Постанова № 9274785, 21.04.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2010
Номер справи
2а-3417/09/0970
Номер документу
9274785
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" квітня 2010 р. Справа № 2а-3417/09/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Кафарського В.В.

при секретарі Барчук Т.Г.

за участю представників сторін:

прокурор: не зявився

від позивача : не зявився

від відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави Міністерства транспорту і звязку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області, вул.Тополина, 3, м.Івано-Франківськ, Івано-Франківська область,76492

до відповідача: Приватного підприємства "Спіка", вул.Національної гвардії, 14, м.Івано-Франківськ, 76018

про стягнення фінансових санкцій в сумі 5100,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Івано-Франківський транспортний прокурор звернувся до суду в інтересах держави Міністерства транспорту і звязку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Спіка" про стягнення фінансових санкцій в сумі 5100,00 грн.

Івано-Франківський транспортний прокурор в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений про що свідчить поштове повідомлення.

Представник позивача направив на адресу суду клопотання про розгляд справи без його участі, позов підтримав в повному обсязі.

Представника відповідача в судове засідання не зявився, хоча про час, місце і дату проведення судового засідання був належним чином повідомлений. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав. За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Розглянувши адміністративний позов, дослідивши наявні в матеріалах справи докази суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення.

Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:

- для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:

- для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за:

- надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При вчиненні однією особою двох або більше правопорушень фінансове стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

18.11.2008 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Тернопільській області складено акт № 101417 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг ПП "Спіка" з перевезення вантажу, транспортний засіб марки КАМАЗ, номерний знак 04418ІВ. Під час перевірки встановлено таке порушення вимог ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», як відсутність ліцензійної картки, а також неоформлений дорожній лист, де відсутній штамп медичного працівника. Водій ОСОБА_1 з актом ознайомлений.

16.12.2008 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франквській області щодо ПП "Спіка" винесено постанову № 080883 на суму 1700,00 грн. за порушення, передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 23.02.2006 року.

25.02.2009 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Дніпропетровській області складено акт № 099838 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг ПП "Спіка" з перевезення вантажу, транспортний засіб марки Мерседес, номерний знак АТ1254АЕ. Під час перевірки встановлено таке порушення вимог ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», як неоформлений дорожній лист, де відсутній штамп медичного працівника встановленого зразка. Водій ОСОБА_2 з актом ознайомлений.

31.03.2009 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франквській області щодо ПП "Спіка" винесено постанову № 081200 на суму 1700,00 грн. за порушення, передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 23.02.2006 року.

14.05.2009 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Дніпропетровській області складено акт № 122704 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг ПП "Спіка" з перевезення вантажу, транспортний засіб марки Мерседес, номерний знак АТ1254АЕ. Під час перевірки встановлено таке порушення вимог ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», як неоформлений дорожній лист, де відсутній штамп медичного працівника встановленого зразка. Водій ОСОБА_2 з актом ознайомлений.

04.06.2009 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франквській області щодо ПП "Спіка" винесено постанову № 068450 на суму 1700,00 грн. за порушення, передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 23.02.2006 року.

Згідно даних регіонального реєстру від 29.01.2010 року ПП "Спіка" 12.05.2006 року оформлено документи на отримання ліцензії на перевезення вантажів, ліцензійна картка на транспортний засіб КАМАЗ, номерний знак 04418ІВ, не видавалась.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому п. 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після їх винесення чи до суду не оскаржувалась.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м.Києві та м.Севастополі. Відповідно до п. 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.

У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства "Спіка", вул.Національної гвардії, 14, м.Івано-Франківськ, 76018, ідентифікаційний номер 23926102, в дохід Державного бюджету України - фінансові санкції в сумі 5100,00 грн.(пять тисяч сто грн. 00 коп.).

Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя: Кафарський В.В.

Постанова складена в повному обсязі 26.04.2010 року.