
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
09 листопада 2020 року № 520/12815/2020
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мельников Р.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (код ЄДРПОУ - 03196593) щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг та скасувати рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради від 16.09.2020 року, протокол № 37 районної в частині відмови в призначені, адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі - ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (код ЄДРПОУ - 03196593) призначити та виплатити ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце проживання, як внутрішньо переміщеної особи: АДРЕСА_2 ) щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на підставі заяви від 18.08.2020 р. у розмірі, що встановлений чинним законодавством України.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем було допущено протиправні дії щодо відмови у призначенні позивачу щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг та скасувати рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради, про що свідчить протокол № 37 від 16.09.2020 року. На думку позивача, зазначені дії порушили його права.
Ухвалою суду від 29.09.2020 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі за вищевказаним позовом.
Представником відповідача через канцелярію суду подано відзив на позовну заяву, в якому вказано, що відповідач проти заявленого позову заперечує, оскільки оскаржувані позивачем дії було вчинено відповідно до норм діючого законодавства. При цьому, представником відповідача вказано, що розпорядженням Управління від 16.09.2020 р. на підставі рішення Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам від 16.09.2020 № 37 позивачу було відмовлено у призначенні щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі за заявою від 18.08.2020 р., оскільки, відповідно до приписів пунктів 3, 7, 12 Порядку, попередня виплата позивачу по заяві від 17.12.2018 р. була припинена 31.05.2019 р. та протягом місяця у позивача не відбулося змін обставин, що впливають на призначення виплати допомоги.
Суд зазначає, що відповідно до положень ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з положеннями п.2 ч.1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Матеріали справи свідчать, що позивач є внутрішньо переміщеною особою та перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 21.12.2017 року №6326-24759.
Під час розгляду справи встановлено, що 18.08.2020 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення йому виплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, з 18.08.2020 р.
Повідомленням №726/04 від 16.09.2020 р. Управління соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради відмовлено позивачу в наданні допомоги, посилаючись на п. 7 Порядку надання щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат і на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 №505, зі змінами та доповненнями, у зв`язку з тим, що попередня виплата по заяві від 17.12.2018 року припинена 31.05.2019 року та протягом місяця у позивача не відбулося зміни обставин, що впливають на припинення виплати допомоги.
Позивач, вважаючи протиправною відмову відповідача йому у наданні відповідної адресної допомоги, звернувся до суду з даним позовом задля захисту своїх порушених прав.
Суд зазначає, що згідно із положеннями ст.1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об`єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної ОСОБА_1 України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.
Адресою покинутого місця проживання внутрішньо переміщеної особи в розумінні цього Закону визнається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених у частині першій цієї статті.
Згідно із ст. 2 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.
Відповідно до ст.4 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщеним осіб" довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.
Відповідно до п.1 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 (далі - Порядок), цей Порядок визначає механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога).
Згідно із п.2 Порядку грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, їх дітям, які народилися після дати початку проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Положеннями п.3 Порядку передбачено, що грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім`ї (далі - уповноважений представник сім`ї) у таких розмірах, зокрема, для осіб, які отримують пенсію, та інших осіб, які досягли пенсійного віку (крім осіб з інвалідністю), дітей, осіб, які досягли 18-річного віку та продовжують навчання за денною формою в закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної) або вищої освіти, до закінчення таких закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, - 1000 гривень на одну особу (члена сім`ї).
Відповідно до п.5 Порядку для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім`ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім`ї до уповноваженого органу із письмовою заявою, складеною у довільній формі, про надання грошової допомоги і подає документи, визначені цим пунктом.
Уповноважений представник сім`ї пред`являє посадовій особі уповноваженого органу паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а для іноземців та осіб без громадянства - документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус.
Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім`ї подає до уповноваженого органу заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред`являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім`ї. Таку заяву на наступний шестимісячний строк може бути подано з дати його початку або не раніше ніж за 15 днів до закінчення поточного шестимісячного строку.
У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім`ї, які претендують на отримання грошової допомоги: прізвище, ім`я та по батькові; число, місяць, рік народження; серія, номер (у разі наявності) паспорта громадянина України, ким і коли виданий або серія, номер документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а для іноземців та осіб без громадянства - документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус; реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті); інформацію про: - зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування); - наявність у будь-якого із членів сім`ї у власності житлового приміщення/частини житлового приміщення, розташованого в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення; - наявність житлового приміщення, яке зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції, або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації; - наявність у будь-якого з членів сім`ї на депозитному банківському рахунку (рахунках) коштів у розмірі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб; - місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює; - наявність у будь-якого з членів сім`ї інвалідності із зазначенням групи інвалідності.
До заяви додаються копія довідки з військової частини про залучення до проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (для військовослужбовців з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації), копія довідки з місця роботи або копія іншого документа, що посвідчує зайнятість (для працездатних осіб), копія свідоцтва про шлюб, копії свідоцтв про народження дітей, засвідчені власним підписом уповноваженого представника сім`ї, копія довідки від уповноваженого банку із зазначенням реквізитів поточного рахунка, письмова згода (у довільній формі) про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім`ї від інших членів сім`ї та згода на обробку персональних даних, а також письмовий дозвіл на розкриття уповноваженим банком інформації, що містить банківську таємницю, щодо поточного рахунка, відкритого уповноваженому представнику сім`ї в установі уповноваженого банку. У разі наявності житлового приміщення, яке зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, додається копія акта обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири) (далі - акт технічного стану), складеного комісією, утвореною районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, військово-цивільною адміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (в разі утворення) ради, виконавчим органом ради об`єднаної територіальної громади, за формою згідно з додатком.
Згідно із приписами п.7 Порядку якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім`ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.
Як передбачено положеннями п.12 Порядку, виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі, зокрема, надання інформації державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім`ї протягом чотирьох місяців не працевлаштувалися за сприянням державної служби зайнятості або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють.
Виплата грошової допомоги може бути поновлена, якщо протягом місяця з місяця припинення її виплати уповноважений представник сім`ї повідомив уповноваженому органу про зміну обставин, які вплинули на припинення виплати грошової допомоги.
Під час розгляду справи судом встановлено, що позивач є внутрішньо переміщеною особою, яка була вимушена покинути своє постійне місце проживання у м. Луганську Луганської області та у зв`язку із проведенням антитерористичної операції перемістилась з тимчасово окупованої території до м. Харків.
Згідно довідки Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради від 21.12.2017 року №6326-24759 позивача взято на облік як внутрішньо переміщену особу.
При цьому, позивач є студентом 2 курсу Харківського національного університету радіоелектроніки денної форми навчання, що підтверджується довідкою Харківського національного університету радіоелектроніки від 30.07.2020 року №48/1394, копія якої міститься в матеріалах справи.
Зі змісту позовної заяви та поданого до суду відзиву на позов вбачається, що згідно заяв позивача від 21.12.2017 р., від 26.06.2018 р., від 17.12.2018 р. згідно Порядку рішеннями Управління соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради від 27.03.2018 р., від 12.07.2018 р., від 09.01.2019 р. позивачу було призначено щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам з 21.12.2017 по 19.01.2018 р. в розмірі 884,00 грн., щомісячно, з 20.01.2018 р. по 20.06.2018 р. в розмірі 1000,00 гри. щомісячно, з 26.06.2018 р. по 25.12.2018 р. в розмірі 1000,00 грн. щомісячно, з 26.12.2018 р. по 31.01.2019 в розмірі 1000,00 грн. щомісячно.
Представником відповідача вказано, що оскільки з 21.01.2019 р. позивача було відраховано з Харківського національного університету радіоелектроники за невиконання індивідуального плану навчання розмір щомісячної адресної допомоги позивачу з 01.02.2019 р. по 31.03.2019 р. було призначено у розмірі 442,00 грн. щомісячно, з 01.04.2019 р. по 31.05.2019 р. - у розмірі 221,00 грн. щомісячно, а у подальшому виплату припинено на підставі п. 7 Порядку.
18.08.2020 р. позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги, до якої надав заяву про призначення щомісячної адресної допомоги та довідку Харківського національного університету радіоелектроники від 06.08.2020 р. № 48/1408, що з 01.09.2019 р. навчається в університеті за денною формою навчання.
Як встановлено судом, повідомленням про відмову в наданні допомоги від 16.09.2020 р. №726/04 позивачу повідомлено про те, що в призначенні щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття виплат на проживання за заявою від 18.08.2020 відмовлено на підставі рішення комісії від 16.09.2020, протокол № 37, відповідно до пункту 7 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою КМУ від 01.10.2014 №505; доповненнями у зв`язку з тим, що попередня виплата по заяві від 17.12.2018 припинена 31.05.2019 та протягом місяця не відбулося зміни обставин, що впливають на припинення виплати допомоги.
Так, матеріали справи свідчать, що за результатами розгляду на заяви позивача рішенням районної комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради від 16.09.2020 № 37 відмовлено в наданні адресної допомоги ВПО, як не працюючій особі працездатного віку, відповідно до п.7 Порядку, у зв`язку з закінченням строку виплати 31.05.2019 (до початку карантину).
При цьому, представником відповідача вказано, що позивачем у визначений п. 12 Порядку місячний строк, будь-яких відомостей про зміну обставин, які вплинули на припинення грошової допомоги (у даному випадку факт поновлення на навчанні за денною формою) не представлено та крім того, такі обставини і не настали, оскільки наказом Харківського національного університету радіоелектроники від 31.01.2019 р. позивача було поновлено до складу студенту заочної форми навчання та 10.07.2020 знову відраховано з університету за невиконання індивідуального плану навчання, а поновлено позивача було у складі студентів денної форми навчання лише 01.09.2020 року, про що свідчить лист Харківського національного університету радіоелектроники від 11.09.2020 р. № 48/27-991.
Надаючи оцінку вказаним обставинам та враховуючи наведені вище норми, суд зазначає, що відповідно до положень пунктів 2 - 7, 12 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг від 01.10.2014 р. №505 грошова допомога на наступний строк не призначається тільки тим особам, які продовжують перебувати у статусі непрацевлаштованої (безробітної) особи, а у разі якщо така особа працевлаштувалась і її статус не суперечить зазначеним вище пунктам Порядку, то вона знову набуває право на призначення щомісячної адресної допомоги.
Крім того, суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №505 не встановлено жодного обмеження особи звернутися із новою заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Зазначена позиція суду відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним у постанові від 29.08.2018 року по справі №415/1691/17, від 22.08.2018 року по справі 127/5805/17.
Під час розгляду справи встановлено, що позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення виплати вказаної допомоги, а не її поновлення, а отже доводи відповідача стосовно неможливості відновлення виплати позивача щомісячної адресної дороги на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг є необґрунтованими та не доведеними.
При цьому, суд зазначає, що з моменту припинення виплати грошової допомоги позивачу, що відбулось 31.05.2019 року, по день звернення позивача до відповідача із заявою про виплату йому вказаної допомоги, що відбулось 18.08.2020 року, як внутрішньо-переміщеній особі, яка досягла 18-річного віку та продовжує навчання на денній формі навчання у вищому навчальному закладі, минув шестимісячний строк, тобто наступний строк в розумінні п. 3 Порядку, то у відповідача відсутні правові підстави для непризначення грошової допомоги, посилаючись на п. п. 3, 7 Порядку, оскільки грошова допомога на наступний строк не призначається тільки тим особам, які продовжують перебувати у статусі непрацевлаштованої (безробітної) особи, а у разі якщо така особа працевлаштувалась і її статус не суперечить зазначеним вище пунктам Порядку, то вона знову набуває право на призначення щомісячної адресної допомоги.
Зазначена позиція суду відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним у постановах від 15.04.2019 року по справі № 227/513/17, від 24.09.2020 року по справі № 639/1949/17.
Отже, суд приходить до висновку, що під час розгляду справи не підтверджено правомірності прийнятого рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради від 16.09.2020 року, протокол № 37 районної в частині відмови в призначені, адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі - ОСОБА_1 , у зв`язку з чим останнє підлягає скасуванню.
При цьому, суд, враховуючи обставини справи, приходить до висновку, що належним способом захисту прав позивача є саме скасування зазначеного рішення, у зв`язку з чим у задоволенні позовних вимог позивача про визнання протиправними дій належить відмовити.
З огляду на встановлення судом обставини порушення прав позивача, а також враховуючи обставини того, що відповідачем не було наведено будь-яких інших підстав для відмови ОСОБА_1 ніж ті, які спростовано під час розгляду справи, суд приходить до висновку, що належним способом порушеного права позивача є зобов`язання Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради призначити та виплатити ОСОБА_1 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на підставі заяви від 18.08.2020 р. у розмірі, що встановлений чинним законодавством України.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням встановлених обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст.2, 6-11, 14, 77, 78, 139, 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса проживання: АДРЕСА_2 ) до Управління соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (просп. Науки, буд. 17-А, м. Харків, 61166) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Скасувати рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради від 16.09.2020 року, протокол № 37 районної в частині відмови в призначені, адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі - ОСОБА_1 .
Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (код ЄДРПОУ - 03196593) призначити та виплатити ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце проживання, як внутрішньо переміщеної особи: АДРЕСА_2 ) щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на підставі заяви від 18.08.2020 р. у розмірі, що встановлений чинним законодавством України.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) сплачену суму судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (просп. Науки, буд. 17-А, м. Харків, 61166, код ЄДРПОУ 03196593).
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Мельников Р.В.