомлення-рішення № 0008195330 від 30.01.2020 року щодо застосування штрафу на загальну суму 1128720 грн. за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладених. Також відповідач зауважує, що акт перевірки, на підставі якого прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення, не направлявся позивачу засобами поштового зв`язку, а був вручений 17.01.2020 року головному бухгалтеру товариства ОСОБА_1, тому доводи позивача про передчасність винесення рішення, що оскаржується, є безпідставними. Зважаючи на викладене, податкове повідомлення-рішення № 0008195330 від 30.01.2020 року прийняте відповідачем на підставі, у межах та у спосіб, що передбачений чинним законодавством.

18.08.2020 року у підготовчому засіданні оголошено перерву до 15.09.2020 року до 10:30 год.

15.09.2020 року розгляд справи перенесено на 21.09.2020 року на 13:00 год.

21.09.2020 позивачем надано відповідь на відзив, в якій не погоджується з доводами відповідача, викладеними у відзиві. Зазначає, що при поданні позовної заяви до позову долучено копію поштового конверту з номером поштового відправлення 51206017222961, згідно з яким позивачем отримано копію акту № 2445/04-36-53-30/33165522 від 17.01.2020 року саме 30.01.2020 року, у зв`язку з чим доводи відповідача про ненаправлення акту засобами поштового зв`язку не відповідають дійсності. Щодо підписання акту головним бухгалтером ОСОБА_1 зазначає, що остання готова надати пояснення у судовому засіданні для з`ясування усіх обставин справи.

21.09.2020 року судом закрито підготовче засідання та ухвалено перейти до розгляду справи по суті.

21.09.2020 року, у зв`язку із задоволенням клопотання представника позивача про виклик свідка, оголошено перерву у судовому засіданні до 06.10.2020 року до 10:30 год.

06.10.2020 року розгляд справи перенесено на 12.10.2020 року на 10:50 год.

У судовому засіданні 12.10.2020 року допитано свідка ОСОБА_1 .

Представник позивача підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача просила відмовити у задоволенні позову, посилаючись на доводи, викладені у відзиві.

Дослідивши матеріали, заслухавши представників сторін, свідка, суд встановив наступні обставини справи.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА» зареєстровано 13.09.2004 року, про що вчинено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації юридичної особи за ідентифікаційним кодом 33165522.

Юридична адреса Товариства з обмеженою відповідальністю «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА»: 51283, Дніпропетровська обл., Новомосковський р-н, село Піщанка, вулиця Степова, будинок 2А, 2Б.

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань видами діяльності ТОВ «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА» за КВЕД є: 27.12 Виробництво електророзподільчої та контрольної апаратури (основний); 27.33 Виробництво електромонтажних пристроїв; 28.99 Виробництво інших машин і устаткування спеціального призначення, н. в. і. у.; 43.21 Електромонтажні роботи; 46.14 Діяльність посередників у торгівлі машинами, промисловим устаткуванням, суднами та літаками; 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; 33.14 Ремонт і технічне обслуговування електричного устаткування; 33.20 Установлення та монтаж машин і устаткування; 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель; 42.22 Будівництво споруд електропостачання та телекомунікацій.

17.01.2020 року ГУ ДПС у Дніпропетровській області на підставі пп. 19-1.1. п. 19-1 ст. 19-1, пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, у порядку пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 та п. 76.1 ст. 76 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА» (код ЄДРПОУ 33165522) з питання своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, складених за вересень 2019 року, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних у грудні 2019 року.

За результатами перевірки складено акт № 2445/04-36-53-30/33165522 від 17.01.2020 року.

За висновком акту № 2445/04-36-53-30/33165522 від 17.01.2020 року перевіркою встановлено порушення п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: порушено граничні строки реєстрації по 1 податковій накладній/розрахункам коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, складених за вересень 2019 року на загальну суму податку на додану вартість 2821800,00грн., у тому числі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів на загальну суму ПДВ 2821800,00грн.:

- податкова накладна №10 від 09.09.2019, граничний строк реєстрації - 30.09.2019 р., фактично зареєстрована - 26.12.2019 р., кількість днів порушення строку - 87 днів, сума ПДВ - 2821800,00 грн.

Відповідальність платника передбачена п. 120-1.1. ст. 120-1 Податкового кодексу України у розмірі 40% від суми ПДВ в означеній податковій накладній, загальна сума штрафу становить 1128720 грн.

Копія акту вручена головному бухгалтеру Товариства з обмеженою відповідальністю «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА» 17.01.2020 р.

Докази подання заперечень на акт матеріали справи не містять.

30.01.2020 року на підставі акту № 2445/04-36-53-30/33165522 від 17.01.2020 року відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Н» №0008195330 від 30.01.2020 року, згідно з яким до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА» застосовано штраф у розмірі 1128720,00 грн.

Не погодившись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).

Контролюючі органи згідно з п. 75.1 ст. 75 ПК України мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Камеральною відповідно до пп.75.1.1. ст. 75 ПК України вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Законом України № 1797-VIII від 21.12.2016 підпункт 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 ПК України доповнено абзацом другим, відповідно до якого камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Відповідно до п. 76.1. ст. 76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов`язкова.

Згідно з п. 76.3 ст. 76 ПК України камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

Відповідно до п. 76.2. ст. 76 ПК України порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.

Так, відповідно до п. 86.2. ст. 86 ПК України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Відповідно до п. 42.2. ст. 42 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв`язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення (п. 42.5. ст. 42 ПК України).

Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами (пункт 14.1.60 ст.14 ПК України).

Відповідно до положень п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Положенням п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Положенням п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України визначено, що у разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Так, згідно із п. 120-1.1. ст. 120-1 ПК України, в редакції чинної на момент спірних відносин, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Законодавцем чітко визначено обов`язок платника податку (продавця, постачальника) в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. При цьому, реєстрація таких податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням таких граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Порушення платниками податку на додану вартість граничного строку для реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних тягне за собою накладення штрафу у розмірі, визначеному ст. 120-1 ПК України.

У ході розгляду справи встановлено, що оспорюване податкове повідомлення-рішення № 0008195330 від 30.01.2020 року прийнято за результатами камеральної перевірки, проведеної 17.01.2020 року з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вказаною перевіркою встановлено порушення граничного строку реєстрації 1-ої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних за вересень 2019 року на загальну суму ПДВ 2821800,00 грн., а саме:

- податкова накладна №10 від 09.09.2019 року, дата складання - 09.09.2019 року, граничний строк реєстрації - 30.09.2019 року, фактично зареєстрована в ЄРПН - 26.12.2019 року. Кількість днів порушення строку реєстрації - 87 днів, сума ПДВ - 2821800грн.

Позивач не погоджується з податковим повідомленням-рішенням № 0008195330 від 30.01.2020 року, оскільки вважає, що відповідачем порушено процедуру прийняття податкового повідомлення-рішення.

Суд не бере до уваги таке твердження позивача, оскільки ТОВ «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА», як платник податку, має обов`язок в установлені терміни зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивачем не обґрунтовано своєї позиції щодо суті встановленого у ході перевірки порушення строків реєстрації податкової накладної №10 від 09.09.2019 року.

Щодо процедури прийняття податкового повідомлення-рішення № 0008195330 від 30.01.2020 року, суд зазначає наступне.

Позивач, зауважуючи, що порушена процедура прийняття спірного податкового повідомлення-рішення, акцентував увагу на тому, що відповідачем порушено вимоги п. 86.7 ст.86 ПК України щодо можливості подання заперечень на акт перевірки та додаткових документів, оскільки акт перевірки був отриманий 30.01.2020 року тобто в день прийняття вказаного податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 86.7 ст.86 ПК України у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки).

Такі заперечення та/або додаткові документи розглядаються контролюючим органом протягом семи робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв`язку з необхідністю з`ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податків (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень та/або додаткових документів, про що такий платник податків зазначає у запереченнях та/або листі про надання додаткових документів в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу.

Отже, законодавцем передбачена можливість у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті перевірки, подати свої заперечення на такий акт протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта.

З матеріалів справи видно, що акт перевірки № 2445/04-36-53-30/33165522 від 17.01.2020 року, що став підставою для прийняття оспорюваного у цій справі податкового повідомлення-рішення, вручений 17.01.2020 року головному бухгалтеру ТОВ «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА» - ОСОБА_1., про що свідчить відповідна відмітка про вручення на примірнику акту.

Допитана в якості свідка ОСОБА_1 підтвердила, що була ознайомлена з актом в приміщені податкової та поставила підпис 17 числом.

Враховуючи викладене, доводи позивача про те, що акт перевірки отриманий лише 30.01.2020 року, що унеможливило подання заперечень на нього, є безпідставними та такими, що спростовується наявними у матеріалах справи доказами.

Надані позивачем в якості доказів отримання копії акту перевірки поштою 30.01.2020 року конверт та інформація про результати пошуку на сайті Укрпошти "відстежити посилку за номером накладної" №5120601722961 не враховується судом, оскільки вони не містять жодних ідентифікуючих ознак того, що у відправленні за №5120601722961 знаходився саме акт перевірки № 2445/04-36-53-30/33165522 від 17.01.2020 року.

Окрім того, позивачем не надано суду належних доказів на підтвердження його позиції щодо непогодження з висновками акту про порушення строку реєстрації податкової накладної №10 від 09.09.2019 року. Доказів подання заперечень на акт перевірки № 2445/04-36-53-30/33165522 від 17.01.2020 року матеріали справи також не містять.

Відтак, належними доказами не підтверджено доводи позивача про позбавлення його можливості подати заперечення на акт перевірки.

За таких обставин, порушень процедури прийняття податкового повідомлення-рішення з матеріалів справи не встановлено.

З огляду на викладене, податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 0008195330 від 30.01.2020 року, яким на позивача накладено штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної №10 від 09.09.2019 року, прийняте на підставі, у межах та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України та відповідає критеріям, визначеним положеннями ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Нормами ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд зазначає, що позивачем не доведено та не підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Натомість відповідачем як суб`єктом владних повноважень доведено правомірність своїх дій щодо прийняття рішення, що оскаржується.

Враховуючи викладене, суд робить висновок про відсутність підстав для задоволення позову.

Згідно з ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України в разі відмови в задоволенні позову судові витрати не присуджуються на користь сторони за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 72-77, 139, 242-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ДАК-ЕНЕРГЕТИКА» (вул. Степова, буд. 2А, 2Б, с. Піщанка, Новомосковський район, Дніпропетровська область, 51283, код ЄДРПОУ 33165522) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, буд. 17А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ 43145015) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне рішення складено 21 жовтня 2020 року.

Суддя Р.З. Голобутовський