Рішення № 92737418, 10.11.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2020
Номер справи
420/6004/20
Номер документу
92737418
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/6004/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Кравченка М.М.,

розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці в Одеській області до Приватного підприємства «ІДЕАЛ» про застосування заходів реагування, -

СУТЬ СПОРУ:

Головне управління Держпраці в Одеській області звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємства «ІДЕАЛ», в якій просило: застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Приватного підприємства «ІДЕАЛ», шляхом зобов`язання зупинити експлуатацію трьох топкових котлів: котлів Рівне 50 кВт - 2 шт., котла Фероли 24 кВт - 1 шт.; зупинити експлуатацію вузла обліку газу і регулятора тиску з регулятором «Мадас»; чотирьох газових кондиціонерів «Руфтоп», які знаходяться за адресою: вул. Бугаївська, 21В, м. Одеса, у зв`язку із загрозою життю та здоров`ю людей.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне. Відповідно до наказу Головного управління від 02.06.2020 № 672 у період з 04.06.2020 по 05.06.2020 посадовими особами Головного управління було проведено позапланову перевірку Приватного підприємства «ІДЕАЛ» з метою перевірки повноти і якості виконання суб`єктом господарювання приписів від 18.01.2019 № 15/14.5/06-31-41 та № 15/14.2/02-31-42. Під час проведення перевірки виконання приписів від 18.01.2019 № 15/14.5/06-31-41 та № 15/14.2/02-31-42 було встановлено, що не усуненим залишається 1 порушення, яке створює загрожує життю та здоров`ю людей. Згідно розділу V акту перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) від 5 червня 2020 року № 15/14.5/06-372 зафіксоване наступне порушення, яке створює загрозу життю та здоров`ю людей: Закон України «Про охорону праці» ст.21 ЗУ № 2694, ПП «ІДЕАЛ» не отримало дозвіл на експлуатацію об`єктів підвищеної небезпеки (ШГРП, лінійні частини газопроводів) за адресою м. Одеса, вул. Бугаївська, 21-В, згідно Постанови КМУ № 1107 від 26.10.11 зі змінами чим поруш. п.3.1 розд.3 НПАОП 0.00-1.76-15. «Правила безпеки систем газопостачання». У зв`язку з внесенням змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки від 03.03.20 № 207, доцільність отримання дозволу втратила чинність, тому згідно Постанови КМУ № 207 підприємство, яке експлуатує об`єкти підвищеної небезпеки повинні отримати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці в частині експлуатації об`єктів підвищеної небезпеки (ШГРП, лінійні частини газопроводів).

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 28.07.2020 року позовну заяву Головного управління Держпраці в Одеській області до Приватного підприємства «ІДЕАЛ» про застосування заходів реагування було прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі.

У відзиві на позовну заяву відповідач вказує, що згідно опису вхідного пакету документів на отримання адміністративної послуги від 23.07.2020 року за № П1-142775-ю/л ПП «Ідеал» вкотре надало декларацію з висновками експертиз про додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації устаткування підвищеної небезпеки, до переліку технологічного устаткування та його елементів систем газопостачання природним газом, а також газовикористовуючого обладнання, яке використовується у опальний період ПП «Ідеал» та знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Бугаївська, 21В, але станом на 11 серпня 2020 року Територіальний орган Держпраці перевищивши строк, досі не здійснив реєстрацію декларації та не надав відповіді. Всупереч п.21 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів/устаткування підвищеної небезпеки» де зазначено, що «Територіальний орган Держпраці здійснює реєстрацію декларацій на безоплатній основі протягом п`яти робочих днів з дня їх отримання. Відмова, в реєстрації декларації не допускається», Головне управління Держпраці в Одеській області безпідставно штучно зволікає з реєстрацією. ПП «Ідеал» виконало усі вимоги передбачені «Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» та у свою чергу виконало всі вимоги щодо припису Головного управління Держпраці в Одеській області від 18 січня 2019 року за № 15/14.2/02-31-42 щодо усунення порушення та здійснило у відповідний строк передбачені законом дії з подання відповідного пакету документів для реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства в частині експлуатації об`єктів підвищеної небезпеки (газові котли).

Згідно з ч.3 ст.194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно з ч.3 ст.268 КАС України неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.

З урахуванням зазначеного, суд вирішив розглянути вказану справу в письмовому провадженні.

Дослідивши надані письмові докази, перевіривши матеріали справи, а також проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити. Свій висновок суд вмотивовує наступним чином. Так, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п.1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 96, державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Відповідно до п.7 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 96, Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Згідно з п.1 Положення про Головне Управління Держпраці в Одеській області, затверджене наказом Державної служби України з питань праці від 03.08.2018 року № 84, Головне управління Держпраці в Одеській області є територіальним органом Держпраці України та здійснює свої повноваження на території Одеської області.

Відповідно до вимог ст.38 Закону України «Про охорону праці» державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює, крім іншого, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Згідно з пп.16 п.4 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 96, Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.

Відповідно до абз.2 ст.1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

На підставі наказу № 672 від 02.06.2020 року та направлення на проведення перевірки № 15/01-29-1131 від 02.06.2020 року у період з 04.06.2020 року по 05.06.2020 року посадовими особами Головного управління Держпраці в Одеській області було проведено позапланову перевірку Приватного підприємства «ІДЕАЛ» на предмет виконання приписів від 18.01.2019 № 15/14.5/06-31-41 та № 15/14.2/02-31-42.

За результатами цієї перевірки 05.06.2020 року Головне управління Держпраці в Одеській області склало акт перевірки суб`єкта господарювання № 15/14.5/06-372.

В акті перевірки зазначено, що припис від 18.01.2019 № 15/14.2/02-31-42 виконано частково, а саме підприємство ПП «Ідеал» не отримало дозвіл на експлуатацію об`єктів підвищеної небезпеки (ШГРП, лінійні частини газопроводів) за адресою м. Одеса, вул. Бугаївська, 21-В, у зв`язку з внесенням змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки від 03.03.2020 року № 207, доцільність отримання дозволу втратила чинність тому згідно ПКМ № 207 підприємство яке експлуатує об`єкти підвищеної небезпеки повинні отримати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці в частині експлуатації об`єктів підвищеної небезпеки (ШГРП, лінійні частини газопроводів).

У зв`язку із зазначеними, в акті перевірки від 05.06.2020 року № 15/14.5/06-372 встановлено порушення з боку Приватного підприємства «ІДЕАЛ» ст.21 Закону України «Про охорону праці», а саме Підприємство не отримало дозвіл на експлуатацію об`єктів підвищеної небезпеки (ШГРП, лінійні частини газопроводів) за адресою м. Одеса, вул. Бугаївська, 21-В, згідно Постанови КМУ № 1107 від 26.10.11 зі змінами, чим порушено п.3.1 Розд.3 НПАОП 0.00-1.76-15. «Правила безпеки систем газопостачання». У зв`язку з внесенням змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки від 03.03.20 № 207, доцільність отримання дозволу втратила чинність, тому згідно Постанови КМУ № 207 підприємство, яке експлуатує об`єкти підвищеної небезпеки, повинно отримати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці в частині експлуатації об`єктів підвищеної небезпеки (ШГРП, лінійні частини газопроводів).

Згідно з ч.3 ст.21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов`язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Відповідно до ч.9 ст.21 Закону України «Про охорону праці» набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки може здійснюватися на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці. Переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, виконання або експлуатація (застосування) яких може здійснюватися на підставі такої декларації, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.6 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року № 1107, дозвіл за формою згідно з додатком 1 видається: роботодавцеві - на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3; виробникові або постачальникові машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - виробник або постачальник) - на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3, якщо інша форма оцінки його відповідності, яка є обов`язковою вимогою до нього, не встановлена технічними регламентами. У разі коли дозвіл на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки отримано виробником або постачальником до прийняття зобов`язань щодо їх постачання, роботодавець може застосовувати зазначені машини, механізми, устаткування на підставі завіреної в установленому законодавством порядку копії дозволу, одержаної від такого виробника або постачальника.

Відповідно до п.7 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року № 1107, дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки видається територіальним органом Держпраці за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

Згідно з п.9 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року № 1107, для одержання дозволу роботодавець, виробник або постачальник подає особисто, через уповноважену ним особу або надсилає поштою до територіального органу Держпраці чи адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці, заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додається: на виконання робіт підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки; на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки. Забороняється вимагати для одержання дозволу документи, не передбачені законом.

Відповідно до п.21 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року № 1107, виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені в додатку 6, експлуатація (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені в додатку 7, здійснюються роботодавцем, виробником або постачальником на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Декларація за формою згідно з додатком 8 подається роботодавцем, виробником або постачальником не пізніше ніж за п`ять робочих днів до початку виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Декларація подається роботодавцем, виробником або постачальником, уповноваженою ним особою або надсилається поштою до територіального органу Держпраці або адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці. Територіальний орган Держпраці здійснює реєстрацію декларацій на безоплатній основі протягом п`яти робочих днів з дня їх отримання. Відмова в реєстрації декларації не допускається. У разі зміни відомостей або виявлення суб`єктом господарювання помилки в поданій декларації суб`єкт господарювання в порядку, встановленому цим пунктом для подання декларації, подає оновлену декларацію протягом п`яти робочих днів з дня настання таких змін або з дня подання декларації в разі виявлення помилки. Посадові особи територіального органу Держпраці протягом п`яти робочих днів з дня отримання оновленої декларації вносять зміни до реєстру.

Згідно з п.3.1 Правил безпеки систем газопостачання, затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015 року № 285 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08.06.2015 року за № 674/27119, роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107.

У додатку 7 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року № 1107, встановлений перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, в якому передбачено: парові та водогрійні котли теплопродуктивністю понад 0,1 МВт; технологічне устаткування та його елементи магістральних газопроводів, нафтопроводів, продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів), систем газопостачання природного та зрідженого газу суб`єктам господарювання та до населених пунктів, систем промислового та міжпромислового збору нафти і газу, об`єктів нафтогазовидобувної промисловості, а також газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт.

Суд встановив, що 23.07.2020 року ПП «ІДЕАЛ» звернулося до Головного управління Держпраці в Одеській області з пакетом документів для реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань охорони праці.

Головне управління Держпраці в Одеській області розглянуло матеріали щодо реєстрації декларації та надало відповідь листом від 04.08.2020 року № 15/01-33-7685, в якому були зазначені недоліки наданої підприємством декларації.

12.10.2020 року ПП «ІДЕАЛ» повторно звернулося до Головного управління Держпраці в Одеській області з пакетом документів для реєстрації декларації.

З матеріалів справи вбачається, що в наданій до Головного управління Держпраці в Одеській області декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці ПП «ІДЕАЛ» крім котлів Рівне 50 кВт - 2 шт., котла Фероли 24 кВт - 1 шт., вузла обліку газу і регулятора тиску з регулятором «Мадас», чотирьох газових кондиціонерів «Руфтоп» також зазначені газонебезпечні роботи, на виконання яких необхідно отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки відповідно до додатку 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року № 1107, а не реєстрація декларації.

Оскільки ПП «ІДЕАЛ» не усунуло всі недоліки зазначені в листі від 04.08.2020 року № 15/01-33-7685, тому Головне управління Держпраці в Одеській області листом надало відповідь від 16.10.2020 року № 15/01-33-1051.

Станом на час розгляду справи у суду відсутні відомості про виконання та усунення позивачем зазначеного в акті перевірки від 05.06.2020 року № 15/14.5/06-372 порушення.

Відповідно до ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Згідно з ст.4 Закону України «Про охорону праці» державна політика в галузі охорони праці базується на принципах, крім інших, пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

З урахуванням зазначеного, суд погоджується з твердженнями позивача, що вказане порушення є таким, що створює загрозу життю та здоров`ю людей.

Таким чином, на думку суду, експлуатація трьох топкових котлів: котлів Рівне 50 кВт - 2 шт., котла Фероли 24 кВт - 1 шт.; експлуатація вузла обліку газу і регулятора тиску з регулятором «Мадас»; експлуатація чотирьох газових кондиціонерів «Руфтоп», які знаходяться за адресою: вул. Бугаївська, 21В, м. Одеса, з виявленими за результатами перевірки порушеннями може призвести до спричинення шкоди життю та здоров`ю людей.

Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.

На підставі зазначеного, суд прийшов до висновку, що заявлені позивачем позовні вимоги про застосування заходів реагування до відповідача є обґрунтованими та такими, що належать до задоволення в повному обсязі.

Згідно з ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Відповідно до ч.ч.1-2 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Згідно положень ст.9 Конституції України та ст.17, ч.5 ст.19 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” суди та органи державної влади повинні дотримуватись положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.

Відповідно до п.58 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010 року, заява 4909/04, Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 09.12.1994 року, серія A, № 303-A, п.29).

Згідно з ч.2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки суд по справі свідків не залучав та не призначав проведення експертиз, тому судові витрати не стягуються.

Керуючись Конституцією України, ст.ст.2, 77, 90, 139, 242-246, 250 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов Головного управління Держпраці в Одеській області (просп. Шевченка, 2, м. Одеса, 65044, ідентифікаційний код 39781624) до Приватного підприємства «ІДЕАЛ» (вул. Космонавта Комарова, 12, м. Одеса, 65101, ідентифікаційний код 31681667) про застосування заходів реагування - задовольнити.

2. Застосувати заходи реагування до Приватного підприємства «ІДЕАЛ» (ідентифікаційний код 31681667), шляхом зобов`язання зупинити експлуатацію трьох топкових котлів: котлів Рівне 50 кВт - 2 шт., котла Фероли 24 кВт - 1 шт.; зупинити експлуатацію вузла обліку газу і регулятора тиску з регулятором «Мадас»; зупинити експлуатацію чотирьох газових кондиціонерів «Руфтоп», які знаходяться за адресою: вул. Бугаївська, 21В, м. Одеса, у зв`язку із загрозою життю та здоров`ю людей.

Порядок і строки оскарження рішення визначаються ст.ст.293, 295 КАС України.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.255 КАС України.

Суддя М.М. Кравченко