Єдиний державний реєстр судових рішень
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/5396/20
ун. № 759/18428/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2020 року Святошинський районний суд м.Києва в складі :
головуючого слідчого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС восьмого СВ РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 32020100000000091 від 10.02.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст.212 КК України,
ВСТАНОВИВ:
29.10.2020 р. до ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС восьмого СВ РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення тимчасового доступу до реєстраційних та установчих документів, з можливістю їх вилучення в оригіналах, які знаходяться у реєстраційній справі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ), а саме: рішення про створення підприємства, статуту підприємства та зміни до статуту, реєстраційних карток, наказів про призначення службових осіб, протоколів зборів учасників товариства, довіреностей на право представлення інтересів підприємства в державних органах, інших документів, що містяться в реєстраційній справі підприємства з можливістю їх вилучення в оригіналах, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 .
В обґрунтування свого клопотання посилався на те, що восьмим СВ РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 32020100000000091, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.02.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Відповідно до акту перевірки №631/26-15-14-02-02/36477269 від 17.09.2018 встановлено, що директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_2 ) ОСОБА_5 та співзасновником даного товариства ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_3 ), які діючи на території м. Києва за період з 01.01.2015 по 30.09.2017 прийнято рішення щодо включення до складу податкового кредиту суми по фінансово-господарських взаємовідносинах з підприємствами, які мають ознаки «ризиковості», а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_20 ) та не надано первинні фінансово-господарські документи за вказаний період. В результаті чого службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ухилились від сплати податків на загальну суму 52 142 114 грн.
Крім того встановлено, що на підставі наказу ІНФОРМАЦІЯ_22 від 09.02.2018 №2088, проведена планова виїзна перевірка ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » не надало документи на підставі яких здійснює облік доходів, витрат та інших показників пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань. Листом від 04.06.2018 № 58 Товариством повідомлено ІНФОРМАЦІЯ_22 про те, що СВ ІНФОРМАЦІЯ_23 в рамка кримінального провадження №42018071190000015 від 02.04.2018 було вилучено оригінали первинних бухгалтерських документів. Однак, СВ ІНФОРМАЦІЯ_23 надано лист від 29.07.2018 №876, в якому повідомлено, що у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_23 , протокол тимчасового доступу не складався, і вказана процесуальна дія не проводилась. Також відомо, що засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з метою маскування незаконної діяльності та ухилення від відповідальності службових осіб за фактом ухилення від сплати податків, було створено ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_21 ) яке здійснює аналогічну господарську діяльність, та використовує працю тих самих працівників що і на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Також встановлено, що новим товариством здійснюється подача податкової звітності з тієї ж ІР адреси що і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 », використовуючи розрахункові рахунки вищезазначених товариств, які відкриті у банківських установах, здійснювали перерахування грошових коштів на банківські рахунки підприємств з ознаками «ризиковості» за начебто поставлені товари (роботи, послуги), які в подальшому обготівковано.
Крім того, встановлено, що у вищезазначених суб`єктів господарювання відсутні трудові ресурси, офісне, торгівельні та складські приміщення, виробниче обладнання, сировина, матеріали, що вказую на відсутність факту реального здійснення фінансово-господарської діяльності.
Таким чином, директорТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_5 використовуючи реквізити ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 »,ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 »,ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » штучно завищив власні валові витрати та сформували «ризиковий» податковий кредит, лише документально відображаючи замовлення послуг у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 »,ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 »,ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 умисно ухилились від сплати податків в особо великих розмірах.
09.10.2020 винесено постанову про проведення судово-почеркознавчої експертизи по реєстраційних документах та у разі встановлення фактів виконання підписів у них не службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » вказаний експертний висновок буде використано як додатковий доказ проведення безтоварних операцій між останніми та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Також встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »(код НОМЕР_1 ) зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 (фактично не знаходиться за адресою). У суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »(код НОМЕР_1 ) відсутні трудові ресурси, офісні, торгівельні та складські приміщення, виробниче обладнання тощо, що вказує на відсутність факту реального здійснення фінансово-господарської діяльності. Матеріали реєстраційної справи підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »(код НОМЕР_1 ) перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Реєстраційні та установчі документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »(код НОМЕР_1 ) необхідні для встановлення обставин досудового розслідування, у зазначених документах, наявна інформація, яка не містить охоронюваної законом таємниці, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженню, а саме: щодо осіб, якими прийнято рішення про створення суб`єкта підприємницької діяльності, щодо видів діяльності підприємства згідно до статуту, періодів та ПІБ осіб, що перебували на посадах службових осіб та відповідали за здійснення фінансово-господарської діяльності, щодо осіб, які мали право представлення інтересів підприємства в державних органах, тобто містять відомості про відповідальних осіб і період часу їх діяльності, тому виникла необхідність у вилученні оригіналів реєстраційних та установчих документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ), що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 . Оригінали зазначених фінансово-господарських документів необхідно вилучити оскільки вони необхідні для використання під час проведення ревізій, інвентаризацій, податкових та інших перевірок, експертного дослідження, а також для встановлення особи, яка підписувала дані документи у кримінальному провадженні.
В судовому засідання слідча клопотання підтримала, посилаючись на обставини, викладені в клопотанні.
Особа у володінні якої знаходяться речі до суду до суду не викликалась у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, вислухавши думку слідчого, слідчий суддя дійшов висновку про часткове задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться таку речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи вищевикладене, вивчивши зміст клопотання і надані суду письмові докази, оцінивши потреби досудового розслідування, та приймаючи до уваги, що застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, є виправданим, оскільки має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому клопотання суд визнає обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню частково .
Керуючись ст. ст. 131, 132, 159 164, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчим восьмого СВ РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 на проведення тимчасового доступу до реєстраційних та установчих документів, з можливістю вилучення копій, які знаходяться у реєстраційній справі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ), а саме: рішення про створення підприємства, статуту підприємства та зміни до статуту, реєстраційних карток, наказів про призначення службових осіб, протоколів зборів учасників товариства, довіреностей на право представлення інтересів підприємства в державних органах, інших документів, що містяться в реєстраційній справі підприємства з можливістю їх вилучення в оригіналах, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.
Відповідно до частини 1ст.166 КПК України, у разі не виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів оскарженню не підлягають, крім ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя ОСОБА_1