Постанова № 92689049, 04.11.2020, Дубровицький районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
04.11.2020
Номер справи
949/1174/20
Номер документу
92689049
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 949/1174/20

Провадження №3/949/478/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2020 року м. Дубровиця

Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Сидоренко З.С., з участю прокурора Твердун Н.М., розглянувши об`єднані адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , непрацюючого,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Права та обов`язки, передбачені ст.268 КУпАП, ОСОБА_1 , роз`яснені.

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Сварицевицької сільської ради Дубровицького району, згідно п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" будучи суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Сварицевицької сільської ради Дубровицького району, згідно п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" будучи суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість визнав повністю та пояснив, що за 2017 рік він подав декларацію несвоєчасно з технічних причин. Декларація мала подаватися в електронному вигляді, а він проживає у сільській місцевості і виникали труднощі з інтернетом. Декларація за 2019 рік була подана із запізненням у зв`язку з карантином. Крім того, він періодично був відсутній за місцем проживання, оскільки є непрацюючим, а тому виїжджав на пошуки роботи. У вчиненому щиро кається.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №306 від 25.09.2020 року, протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №307 від 25.09.2020 року, витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подав електронну щорічну декларацію про доходи за 2017 рік 03.08.2020 року о 15 год. 30 хв. та за 2019 рік 21.07.2020 року об 11 год. 52 хв., тобто після встановлених строків подання декларацій за 2017 рік (00 год. 00 хв. 01.04.2020 року) та 2019 рік (00 год. 00 хв. 01.06.2020 року); інформацію виконавчого комітету Сварицевицької сільської ради Дубровицького району від 16.07.2020 року та КНП "Дубровицька центральна районна лікарня" Дубровицької районної ради Рівненської області від 07.08.2020 року та письмові пояснення ОСОБА_1 , приходжу до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в повному обсязі підтверджується даними матеріалами справи в їх сукупності.

При цьому суд не рахує зазначені ОСОБА_1 поважними причини подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2019 роки поза межами встановленого законодавством строку, такі як проживання у сільській місцевості, де виникали труднощі з інтернетом та встановлення карантину виходячи з наступного.

Як вбачається з інформації, наданої виконавчим комітетом Сварицевицької сільської ради Дубровицького району від 16.07.2020 року, перешкоди для доступу до сайту НАЗК для декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування відсутні; звернень до спеціально уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції Сварицевицької сільської ради, виконавчого комітету сільської ради та комунальних установ, закладів, організацій, підприємств щодо збоїв у системі при входженні в систему для подачі декларацій не було. Крім того зазначено, що на території сіл Сварицевичі та Зелень є можливості підключення до мережі інтернет та Сварицевицька сільська рада обладнана засобами отримання послуг телекомунікаційного зв`язку (доступом до інтернету) у весь період для подачі декларацій.

При цьому, вказана інформація містить відомості про те, що депутати Сварицевицької сільської ради Дубровицького району ОСОБА_1 не звертався з приводу подання декларацій.

Що стосується вказаної причини неподання декларації ОСОБА_1 за 2019 рік, а саме встановлення карантинних обмежень на території України, то вказана причина не заслуговує на увагу, оскільки такі карантинні обмеження не розповсюджуються на надання послуг телекомунікаційного зв`язку.

Крім того, як вказує ОСОБА_1 , в період встановлених карантинних обмежень він періодично був відсутній за місцем проживання, оскільки є непрацюючим, а тому виїжджав на пошуки роботи.

Отже, із наведеного слідує, що будь-яких обмежень або поважних причин, які б впливали на своєчасність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування як за 2017 рік, так і за 2019 рік у ОСОБА_1 не було.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у п. 1, підпунктах "а" і "в" п. 2, п. 5 ч. 1 ч. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Згідно рішення НАЗК від 10.06.2016 року №3, зареєстрованого в МЮУ 15.07.2016 року за №960/29090, декларація заповнюється та подається особисто суб`єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення електронної форми особами, зазначеними у п. 1 п.п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - щороку у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року декларацію, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).

Відповідно до п. 2-1 прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 цього Закону подаються за минулий рік до 01 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подаються до 01 червня.

Отже, зважаючи на вказані вище норми Закону, ОСОБА_1 мав можливість подати щорічну електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік з 01 січня 2018 року та за 2019 рік з 01 січня 2020 року і вказані ним причини несвоєчасно подання таких декларацій не можуть свідчити про поважність пропуску встановленого законодавством строку для подання декларацій.

Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи наведене, вважаю, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, так як він не навів поважних причин несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.

Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , відсутні.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , є те, що він у вчиненому щиро розкаюється.

При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеню його вини, вважаю, що стягнення у виді штрафу відповідає вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП і є співмірним скоєному.

Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.

Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_1 до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору не відноситься, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ст.ст. 40-1, 284, 287, 294 КУпАП

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , судовий збір у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень сорок копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:

отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;

банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;

код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).

Суддя: підпис.

Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.

Голова Дубровицького

районного суду Сидоренко З.С.