Постанова № 9274513, 26.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2010
Номер справи
2а-7812/10/0570
Номер документу
9274513
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 квітня 2010 р.                                                                       справа № 2а-7812/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Крилової М.М.

при секретарі                                                  < Призвище секретаря >

при секретарі                     Гумуржи Т.В.

за участю

представника позивача          Мезенцева В.М.          

          

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька звернулась до суду із адміністративним позовом до Приватного підприємства «Сільськогосподарська компанія «Агродон» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу, посилаючись на наявність за відповідачем податкового боргу за узгодженими податковими зобов’язаннями з комунального податку на загальну суму 170,00 грн.

Позивач посилається на пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідно до якого активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Просить стягнути суму заборгованості у загальному розмірі 170,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним в позові.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце судового засідання був повідомлений, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про дату і місце судового засідання, в зв’язку з чим вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно пункту 1 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та пункту 1.16 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі – Закон) державна податкова інспекція в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов’язкових платежів) та погашенням податкових зобов’язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції (підпункт 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

Аналіз зазначених норм законодавства свідчить, що Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька, звернувшись до суду з позовом про стягнення податкового боргу, реалізувала свої владні управлінські функції і виступила як суб’єкт владних повноважень.

Відповідач Приватне підприємство «Сільськогосподарська компанія «Агродон» є юридичною особою та на податковому обліку перебуває у Державній податковій інспекції у Київському районі м. Донецька.

Як вбачається з матеріалів справи, за відповідачем рахується податковий борг за узгодженими податковими зобов’язаннями з комунального податку на загальну суму 170,00 грн., який виник внаслідок наступного.

Так, позивачем на підставі акту про результати перевірки своєчасності подання податкової звітності від 17.08.2009 року № 6027/15-213/36307650 прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0007811540/0 від 17.08.2009 року, згідно з яким до відповідачеві застосовані фінансові санкції в сумі 170,00 грн., яке розміщене на дошці податкових оголошень (повідомлень) відповідно до акту від 09.09.2009 року № 2289 та не оскаржене відповідачем у порядку, встановленому пунктом 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до п.п. 4.1.4. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Підставою для визначення сум штрафу став підпункт 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» за ненадання податкової декларації.

Визначаючи правомірність нарахування позивачем штрафу за неподання податкових розрахунків, слід взяти до уваги положення підпункту 17.1.1. п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» який передбачає, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Факт несвоєчасного подання відповідачем до податкового органу податкового розрахунку з комунального податку терміном 20.07.2009 року встановлений актом перевірки від 17.08.2009 року № 6027/15-213/36307650, тому застосування податковим органом до відповідача штрафних санкцій рішенням № 0007811540/0 від 17.08.2009 року є правомірним.

Згідно пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання таким платником податків податкового повідомлення.

Згідно п. 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею (тобто протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації чи з дня отримання податкового повідомлення-рішення), визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, відповідач має податковий борг у загальному розмірі 170,00 грн.

З метою погашення податкового боргу позивачем відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/924 від 23.09.2009 року та другу податкову вимогу № 2/1059 від 11.11.2009 року, які розміщені на дошці податкових оголошень (повідомлень) згідно п.4.9 ст.4 «Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків».

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про систему оподаткування» відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України.

Відповідно до п.п. 1.2., 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання – це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

Таким чином, суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути податковий борг у загальному розмірі 170,00 грн.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 94, 159, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Приватного підприємства «Сільськогосподарська компанія «Агродон» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу – задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Сільськогосподарська компанія «Агродон» податковий борг з комунального податку в сумі 170,00 грн. на р/р 33212828700006, код платежу 16010200, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34687001, одержувач Державний бюджет Київського району.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Крилова М.М.