Постанова № 9275596, 15.04.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2010
Номер справи
2а-724/10/2370
Номер документу
9275596
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ                                                                                            № 2а-724/10/2370 15.04.2010 р.                                                                       м. Черкаси

14 год. 45 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Коваленка В.І.,

при секретарі - Поповій Ю.Є.

за участю прокурора –Орленко В.І., старшого помічника прокурора Черкаського району,

представників:

від позивача – Дорош М.Г., за довіреністю,

від відповідача –не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора Черкаського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Черкаському районі Черкаської області до приватного підприємства «Нечай –агро»про стягнення 2329 грн. 24 коп.

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Черкаського району звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Черкаському районі Черкаської області до приватного підприємства «Нечай –агро»про стягнення 2329 грн. 24 коп.

Прокурор зазначає, що відповідач має податковий борг у сумі 2329 грн. 24 коп.

Прокурор просить задовольнити його вимоги та стягнути з відповідача на користь бюджету через державну податкову інспекцію в Черкаському районі Черкаської області податковий борг у сумі 2329 грн. 24 коп.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник позивача позовні вимоги, заявлені прокурором, підтримала повністю.

Заслухавши думку прокурора та пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, судом встановлено, що приватне підприємство «Нечай –агро» згідно відомостей, вказаних у свідоцтві про державну реєстрацію (перереєстрацію) є юридичною особою та згідно відомостей зазначених у довідці про взяття на облік платника податків державною податковою інспекцією у Черкаському районі від 15.11.2005 року № 185/28-112 з 11.02.2004 року за № 298 відповідач взятий на облік як платник податків. В порядку визначеному ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.1997 року відповідач отримав свідоцтво № 100098490 від 14.01.2004 року про реєстрацію платника податку на додану вартість.

Судом встановлено, що всупереч вимогам чинного законодавства відповідач не проводить своєчасної виплати податкових зобов’язань, а саме, податку на додану вартість в сумі 1827 грн. 85 коп. та податку на прибуток підприємств в сумі 501 грн. 39 коп.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку своєчасності подання декларації з податку на додану вартість, під час якої виявлено порушення абзацу а п.п. 4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181 від 21.12.2000 року, а саме, встановлено порушення терміну подання декларації з податку на додану вартість за листопад 2009 року, термін подання по якій настав 21.12.2009 року. Відповідальність за дане порушення передбачено пп.17.1.1 п.п.17.1 ст. 17 Закону України № 2181.

На підставі вищесказаного, позивачем складено акт №818/15-079 від 22.12.2009 року про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки своєчасності подання декларації з податку на додану вартість. У зв’язку з чим до відповідача застосовано згідно податкового повідомлення –рішення форми «Р»№ 0015241500/0 від 24.12.2009 року штрафні санкції у сумі 170 грн.

Крім того, при дослідженні письмових матеріалів справи, судом встановлено, що позивачем проводилися невиїзні документальні перевірки своєчасності подання декларації з податку на додану вартість, під час яких виявлено порушення абзацу а п.п. 4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181 від 21.12.2000 року, а саме, встановлено порушення терміну подання декларації з податку на додану вартість за січень 2009 року, лютий 2009 року, березень 2009 року, квітень 2009 року, травень 2009 року, червень 2009 року, липень 2009 року, серпень 2009 року, вересень 2009 року, жовтень 2009 року. За дані порушення передбачено відповідальність пп.17.1.1 п.п.17.1 ст. 17 Закону України № 2181.

У зв’язку з чим, позивачем складено акти №509/15-079 від 07.07.2009 року, № 540/15-079 від 21.07.2009 року, № 727/15-079 від 23.11.2009 року, №645/15-079 від 25.09.2009 року, №673/15-079 від 21.10.2009 року, №673/15-079 від 21.10.2009 року, № 616/15-079 від 10.09.2009 року, № 716/15-079 від 18.11.2009 року, № 454/15-079 від 26.05.2009 року про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки своєчасності подання декларації з податку на додану вартість. На підставі яких до відповідача застосовано згідно податкових повідомлень –рішень № 0010191500/0 від 09.07.2009 року, 00107115000/0 від 23.07.2009 року, №0014021500/0 від 23.11.2009 року, № 0012771500/0 від 28.09.2009 року, №0013301500/0 від 23.10.2009 року, № 0012211500/0 від 14.09.2009 року, № 0013941500/0 від 23.11.2009 року, №0009331500/0 від 29.05.2009 року штрафні санкції у загальній сумі 1827 грн. 85 коп.

З матеріалів справи вбачається, що вищезазначені рішення було направлено позивачем на адресу відповідача, але повернуто без вручення, у зв’язку з тим, що за вказаною адресою платник податків не знаходиться, про що складено відповідні акти та розміщено вказані повідомлення –рішення на дошці оголошень державної податкової інспекції у Черкаському районі.

Спеціальним законом, який визначає платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету є Закон України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 3 квітня 1997 року (надалі за текстом –Закон № 168/97-ВР).

Відповідно до статті 14 Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-XII від 25 червня 1991 року податок на додану вартість віднесений до загальнодержавних податків і зборів.

Відповідно до статті 2 цього Закону платником податку на додану вартість, зокрема, є будь-яка особа, яка здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку.

Згідно пункту 9.2. статті 9 Закону № 168/97-ВР будь-якій особі, яка реєструється як платник податку на додану вартість, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для справляння цього податку.

Крім того, судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг з податку на прибуток підприємств внаслідок несплати податкових зобов’язань, визначених податковими повідомленнями –рішеннями державної податкової інспекції в Черкаському районі Черкаської області.

Зокрема, 29 травня 2009 року на підставі акта № 454/15-079 від 26.05.2009 року прийнято податкове повідомлення-рішення №00093311500/0, яким до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 170 грн.

Також, при дослідженні матеріалів справи судом встановлено, що 23 листопада 2009 року на підставі акта №716/15-079 від 18.11.2009 року прийнято податкове повідомлення – рішення № 0013941500/0, яким до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 340 грн.

Зазначені рішення направлено відповідачу поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення, але повернуто без вручення у зв’язку з тим, що за вказаною адресою платник податків не проживає, 02.06.2009 року № 55 та 24.11.2009 року № 93 на дошці оголошень державною податковою інспекцією у Черкаському районі розміщено вказане повідомлення –рішення.

Таким чином, враховуючи переплату відповідачем в розмірі 8 грн. 61 коп., за відповідачем обліковується податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 501 грн. 39 коп.

У зв’язку із виникненням податкового боргу позивачем на адресу відповідача направлено першу податкову вимогу № 1/250 від 18.06.2009 року, яка направлена поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення, а 29.07.2009 року повернута без вручення у зв’язку з тим, що за вказаною адресою платник податків не проживає, про що складено акт №42 від 29.07.2009 року та розміщено вказану податкову вимогу на дошці податкових оголошень державною податковою інспекцією у Черкаському районі та другу податкову вимогу № 2/345 від 01.09.2009 року, яка направлена поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення, а 25.09.2009 року повернута без вручення у зв’язку з тим, що за значеною адресою платник податків не проживає, про що складено акт №52 від 25.09.2009 року та розміщено вказану податкову вимогу на дошці податкових оголошень державною податковою інспекцією у Черкаському районі.

Отже, судом встановлено, що за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 2329 грн. 24 коп., в тому числі борг з податку на додану вартість у сумі 1827 грн. 85 коп., податковий борг з податку на прибуток підприємств в сумі 501 грн. 39 коп.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 17.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-III від 21 грудня 2000 року (надалі по тексту –Закон України №2181-III).

Пунктом 12.3 статті 12 Закону України №2181-III передбачено, що у разі, коли внаслідок ліквідації платника податків або скасування реєстрації фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності частина його податкових зобов'язань чи податкового боргу залишається непогашеною у зв’язку з недостатністю його активів, така частина погашається за рахунок активів засновників або учасників такого підприємства, якщо вони несуть повну або додаткову відповідальність за зобов'язаннями платника податків згідно із законодавством, у межах повної або додаткової відповідальності, а в разі ліквідації філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу юридичної особи —за рахунок юридичної особи, незалежно від того, чи є вона платником податку, збору зв'язкового платежу), стосовно якого виникло податкове зобов'язання або виник податковий борг к філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу.

Суд зазначає, що відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні», податкові органи є контролюючими органами та органами стягнення стосовно податкових зобов'язань та фінансових санкцій, які справляються до бюджетів. Державна податкова інспекція у Черкаському районі здійснює контроль в сфері оподаткування і стягнення податкових зобов'язань та фінансових санкцій, а прокуратура Черкаського району здійснює нагляд за додержанням і застосуванням законів міськими органами контролю, у тому числі і ДПІ у Черкаському районі, чим пояснюється звернення до суду прокурора Черкаського району в інтересах Держави в її особі.

          Пункт 1.5. статті 1 Закону № 168/97-ВР визначає звітний (податковий) період, як період, за який платник податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету.

Підпункт 7.8.1. пункту 7.8. статті 7 Закону № 168/97-ВР передбачає, що податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.

За приписами пункту 5.1 статті 5 Закону № 2181-III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181-III платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

За змістом підпункту 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 Закону № 2181-III податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

На підставі вищесказаного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Нечай –агро», що знаходиться за адресою: 19641, Черкаська обл., Черкаський район, с. Нечаївка, вул. Шевченка, 133, ідентифікаційний код 32810187 на користь Державного бюджету через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Черкаської області, що знаходиться за адресою: 18000, м. Черкаси, вул. Енгельса, 157, код ЄДРПОУ 34503239 податковий борг у сумі 2329 (дві тисячі триста двадцять дев’ять) грн. 24 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                    В.І. Коваленко