ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
справа № 20-5/289
ПОСТАНОВА
і м е н е м У к р а ї н и
"28" серпня 2007 р. 09:25 м. Севастополь
Господарський суд міста Севастополя в складі:
судді Євдокимова І.В., при секретері Чорної М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі адміністративну справу
За адміністративним позовом: Прокурора Нахімовського району міста Севастополя (99001 м. Севастополь, вул. Робоча, 18) в інтересах держави в особі Севастопольської міської Ради (99011 м. Севастополь, вул. Леніна, 2); Державної податкової інспекції в Нахімовському районі м. Севастополя (99001 м. Севастополь, вул. Гер. Севастополя, 74)
до ДП ДАК „Хліб України” „Севастопольський комбінат хлібопродуктів”( м. Севастополь, вул. Делегатська, 4)
про стягнення заборгованості в розмірі 43478,70 грн.,
Представники сторін:
Прокурор - Цуркан Сергій Анатолійович, посвідчення № 505 від 13.06.07, Прокурор Нахімовського району м. Севастополя;
Позивач - Ліннік Олексій Вікторович, представник, довіреність № 7202/10-0 від 15.12.2006, Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м.Севастополя;
Позивач –не з’явився, Севастопольська міська рада;
Відповідач - Айметдінова Олена Вікторівна, представник, довіреність № 2/1 від 10.01.07, Дочірнє підприємство ДАК "Хліб України" "Севастопольський комбінат хлібопродуктів";
встановив:
Прокурор Нахімовського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Севастопольської міської Ради; Державної податкової інспекції в Нахімовському районі м. Севастополя звернувся до господарського суду міста Севастополя з позовною заявою до ДП ДАК „Хліб України” „Севастопольський комбінат хлібопродуктів” про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 43478,70 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує порушенням відповідачем податкового законодавства України.
Ухвалою суду від 31.07.2007 по справі було призначено попереднє судове засідання на 20.08.2007.
Ухвалою суду від 20.08.2007 року підготовче провадження по справі закінчено, та справа призначена до судового розгляду на 28.08.2007.
Представник відповідача позовні вимоги визнав в повному обсязі (вх. № 28775 від 28.08.2007).
Згідно зі ст.ст.27, 49, 51, 121, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, представникам сторін та прокурору роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслуховуючи пояснення представників сторін та прокурора сторін, суд -
В с т а н о в и в :
Відповідно до п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави у випадках, передбачених законом.
Рішенням Конституційного суду України № 3-рп/99 від 08.04.1999 визначено, що прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає у чому проявилося порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їх захисту і визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах.
Згідно з п. 4 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Згідно з п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані державні, в тому числі казенні, підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Відповідно до ст. 10 та п. 21 ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.
Згідно з п. „а” ч. 1 ст. 9 Земельного кодексу України до повноважень Київської і Севастопольської міських рад у галузі земельних відносин на їх території належить розпорядження землями територіальної громади міста.
Статтею 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об’єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з ч. 2 ст. 92 Земельного кодексу України права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Згідно з п. ”в” ч. 1 ст. 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
Відповідно до ст. 4 Закону України „Про плату за землю” розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.
Згідно зі ст. 20 Закону України „Про плату за землю” платежі за землю зараховуються до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.
За результатами проведеної прокуратурою Нахімовського району м. Севастополя перевірки з питань додержання вимог законодавства про плату за землю встановлено, що відповідач згідно з державним актом на право користування землею I-км № 005188 від 08.10.1995, реєстраційний номер 283 надана земельна ділянка, розташована за адресою: м. Севастополь, пр. Перемоги загальною площею 42988 кв.м. та земельна ділянка у Делігардової балі загальною площею 35890 кв.м. згідно з державним актом на право користування землею I-км № 005892 від 23.11.1995 реєстраційний номер 340.
Згідно з відомостями наданими ДПІ в Нахімовському районі м. Севастополя борг відповідача за плату за землю станом на 05.07.2007 складає 43478,70 грн.
Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Дочірнього підприємства ДАК „Хліб України” „Севастопольський комбінат хлібопродуктів”( м. Севастополь, вул. Делегатська, 4, код ЕДРПОУ 00951988, п/р 26002945172722 в СФ АКБ УСБ, МФО 394125) до бюджету для сплати податку за землю на р/р 33219811700008, код платежу 13050100, ЄДРПОУ 24691463, банк УДКУ м. Севастополя, МФО 824509) суму заборгованості в розмірі 43478,70 грн.
3. Копії постанови направити сторонам.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя І.В. Євдокимов
Постанова складена та підписана
в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України
30.09.2007
Розсилка:
1. Прокуратура міста Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Павліченко, 1)
2. Прокурор Нахімовського району міста Севастополя (99001 м. Севастополь, вул. Робоча, 18)
3. Севастопольська міська Рада (99011 м. Севастополь, вул. Леніна, 2);
4. ДПІ в Нахімовському районі м. Севастополя (99001 м. Севастополь, вул. Гер. Севастополя, 74)
5. ДП ДАК „Хліб України” „Севастопольський комбінат хлібопродуктів”( м. Севастополь, вул. Делегатська, 4)
6. Справа
7. наряд