
КОПІЯ
154/2823/20
3/154/1302/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2020 року м. Володимир-Волинський
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., з участю секретаря Баранюк О.В., прокурора Назарука О.Ю., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від начальника Управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр-на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Луцьк, Волинської області, жителя АДРЕСА_1 , розлученого, на утриманні троє малолітніх дітей, не працюючого, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи державним інспектором відділу митного оформлення №2 митного посту «Володимир-Волинський» Волинської митниці ДФС, відповідно до п.п. «в», п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік (щорічна декларація).
Встановлено, що відповідно до наказу Волинської митниці ДФС №226-о від 01.03.2016, ОСОБА_1 переведено на посаду інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста «Володимир-Волинський» Волинської митниці ДФС.
Окрім цього, наказом №528-о від 31.12.2013, ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання інспектор податкової та митної справи 2 рангу.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а” і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 5 розділу II «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3 (у редакції наказу НАЗК від 12.12.2019 №168/19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 за №1300/34271), щорічна декларація суб`єкта декларування подається в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Згідно п. 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону, встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п`яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин ОСОБА_1 будучи державним інспектором відділу митного оформлення № 2 митного поста «Володимир-Волинський» був зобов`язаний до 00 годин 00 хвилин 01.06.2020 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік («щорічна декларація»).
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 встановлено, що останній навіть не намагався в період з 01.01.2020 по 02.06.2020 вчиняти дії щодо заповнення та подачі декларації, а розпочав їх лише 02.06.2020 року о 04 год. 51 хв., після чого 02.06.2020 року о 12 год. 51 хв., тобто всього за 8 годин відповідні розділи декларації ОСОБА_1 були заповнені та декларація ним була успішно подана до Реєстру.
Наданим поясненням ОСОБА_1 повідомив, що несвоєчасно подав щорічну декларацію у зв`язку з зайнятістю на роботі та перебуванням на амбулаторному лікуванні в період з 27.04.2020 по 09.05.2020 року, хоча будь- яких інших поважних причин у його не було. Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість в період з 01.01.2020 по 01.06.2020 своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Наданим листом ДП «Українські Спеціальні Системи» за № 71-03/27283 від 24.06.2020 року встановлено, що у зв`язку з проведенням програмно- технічного обслуговування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, доступ до нього було частково обмежено у період з 21:00 27.12.2019 до 09:00 28.12.2019.
У період з 17:00 03.01.2020 по 12:40 04.01.2020 мала місце помилка у відсутності доступу до персонального кабінету та ненадходження листів з посиланням для зміни кваліфікованого електронного підпису.
У період з 09:00 15.01.2020 по 12:25 15.01.2020 при спробі подання або збереження документів в ІТС Реєстр виникала помилка «Помилка. Не вдалося з`єднатися з сервером. Спробуйте пізніше».
З 10:00 11.03.2020 у окремих користувачів на етапі автентифікації та при спробах подання і збереження документів ІТС Реєстр виникали помилки, які були усунуті 12.03.2020 о 16:00.
Інших технічних несправностей та перебоїв в роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів не зафіксовано.
ОСОБА_1 належним чином ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік («щорічна декларація»), чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час розгляду справи суддею, ОСОБА_1 визнав свою винуватість у вчиненому, щиро розкаявся у вчиненому та пояснив, що дійсно через хронічну хворобу, тривале лікування, наявність трьох малолітніх дітей на його утриманні та відсутність технічної можливості, він несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. Обіцяє в майбутньому не допускати подібного. Просить врахувати те, що в даний час він звільнений з займаної раніше посади, та сам виховує трьох малолітніх дітей.
Прокурор в судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просить визнати його винуватим у вчиненні даного правопорушення, та врахувати що за аналогічне корупційне правопорушення ОСОБА_1 вже був визнаний винним у 2017 році та з урахуванням даних про його особу був звільнений від відповідальності, а тому просить накласти на нього стягнення.
Заслухавши пояснення особи яка притягається до відповідальності, прокурора, дослідивши всі докази в сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а” і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 5 розділу II «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3 (у редакції наказу НАЗК від 12.12.2019 №168/19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 за №1300/34271), щорічна декларація суб`єкта декларування подається в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Згідно п. 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону, встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п`яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
Як встановлено із матеріалів справи, ОСОБА_1 в інкримінований йому період працював державним інспектором відділу митного оформлення №2 митного посту «Володимир-Волинський» Волинської митниці ДФС, є державним службовцем, а тому є суб`єктом даного корупційного правопорушення.
Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій підтверджується, що ОСОБА_1 подав електронну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з порушенням вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Оскільки ОСОБА_1 без поважних причин несвоєчасно подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 р., що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, тому приходжу до висновку, що в його діях є склад корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У відповідності до ч.2 ст. 33 КУпАП суд при обранні виду та розміру адміністративного стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, що вже не вперше притягається до адміністративної відповідальності за аналогічне корупційне правопорушення, наявність на його утриманні трьох малолітніх дітей, щире каяття, як пом`якшуючі обставині, відсутність обставин, котрі обтяжують покарання, а також бере до уваги що він не мав умислу на неподання декларації і така декларація була подана ним із запізненням, окрім цього дане правопорушення не заподіяло істотної шкоди суспільним та державним інтересам, іншим особам, а відтак приходжу до висновку про необхідність накладення мінімального стягнення, передбаченого санкцією статті закону.
На підставі ч.1 ст. 172-6 КУпАП, керуючись ст.ст.33, 40-1, 221, 284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 420 грн. 40 коп. судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя /-/ підпис.
З оригіналом згідно.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду О.В. Лященко