ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-7476/09/1770
11 лютого 2010 року 16 год. 02 хв.м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: не з'явився
позивача: представник Артемяк С.В.
відповідача: представник не з'явився третьої особи позивача: представник <Текст >третьої особи відповідача: представник <Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурор м.Рівне в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Рівненське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >
доЗакрите акціонерне товариство "Молочний комплекс" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >
про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ :
Прокурор міста Рівне звернувся до суду в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Рівненське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом до Закритого акціонерного товариства "Молочний комплекс" про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 1020,00грн.
Прокурор в судове засідання не прибув, до початку судового засідання подав клопотання, в якому просить про розгляд справи без участі прокурора.
В судовому засіданні представник позивача надав суду пояснення, що співпадають з позицією, викладеною в позовній заяві, повністю підтримав позовні вимоги, просить стягнути з відповідача штраф за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 1020,00грн.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився. Відповідачу надсилались копія ухвали про відкриття провадження у справі, копія позовної заяви з додатками до неї та повідомлення-виклики до суду за адресою, що зареєстрована, як місцезнаходження юридичної особи. Судом не визнавалася обов’язковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що Закритим акціонерним товариством "Молочний комплекс" не подано регулярну річну звітну інформацію за 2007 рік про фінансово-господарську діяльність емітента цінних паперів в порушення ч.1 ст.39, ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" №3480-IV від 23.02.2006 року, у зв'язку з чим, щодо нього винесено Розпорядження №109-РІ про усунення порушень законодавства про цінні папери від 08 вересня 2008 р., яким ЗАТ "Молочний комплекс" зобов’язано у термін до 31 жовтня 2008 року усунути порушення законодавства про цінні папери і в цей же термін письмово проінформувати уповноважену особу про виконання цього розпорядження. 10 вересня 2008 року вказане розпорядження надіслано відповідачу.
Однак відповідач, всупереч вимогам чинних нормативно-правових актів, станом на 03.11.2008р. інформацію за 2007 рік про фінансово-господарську діяльність емітента цінних паперів не розкрив – розпорядження №109-РІ від 08 вересня 2008 р не виконав.
У зв’язку з цим, 06 листопада 2008 року Рівненським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів щодо ЗАТ "Молочний комплекс ". 07 листопада 2008 року вказану постанову надіслано відповідачу.
21 листопада 2008 року позивачем щодо відповідача було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 346-РІ, для підписання якого представник ЗАТ " Молочний комплекс " не з’явився.
21 листопада 2008 року Рівненським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів щодо відповідача. Вказана постанова 21 листопада 2008року надіслана відповідачу.
Розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів щодо ЗАТ "Молочний комплекс" відбувся 04.12.2008 року. За справою про правопорушення позивачем прийнято постанову №377-РІ про накладення санкції - штрафу в розмірі 1020,00грн. Представник відповідача на вказаний розгляд не з’явився. 05.12.2008 року постанова №377-РІ була направлена позивачем відповідачу.
Ці обставини підтверджуються дослідженими у судовому засіданні доказами: копією довідки Головного управління статистики у Рівненській області, якою підтверджується правовий статус відповідача, як юридичної особи і його місцезнаходження (а.с.21), копією розпорядження про усунення правопорушення на ринку цінних паперів від 08.09.2008 р.(а.с.3), копією реєстру вихідної кореспонденції №80 від 10.09.2008р. (а.с.4), копією постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 06.11.2008р.(а.с.5), копією реєстру вихідної кореспонденції №101 від 07.11.2008р. (а.с.6), копією акта №346-РІ від 21.11.2008р.(а.с.7), копією постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 21.11.2008р.(а.с.8), копією реєстру вихідної кореспонденції №105 від 21.11.2008р.(а.с.9), копією постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №377-РІ від 04.12.2008р.(а.с.10), копією реєстру вихідної кореспонденції №110 від 05.12.2008р. (а.с.11).
Відповідно до ч.1 ст.39 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" №3480-IV від 23.02.2006 року емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством. Статтею 40 цього Закону встановлено, що звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.
Глава 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. №1591, передбачає порядок розкриття емітентами регулярної річної інформації на фондовому ринку. Зокрема, встановлено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії з цінних паперів та фондового ринку, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії у такі строки:
- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" №448/96-ВР від 30.10.1996 року передбачено відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів і, зокрема, за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації.
Відповідно до ст.ст.1,5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" №448/96-ВР від 30.10.1996 року здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері покладається на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Статтею 11 цього ж Закону передбачено право Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку застосовувати до юридичних осіб фінансові санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, вид та розмір цих санкцій.
Відповідно до п.10) ст.8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" №448/96-ВР від 30.10.1996 року, уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Абзацом 4 ч.1 ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" №448/96-ВР від 30.10.1996 року (в редакції, що діяла до внесення змін згідно з Законом України №801-VI від 25.12.2008 року) встановлено відповідальність юридичних осіб за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів у вигляді штрафу у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відтак, постанова прийнята позивачем в порядку та в спосіб, встановлений чинним законодавством та межах наданих йому повноважень, обґрунтовано та правомірно. Встановлені ст.250 ГК України строки не порушені.
На момент розгляду адміністративної справи постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем у судовому порядку не оскаржувалась, штрафні санкції не сплачені.
Відповідно до ч. 3 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" №448/96-ВР від 30.10.1996 року, штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються в судовому порядку.
За таких обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Закритого акціонерного товариства "Молочний комлекс" на користь Рівненського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку штраф за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 1020 (одна тисяча двадцять) грн., яку перерахувати на р/р 31113106700295 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586549, одержувач - відділення Державного казначейства України в Рівненськоу районі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя <Підпис > Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 16.02.10р.