
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/12587/20
провадження № 3/753/5859/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" вересня 2020 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Щасна Т.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого: керівник політичної партії «Всеукраїнська партія «Нова сила», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
За результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (далі - Звіт), поданого політичною партією -Всеукраїнська партія «Нова сила» (ідентифікаційний код 21709406) (далі Партія) 10.02.2020 до Національного агентства з питань запобігання політичній корупції (далі - Національне агентство) за IV квартал 2019 року, за підписом керівника Партії ОСОБА_1 , встановлено подання Звіту без інформації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від місцевих організацій, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи та неподання Звіту Партії в електронному вигляді, а саме:
оформлення Звіту Партії, включені до нього звітні дані не відповідають вимогам законодавства, містять грубі порушення вимог щодо оформлення відповідно до абзацу третього, шостого, сьомого пункту 3 розділу II Положення про аналіз Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.09.2016 № 26, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.09.2016 за № 1264/29394 (далі - Положення про аналіз Звіту).
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), Партія має 45 місцевих організацій, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи, з яких 5 припинені, 3 знаходяться на території проведення ООС (Операція Об`єднаних Сил) та на окупованій території Автономної Республіки Крим.
Таким чином, з урахуванням вимоги підпункту 1 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за №1185/29315 (далі - Положення про порядок подання Звіту), Партія повинна була подати відомості про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру щодо 37 місцевих організацій, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи, тобто без врахування тих, діяльність яких припинено (5) та, які знаходяться на окупованій території та території Операції об`єднаних сил (всього 3).
Отже, Звіт Партії подано без відомостей про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру щодо 37 місцевої організації, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи та про які відсутні відомості згідно даних ЄДР про їх припинення, зокрема:
Київська міська партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26060620);
Політична партія Кіровоградська обласна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 36571803);
Харківська обласна організація всеукраїнської партії "Нова сила", (ідентифікаційний код 25863653);
Козелецька районна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26107818);
Політична партія Сосницька районна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 25786987);
Срібнянська районна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26152196);
Львівська обласна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26057813);
Іллічівська міська організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 37109718);
Політична партія Городнянська районна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26033847);
Полтавська обласна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26069495);
Житомирська обласна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26062180);
Миколаївська обласна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26028734);
Дубенська міськрайонна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 37174148);
Білоцерківська міська організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 37236225);
Політична партія Щорська районна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26091514);
Миколаївська міська партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26108663);
Житомирська міська партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 33686604);
Полтавська обласна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26554569);
Сумська обласна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 24018921);
Старовижівська районна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 37120752);
Політична партія Коропська районна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26331846);
Октябрська районна партійна організація в м. Полтаві всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26163426);
Політична партія Прилуцька районна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26107864);
Запорізька обласна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 25919849);
Політична партія Южненська міська партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 39250576)
Кременчуцька міська партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26069383);
Політична партія Рівненська обласна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26062889);
Закарпатська обласна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26097876);
Очаківська районна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26030079);
Ріпкинська організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26107882);
Вугледарська міська донецької області партійна організація всеукраїнської партії "нова сила" (ідентифікаційний код 40014422);
Коломийська міська організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 33932575);
Дніпродзержинська міська організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26051271);
Бобровицький районний осередок всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26320529);
Ленінська районна партійна організація всеукраїнської партії "Нова сила (ідентифікаційний код 26117857);
Ічнянська районна організація всеукраїнської партії "нова сила" (ідентифікаційний код 26135329);
Київська обласна організація всеукраїнської партії "Нова сила" (ідентифікаційний код 26077804).
Таким чином, політична партія зобов`язана подавати Звіт у порядку та в строк, передбачені статтею 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (в редакції, що діяла на день опублікування Закону України від 19.12.2019 № 410-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції») (далі - Закон про політичні партії), у тому числі її місцеві організації, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи та діяльність яких не припинена, шляхом внесення відповідного запису до єдиного державного реєстру.
Зазначене є порушенням пункту 1 частини дев`ятої статті 17 Закон про політичні партії та підпункту 1 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання Звіту.
Окрім того, Партією подано в електронному вигляді Звіт Партії за IV квартал 2019 року, в якому відсутній підпис керівника Партії на останній сторінці Звіту та відсутня печатка політичної партії, таким чином, Звіт в електронному вигляді не відповідає Звіту в паперовому вигляді, чим здійснено грубе порушення відповідно до частини сьомої статті 17 Закону про політичні партії та абзацу третього, восьмого пункту 3 розділу II Положення про порядок подання Звіту.
Також, до Звіту Партії не додано висновок щорічного внутрішнього аудиту Партії, що є порушенням частини одинадцятої статті 17 Закону, відповідно до якої до звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за четвертий квартал звітного року додається, зокрема, висновок щорічного внутрішнього аудиту політичної партії.
Вищезазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту Партії від 09.04.2020 та Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 09.04.2020 № 1011, затвердженого наказом Національного агентства від 09.04.2020 .V 141/20 .
Таким чином, ОСОБА_1 , як керівник Партії, порушив порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру та подав Звіт, оформлений з порушенням встановлених вимог, за що статтею 21221 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про дату та час судового засідання, до суду не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, а тому вважаю за можливе розглянути справу у його відсутності, на підставі наявних доказів.
Відповідно до вимог ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в порушенні порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, тобто у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.
Однак, згідно зі ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчились строки, передбачені статтею 38 КУпАП.
Відповідно до ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як встановлено в судовому засіданні, вказана правопорушення було виявлено 09.04.2020 р. Таким чином, на момент розгляду справи, сплили строки накладення адміністративного стягнення, визначені ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, 247 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ст. 212-21 КУпАП - закрити у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд міста Києва протягом десяти днів.
Суддя