Рішення № 92685201, 06.11.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2020
Номер справи
420/4804/20
Номер документу
92685201
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/4804/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2020 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І. розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправними та скасування актів про нещасний випадок за формою Н-5, НТ, зобов`язання скласти акт за формою Н-1, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправним та скасування акту відповідача від 15 січня 2020 року за формою Н-5 розслідування нещасного випадку, що стався 25.03.2019 року, приблизно о 17:00 год. Хмельницьке ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області, за висновками якого нещасний випадок стався в період проходження служби при обставинах не пов`язаних з виконанням службових обов`язків, визнання протиправним та скасування акту №2 від 15 січня 2020 року за формою НТ про нещасний випадок невиробничого характеру, за висновком якого нещасний випадок трапився в період проходження служби при обставинах не пов`язаних з виконанням службових обов`язків, зобов`язання відповідача за фактом нещасного випадку, внаслідок якого отримано тілесні ушкодження, скласти акт за формою Н-1, за висновками якого нещасний випадок трапився в період проходження служби і пов`язаний з виконанням службових обов`язків та взяти даний випадок на облік.

За цією позовною заявою відкрито загальне позовне провадження у відповідності до ст. 12 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзивів на цю заяву, позивачу - відповіді на відзиви.

Позивач та його представник в судове засідання не з`явилися, від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні. Позов, відповідь на відзив обґрунтовані позивачем тим, що він в період проходження служби при виконанні службових обов`язків за дорученням слідчого у кримінальному провадженні з використанням транспортного засобу з дозволу керівництва, потрапив у ДТП та отримав важкі травми, однак за цим нещасним випадком складені акти про не пов`язаність його з виконанням службових обов`язків. Позивач вважає такі акти протиправними, просить їх скасувати та зобов`язати відповідача скласти акт про нещасний випадок, що пов`язаний з виконанням ним службових обов`язків. Щодо строків звернення до суду позивач зазначив, що тільки в березні 2020 року отримав оскаржувані акти, а тому строк звернення до суду ним не пропущений.

Представник відповідачів в судове засідання не з`явився, просив розглянути справу в порядку письмового провадження за відсутності відповідача. З відзиву на позовну заяву вбачається, що відповідач позов не визнає, оскільки строк звернення позивача до суду з цим позовом пропущений, підставою для визнання нещасного випадку таким, що не пов`язаний з виконанням обов`язків є його настання унаслідок порушення потерпілим службової (трудової) дисципліни, позивач не має повноважень вибуття у відрядження за власної ініціативи, а наказу щодо відрядження щодо позивача не видавалося, позивач не звертався до Малиновського ВП з рапортами про використання мотоциклу в інтересах підрозділу, позивач потрапив в ДТП через порушення ним правил дорожнього руху, мотоцикл зареєстрований на іншу особу та позивачем в декларацію не вносився, тощо. Таким чином, відповідач вважає позовні вимоги позивача не обґрунтованими, а складені акти такими, що не підлягають скасуванню.

Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги позивача та заперечення відповідача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

ОСОБА_1 з 15.08.2012 року проходить службу в органах МВС та з 11.11.2016 року перебуває на посаді оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області.

З матеріалів справи вбачається, що 25.03.2019 року старший лейтенант поліції ОСОБА_1 о 9:00 год. прибув до Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області, де знаходився на робочому місці та виконував свої службові обов`язки.

Приблизно о 14:00 год. ОСОБА_1 за дорученням слідчого СВ Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області лейтенанта поліції Алістратової А.О. про проведення слідчих (розшукових) дій у порядку ст. 40 КПК України (№38/1-258 від 24.03.2019 року) у кримінальному провадженні №12019161470000448, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України, направився на своєму мотоциклі «KAWASAKІ», державний номерний знак НОМЕР_1 , до с. Нерубайське Біляївського району Одеської області.

Дозвіл на використання мотоциклу «KAWASAKІ», державний номерний знак НОМЕР_1 , для виконання посадових інструкцій позивач отримав від начальника Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області ще в березні 2018 року.

Після виконання розшукових (слідчих) дій, 25.03.2019 року позивач повертався до Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області та о 17:00 год., рухаючись по автодорозі Київ-Одеса 462 км + 97 м (напрямок руху м. Одеса), в крайній правій смузі, не впорався з керуванням та допустив падіння з мотоцикла.

В результаті ДТП позивач з 25.03.2019 року по 16.05.2019 року перебував на стаціонарному лікуванні в неврологічному відділенні КНП «МКЛ №11» ОМР з важкими травмами, при цьому, ознак алкогольного сп`яніння у позивача не виявлено.

За фактом ДТП кримінальне провадження по ч. 1 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження) закрито та відносно позивача складений протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП (Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна).

За результатами розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, судом 31.10.2019 року закрито провадження в зв`язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Зазначені обставини сторонами не заперечуються та підтверджуються матеріалами розслідування нещасного випадку комісією, створеною наказом ГУ НП в Одеській області №2929 від 27.11.2019 року.

За результатами розслідування нещасного випадку, що стався 25.03.2019 року з позивачем, комісією, призначеною наказом ГУ НП в Одеській області №2929 від 27.11.2019 року, складений акт за формою Н-5 про те, що нещасний випадок за участю оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 стався в період проходження служби і не пов`язаний з виконанням службових обов`язків, оскільки позивач допустив порушення правил дорожнього руху, наказ про його відрядження не видавався та рапорт на використання транспортного засобу - мотоциклу «KAWASAKІ» в інтересах підрозділу до Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області не надходив.

Крім того, комісією складений акт №2 про нещасний випадок невиробничого характеру, форми НТ, який 15.01.2020 року затверджений начальником ГУ НП в Одеській області, відповідно до якого нещасний випадок стався в період проходження служби і не пов`язаний з виконанням службових обов`язків.

Позивач не погодився з висновками комісії викладеними в актах за формою Н-5, НТ щодо не пов`язаності з виконанням службових обов`язків нещасного випадку, що стався з ним, а тому звернувся до суду з вимогами про їх скасування та зобов`язання відповідача скласти акт за формою Н-1 про нещасний випадок, що пов`язаний з виконанням службових обов`язків.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій відповідно до положення, що затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з всеукраїнськими об`єднаннями профспілок.

За підсумками розслідування нещасного випадку, професійного захворювання або аварії роботодавець складає акт за встановленою формою, один примірник якого він зобов`язаний видати потерпілому або іншій заінтересованій особі не пізніше трьох днів з моменту закінчення розслідування.

Відповідно до п. 2 «Порядку розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337, дія цього порядку не поширюється на осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, поліцейських, тощо та розслідування та облік нещасних випадків щодо зазначених осіб здійснюються у порядку, визначеному міністерством, в управлінні якого перебувають установи та підрозділи, де проходять службу такі особи.

З метою врегулювання питань щодо порядку розслідування нещасних випадків, поранень, професійних захворювань, які трапляються із особами рядового та начальницького складу, курсантами та слухачами, військовослужбовцями та іншими категоріями працюючих в системі МВС, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 грудня 2002 року №1346 затверджений «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 січня 2003 року за №83/7404.

Відповідно до положень п. 2.1, 2.2, 2.4, 3.8 «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України», затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 грудня 2002 року №1346, розслідуванню підлягають раптові погіршення стану здоров`я, поранення, травми, у тому числі отримані внаслідок тілесних ушкоджень, заподіяних іншою особою, гострі професійні захворювання і гострі професійні та інші отруєння, теплові удари, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, інші ушкодження, отримані внаслідок аварій, пожеж, стихійного лиха (землетруси, зсуви, повені, урагани та інші надзвичайні події), тощо, що призвели, зокрема, до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше.

За результатами розслідування складаються акти за формою Н-1 і беруться на облік нещасні випадки (у тому числі поранення), які сталися з працівниками в період проходження служби при виконанні службових обов`язків.

Якщо за висновками роботи комісії з розслідування прийнято рішення, що про нещасний випадок не повинен складатися акт за формою Н-1, тобто нещасний випадок не пов`язаний з виконанням службових обов`язків, про такий нещасний випадок складається акт за формою НТ.

Комісія з розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) зобов`язана протягом трьох діб після утворення комісії: обстежити місце події, опитати свідків і осіб, причетних до неї, і одержати пояснення потерпілого, якщо це можливо; визначити відповідність умов служби (праці, навчання) вимогам нормативно-правових актів про охорону праці; з`ясувати обставини і причини, що призвели до нещасного випадку (у тому числі поранення), визначити осіб, які припустилися порушення нормативно-правових актів, а також розробити заходи щодо запобігання подібним випадкам; визначити, чи трапився нещасний випадок (у тому числі поранення) у період проходження служби при виконанні службових обов`язків (не пов`язаний з виконанням службових обов`язків); скласти акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) за формою Н-5 у трьох примірниках, а також акт за формою Н-1 (НТ) у п`яти примірниках і передати їх на затвердження керівнику підрозділу, який призначив комісію. У разі необхідності встановлений термін розслідування може бути продовжений керівником, який призначив комісію.

При цьому, згідно з положеннями п. 3.9, 3.11 «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України», затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 грудня 2002 року №1346, комісія з розслідування визнає, що «нещасний випадок трапився при виконанні службових обов`язків», якщо він трапився в період проходження служби під час, зокрема, припинення або запобігання злочинам або правопорушенням; вчинення дій із забезпечення особистої безпеки громадян, захисту їх прав і свобод; виявлення і розкриття злочинів, розшуку осіб, що їх учинили; виконання потерпілим трудових (посадових, функціональних) обов`язків за режимом роботи підрозділу, у тому числі у відрядженні; перебування на робочому місці, на території підрозділу або в іншому місці роботи чи служби з моменту прибуття потерпілого в підрозділ до його відбуття, що фіксується відповідно до правил внутрішнього розпорядку підрозділу, у тому числі протягом робочого та надурочного часу, або, за дорученням керівника, у неробочий час; проїзду на роботу чи з роботи на транспортному засобі, що належить підрозділу, або іншому транспортному засобі відповідно до укладеного договору; використання власного транспорту в інтересах підрозділу з дозволу або за письмовим дорученням керівника підрозділу; провадження дій в інтересах підрозділу, у якому проходить службу (працює) потерпілий; прямування працівника до об`єкта (між об`єктами) обслуговування за затвердженими маршрутами; прямування потерпілого до місця чи з місця відрядження згідно з установленим завданням про відрядження, тощо.

Комісія з розслідування визнає, що «нещасний випадок трапився в період проходження служби і не пов`язаний з виконанням службових обов`язків», якщо нещасний випадок (у тому числі поранення) стався: за обставин, які не підпадають під дію п. 3.9, 3.10 цього розділу і не пов`язані з виконанням службових обов`язків; унаслідок дій, учинених у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп`яніння; під час скоєння злочинів або інших правопорушень, якщо ці дії підтверджені рішенням суду; унаслідок порушення потерпілим службової (трудової) дисципліни.

Суд вважає, що нещасний випадок, що стався з позивачем 25.03.2019 року є нещасним випадком, який трапився при виконанні службових обов`язків, оскільки він трапився з особою, працівником МВС, який працює на посаді оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області та пов`язаний з припиненням або запобіганням злочинам або правопорушенням, вчиненням дій із забезпечення захисту прав і свобод громадян, виявленням і розкриттям злочинів, розшуку осіб, що їх учинили, виконанням потерпілим трудових (посадових, функціональних) обов`язків у відрядженні з використанням власного транспорту в інтересах підрозділу з дозволу керівника підрозділу, провадженням дій в інтересах підрозділу, у якому проходить службу (працює) потерпілий, тощо.

При цьому, будь-яких обставин, передбачених п. 3.11 «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України», затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 грудня 2002 року №1346, зокрема, перебування позивача в стані алкогольного сп`яніння, скоєння злочину або правопорушення, що підтверджено рішенням суду, порушення позивачем службової (трудової) дисципліни, матеріали розслідування нещасного випадку не містять.

Щодо доводів відповідача та даних розслідування нещасного випадку, який стався з позивачем про те, що наказ про відрядження ОСОБА_1 з Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області до с. Нерубайське Біляївського району Одеської області не видавався, а Доручення слідчого про проведення слідчих (розшукових) дій у порядку ст. 40 КПК України, яке виконував позивач, не зареєстровано належним чином, вони є не обґрунтованими, з огляду на наступне.

В матеріалах розслідування нещасного випадку містяться дані про те, що 24.03.2019 року зареєстроване кримінальне провадження №12019161470000448 та за цим кримінальним провадженням слідчим СВ Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області лейтенантом поліції Алістратовою А.О. надано Доручення оперуповноваженим СКП Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області провести процесуальні дії з терміном виконання до 29.03.2019 року.

На цьому Дорученні слідчого міститься резолюція начальника Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області «ОСОБА_1 до виконання», тобто, фактично саме позивачу доручено провести слідчі (розшукові) дії в порядку ст. 40 КПК України.

Таким чином, незважаючи на відсутність наказу про відрядження та не реєстрацію Доручення, зазначені судом обставини підтверджують направлення позивача для виконання службових обов`язків в с. Нерубайське та фактичне виконання позивачем своїх службових обов`язків, під час яких сталася ДТП.

Крім того, доводи відповідача про те, що від позивача не надходив рапорт про надання дозволу на використання транспортного засобу - мотоциклу «KAWASAKІ», державний номерний знак НОМЕР_1 , в інтересах підрозділу, є не обґрунтованими, оскільки в матеріалах розслідування нещасного випадку міститься рапорт ОСОБА_1 (вх. 345 від 06.03.2018 року) з проханням використання цього транспортного засобу для виконання посадових інструкцій на адресу начальника Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області, який проставив на ньому резолюцію «Дозволяю, надати копію матеріалів на транспортний засіб, дотримуватися ПДР».

Взагалі суд приходить до висновку, що доводи відповідача про неналежне оформлення відрядження позивача, доручення, рапорту, тощо, ніяким чином не впливає на обставини виконання позивачем службових обов`язків, або не виконання їх, оскільки сам факт перебування позивача в с. Нерубайському в інтересах служби та для проведення слідчих дій, що сторонами не заперечується, є тою обставиною, яка свідчить що нещасний випадок з позивачем стався в період проходження служби та під час виконання службових обов`язків.

Крім того, ніякого значення для обставин виконання або не виконання позивачем службових обов`язків не має реєстрація мотоциклу на іншу особу та не внесення його в декларацію, оскільки ці обставини не спростовують самого факту виконання позивачем службових обов`язків.

Твердження відповідача, що нещасний випадок стався в результаті порушення позивачем ПДР, не має значення в даному випадку, оскільки рішення суду, яке б підтверджувало вчинення позивачем правопорушення не має.

Малиновським районним судом м. Одеси дійсно розглядалися матеріали про притягнення позивача до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, однак слід зазначити, що 31.10.2019 року судом прийнято рішення про закриття провадження відносно позивача у зв`язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності та в цьому рішенні не має висновків про те, що судом встановлено допущення позивачем порушень правил дорожнього руху.

Також, суд звертає увагу, що за відсутності встановлених обставин в рішенні Малиновського районного суду м. Одеси, не можна стверджувати напевне про порушення позивачем правил дорожнього руху при тому, що з матеріалів ДТП вбачається, що подія сталася в місці наявності вибоїн на дорозі та саме на суб`єкта владних повноважень у відповідності до ч. 2 ст. 77 КАС України покладається обов`язок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності.

Суд також звертає увагу на наявність в матеріалах розслідування нещасного випадку, що стався з позивачем, висновку службового розслідування від 3 травня 2019 року, затвердженого начальником ГУ НП в Одеській області про те, що порушень службової дисципліни з боку оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 не встановлено.

В цьому висновку зазначено, що нещасний випадок, що стався з позивачем настав в період проходження служби при виконанні службових обов`язків та зазначено про направлення цього висновку для складання актів за формою Н-5 та Н-1.

Щодо тверджень відповідача про подання позивачем позову з пропуском строку звернення до суду, який складає майже рік від початку заявлених до захисту вимог, вони є цілком не обґрунтованими, оскільки оскаржувані позивачем акти складені ГУ НП в Одеські області тільки 15 січня 2020 року, за твердженнями позивача отримані ним тільки в березні 2020 року, а відповідачем не надано доказів, які б підтверджували зворотне, позов поданий позивачем 04.06.2020 року, тобто в межах строків звернення до суду, передбачених нормами КАС України з моменту коли особа дізналася про порушення своїх прав, а за відсутності складених актів позивач не знав і не міг знати про порушення його прав відповідачем.

Таким чином, оскаржувані акти розслідування нещасного випадку, що стався 25.03.2019 року за формою Н-5 та НТ від 15 січня 2020 року, з висновками про те, що нещасний випадок з позивачем трапився в період проходження служби при обставинах не пов`язаних з виконанням службових обов`язків, є протиправними та підлягають скасуванню, а відповідач має бути зобов`язаний судом, за фактом нещасного випадку, внаслідок якого отримано позивачем тілесні ушкодження, скласти акт за формою Н-1, за висновками якого нещасний випадок трапився в період проходження служби і пов`язаний з виконанням службових обов`язків та взяти даний випадок на облік.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Щодо судових витрат, зокрема, сплаченого судового збору, він підлягає стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань у відповідності до приписів ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Національної поліції в Одеській області (вул. Ак. Філатова, 15-А, м. Одеса, 65080, код ЄДРПОУ 40108740) про визнання протиправним та скасування акту відповідача від 15 січня 2020 року за формою Н-5 розслідування нещасного випадку, що стався 25.03.2019 року, приблизно о 17:00 год. Хмельницьке ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області, за висновками якого нещасний випадок стався в період проходження служби при обставинах не пов`язаних з виконанням службових обов`язків, визнання протиправним та скасування акту №2 від 15 січня 2020 року за формою НТ про нещасний випадок невиробничого характеру, за висновком якого нещасний випадок трапився в період проходження служби при обставинах не пов`язаних з виконанням службових обов`язків, зобов`язання відповідача за фактом нещасного випадку, внаслідок якого отримано тілесні ушкодження, скласти акт за формою Н-1, за висновками якого нещасний випадок трапився в період проходження служби і пов`язаний з виконанням службових обов`язків та взяти даний випадок на облік - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати акт Головного управління Національної поліції в Одеській області від 15 січня 2020 року за формою Н-5 розслідування нещасного випадку, що стався 25.03.2019 року, приблизно о 17:00 год. Хмельницьке ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області, за висновками якого нещасний випадок стався в період проходження служби при обставинах не пов`язаних з виконанням службових обов`язків.

Визнати протиправним та скасувати акт №2 від 15 січня 2020 року за формою НТ , затверджений начальником ГУНП в Одеській області про нещасний випадок невиробничого характеру, за висновком якого нещасний випадок трапився в період проходження служби при обставинах не пов`язаних з виконанням службових обов`язків.

Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Одеській області за фактом нещасного випадку, внаслідок якого ОСОБА_1 отримано тілесні ушкодження, скласти акт за формою Н-1, за висновками якого нещасний випадок трапився в період проходження служби і пов`язаний з виконанням службових обов`язків та взяти даний випадок на облік.

Стягнути з Головного управління Національної поліції в Одеській області (вул. Ак. Філатова, 15-А, м. Одеса, 65080, код ЄДРПОУ 40108740) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) сплачений судовий збір у розмірі 840,80 грн.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.І. Свида

.