
Справа №: 716/1645/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.11.2020 суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Заставнівського ВП Кіцманського ВП ГУНП України в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає по АДРЕСА_1 , фізичної особи – підприємця, директора салону «Імперія краси», про притягнення її до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 31.08.2020, біля 09:30 години, будучи власником закладу «Імперія краси», що розташований в м. Заставна Чернівецької області, по вул. Кобилянська,4-А, порушила вимоги п.п.3 п.15 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», а саме не припинила роботу вказаного закладу та продовжувала прийом та обслуговування відвідувачів, за що передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.44-3 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаного порушення визнала повністю, в скоєному розкаялася.
Захисник Данищук В.В. в судовому засіданні просив застосувати до ОСОБА_1 положення ст. 22 КУпАП та звільнити її від адміністративної відповідальності, з підстав, викладених у письмовому клопотанні.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, захисника, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст. 44-3 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Частиною 1 статті 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Частиною 1 статті 3 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, зокрема, що Кабінет Міністрів України у сфері захисту населення від інфекційних хвороб: розробляє і здійснює відповідні державні цільові програми; координує та спрямовує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади; вирішує інші питання у межах повноважень, визначених законом.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641 (в редакції станом на 05.09.2020) «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), було запроваджено на території України ряд заходів, спрямованих на протидію та подолання ситуації, яка склалась на території України у зв`язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Згідно п.1 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, внесеними згідно із Постановою КМ №791 від 16.09.2020) з 1 серпня до 31 грудня 2020 р. в Україні встановлено карантин та відповідно до п.п.3 п.15 даної Постанови на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для “зеленого”, “жовтого” та “помаранчевого” рівня епідемічної небезпеки, забороняється приймання відвідувачів суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, кінотеатрів, закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, спортивних залів, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення.
З наведеного вбачається визначений склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем та у відповідності до переліку груп виду економічної діяльності відноситься до суб`єкту, який надає послуги перукарнями та салонами краси, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.7-8).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, окрім визнання нею вини, підтверджується також зібраними у матеріалах справи доказами, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 739913 від 31.08.2020, письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Також в судовому засіданні було оглянуто відеозапис, на якому зафіксовано факт прийому та обслуговування відвідувачів 31.08.2020 в приміщенні закладу «Імперія краси», що розташований в м. Заставна Чернівецької області, а саме на території, на якій станом на 31.08.2020 було установлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки.
Зазначені докази, в своїй сукупності свідчать про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, за що вона повинна нести відповідальність.
При цьому, суд вважає, що підстав для застосування до ОСОБА_1 положень ст. 22 КУпАП не вбачається, однак викладені в клопотанні обґрунтування беруться судом до уваги, як характеризуючі особу дані та враховуються при визначенні розміру адміністративного стягнення.
Враховуючи наведене, характер вчиненого правопорушення, ступінь вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ст. 44-3 КУпАП.
Згідно ст. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
З вказаних підстав з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 420,40 грн.
На підставівикладеного та керуючись ст.ст. 401, 44-3, 283, 284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає по АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 04.11.2015 Заставнівським РВ УМВС в Чернівецькій області, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000, 00 (сімнадцять тисяч) гривень (отримувач коштів – Заставнівське УК/Заставнівський р-н, код за ЄДРПОУ – 36752386, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) – 899998, номер рахунку – UA608999980313020106000024066, код класифікації доходів бюджету - 2108110), за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого 44-3 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає по АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 04.11.2015 Заставнівським РВ УМВС в Чернівецькій області, судовий збір на користь держави в розмірі – 420 (чотирьохсот двадцяти) гривень 40 копійок (отримувач коштів – ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача – казначейство України (ЕАП), код банку(МФО) – 899998, рахунок отримувача-UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Ярослав СТРІЛЕЦЬ