Рішення № 92799071, 11.11.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2020
Номер справи
420/9764/20
Номер документу
92799071
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/9764/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2020 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бжассо Н.В.,

розглянув в порядку письмового провадження в м. Одеса за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей встановлених ст.ст.268-272, 287 КАС України адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», Приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування постанов

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 ) до Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», Приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович, за результатом розгляду якого позивач просить суд:

Визнати протиправними дії Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича щодо відкриття виконавчого провадження №62664303 з виконання виконавчого напису, виданого 16.07.2020 приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай Олегом Станіславовичем, реєстровий номер №11195.

Визнати протиправною та скасувати постанову Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича ВП № 62664303 від 28.07.2020 про відкриття виконавчого провадження.

Визнати протиправною та скасувати постанову Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника від 11.09.2020 у виконавчому провадженні №62664303.

Судові витрати покласти на відповідача.

В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначає, що 21.09.2020 року, після надходження до місця його роботи постанови про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника винесену відповідачем 11.09.2020, ОСОБА_1 дізнався, що має статус боржника у виконавчому провадженні ВП № 62664303, яке відкрито 28.07.2020 на користь ТОВ «Вердикт Капітал» на виконання виконавчого напису № 11195 виданого 16.07.2020 Приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай Олегом Станіславовичем. У цій постанові в розділі адреса боржника зазначено, що позивач має дві адреси. Перша адреса: АДРЕСА_1 . Друга адреса: АДРЕСА_2 . Позивач зазначає, що з огляду на паспорта громадянина України, він починаючи з 04.04.2008 року по теперішній час, в тому числі і на час відкриття, 28.07.2020 року, виконавчого провадження ВП № 62664303, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 . Відміток про зміну місця реєстрації в паспорті відсутні. Довідка про реєстрацію місця проживання/перебування фізичної особи на території м. Одеси № Г1-197644-ф/л від 22.09.2020 року, видана ЦНАП ОМР, також підтверджує, що ОСОБА_1 постійно мешкав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , починаючи з 04.04.2008 року по теперішній час. Позивач зазначає, що відповідач має право на ведення незалежної професійної діяльності виключно у виконавчому окрузі м. Києва, у зв`язку із чим, він не мав права відкривати виконавче провадження поза межами свого виконавчого округу та ухвалювати в рамках цього провадження інші постанови. Відтак, на думку позивача, відповідач приватний виконавець Клименко Р.В. відкрив виконавче провадження без належних повноважень, чим порушив ч. 2 ст. 24 Закону №1404. Отже, постанова приватного виконавця Клименко Р.В. про відкриття виконавчого провадження № 62664303 від 28.07.2020 є протиправною та підлягає скасуванню. У зв`язку з тим, що постанова про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника є похідною від постанови про відкриття виконавчого провадження, винесена приватним виконавцем 11.09.2020 в межах виконавчого провадження № 62664303 з порушенням правил територіальної підвідомчості, вона, також, є протиправною та підлягає скасуванню.

Ухвалою суду від 05.10.2020 року відкрито провадження у справі з урахуванням особливостей встановлених ст. ст. 268-273, 287 КАС України.

Ухвалою суду від 05.10.2020 року витребувано від Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва, ОСОБА_2 , належним чином посвідчені копії матеріалів виконавчого провадження № 62664303 та довідку із зазначенням реєстраційного номеру облікової картки платника податків ОСОБА_2 зупинено провадження по справі №420/9764/20 до 03 листопада 2020 року до 14 години 15 хвилин.

03.11.2020 року засобами електронного зв`язку від відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, з огляду на який, відповідач вважає позов таким, що не належить до задоволення. Відповідач зазначає, що місце проживання боржника: АДРЕСА_4 - визначене виконавчим написом № 11195 від 16.07.2020 року. Аналогічна інформація зазначена в заяві про примусове виконання рішення.

Відповідач зазначає, що місце реєстрації не є підтвердженням того, що особа проживає за даною адресою.

03.11.2020 року суд поновив провадження у справі.

03.11.2020 року від позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі.

Інші учасники судового процесу до судового засідання не з`явилися, належним чином та своєчасно повідомлялися про дату, час і місце судового розгляду, про причини неявки суд не повідомили.

Згідно з ч. 3 ст. 268 КАС України, неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.

Справу розглянуто в порядку письмового провадження відповідно до положень ч. 9 ст. 205 КАС України.

Суд розглянув матеріали справи, всебічно і повно з`ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінив надані учасниками справи докази в їх сукупності та робить наступні висновки.

16.07.2020 року приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Гораєм О.С. видано виконавчий напис № 11195 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Вердикт Капітал» заборгованість у сумі 16989,01 грн. за кредитним договором № 93726482000 від 23.02.2017 року.

У виконавчому написі зазначено адресу реєстрації ОСОБА_1 : АДРЕСА_2 та місце проживання: АДРЕСА_1 .

27.07.2020 року ТОВ «Вердикт Капітал» звернулося до приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Р.В. із заявою про примусове виконання виконавчого напису від 16.07.2020 року № 11195.

У заяві вказано адресу місця реєстрації ОСОБА_1 : АДРЕСА_2 та адресу проживання: АДРЕСА_1 .

28.07.2020 року приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва Клименком Р.В. прийнято постанову ВП № 62664303 про відкриття виконаного провадження з виконання виконавчого напису № 11195 від 16.07.2020 року.

Також, 11.09.2020 року приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва Клименком Р.В. прийнято постанову ВП № 62664303 звернення стягнення на доходи ОСОБА_1 , який отримує дохід від Одеського комерційного підприємства у вигляді ТОВ «Облагрообладнання»: 65031, Одеська обл.., Малиновський р-н., вул. Новомосковська дорога, буд. 23/1.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про виконавче провадження", виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України "Про виконавче провадження", примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

Згідно п.3 ч.1 ст.3 Закону України "Про виконавче провадження", відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих написів нотаріусів.

Згідно з ч. ч. 1, 3, 4 ст. 4 ЗУ «Про виконавче провадження», у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред`явлення рішення до виконання.

У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв`язку та адреси електронної пошти.

Виконавчий документ підписується уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплюється печаткою. Скріплення виконавчого документа печаткою із зображенням Державного Герба України є обов`язковим, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, згідно із законом зобов`язаний мати таку печатку.

Виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред`явлення, якщо: 1) рішення, на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної сили (крім випадків, коли рішення у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання); 2) пропущено встановлений законом строк пред`явлення виконавчого документа до виконання; 3) боржника визнано банкрутом; 4) Національним банком України прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку-боржника; 5) юридичну особу - боржника припинено; 6) виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею, або якщо стягувач не подав заяву про примусове виконання рішення відповідно до статті 26 цього Закону; 7) виконання рішення не передбачає застосування заходів примусового виконання рішень; 8) стягувач не надав підтвердження сплати авансового внеску, якщо авансування є обов`язковим; 9) виконавчий документ не підлягає виконанню органами державної виконавчої служби, приватним виконавцем; 10) виконавчий документ пред`явлено не за місцем виконання або не за підвідомчістю.

У разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим цією статтею, стягувач має право звернутися до суду чи іншого органу (посадової особи), що видав виконавчий документ, щодо приведення його у відповідність із зазначеними вимогами.

При поверненні стягувачу виконавчого документа без прийняття до виконання стягувачу повертається сплачений ним авансовий внесок.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України "Про виконавче провадження", примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

Згідно з ч. 1 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Відповідно до ч.1 ст.22 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", про початок діяльності приватний виконавець повідомляє Міністерство юстиції України.

Пунктом 2 частини 2 вказаної статті передбачено, що у повідомленні про початок діяльності обов`язково зазначаються виконавчий округ, на території якого приватний виконавець має намір здійснювати діяльність.

Пунктом 4 частини 2 статті 23 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" передбачено, що у Єдиному реєстрі приватних виконавців України містяться відомості про виконавчий округ, на території якого приватний виконавець здійснює діяльність.

Відповідно до частин 1, 2, 3, 6 статті 25 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", виконавчим округом є територія Автономної Республіки Крим, області, міста Києва чи Севастополя.

Приватний виконавець має право приймати до виконання виконавчі документи, місце виконання яких відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" знаходиться у межах Автономної Республіки Крим, області або міста Києва чи Севастополя, у яких розташований його виконавчий округ.

Інформація про приватних виконавців виконавчого округу та реквізити їхніх офісів розміщуються у всіх судах та в органах державної виконавчої служби, розташованих у межах відповідного виконавчого округу.

Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.

Згідно ч.2 ст.24 Закону України "Про виконавче провадження", приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника.

Аналіз наведених норм законодавства дає підстави для висновку, що і Закон України "Про виконавче провадження", і Закон України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" визначають вимоги (критерії) до місця відкриття приватним виконавцем виконавчого провадження. При цьому, згідно з частиною 3 статті 25 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", право приватного виконавця відкривати виконавче провадження обмежується виконавчим округом, на території якого приватний виконавець здійснює діяльність та відомості щодо якого внесені та містяться у Єдиному реєстрі приватних виконавців України.

При цьому, з огляду на зміст частини 2 статті 24 Закону України "Про виконавче провадження", у разі якщо місце проживання, перебування боржника - фізичної особи та місцезнаходження боржника - юридичної особи або місцезнаходження майна боржника розташовано в окрузі, в якому приватний виконавець здійснює діяльність та відповідно на яку розповсюджуються відповідна компетенція цього приватного виконавця, він має право прийняти до виконання відповідні виконавчі документи та відкрити виконавче провадження з їх виконання.

Частиною 5 статті 24 Закону України "Про виконавче провадження"визначено, що у разі необхідності проведення перевірки інформації про наявність боржника чи його майна або про місце роботи на території, на яку не поширюється компетенція державного виконавця, державний виконавець доручає проведення перевірки або здійснення опису та арешту майна відповідному органу державної виконавчої служби. Порядок надання доручень, підстави та порядок вчинення виконавчих дій на території, на яку поширюється компетенція іншого органу державної виконавчої служби, передачі виконавчих проваджень від одного органу державної виконавчої служби до іншого, від одного державного виконавця до іншого визначаються Міністерством юстиції України. Для проведення перевірки інформації про наявність боржника чи його майна або про місце роботи в іншому виконавчому окрузі приватний виконавець має право вчиняти такі дії самостійно або залучати іншого приватного виконавця на підставі договору про уповноваження на вчинення окремих виконавчих дій, типова форма якого затверджується Міністерством юстиції України.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.26 Закону України "Про виконавче провадження", виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону за заявою стягувача про примусове виконання рішення.

Частиною 3 статті 26 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що у заяві про примусове виконання рішення стягувач має право зазначити відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення (рахунок боржника, місце роботи чи отримання ним інших доходів, конкретне майно боржника та його місцезнаходження тощо), рахунки в банківських установах для отримання ним коштів, стягнутих з боржника, а також зазначає суму, яка частково сплачена боржником за виконавчим документом, за наявності часткової сплати.

Згідно абз.1 ч.5 ст.26 Закону України "Про виконавче провадження", виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов`язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.

Судом встановлено, що приватний виконавець Клименко Р.В. здійснює примусове виконання рішень у виконавчому окрузі міста Києва, що підтверджується інформацією з Єдиного реєстру приватних виконавців.

Суд встановив, що боржник у виконавчому провадженні ВП №62664303 - фізична особа ОСОБА_1 , з 04.04.2008 року зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , що підтверджується відміткою, вчиненою у паспорті позивача серії КЕ887253, виданого Балтським РВРВУМВС України в Одеській області 06.12.1997 року та довідкою № Г1-197644-ф/л від 22.09.2020 року, що видана Департаментом надання адміністративних послуг Одеської міської ради.

Тобто, місце реєстрації проживання боржника не відноситься до виконавчого округу, на території якого приватний виконавець Клименко Р.В. здійснює діяльність, та відомості щодо якого внесені та містяться у Єдиному реєстрі приватних виконавців України, а виконавчий документ у виконавчому провадженні ВП №62664303 прийнято до виконання відповідачем не за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи.

Суд зазначає, що матеріали справи не місять жодних доказів на підтвердження того, що адресою проживання (перебування) боржника є: АДРЕСА_1 , яка зазначена приватним виконавцем у постанові про відкриття виконавчого провадження №62664303 від 28.07.2020 року.

Суд зазначає, що у кредитному договорі № 93726482000 від 23.02.2017 року зазначено адресу проживання/адресу для листування ОСОБА_1 : АДРЕСА_3 .

Також, з огляду на матеріали виконавчого провадження, ОСОБА_1 отримує дохід від роботи в Одеському комерційному підприємстві у вигляді ТОВ «Облагрообладнання», яке знаходить за адресою: АДРЕСА_5 .

Таким чином, відповідачем не надано обґрунтованих пояснень та доказів на підтвердження проживання боржника на території м. Києва, тоді як матеріалами справи підтверджено, що позивач зареєстрований та проживає у місті Одесі.

Доводи відповідача з посиланням на норми Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (далі за текстом - Закон) суд не приймає до уваги, оскільки відповідно до ст. 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" місце перебування - це адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік; місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини; реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Згідно ст. 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання. Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі якщо особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції. Особи, які не проживають за адресою, що зареєстрована як місце їх проживання, більше одного місяця і які мають невиконані майнові зобов`язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов`язані письмово повідомити орган реєстрації про своє місце перебування.

Таким чином, чинним законодавством України покладено на особу обов`язок здійснювати реєстрацію при зміні місця проживання/перебування або письмово повідомляти орган реєстрації про своє місце перебування.

Як зазначено судом вище, відомості про місце проживання позивача внесені до його паспорту громадянина України та підтверджуються довідкою № Г1-197644-ф/л від 22.09.2020 року, що видана Департаментом надання адміністративних послуг Одеської міської ради , тобто, є офіційними відомостями.

Враховуючи вищевикладене, суд робить висновок, що відповідач прийняв до виконання виконавчий документ з порушенням правил територіальної діяльності приватних виконавців за наявності достовірної інформації про реєстрацію місця проживання боржника (позивача) в іншому виконавчому окрузі, у зв`язку із чим, постанова про відкриття виконавчого провадження ВП № 62664303 від 28.07.2020 року є такою, що належить до скасування, а дії приватного виконавця щодо відкриття вказаного виконавчого провадження є протиправними.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про виконавче провадження», заходами примусового виконання рішень є: звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника.

Враховуючи, що постанова про стягнення на заробітну плату позивача ВП № 62665303 від 11.09.2020 року прийнята в рамках виконавчого провадження, яке відповідач не був уповноважений відкривати, то відповідно, і заходи примусового виконування виконавчого напису приватний виконавець Клименко Р.В. вчиняти не міг, у зв`язку із чим зазначена постанова від 11.09.2020 року належить до скасування.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, суд робить висновок, що адміністративний позов належить до часткового задоволення.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Суд встановив, що за звернення до суду із вказаним позовом, позивач сплатив 2522,40 грн. судового збору, квитанцією № 54491 від 29.09.2020 року.

Керуючись ст.ст.2, 3, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 94, 139, 205, 243, 245, 246, 250, 268-272, 287 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Задовольнити адміністративний позов ОСОБА_1 до Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», Приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування постанов.

Визнати протиправними дії Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича щодо відкриття виконавчого провадження №62664303 з виконання виконавчого напису, виданого 16.07.2020 приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай Олегом Станіславовичем, реєстровий номер №11195.

Визнати протиправною та скасувати постанову Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича ВП № 62664303 від 28.07.2020 про відкриття виконавчого провадження.

Визнати протиправною та скасувати постанову Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника від 11.09.2020 у виконавчому провадженні №62664303.

Стягнути з Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича (посвідчення № 0415, видане 30.09.2019 року; 02094, м.Київ, вулиця Поправки Юрія, 6, офіс 31; НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 ) судовий збір у розмірі 2522,40 грн. (дві тисячі п`ятсот двадцять дві гривні сорок копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд, з одночасною подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_6 , РНОКПП НОМЕР_3 ).

Відповідач - Приватний виконавець виконавчого округу міста Києва Клименко Роман Васильович (посвідчення № 0415, видане 30.09.2019 року; АДРЕСА_7 ; НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» (вул. Кудрявський узвіз, буд. 5-Б, м. Київ, 05053, код ЄДРПОУ 36799749).

Третя особа - Приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович (вул. Велика Бердичівська, 35, м. Житомир, 10008).

Повний текст рішення складений та підписаний судом 11 листопада 2020 року.

Суддя Н.В. Бжассо

.