Рішення № 92778840, 11.11.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2020
Номер справи
160/6674/20
Номер документу
92778840
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2020 року Справа № 160/6674/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сидоренка Д.В., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" до Державної податкової служби України, Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -

Обставини справи: ТОВ "НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до відповідача-1 - Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, відповідача-2 - Державної податкової служби України, в якій позивач просить:

- визнати протиправними дії Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 39292197) щодо відмови у реєстрації податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю "НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" (код ЄДРПОУ 35484249) та скасувати рішення комісії Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 39292197):

1) №1584549/35484249 від 27.05.2020 року про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 08.05.2020 року на суму 92432,00 грн. (у т.ч. ПДВ 20% 15405,33 грн.) в Єдиному реєстрі податкових накладних;

2) №1576045/35484249 від 21.05.2020 року про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 08.05.2020 року на суму 219735,00 грн. (у т.ч. ПДВ 20% 36622,50 грн.) в Єдиному реєстрі податкових накладних;

3) №22976/35484249/2 від 10.06.2020 року про результати розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної на суму 92432,00 грн. (у т.ч. ПДВ 20% 15405,33 грн.) в ЄРПН;

4) №23413/35484249/2 від 10.06.2020 року про результати розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної на суму 219735,00 грн. (у т.ч. ПДВ 20% 36622,50 грн.) в ЄРПН;

- зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 39292197) внести до єдиного реєстру податкових накладних відомості щодо реєстрації податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю "НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" (код ЄДРПОУ 35484249) датою їх фактичного отримання Державною податковою службою України, а саме: 1) податкової накладної №6 на суму 92432,00 грн. (у т.ч. ПДВ 20% 15405,33 грн.) від 08.05.2020 року; 2) податкової накладної№7 на суму 219735,00 грн. (у т.ч. ПДВ 20% 36622,50 грн.) від 08.05.2020 року.

В обґрунтування позову зокрема зазначено, що відповідачем в оскаржуваних рішенням не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства, які вимоги законодавства порушено позивачем при складані документів та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

Ухвалою суду від 30.06.2020 року, після усунення недоліків позовної заяви, відкрито провадження у адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, за наявними у справі матеріалами.

За клопотанням позивача, ухвалою суду від 06.07.2020 року адміністративну справу №160/6674/20 було призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження, з проведенням підготовчого засідання.

01.09.2020 року від Державної податкової служби України надійшов відзив на позов, згідно якого відповідач просить відмовити в задоволенні позову повністю. В обґрунтування правової позиції зазначає, що відповідно до норм чинного законодавства, повноваження ДФС України щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу, тому позовні вимоги товариства про зобов`язання зареєструвати вищезазначені податкові накладні є передчасними.

Ухвалою суду від 01.09.2020 року залучено Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області (вул.Сімферопольська, буд.17-а, м.Дніпро, 49600; код ЄДРПОУ 43145015) другим відповідачем щодо позовних вимог про скасування рішення №1584549/35484249 від 27.05.2020 року про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 08.05.2020 року на суму 92432,00 грн. (у т.ч. ПДВ 20% 15405,33 грн.) в Єдиному реєстрі податкових накладних та №1576045/35484249 від 21.05.2020 року про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 08.05.2020 року на суму 219735,00 грн. (у т.ч. ПДВ 20% 36622,50 грн.) в Єдиному реєстрі податкових накладних.

04.09.2020 року від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшов відзив на позов, згідно якого відповідач просить відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. В обґрунтування правової позиції зазначає, що відповідно до вимог п.201.16 ст.201 ПК України реєстрація податкових накладних зупинена. Платник податку, яким надано для реєстрації податкові накладні, відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. За результатами розгляду комісією ГУ ДПС у Дніпропетровській області документів наданих платником прийнятті спірні рішення про відмову у реєстрації податкових накладних №6від 08.05.2020р., №7 від 08.05.2020р. у зв`язку з ненаданням повного пакету документів щодо реалізації - надання послуг по виконанню будівельних робіт з ремонту асфальтобетонного покриття магазинів у м.Дніпро для ТОВ «АТБ-Маркет», а саме:

- в актах наданих послуг від 08.05.2020 року не зазначено місце виконання робіт;

- відсутні звіти до актів наданих послуг від 08.05.2020 року.

Ухвалою суду від 24.09.2020 року було повернуто заявнику заяву про уточнення позовних вимог від 14.09.2020 року.

28.09.2020р. представником позивача подана заява про зміну предмету позовних вимог, згідно якої позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №1584549/3548249 від 27.05.2020 року, №1576045/3548249 від 21.05.2020 року про відмову у реєстрації податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю "НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" (код ЄДРПОУ 35484249) №6 від 08.05.2020 року №7 від 08.05.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" (код ЄДРПОУ 35484249) №6 від 08.05.2020 року №7 від 08.05.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою їх фактичного подання, а саме 08.05.2020р. в порядку встановленому чинним законодавством.

У підготовчому засіданні 06.10.2020 року судом прийнято до розгляду заяву позивача від 28.09.2020 року про зміну предмету позовних вимог та ухвалою суду від 06.10.2020р. закрито підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 10 листопада 2020 року о 15:00 год.

10.11.2020р. до суду представником позивача подане клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження на підставі поданих документів.

Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Відповідно до ч.9 ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, керуючись ч.9 ст.205 КАС України, суд розглянув адміністративну справу у письмовому провадженні.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 18.05.2020р. ТОВ «НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" зареєстроване 03.12.2017р. про що було внесено запис № 1 203 102 0000 027151.

ТОВ «НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" має ліцензію на господарську діяльність з будівництва об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми та значними наслідками ) за переліком видів робіт згідно з додатками) №11-Л від 28.02.2018р.

Матеріалами справи підтверджується, що за результатами обробки в Єдиному реєстрі податкових накладних №6 та №7 від 08.05.2020р., їх реєстрацію було зупинено, та зазначено, що "відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПК/РН №6 та №7 від 08.05.2020р. в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 42.11 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Повідомленням про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №9 від 18.05.2020р. позивачем надані пояснення до податкової накладної №7 від 08.05.2020р., а саме зазначено, що за цією господарською операцією укладено договір на виконання робіт з ФОП ОСОБА_1 , оплачені рахунки за виконані роботи, підписаний акт приймання - передачі виконаних робіт строк реєстрації податкових накладних триває до 31.05.2020р. У зв`язку з карантином ТОВ «НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" добавила КВЕД 42.11 із запізненням, т.я. не працювали нотаріальні та реєстраційні служби. А оскільки була отримана перемога у тендері та укладений договір з АТБ - МАРКЕТ треба було виконувати договірні зобов`язання.

Повідомленням про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №2 від 22.05.2020р. позивачем надані пояснення до податкової накладної №6 від 08.05.2020р., а саме зазначено, що за цією господарською операцією укладено договір на виконання робіт з ТОВ «БК «СВІТ», оплачені рахунки за виконані роботи, підписаний акт приймання - передачі виконаних робіт, податкова накладна зареєстрована №5 від 08.05.2020р. У зв`язку з карантином ТОВ «НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" добавила КВЕД 42.11 із запізненням, т.я. не працювали нотаріальні та реєстраційні служби. А оскільки була отримана перемога у тендері та укладений договір з АТБ - МАРКЕТ треба було виконувати договірні зобов`язання.

Рішеннями про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних 31576045/35484249 від 21.05.2020р. та №1584549/35484249 від 27.05.2020р. відмовлено у реєстрації податкових накладних №7 від 08.05.2020р. та №6 від 08.05.2020р. відповідно.

Вказані рішення прийняті з підстави ненадання платником податку копій документів, позначені графи: «первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків - фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)» та «документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством (документи, які не надано підкреслити).

Не погоджуючись із рішеннями про відмову у реєстрації податкових накладних, товариство звернулося до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Пунктом 19 частини першої статті 4 КАС України визначено, що індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

Згідно з ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема, визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПК України).

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з пунктом 201.16 статті 201 реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII (далі - Закон № 2245-VIII), яким змінена редакція пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.

Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2245-VIII Кабінету Міністрів України доручено до 1 березня 2018 року визначити порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Постановою Кабінету Міністрів України №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11 грудня 2019 року, якою, зокрема, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165).

Відповідно до п.26 Порядку №1165 комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.

Комісія центрального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, передбачено Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим наказом Міністерства фінансів України №520 від 12.12.2019р. (далі - Порядок №520).

Положеннями пунктів 2-13 Порядку №520 передбачено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу .

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності ( УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

ДПС розміщує та постійно оновлює на своєму офіційному веб-порталі відомості щодо засобів електронного зв`язку, за допомогою яких можуть подаватися письмові пояснення та копії документів.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Як зазначалася вище оскаржувані рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийняті, у зв`язку з ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків - фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити);

Разом з тим, форма рішення передбачає, що в разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано (з тих, що визначені вказаною формою рішення), мають бути підкреслені, а також, к разу наявності, обставин заповнюється відповідна графа «Додаткова інформація».

Проте, в порушення наведених вимог законодавства оскаржувані рішення містять лише загальний перелік документів, передбачений формою такого рішення (додаток до вказаного Порядку), і підкреслення документів, які, на думку контролюючого органу, позивачем не надано, не містять.

Суд наголошує, що будь-яке рішення чи дії суб`єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, повинні містити конкретні об`єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено.

Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо визнання протиправними та скасування рішення про відмову в реєстрації податкових накладних.

Щодо позовних вимог про зобов`язання Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" (код ЄДРПОУ 35484249) №6 від 08.05.2020 року №7 від 08.05.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою їх фактичного подання, а саме 08.05.2020р. в порядку встановленому чинним законодавством, суд зазначає наступне.

Згідно з пунктами 2, 4, 10 частини 2 статті 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Згідно пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Таким чином, законодавством не передбачений інший ефективний спосіб захисту порушеного права у спірних правовідносинах, відмінний від зобов`язання ДПС України зареєструвати податкову накладну в ЄРПН, у зв`язку із чим суд зобов`язує відповідача ДПС України зареєструвати спірні податкові накладні.

Аналогічна правова позиція наведена у постанові Верховного Суду від 02 квітня 2019 року у справі №822/1878/18, яка в силу вимог ч.5 ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України, має бути врахована судом при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що даний позов підлягає задоволенню.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (частина 1 статті 143 КАС України).

Згідно з ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання адміністративного позову до суду в загальному розмірі 4204,00 грн.

Згідно Виписок про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, судовий збір у загальному розмірі 4204,00 грн. сплачений згідно документів №275 від 17.06.2020 року та №440 від 17.06.2020р. зараховано до спеціального фонду державного бюджету України.

Приймаючи до уваги задоволення позову до ГУ ДПС у Дніпропетровській області та ДПС України, характер спірних правовідносин та обставини встановлені під час судового розгляду справи, суд приходить до висновку про наявність підстав для присудження здійснених позивачем судових витрат порівну за рахунок бюджетних асигнувань ДПС України та Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 9, 73-78, 90, 139, 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1584549/35484249 від 27.05.2020 року.

Визнати протиправним та скасувати Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1576045/35484249 від 21.05.2020 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" (код ЄДРПОУ 35484249) №6 від 08.05.2020 року №7 від 08.05.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою їх фактичного подання.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" (код ЄДРПОУ 35484249) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2102,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393; 04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8).

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "НВФ "КОНСТАНТА-СТРОЙ" (код ЄДРПОУ 35484249) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2102,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 43145015; 49005, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, буд.17-А).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.В. Сидоренко