Ухвала суду № 92684925, 05.11.2020, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2020
Номер справи
813/3410/18
Номер документу
92684925
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/3410/18

У Х В А Л А

про заміну сторони виконавчого провадження

05 листопада 2020 року

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сакалоша В.М. розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду в м. Львові заяву Головного Управління Державної казначейської служби України у м. Києві про заміну боржника у виконавчому листі виданому Львівським окружним адміністративним судом по справі №813/3410/18 за позовом представництва Американського об`єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського союзу до Київської міської державної адміністрації, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Кабінету Міністрів України, Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України, третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – Департаменту культури Київської міської державної адміністрації, Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії, -

у с т а н о в и в:

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 15.11.2018 у справі №813/3410/18 було повністю задоволено позов представництва Американського об`єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського союзу до Київської міської державної адміністрації, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Кабінету Міністрів України, Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України, третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – Департаменту культури Київської міської державної адміністрації, Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії.

Вказане рішення набрало законної сили 27.12.2018.

11.01.2019 Львівський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист №813/3410/18 щодо стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Київської міської державної адміністрації (код ЄДРПОУ 00022527), що знаходиться за адресою 01044, м.Київ, вул.Хрещатик, 36, на користь Представництва Американського об`єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу (код ЄДРПОУ 21720365), що знаходиться за адресою м.Львів, вул.Кульчицької, 1, квартира 94, 3524 (три тисячі п`ятсот двадцять чотири) грн. 00 коп. сплаченого судового збору.

На адресу суду надійшла заява Головного Управління Державної казначейської служби України у м. Києві про заміну боржника у вищезазначеному виконавчому листі. Просить замінити боржника з Київської міської державної адміністрації на Департамент охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) оскільки останній є головним розпорядником коштів за бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (м. Києві), селищах, селах, об`єднаних територіальних громадах» та має затверджені індивідуальні кошторисні призначення та відкритий реєстраційний рахунок з якого здійснюються видатки.

Сторони у судове засідання не з`явилися, були належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду заяви, що у відповідності до ч. 2 ст. 379 КАС України не перешкоджає судовому розгляду. З огляду на наведене, суд на місці ухвалив продовжити розгляд заяви в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вирішуючи питання про заміну боржника у виконавчому листі суд керувався наступним.

Відповідно до ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Судом встановлено, що 15.07.2019 до Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві надійшла заява Директора Представництва Американського об`єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу про виконання виконавчого листа Львівського Адміністративного суду № 813/3410/18 від 11.01.2019 щодо стягнення на користь заявника за рахунок бюджетних асигнувань Київської міської адміністрації судових витрат по сплаті судового збору у розмірі З 524,00 грн.

Однак Управління Державної казначейської служби України у м. Києві вказує що Київська міська Державна адміністрація хоч і є розпорядником бюджетних коштів, але не затвердженні індивідуальні кошторисні призначення, та відсутні відкриті реєстраційні рахунки для здійснення касових видатків, що унеможливлює виконання рішення суду. У свою чергу Департамент охорони культурної спадщини Київської міської ради є належним боржником у даному випадку.

Суд бере до уваги, що згідно рішення Київської міської ради № 456/8029 від 12.12.2O19 «Про бюджет міста Києва на 2020 рік», Київській міській державній адміністрації, як головному розпоряднику бюджетних коштів, не передбачені асигнування.

Відповідно до міжурядової Угоди, укладеної між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки «Про охорону та збереження культурної спадщини» від 04.03.1994, - кладовища, похований жертв репресій тоталітарних режимів визначені об`єктами культурної спадщини, які підлягають до збереження та охороні в цілях і рамках цієї Угоди. Поняття культурна спадщина, в межах цієї Угоди, означає культові заклади, місця історичного значення, пам`ятники, кладовища та меморіали загиблим, а також архівні матеріали, які мають до цього відношення.

Правовідносини у сфері охорони культурної спадщини, а також визначення категорії земель як земель історико-культурного призначення, регулюються Законами України «Про охорону культурної спадщини» та «Про охорону археологічної спадщини», а також Земельним кодексом України.

Рішенням Київської міської ради від 01.06.2017 № 421/2643 утворено Департамент охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (код ЄДРПОУ 42475311) (надалі - Департамент) шляхом виділу управління збереження історичного середовища та охорони об`єктів культурної спадщини з Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Відповідно до Положення, затвердженого Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07.03.2018 № 381 (копія надається), основними завданнями Департаменту, зокрема, є: контроль за виконанням Законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про охорону археологічної спадщини». Крім того, Департамент має право безумовного доступу до об`єктів культурної спадщини з метою їх обстеження, ознайомлення зі станом зберігання, характером та способом використання, ведення реставраційних робіт, одержання відповідних даних, наукового вивчення через уповноважених на це спеціалістів Департаменту, а також провадити іншу діяльність, передбачену законодавством, та здійснювати повноваження, делеговані центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

Рішенням Київської міської ради від 12.12.2019 № 456/8029 «Про бюджет міста Києва на 2020 рік» затверджено бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету міста Києва на 2020 рік, відповідно до якого Департамент є головним розпорядником бюджетних коштів за бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (м. Києві), селищах, селах, об`єднаних територіальних громадах» та має затвердженні індивідуальні кошторисні призначення та відкриті реєстраційні рахунки з яких здійснюються видатки.

Суд також зазначає, що пункт 5 частини 3 статті 2 КАС України визначає, як один з принципів адміністративного судочинства обов`язковість судового рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Згідно з ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Таким чином, враховуючи наведені вище норми законодавства України та встановлені судом обставини, заяву слід задовольнити.

Керуючись статтями 243, 248, 379 КАС України, суд, -

у х в а л и в:

заяву про заміну боржника у виконавчому листі – задовольнити.

Замінити боржника у виконавчому листі Львівського окружного адміністративного суду № 813/3410/18 від 11.01.2019 про стягнення на користь Представництва Американського об`єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу (код ЄДРПОУ 21720365) суму сплаченого судового збору в розмірі 3524 (три тисячі п`ятсот двадцять чотири) 00 грн. з Київської міської державної адміністрації на Департамент охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (код ЄДРПОУ 42475311).

Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 256 КАС України.

Ухвала суду може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду в строки визначені ст. 295 КАС України. Апеляційна скарга подається у відповідності до вимог п. 15.5 Розділу VII Перехідних положень КАС України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.М.Сакалош