Рішення № 92685268, 06.11.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2020
Номер справи
420/8330/20
Номер документу
92685268
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/8330/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу відповідача №15-11570/13-20-СГ від 11.08.2020 року про відмову позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, зобов`язання відповідача надати позивачу дозвіл на розроблення документації із землеустрою, шляхом поділу, щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 5,6000 гектара у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів на території Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області, згідно поданого клопотання з додатками від 20 червня 2020 року.

За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження у відповідності до ст. 12 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, а позивачу - відповіді на відзив.

Позивач в судове засідання не з`явився. Позов, відповідь на відзив обґрунтовані позивачем тим, що згідно з вимогами статей 116, 118, 121 та 122 Земельного кодексу України він звернувся до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області з клопотаннями про надання йому дозволу на розроблення документації із землеустрою з метою одержання безоплатно у власність земельної ділянки площею 5,6000 га для ведення фермерського господарства. Бажана земельна ділянка розташована на території Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області (поза межами населеного пункту) та у власності або користуванні інших осіб не перебуває. Проте, Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області видано Наказ про відмову у наданні відповідного дозволу з формулюванням причини відмови: «Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області затверджено перелік земельних ділянок право оренди на які виставляється на земельні торги окремими лотами, до якого включена земельна ділянка, яку Ви бажаєте отримати у власність». Позивач вважає зазначені дії відповідача такими, що порушують його право як громадянина України на безоплатне отримання земельної ділянки для ведення фермерського господарства, передбачене статтями 116, 118, 121 та 122 Земельного кодексу України у зв`язку із чим звернувся до суду з цим позовом.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, надіслав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Відзив на позовну заяву обґрунтований тим, що відповідно до повноважень, наданих ч. 4 ст. 122, ч. 3 ст. 135 Земельного кодексу України, п. п. 13 п. 4 Положення, Головне управління є організатором земельних торгів з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності на території Одеської області. Наказом Головного управління від 17.02.2020 № 45 внесені зміни до наказу Головного управління від 20.04.2015 № 53 «Про доповнення переліку земельних ділянок, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами». Так, відповідно до додатку до наказу Головного управління від 17.02.2020 № 45, земельна ділянка кадастровий номер 5120280400:01:003:0008 на території Ананьївської Першої сільської ради Арцизького району Одеської області (поза межами населеного пункту) включена до переліку земельних ділянок, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами. Оскільки спірна земельна ділянки належить до категорії земель сільськогосподарського призначення державної власності, то розгляд питання про надання дозволу чи відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки у власність, включення її в перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на земельних торгах віднесено до компетенції відповідача. По вищезазначеній земельній ділянці визначено виконавця земельних торгів яким здійснюється підготовка земельної ділянки, яка передбачає виготовлення документації із землеустрою, реєстрації земельних ділянок та права на них замовлення витягу з нормативної грошової оцінки земельної ділянки та агротехнічного паспорта. Включення у передбаченому законодавством порядку спірної земельної ділянки до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права на які виставляються на земельні торги у форм аукціону, виключає можливість відчуження цієї земельної ділянки її розпорядником (відповідачем) до завершення торгів. Земельна ділянка сільськогосподарського призначення державної власності кадастровий номер 5120280400:01:003:0008 згідно з наказом Головного управління, запропонована до продажу на аукціоні раніше, ніж звернувся позивач з відповідним клопотанням.

Згідно з ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищевикладені приписи КАС України суд прийшов до висновку про можливість продовження розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

ОСОБА_1 20 червня 2020 року звернувся до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області з клопотанням про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для одержання безоплатно у власність земельної ділянки для ведення фермерського господарства орієнтовною площею 5,6 га, яка розташована на території Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області (поза межами населеного пункту) у межах інвентаризованої земельної ділянки кадастровий номер 5120280400:01:003:0008 (аркуш справи 11).

До вказаного клопотання позивач додав копію паспорта громадянина України, копію ідентифікаційного коду, відомості з документації із землеустрою щодо бажаного місця розташування земельної ділянки, копію листа відділу Держгеокадастру в Ананьївському районі №157/101-18 від 15.01.2018 року про середній розмір земельної частки - паю по сільським радам Ананьївського району Одеської області, копію диплому про отримання позивачем освіти у аграрному навчальному закладі.

За результатами розгляду зазначеного клопотання, Головне управління Держгеокадастру в Одеській області прийняло Наказ від 11.08.2020 року №15-11570/13/20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким відмовило гр. ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розташованої на території Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області (за межами населеною пункту), орієнтовний розмір земельної ділянки 5,60 га, із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства з таких підстав: Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області затверджений перелік земельних ділянок право оренди на які виставляється на земельні торги окремими лотами, до якого включена земельна ділянка, яку Ви бажаєте отримати у власність (аркуш справи 10), що і стало підставою для звернення позивача до суду із цим позовом.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 19, ч. 2, 3 ст. 22 Земельного кодексу України землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

До земель сільськогосподарського призначення належать: а) сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги); б) несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель інших категорій, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо). Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.

Згідно із п. «б» ч.1 ст.81, п. «а» ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України визначено, що громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району.

Відповідно до ч. 6, ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, зокрема, для ведення особистого селянського господарства, у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).

При цьому, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Таким чином для отримання земельної ділянки безоплатно у власність зацікавлена особа звертається до відповідних органів із клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, за результатами розгляду якого компетентним органом приймається рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або про відмову в наданні такого дозволу, яка має бути вмотивованою.

При цьому, перелік підстав для відмови в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.

Відмова може бути визнана обґрунтованою лише тоді, коли компетентним суб`єктом владних повноважень встановлюється невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно - правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко - економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно - територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що Земельним кодексом України визначено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

При цьому, чинним законодавством не передбачено право суб`єкта владних повноважень відступати від положень статті 118 Земельного кодексу України.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 27 лютого 2018 року в справі № 545/808/17.

Відповідно до ст. 134 Земельного кодексу України земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об`єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок громадянам у випадках, передбачених статтями 34, 36 та 121 цього Кодексу, а також передачі земель загального користування садівницькому товариству та дачному кооперативу. Земельні торги не проводяться при безоплатній передачі земельних ділянок особам, статус учасника бойових дій яким надано відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Згідно зі ст.136 Земельного кодексу України організатор земельних торгів визначає перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами. Забороняється вносити до зазначеного переліку призначені під забудову земельні ділянки без урахування у випадках, передбачених законом, результатів громадського обговорення. У переліку зазначаються місце розташування (адреса) земельної ділянки, її цільове призначення (функціональне використання), площа, кадастровий номер, умови продажу.

Добір земельних ділянок державної чи комунальної власності, у тому числі разом з розташованими на них об`єктами нерухомого майна (будівлями, спорудами) державної чи комунальної власності, які або права на які виставляються на земельні торги, здійснюється з урахуванням затверджених містобудівної документації та документації із землеустрою, а також маркетингових досліджень, інвестиційної привабливості, звернень громадян та юридичних осіб щодо намірів забудови. Земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.

Підготовка лотів до проведення земельних торгів включає: а) виготовлення, погодження та затвердження в установленому законодавством порядку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі зміни цільового призначення земельної ділянки та у разі, якщо межі земельної ділянки не встановлені в натурі (на місцевості); б) державну реєстрацію земельної ділянки; в) державну реєстрацію речового права на земельну ділянку; г) отримання витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки відповідно до Закону України «Про оцінку земель» у разі продажу на земельних торгах права оренди на неї; ґ) проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки відповідно до Закону України «Про оцінку земель», крім випадків продажу на земельних торгах права оренди на неї; д) встановлення стартової ціни продажу земельної ділянки, яка щодо земель державної та комунальної власності не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки; е) встановлення стартового розміру річної орендної плати, який щодо земель державної та комунальної власності не може бути меншим розміру орендної плати, визначеного Податковим кодексом України; є) встановлення стартової ціни продажу прав емфітевзису, суперфіцію земельної ділянки, яка щодо земель державної чи комунальної власності не може бути нижчою за ринкову вартість відповідного права, визначену шляхом проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок; ж) визначення виконавця земельних торгів, дати та місця проведення земельних торгів.

Отже, з урахуванням вищевикладеного, Головне управління Держгеокадастру в Одеській області, як розпорядник земель сільськогосподарського призначення державної власності, є організатором земельних торгів, та відповідно до вимог чинного законодавства наділене повноваженнями визначати перелік земельних ділянок державної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги.

Так, з матеріалів справи вбачається, що наказом Головного управління Держземагенства в Одеській області від 20.04.2015 року №53 «Про доповнення переліку земельних ділянок» доповнено перелік земельних ділянок, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами, згідно додатку №1, затвердженого наказом Головного управління Держземагентства в Одеській області «Про затвердження переліку земельних ділянок» №77 від 18.19.2014, земельними ділянками, визначеними додатком № 1 цього наказу, в якому під номером лота 386 зазначена земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області (за межами населеного пункту) з кадастровим номером 5120280400:01:003*.

Крім того, наказом Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 17.02.2020 року №45 внесено зміни до наказів Головного управління Держземагентства в Одеській області від 10.11.2014 № 101, від 12.11.2014 №105, від 21.11.2014 №112, від 08.12.2014 № 124, від 16.12.2014 № 131, від 24.12.2014 № 144, від 05.01.2015 № 1, від 09.02.2015 № 18, під 24.02.2015 № 24, від 12.03.2015 № 37, від 31.03.2015 №49, від 20.04.2015 № 53, від 06.05.2015 №61 та наказів Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 12.06.2015 № 24, від 12.06.2015 №25, від 23.06.2015 № 29, від 23.07.2015 №50, від 20.08.2015 №68, від 11.09.2015 №97, від 30.09.2015 № 117, від 26.10.2015 № 141, від 13.12.2016 № 308, від 14.02.2017 № 116, від 19.04.2017 № 158, від 27.04.2017 № 167, від 27.04.2017 № 168, від 31.05.2017 № 186, від 20.06.2017 № 193, від 20.04.2018 № 101, від 05.09.2018 № 215, від 18.12.2018 № 297, від 14.01.2019 № 11 «Про доповнення переліку земельних ділянок» по окремо зазначених лотах згідно додатку 1 (додається).

У відзиві на позовну заяву відповідач зазначає, що відповідно до додатку до наказу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 17.02.2020 року №45 земельна ділянка за кадастровим номером 5120280400:01:003:0008 на території Ананьївської Першої сільської ради Арцизького району Одеської області (поза межами населеного пункту) включена до переліку земельних ділянок, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами.

Проте суд звертає увагу, що у додатку до наказу Головного управління від 17.02.2020 року №45 земельна ділянка за кадастровим номером 5120280400:01:003:0008 на території Ананьївської Першої сільської ради Арцизького району Одеської області (поза межами населеного пункту) відсутня.

Таким чином підстав, передбачених ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України для відмови у наданні позивачу дозволу на розробку проекту землеустрою у Головного управління Держгеокадастру в Одеській області не було.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, проте відповідач правомірності свого рішення не довів.

Враховуючи зазначені обставини, наказ Головного управління Держгеокадастру в Одеській області №15-11570/13-20-СГ від 11.08.2020 року про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, є протиправним та підлягає скасуванню.

Що стосується позовної вимоги ОСОБА_1 про зобов`язання Головного управління Держгеокадастру в Одеській області надати позивачу дозвіл на розроблення документації із землеустрою, шляхом поділу, щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 5,6000 гектара у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів на території Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області, згідно поданого клопотання з додатками від 20 червня 2020 року, суд звертає увагу на наступне.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст. 1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

Разом з цим, відповідно до Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи №R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980 року на 316-й нараді, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Здійснюючи судочинство Європейський суд неодноразово аналізував наявність, межі, спосіб та законність застосування дискреційних повноважень національними органами, їх посадовими особами. Зокрема, в рішенні Європейського суду з прав людини від 17.12.2004 року у справі «Педерсен і Бодсгор проти Данії» зазначено, що здійснюючи наглядову юрисдикцію, суд, не ставлячи своїм завданням підміняти компетентні національні органи, перевіряє, чи відповідають рішення національних держаних органів, які їх винесли з використанням свого дискреційного права, положенням Конвенції та Протоколів до неї. Суд є правозастосовним органом та не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймати замість нього рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб`єкта владних повноважень.

У рішенні Європейського суду з прав людини від 02.06.2006 року у справі «Волохи проти України» (заява № 23543/02) при наданні оцінки повноваженням державних органів суд виходив з декількох ознак, зокрема щодо наявності дискреції. Так, суд вказав, що норма права є «передбачуваною», якщо вона сформульована з достатньою чіткістю, що дає змогу кожній особі - у разі потреби за допомогою відповідної консультації - регулювати свою поведінку. «…надання правової дискреції органам виконавчої влади у вигляді необмежених повноважень було б несумісним з принципом верховенства права. Отже, закон має з достатньою чіткістю визначати межі такої дискреції, наданої компетентним органам, і порядок її здійснення, з урахуванням законної мети даного заходу, щоб забезпечити особі належний захист від свавільного втручання».

Тобто, під дискреційним повноваженням слід розуміти компетенцію суб`єкта владних повноважень на прийняття самостійного рішення в межах, визначених законодавством, та з урахуванням принципу верховенства права.

З урахуванням вищевикладеного, вимога позивача про зобов`язання Головного управління Держгеокадастру в Одеській області надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення документації із землеустрою, шляхом поділу, щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 5,6000 гектара у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів на території Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області, згідно поданого клопотання з додатками від 20 червня 2020 року не підлягає задоволенню, оскільки в такому разі відбудеться втручання суду у виключні (дискреційні) повноваження Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, що є неприпустимим.

Зміст компетенції органу виконавчої влади складають його повноваження - певні права та обов`язки органу діяти, вирішуючи коло справ, визначених цією компетенцією. В одних випадках це зміст прав та обов`язків (право діяти чи утримуватися від певних дій). В інших випадках органу виконавчої влади надається свобода діяти на свій розсуд, тобто оцінюючи ситуацію, вибирати один із кількох варіантів дій (або утримуватися від дій) чи один з варіантів можливих рішень.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Згідно з п. 10 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Відповідно до ч. 4 ст. 245 КАС України у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Таким чином, з метою належного захисту порушених прав позивача суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача повторно розглянути клопотання позивача про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для одержання безоплатно у власність земельної ділянки для ведення фермерського господарства орієнтовною площею 5,6 га, яка розташована на території Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області (поза межами населеного пункту) у межах проінвентаризованої земельної ділянки кадастровий номер 5120280400:01:003:0008 з врахуванням висновків суду по цій справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в частині визнання протиправним та скасування наказу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області №15-11570/13-20-СГ від 11.08.2020 року про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою та зобов`язання відповідача повторно розглянути клопотання позивача, а в іншій частині позов задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 39765871) про визнання протиправним та скасування наказу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області №15-11570/13-20-СГ від 11.08.2020 року про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, зобов`язання Головного управління Держгеокадастру в Одеській області надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення документації із землеустрою, шляхом поділу, щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 5,6000 гектара у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів на території Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області, згідно поданого клопотання з додатками від 20 червня 2020 року - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру в Одеській області №15-11570/13-20-СГ від 11.08.2020 року про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру в Одеській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для одержання безоплатно у власність земельної ділянки для ведення фермерського господарства орієнтовною площею 5,6 га, яка розташована на території Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області (поза межами населеного пункту) у межах проінвентаризованої земельної ділянки кадастровий номер 5120280400:01:003:0008 з врахуванням висновків суду по цій справі.

В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.І. Свида

.