Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-7882/09/1770
11 лютого 2010 року 16 год. 38 хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: <Текст >
позивача: представник Чепура В.М.
відповідача: представник не з'явився третьої особи позивача: представник <Текст >третьої особи відповідача: представник <Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області <Список ><Позивач в особі >третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >
доПП фірма "Бушнак трейдінг компані" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >
про стягнення суми штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ :
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області звернулося до суду з позовом про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 1500,00 грн. з ПП фірми „Бушнак трейдінг компані”.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, надав пояснення, які повністю співпадають з позицією, що викладена в позовній заяві.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився. Відповідачу надсилались копія ухвали про відкриття провадження у справі, копія позовної заяви з додатками до неї та повідомлення-виклики до суду.
Судом не визнавалася обов’язковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що 12 жовтня 2009 року працівниками податкової служби, відповідно до ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року, Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року, підзаконних нормативно-правових актів та на підставі направлення №22 від 12.10.2009 року на проведення позапланової виїзної перевірки (а.с.7), була проведена перевірка по питанню дотримання вимог чинного законодавства при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів господарської одиниці –кафе „Аміра”, що розташоване за адресою: м. Рівне, вул. Театральна,1, та належить відповідачу.
В ході проведення перевірки виявлено факт зберігання та реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, що зафіксовано актом за №13/01/30207852 від 12.10.2009 року (а.с.4-5). Акт підписаний директором ПП фірми „Бушнак трейдінг компані”, яка надала письмові пояснення до акту (а.с.6).
На підставі вказаного акту, 15.10.2009 року позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №1703521600/32, яким на відповідача накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн.(а.с.8).
Відповідно до ч.4 ст.11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка для алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №179 від 12.03.2008 року встановлено, що закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання у період до 01.09.2008 року, а алкогольні напої та тютюнові вироби з такими марками перебувають в обігу до повної реалізації в межах строку придатності для споживання. Імпортування (ввезення, пересилання) алкогольних напоїв та тютюнових виробів з марками попереднього зразка дозволяється в разі, коли такі марки було придбано до 01.08.2008 року в установленому законодавством порядку, а алкогольні напоїта тютюнові вироби з такими марками перебувають в обігу до повної реалізації в межах строку придатності для споживання.
Згідно зі ст.16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Зі змісту Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом ДПА України №71 від 10.02.2007 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2007 року за №116/13383, вбачається, що здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів належить до основних завдань та функцій Департаменту.
Пунктом 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.2003 року, передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Абзацом 13 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року встановлено, що у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
Відтак, рішення прийнято позивачем в порядку та в спосіб, встановлений чинним законодавством та межах наданих йому повноважень, обґрунтовано та правомірно. Встановлені ст.250 ГК України строки не порушені.
Згідно пункту 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.2003 року, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
Згідно з даними обліку позивача за відповідачем станом на 17.12.2009 року, з урахуванням часткової сплати в сумі 200 грн., рахується заборгованість по сплаті фінансових санкцій в сумі 1500 грн., що підтверджується дослідженою у судовому засіданні довідкою ДПІ в м. Рівне № 55650/19-52 від 17.12.2009 року (а.с.9-10).
Станом на день розгляду справи відповідач доказів сплати штрафних санкцій в сумі 1500 грн. суду не надав а рішення про застосування фінансових санкцій в судовому порядку ним не оскаржувалось.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Приватного підприємства фірми "Бушнак трейдінг компані" на користь Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області заборгованість по фінансових санкціях у вигляді штрафу в сумі 1500 (одна тисяча п'ятсот) грн. 00 коп., яку перерахувати на р/р 31113106700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331, одержувач - ВДКУ в м. Рівне, код платежу 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя <Підпис > Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 15.02.10р.