
Справа № 372/3352/20
Провадження № 3-990/20
П О С Т А Н О В А
іменем України
12 листопада 2020 року Обухівський районний суд Київської області в складі: головуючого судді Тихнаського О.Б., при секретарі Ковтуненко Ю.В., за участю прокурора Хіміча І.І., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, уродженця с. Кам`янське Арцизького району Одеської області, що проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , який є пенсіонером, депутатом Трипільської сільської ради Обухівського району Київської області, відомості про притягнення протягом року до адміністративної відповідальності відсутні, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Трипільської сільської ради Обухівського району Київської області, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 1726 КУпАП, на якого поширюється його дія, порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та пп. 1 п. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, а саме несвоєчасно 16.08.2020 року, без поважних причин, подавши щорічну декларацію за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він несвоєчасно, без поважних причин, 16.08.2020 року подав щорічну декларацію за 2018 рік в зв`язку з технічними причинами. Вину свою у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав повністю.
Прокурор Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Хіміч І.І., зазначив, що в матеріалах справи достатньо доказів на підтвердження скоєного адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , а тому останній повинен бути притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинене.
Під час судового розгляду встановлено, що згідно з протоколом першої сесії Трипільської сільської ради Обухівського району Київської області сьомого скликання, яка відбулась 06.11.2015, за громадянином ОСОБА_1 визнано повноваження депутата зазначеної ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з ч.3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється вимоги та обмеження встановлені Законом - депутати місцевих рад зобов`язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тобто, ОСОБА_1 , будучи депутатом Трипільської сільської ради, є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до публічно доступної інформації про оприлюднені суб`єктами декларування електронні декларації ОСОБА_1 подав свою декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, о 13 год. 28 хв. 16.08.2018 року, а мав подати в період часу з 00 год. 00 хв 01.01.2018 року по 00 год. 00 хв. 01.04.2020 року, тобто несвоєчасно, без поважних причин.
Крім цього, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, протоколом Трипільської сільської територіальної виборчої комісії від 25.10.2015 року, скриншотами декларацій та КЕП, копією рішення Трипільської сільської ради від 06.11.2015, копією присяги депутата сільської ради ОСОБА_1 .
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, оцінюючи докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що дії ОСОБА_1 є винними та суспільно шкідливими і їх необхідно кваліфікувати за ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Обираючи міру стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, відсутність обтяжуючих та пом`якшуючих відповідальність обставин та вважає необхідним призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином, з урахуванням ЗУ «Про судовий збір» з особи яка визнана винною у вчинені адміністративного правопорушення підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 279, 280, 283 КУпАП України,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути, згідно ст. 4 ч. 2 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок, які перерахувати на наступні реквізити: отримувач коштів Обух. УК/м. Обухів/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37851055, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA038999980313111206000010449, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.
Строк пред`явлення до виконання постанови 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя Тиханський О.Б.