
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
10 листопада 2020 рокум. ПолтаваСправа № 440/6373/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Супруна Є.Б., розглянувши у порядку письмового провадження з власної ініціативи питання щодо передачі з одного адміністративного суду до іншого справи №440/6373/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Північно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) в особі Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
02 листопада 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області Північно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення державного виконавця Лукмасла Миколи Миколайовича, оформлене повідомленням від 22.10.2020 про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання, а також зобов`язати відповідача прийняти до виконання виконавчий лист №2а-5235/10/1609, виданий Київським районним судом м. Полтави 24.09.2020.
Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 09.11.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/6373/20 із залученням до участі у справі в якості співвідповідача Північно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми). Справу призначено до розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Однак, як згодом з`ясувалося, провадження у даній справі відкрито судом з порушенням правил предметної юрисдикції адміністративних судів, визначених статтею 20 КАС України.
Так, частиною 1 статті 20 КАС України визначено, що місцевим загальним судам, як адміністративним підсудні справи: 1) з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) деякі адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) деякі адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (частина 2 статті 20 КАС України).
Відповідно до частини 5 статті 287 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Згідно з частиною 1 статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Як свідчать наявні матеріали справи, виконавчий лист №2а-1927/11/1609, що повернутий позивачу державним виконавцем 22.10.2020, був виданий Київським районним судом м. Полтави 24.09.2020.
Відтак, з огляду на вимоги статті 287 КАС України та положення статті 74 Закону України «Про виконавче провадження», ця справа підлягає розгляду судом, який видав виконавчий лист, тобто Київським районним судом м. Полтави.
Аналогічний висновок сформульовано Верховним Судом у постанові від 06.02.2020 у справі №750/2501/19.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частини 5 статті 29 КАС України, питання про передачу адміністративної справи розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 20, 29, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Передати адміністративну справу 440/6373/20 за позовом ОСОБА_1 до Північно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) в особі Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії до Київського районного суду м. Полтави для розгляду.
Роз`яснити, що передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням положень п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Б. Супрун