
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 листопада 2020 року м. Житомир справа № 240/14863/20
категорія 112030100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з даним позовом, у якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, які полягають у безпідставному зменшені, при перерахунку пенсії за вислугою років з 01.01.2016 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", основного розміру пенсії до 70 відсотків;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області при здійсненні перерахунку пенсії за вислугою років з 01.01.2016 на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", застосувати основний розмір пенсії 80% від грошового забезпечення, який був визначений на час призначення пенсії при звільнені зі служби за вислугою років 29 грудня 2010 року.
Ухвалою суду вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні). Ухвалу суду направлено учасникам справи.
Відповідачем направлено до клопотання про зупинення провадження у справі № 240/14863/20. За змістом указаного клопотання відповідач просить зупинити провадження в справі на підставі п. 9 ч. 2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки на розгляді Великої Палати Верховного Суду перебуває справа № 510/1286/16-а, предметом розгляду якої є, зокрема, питання фактичного встановлення строкових меж триваючого правопорушення у сфері реалізації соціальних прав та застосування процесуальних строків для звернення до суду за захистом цих прав.
Суд, вивчивши мотиви представника відповідача щодо зупинення провадження в справі, з урахуванням матеріалів справи, за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними ст.ст. 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, дійшов наступного висновку.
Підстави для зупинення провадження у справі передбачені статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України. Зазначеною статтею визначено випадки обов`язкового зупинення провадження у справі та випадки, коли суд має право та може зупинити провадження у справі, а також строки зупинення провадження у справі.
Відповідно до пункту 9 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Згідно із пунктом 22 частини першої статті 4 КАС України, зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.
В розумінні пункту 21 частини першої вказаної статті КАС України типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб`єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Слід вказати, що на офіційному веб-порталі судової влади України відсутнє повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі № 815/1226/18.
Судом установлено, що ухвалою Великої Палати Верховного Суду від 10 грудня 2019 року прийнято до розгляду Великою Палатою Верховного Суду справу № 815/1226/18 за позовом ОСОБА_1 до Малиновського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Одесі про зобов`язання вчинити певні дії.
Зі змісту ухвали Верховного Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 08.11.2019 в справі №815/1226/18 (адміністративне провадження №К/9901/2338/19) з`ясовано, що справа передана на розгляд Великою Палатою Верховного Суду, оскільки є необхідність відповідно до частини п`ятої статті 346 КАС України вирішити виключну правову проблему і це необхідно для забезпечення розвитку права та формування єдиної правозастосовчої практики.
Справа №815/1226/18 не є зразковою справою в розумінні п. 22 ч. 1 ст. 4 КАС України.
З огляду на викладене, суд відмовляє Головному управлінню Пенсійного фонду України в Житомирській області у задоволенні клопотання про зупинення провадження в даній справі на підставі п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
У задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження в справі відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та окремо не оскаржується, заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя Є.Ю. Романченко