Рішення № 92738397, 10.11.2020, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2020
Номер справи
560/2668/20
Номер документу
92738397
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 560/2668/20

РІШЕННЯ

іменем України

10 листопада 2020 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Ліквідаційна комісія УМВС України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Ліквідаційна комісія УМВС України в Хмельницькій області, в якому просив суд:

- визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо невключення ОСОБА_1 до вислуги років у пільговому обчисленні час служби у підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби за період з 13.11.1995 по 10.12.1997;

- зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України включити ОСОБА_1 до вислуги років у пільговому обчисленні час служби у підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби за період з 13.11.1995 по 10.12.1997.

В обґрунтування позовних вимог позивач, зазначив що відповідачем протиправно відмовлено йому зарахувати до вислуги років у пільговому обчисленні час служби у підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби за період з 13.11.1995 по 10.12.1997. Вважає відмову відповідача протиправною, та такою, що порушує його права та законні інтереси. Відтак, враховуючи викладені у адміністративному позові обставини позивач просить суд задовольнити позов у повному обсязі.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 02.06.2020 відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

01.07.2020 від представника відповідача на адресу суду надійшов відзив на позов, в якому останній зазначив, що Міністерство внутрішніх справ України діяло на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством України, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Позивачем подано відповідь на відзив Міністерства внутрішніх справ України, в якому з доводами відповідача не погоджується, вважає їх необґрунтованими та безпідставними.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 09.11.2020 визнано поважними причини пропуску строку звернення позивача з даним позовом до суду та поновлено строк звернення до суду. У задоволенні клопотання Міністерства внутрішніх справ України про залишення позовної заяви без розгляду - відмовлено.

Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Фактичні обставини справи свідчать, що ОСОБА_1 з 30 серпня 1972 року по 12 грудня 1997 року проходив службу в органах внутрішніх справ.

Наказом МВС від 23.10.1995 № 365 о/с полковник міліції ОСОБА_1 (К-246050) був відряджений до Хмельницького регіонального управління Промінвестбанку України помічником начальника управління, із звільненням його з посади заступника начальника управління - начальника відділу по боротьбі з груповими організованими злочинними проявами управління карного розшуку кримінальної міліції УМВС України в Хмельницькій області.

Наказом МВС від 29.11.1997 № 519 о/с полковник міліції ОСОБА_1 (К-246050) був відкликаний із розпорядження Хмельницького регіонального управління Промінвестбанку України.

Наказом Управління МВС України в Хмельницькій області від 12.12.1997 № 417 о/с полковника міліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в органах внутрішніх справ за пунктом 65 «а» (за віком) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ у відставку.

30.01.2018 позивач звернувся до Головного управління Національній поліції у Хмельницькій області із листом про надання відомостей щодо терміну фактичної вислуги років із відзначенням у календарному та пільговому обчисленні.

ГУНП у Хмельницькій області листом № 12/Г-37 від 08.02.2018 повідомило позивача про те, що на день звільнення ОСОБА_1 термін вислуги в календарному обчисленні складає 31 рік 05 місяців 8 днів. Служба на посаді помічника начальника Хмельницького регіонального управління Промінвестбанку України не зарахована в пільговому обчисленні з індексацією 1.5 року за 1 рік служби.

Як зазначає позивач, він неодноразово звертався до Міністерства внутрішніх справ України з метою витребувати накази про відрядження і відкликання зданої посади ОСОБА_1 , а також просив надати копію Постанови КМУ від 06.06.1904 року №365-9 "Про посади помічників керівників міністрів (відомств), організацій з питань взаємодії в боротьбі з організованою злочинністю», яка регламентувала роботу позивача та просив зарахувати йому період служби з 13 листопада 1995 року по 10 грудня 1997 року у пільговому обчисленні.

У відповідь на звернення позивач отримав листи від Відповідача №22/1/1-27зі від 04 лютого 2019 року, № 22/1/1-27зі від 26 лютого 2019 року, в яких зазначено, що позивачу відмовлено щодо зарахування періоду служби з 13 листопада 1995 року по 10 грудня 1997 року на пільгових умовах.

Листом Департаменту з питань режиму та службової діяльності МВС України №13353/11-2020 від 27.04.2020 позивачу надано витяги з наказів про відрядження і відкликання зданої посади ОСОБА_1 , у наданні Постанови КМУ від 06.06.1994 №365-9 позивачу відмовлено, оскільки остання має гриф секретності.

Вважаючи дії відповідача щодо не зарахування періоду служби з 13 листопада 1995 року по 10 грудня 1997 року на пільгових умовах протиправними та такими, що порушують законні права та інтереси позивача, останній звернувся до суду з даним позовом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262).

Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ст. 1 Закону особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Згідно із ст. 12 Закону №2262 (чинної на момент виникнення спірних правовідносин) право на пенсію за вислугу років: а) особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають на день звільнення зі служби вислугу на військовій службі або на службі в органах внутрішніх справ 20 років і більше; б) особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, звільнені зі служби за вислугу років, за віком, за станом здоров`я, у зв`язку із скороченням штатів або організаційними заходами і які на день звільнення досягли 45-річного віку, а ті з них, що є інвалідами війни, - незалежно від віку, і мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ.

Відповідно до ст. 17-1 Закону №2262-ХІІ, порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання вказаних вимог закону, Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 17.07.1992 №393 про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей .

Порядок призначення та проведення розрахунку пенсій визначений постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 (далі - Порядок №393).

Згідно з пп. "в" п. 3 Постанови КМУ №393 до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах: один місяць служби за півтора місяця: на льотній роботі в авіації (за винятком видів авіації, зазначених у підпункті "б" цього пункту) - на умовах, що визначаються відповідно Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ та Адміністрацією Державної прикордонної служби України; на атомних надводних кораблях - із строків, установлених Міністерством оборони України, Службою зовнішньої розвідки, Центральним управлінням Служби безпеки; на підводних човнах (крім зазначених у підпункті "б" цього пункту) в період перебування їх у строю; на мінних тральщиках під час тралення бойових мін; в управліннях з`єднань підводних човнів, що перебувають у строю, і з`єднань мінних тральщиків під час тралення бойових мін на умовах, визначених Міністерством оборони України; на посадах водолазів усіх найменувань і спеціальностей (крім водолазів, зазначених у підпункті "б" цього пункту); на посадах, де виконання обов`язків пов`язане з систематичними стрибками з парашутом, при виконанні річних норм, що визначаються відповідно Міністерством оборони, Службою зовнішньої розвідки, Центральним управлінням Служби безпеки, Міністерством внутрішніх справ та Адміністрацією Державної прикордонної служби України; у військових частинах і підрозділах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії з охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, у підрозділах Управління державної охорони, Служби судової охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, воєнізованих формуваннях Державної кримінально-виконавчої служби, у частинах і підрозділах (загонах) спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств; на заставах, постах, у комендатурах, відділеннях КПП, маневрових групах зі змінними заставами, на кораблях і катерах, що несуть службу по охороні державного кордону України, інших підрозділах Державної прикордонної служби за Переліком у справах охорони державного кордону України; у складі других екіпажів дизель-електричних підводних човнів, що перебувають у строю; у високогірних місцевостях на висоті від 1000 до 1500 метрів над рівнем моря, а у виняткових випадках - і нижче згідно з переліками військових частин, підрозділів і установ, затверджуваних відповідно Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Центральним управлінням Служби безпеки, Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Управлінням державної охорони; в укріплених районах військовослужбовцям, які несуть (несли) бойове чергування в спорудах оборонних позицій у складі бойових обслуг; на роботах, пов`язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, - з 1 січня 1988 по 31 грудня 1993 року; у зонах безумовного (обов`язкового) та гарантованого добровільного відселення, передбачених пунктами 2 і 3 частини другої статті 2 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", - згідно з переліками військових частин, підрозділів і установ, затверджуваними відповідно Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством транспорту та зв`язку, Центральним управлінням Служби безпеки, Адміністрацією Державної прикордонної служби України, Управлінням державної охорони; на посадах, де виконання обов`язків пов`язано з роботами по знешкодженню вибухонебезпечних предметів, у період виконання робіт, переліки яких визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств; проходження служби у внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ, Національній гвардії військовослужбовцями, які виконують обов`язки з охорони та оборони ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання державної власності; проходження служби особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту на атомних електростанціях, об`єктах з ядерними установками і матеріалами; проходження служби на посадах рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у виправно-трудових установах на правах лікувальних та лікарень при виправно-трудових установах для утримання інфекційно хворих засуджених; таємно; у високогірних місцевостях на висоті 1500 і більше метрів над рівнем моря; час проходження служби особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у підрозділах з підбирання та транспортування трупів у морг за переліком посад і на умовах, що визначаються Міністерством внутрішніх справ; час проходження служби особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби в установах виконання покарань, призначених для тримання засуджених до довічного позбавлення волі, за переліком посад і в порядку, затверджуваних Міністерством юстиції; час проходження служби військовослужбовцями внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ у підрозділах з конвоювання осіб, узятих під варту, осіб, засуджених до позбавлення волі, та охорони їх під час судового засідання за переліком посад і на умовах, що визначаються Міністерством внутрішніх справ; час проходження служби в Національній гвардії військовослужбовцями, які виконують обов`язки з конвоювання осіб, узятих під варту та/або засуджених до позбавлення волі, у тому числі під час їх екстрадиції, а також забезпечують охорону осіб, які тримаються під вартою, під час судових засідань у судах, за переліком посад і на умовах, що визначаються Міністерством внутрішніх справ.

Пунктом 4.1.6. Положення про порядок комплектування, матеріально-технічного, військового, фінансового та соціально-побутового забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого постановою Верховної Ради України №3720-ХІІ від 16.12.1993 р., стаж роботи працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби у вищезазначених підрозділах згідно з переліком посад, визначених Міністром внутрішніх справ України.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження переліку посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1.5 року за кожен рік служби №431 від 14.11.2007 року підлягає зарахуванню до стажу служби, що дає право на пенсію, у пільговому обчисленні з розрахунку один місяць служби за 1.5 місяці.

Згідно довідки ГУ Національної поліції у Хмельницькій області від «08» лютого 2018 року, щодо проходження ОСОБА_1 служби судом встановлено, що позивач:

з 01.10.1970 по 30.10.1972 - курсант Львівської спеціальної середньої школи міліції МВС СРСР;

з 30.10.1972 по 01.10.1975 - інспектор карного розшуку відділу внутрішніх справ Шепетівського міськвиконкому УВС Хмельницького облвиконкому;

з 01.10.1975 по 01.08.1977 - заступник начальника відділення карного розшуку по профілактиці відділу внутрішніх справ Шепетівського міськвиконкому УВС Хмельницького облвиконкому;

з 01.08.1977 по 01.09.1980 - слухач Київської вищої школи МВС СРСР ім. Ф.Е. Дзержинського;

з 01.09.1980 по 14.11.1980 - начальник відділу карного розшуку відділу внутрішніх справ Деражнянського райвиконкому УВС Хмельницького облвиконкому;

з 14.11.1980 по 12.03.1981 - начальник відділу карного розшуку відділу внутрішніх справ Хмельницького міськвиконкому УВС Хмельницького облвиконкому;

з 12.03.1981 по 21.10.1985 - заступник начальника відділу внутрішніх справ Хмельницького міськвиконкому УВС Хмельницького облвиконкому;

з 21.10.1985 по 01.02.1986 - оперуповноважений відділення карного розшуку Хмельницького міськвиконкому УВС Хмельницького облвиконкому;

з 01.02.1986 по 01.08.1986 - оперуповноважений групи аналізу, інформації і контролю відділу карного розшуку УВС Хмельницького облвиконкому;

з 01.08.1986 по 12.05.1988 - старший оперуповноважений групи аналізу, інформації і контролю відділу карного розшуку УВС Хмельницького облвиконкому;

з 12.05.1988 по 13.09.1989 - начальник 4-го відділення відділу карного розшуку УВС ! Хмельницького облвиконкому;

з 13.09.1989 по 16.10.1991 - старший інспектор групи по профілактиці правопорушень серед неповнолітніх і молоді відділу профілактичної служби УВС Хмельницького облвиконкому;

з 16.10.1991 по 20.11.1991 - старший інспектор інспекції по справах неповнолітніх відділу карного розшуку УВС і Хмельницького облвиконкому;

з 20.11.1991 по 01.07.1992 - начальник відділення по розкриттю злочинів проти особи, розшуку злочинців відділу карного розшуку УВС Хмельницького облвиконкому;

з 01.07.1992 по 16.12.1993 - начальник відділу по розкриттю злочинів проти особистості, розшуку злочинців управління карного розшуку кримінальної міліції УВС Хмельницького облвиконкому;

з 16.12.1993 по 13.11.1995 - заступник начальника управління - начальник відділу по боротьбі з груповим і організованими злочинними проявами управління карного розшуку кримінальної міліції УВС Хмельницького облвиконкому;

з 13.11.1995 по 11.12.1997 - відряджений в Хмельницьке регіональне управління Промінвест банку України;

з 11.12.1997 по 12.12.1997 - відкликаний із розпорядження дирекції Хмельницького регіонального управління Промінвест банку України та призначений на посаду заступника начальника управління - начальника відділу по боротьбі з майновими злочинами управління карного розшуку кримінальної міліції Управління МВС України в Хмельницькій області.

Судом встановлено, що позивача Наказом МВС від 23.10.1995 № 365 о/с на виконання розпорядження Президента України від 10.02.1995 № 35/95-РП "Про заходи щодо активізації боротьби з корупцією і організованою злочинністю", наказу МВС України від 05.04.1995 № 010 "Про введення посад помічників начальників ГУМВС, УМВС та спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю" та з метою координації зусиль органів внутрішніх справ і підрозділів Служби безпеки України в боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, вирішенні питань внутрішньої безпеки, призначено і встановлено коефіцієнти співвідношень посадових окладів... Згідно з Постановою КМУ від 06.06.1994 № 365-9 "Про посади помічників керівників міністрів (відомств) "Так у документі", організацій з питань взаємодії в боротьбі з організованою злочинністю" відряджено в Хмельницьке регіональне управління Промінвестбанку України - полковника міліції ОСОБА_1 (К-246050) "Так у документі" помічником начальника управління, увільнивши його від посади заступника начальника управління - начальника відділу по боротьбі з груповими організованими злочинними проявами управління карного розшуку кримінальної міліції УМВС України в Хмельницькій області.

Враховуючи встановлене, позивач проходив службу з 13.11.1995 по 10.12.1997 на посаді спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю відтак, суд вважає, що він має право на зарахування при обчисленні вислуги років на пільгових умовах час проходження служби в підрозділах боротьби з організованою злочинністю.

Між тим, при звільненні ОСОБА_1 зі служби та розрахунку вислуги років відповідачем дійсно не було враховано вимоги статті 17-1 Закону №2262-ХІІ, якою встановлено, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

В свою чергу, як зазначалось вище, Кабінет Міністрів у Постанові №393 визначив алгоритм обчислення вислуги, що надає право позивачу на пенсію, враховуючи, що ст.17-1 Закону №2262-ХІІ прямо вказує на обов`язок такий порядок застосовувати, використовуючи ст.12 Закону №2262-ХІІ як норму загальну, а ст.17-1 Закону №2262-ХІІ в і постанову КМУ №393 - як спеціальну.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, про необхідність визнання протиправними дій Міністерства внутрішніх справ України щодо невключення ОСОБА_1 до вислуги років у пільговому обчисленні час служби у підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби за період з 13.11.1995 по 10.12.1997 та зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України включити позивачу до вислуги років у пільговому обчисленні час служби у підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби за період з 13.11.1995 по 10.12.1997.

Згідно з статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо невключення ОСОБА_1 до вислуги років у пільговому обчисленні час проходження служби у підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби за період з 13.11.1995 по 10.12.1997.

Зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України включити ОСОБА_1 до вислуги років у пільговому обчисленні час проходження служби у підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби за період з 13.11.1995 по 10.12.1997.

Судові витрати в порядку статті 139 КАС України розподілу між сторонами не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Міністерство внутрішніх справ України (вул. Богомольця, 10, Мсп601, Центральна Частина Києва, м. Київ, 01601 , код ЄДРПОУ - 00032684) Третя особа:Ліквідаційна комісія УМВС України в Хмельницькій області (вул. Зарічанська, 7, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29017 , код ЄДРПОУ - 08592336)

Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький "Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький