Рішення № 92779471, 10.11.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2020
Номер справи
п/320/503/20
Номер документу
92779471
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2020 року № П/320/503/20

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Василенко Г.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Київській області до Житлово-комунального підприємства "Немішаєве" про стягнення податкового боргу,

в с т а н о в и в:

Головне управління ДПС у Київській області звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Житлово-комунального підприємства "Немішаєве", в якому просить суд стягнути з рахунків у банках податковий борг у розмірі 1 114 767,90 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у відповідача утворилася заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість. Податкові органи в силу закону від імені держави здійснюють функції з контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплатою податків і зборів (обов`язкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами, тому позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача податкової заборгованості.

Відповідач правом на подання відзиву на позов не скористався.

Водночас, від Житлово-комунального підприємства "Немішаєве" до суду надійшло клопотання про врегулювання спору за участю судді, до якого відповідачем було додано проект мирової угоди.

Так, з наданого відповідачем проекту мирової угоди вбачається, що останній просить суд затвердити мирову угоду на наступних умовах:

сторони домовляються між собою, що по даній мировій угоді Житлово-комунальне підприємство "Немішаєве" відшкодовує податковому органу кошти в розмірі 1114767,90 грн. протягом 5 років, шляхом щомісячної виплати на рахунок позивача 18579,47 грн., у свою чергу Головне управління ДПС у Київській області відмовляється від своїх позовних вимог у вигляді стягнення податкового боргу.

Позивачем подано до суду заперечення на клопотання відповідача, в якому останній зазначає, що не погоджується з врегулюванням спору за участю судді та просить суд задовольнити позов у повному обсязі.

Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає наступне.

Сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов`язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб`єкта владних повноважень (ч. 1 ст. 190 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з ч. 2 ст. 190 Кодексу адміністративного судочинства України за клопотанням сторін суд зупиняє провадження у справі на час, необхідний їм для примирення.

Умови примирення сторони викладають у заяві про примирення сторін. Заява про примирення сторін може бути викладена у формі єдиного документа, підписаного сторонами, або у формі окремих документів: заяви однієї сторони про умови примирення та письмової згоди іншої сторони з умовами примирення (ч. 3 ст. 190 Кодексу адміністративного судочинства України).

З урахуванням тієї обставини, що відсутня письмова згода Головного управління ДПС у Київській області на затвердження умов примирення, суд дійшов висновку, що клопотання відповідача задоволенню не підлягає.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24.01.2020 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 03.03.2020.

Підготовче засідання, призначене на 03.03.2020, знято з розгляду у зв`язку з перебуванням головуючої судді Василенко Г.Ю. на лікарняному. Наступне підготовче засідання призначено на 16.06.2020.

Підготовче засідання, призначене на 16.06.2020, знято з розгляду у зв`язку з перебуванням головуючої судді Василенко Г.Ю. у відпустці. Наступне підготовче засідання призначено на 23.07.2020.

Підготовче засідання, призначене на 23.07.2020, було відкладено на 17.09.2020 у зв`язку з неявкою сторін.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 17.09.2020 закрито підготовче провадження, призначено судове засідання для розгляду справи по суті та постановлено здійснити подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Житлово-комунальне підприємство "Немішаєве" є юридичною особою, що зареєстрована 15.11.2001 Бородянською районною державною адміністрацією Київської області (запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців – № 13311200000000589), як платник податків перебуває на обліку в Ірпінському управлінні Головного управління ДПС у Київській області.

Як вбачається з матеріалів справи, за відповідачем обліковується податковий борг з податку на додану вартість на загальну суму 1 114 767,90 грн., який виник з наступних підстав.

Відповідач подав до Вишгородської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області податкові декларації з податку на додану вартість за листопад - грудень 2017 року, січень - грудень 2018 року, в яких самостійно визначив розмір власних податкових зобов`язань за цим податком на загальну суму 1044978,00 грн., з яких:

86772,00 грн. – згідно з декларацією від 20.12.2017 за листопад 2017 року;

81694,00 грн. – згідно з декларацією від 22.01.2018 за грудень 2017 року;

37921,00 грн. – згідно з декларацією від 20.02.2018 за січень 2018 року;

167884,00 грн. – згідно з декларацією від 20.03.2018 за лютий 2018 року;

65973,00 грн. – згідно з декларацією від 20.04.2018 за березень 2018 року;

61742,00 грн. – згідно з декларацією від 17.05.2018 за квітень 2018 року;

70894,00 грн. – згідно з декларацією від 20.06.2018 за травень 2018 року;

70924,00 грн. – згідно з декларацією від 19.07.2018 за червень 2018 року;

62840,00 грн. – згідно з декларацією від 17.08.2018 за липень 2018 року;

83235,00 грн. – згідно з декларацією від 20.09.2018 за серпень 2018 року;

78184,00 грн. – згідно з декларацією від 22.10.2018 за вересень 2018 року;

32036,00 грн. – згідно з декларацією від 20.11.2018 за жовтень 2018 року;

45289,00 грн. – згідно з декларацією від 22.12.2018 за листопад 2018 року;

99590,00 грн. – згідно з декларацією від 20.01.2019 за грудень 2018 року.

17.01.2018 контролюючим органом було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН ЖКП "Немішаєве" за період вересень-жовтень 2015 року, червень 2016 року, жовтень 2017 року.

За результатами перевірки було складено акт №36/10-36-56-12-01/23579528.

Актом перевірки було встановлено порушення: вимог підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України - несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість, відповідальність передбачена пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України; пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України - несвоєчасно сплачено суму грошового зобов`язання, відповідальність передбачена пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України; пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України - несвоєчасна реєстрація податкових накладних в ЄРПН, відповідальність передбачена пунктом 120 -1 статті 120 Податкового кодексу України.

Акт камеральної перевірки від 17.01.2018 №36/10-36-56-12-01/23579528 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0780102771325), та був отриманий останнім 25.01.2018.

12.02.2018 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 17.01.2018 №36/10-36-56-12-01/23579528 були прийняті податкові повідомлення-рішення:

№0008375601, згідно з яким відповідачу нараховані штрафні (фінансові) санкції на суму 170,00 грн.;

№0008335601, згідно з яким відповідачу нараховані штрафні (фінансові) санкції на суму 19645,57 грн.;

№0008345601, згідно з яким відповідачу нараховані штрафні (фінансові) санкції на суму 500,45 грн.

Вищевказані податкові повідомлення-рішення направлені на адресу відповідача та отриманні останнім, що підтверджується рекомендованими листами з повідомленнями про вручення.

Доказів оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень відповідачем не надано.

13.06.2018 контролюючим органом було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН ЖКП "Немішаєве" за період жовтень - листопад 2015 року, січень - березень 2016 року.

За результатами перевірки було складено акт №639/10-36-56-12-01/23579528.

Актом перевірки було встановлено порушення: вимог підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України - несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість, відповідальність передбачена пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України; пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України - несвоєчасно сплачено суму грошового зобов`язання, відповідальність передбачена пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України; пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України - несвоєчасна реєстрація податкових накладних в ЄРПН, відповідальність передбачена пунктом 120 -1 статті 120 Податкового кодексу України.

Акт камеральної перевірки від 13.06.2018 №639/10-36-56-12-01/23579528 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0780103384180), та був отриманий останнім 15.06.2018.

26.06.2018 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 13.06.2018 №639/10-36-56-12-01/23579528 були прийняті податкові повідомлення-рішення:

№0036035601, згідно з яким відповідачу нараховані штрафні (фінансові) санкції на суму 10031,26 грн.;

№0036045601, згідно з яким відповідачу нараховані штрафні (фінансові) санкції на суму 14731,66 грн.

Вищевказані податкові повідомлення-рішення направлені на адресу відповідача та отриманні останнім, що підтверджується рекомендованими листами з повідомленнями про вручення.

Доказів оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень відповідачем не надано.

24.09.2018 контролюючим органом було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН ЖКП "Немішаєве".

За результатами перевірки було складено акт №2140/10-36-56-12-01/23579528.

Актом перевірки було встановлено порушення: пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України - несвоєчасно сплачено суму грошового зобов`язання, відповідальність передбачена пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України.

Акт камеральної перевірки від 24.09.2018 №2140/10-36-56-12-01/23579528 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0780103554735), та був отриманий останнім 26.09.2018.

09.10.2018 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 24.09.2018 №2140/10-36-56-12-01/23579528 було прийняте податкове повідомлення-рішення №0088455601, згідно з яким відповідачу нараховані штрафні (фінансові) санкції на суму 299,34 грн.

Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлене на адресу відповідача та отримане останнім, що підтверджується рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем не надано.

У зв`язку з порушенням відповідачем граничних строків сплати податкового зобов`язання з податку на додану вартість контролюючим органом на виконання вимог пунктів 129.1, 129.4 статті 129 Податкового кодексу України нараховано пеню у загальному розмірі 24411,62 грн.

Податковий обов`язок щодо сплати узгодженої суми грошового зобов`язання з податку на додану вартість у загальному розмірі 1114767,90 грн. у встановлені законодавством строки відповідачем не виконано, у зв`язку з чим Головне управління ДПС у Київській області звернулось до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у даній справі, суд виходив з наступного.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України), зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пункту 6.1 статті 6 Податкового кодексу України податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

В силу приписів підпункту 9.1.3 пункту 9.1 статті 9 та підпункту 14.1.178 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податок на додану вартість належить до загальнодержавних непрямих податків, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V цього Кодексу.

Згідно з пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації (пункт 203.2 статті 203 Податкового кодексу України).

За змістом пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України сума податку, яка зазначена платником у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом, вважається узгодженою.

Відповідно до пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.

Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (пункт 31.1 статті 31 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 61.1 статті 61 цього Кодексу податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Статтею 62 Податкового кодексу України передбачено, що податковий контроль здійснюється, зокрема, шляхом проведення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

В силу приписів пункту 116.1 статті 116 Податкового кодексу України у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення - рішення.

Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (пункт 129.4 статті 129 Податкового кодексу України).

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом, визнається податковим боргом платника податків.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 цього Кодексу у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.4 статті 59 Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 59.5 зазначеної статті, у разі, якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Пунктом 56.2 статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов`язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

За змістом положень підпункту 56.17.5 пункту 56.17 статті 56 Податкового кодексу України день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов`язання платника податків.

Згідно з приписами підпункту 56.18 пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України, з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

Як вже зазначалось судом вище, за відповідачем рахується податковий борг з податку на додану вартість у загальному розмірі 1114767,90 грн.

На час винесення рішення у даній справі податкову вимогу від 02.12.2010 №2/142 на суму 75271,75 грн., що надіслана органом доходів і зборів на виконання вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України (отримана представником відповідача 07.12.2010), у зв`язку з настанням обставин, передбачених пунктом 60.1 статті 60 цього Кодексу, не відкликано.

Доказів сплати податкового боргу у розмірі 1114767,90 грн. або оскарження податкової вимоги від 02.12.2010 №2/142 відповідачем суду не надано.

На підставі викладеного судом встановлено, що у відповідача утворилась та наявна заборгованість зі сплати податку на додану вартість у вказаному вище розмірі.

Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункт 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Окремо суд звертає увагу на те, що у справах, предметом яких є стягнення податкового боргу, суд відповідно до вимог чинного процесуального законодавства не надає правової оцінки обставинам та правовим підставам визначення грошових зобов`язань, несплата яких у встановлені законом строки призвела до утворення податкового боргу. Дослідженню підлягають виключно ті питання, що стосуються узгодження грошового зобов`язання (вручення податкового повідомлення-рішення) та наявність підстав для стягнення податкового боргу у судовому порядку (направлення та вручення податкової вимоги).

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму заборгованості до бюджету у розмірі 1114767,90 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, що містяться у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день прийняття рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь суб`єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача – суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 9, 14, 72-77, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Житлово-комунального підприємства "Немішаєве" (ідентифікаційний код 23579528) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, на користь Державного бюджету України податковий борг у розмірі 1114767 (один мільйон сто чотирнадцять тисяч сімсот шістдесят сім) грн. 90 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Василенко Г.Ю.