
Справа № 420/4492/20
УХВАЛА
02 листопада 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді – Юхтенко Л.Р.,
за участю секретаря судового засідання – Закуріної А.М.
розглянувши у судовому засіданні за відсутності сторін в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) до Державної служби України з питань праці в особі Головного управління Держпраці в Одеській області (код ЄДРПОУ 39781624, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 2) про визнання протиправною та скасування постанови №ОД/983/1652/НП/ТД-ФС від 22 жовтня 2019 року,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться ця справа.
Ухвалою суду, що занесена до протоколу підготовчого засідання від 02 листопада 2020 року за клопотанням сторін закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Відповідно до наказу Одеського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2020 року «Про встановлення обмежень, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню короновірусної хвороби (COVID-19) в Одеському окружному адміністративному суді на період запровадження в Україні карантинних заходів», через перебування м. Одеса в «помаранчевої» зоні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 з 21 жовтня 2020 року припинено розгляд справ у відкритих судових засіданнях, за участю учасників судового процесу та рекомендовано проводити розгляд справ у порядку письмового провадження. Цей наказ належним чином оголошений на сайті Судова влада.
До суду 22 жовтня 2020 року (вхід. № ЕП/18044/20) від представника відповідача надійшло клопотання про зупинення розгляду справи до скасування карантинних заходів, запроваджених з метою запобігання, виникнення та поширення короно вірусної хвороби (COVID).
На обґрунтування цього клопотання зазначено, що на даний час відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641» від 13.10.2010 року №956 продовжив дію карантину до 31.12.2020 року та у зв`язку із встановленням карантинних обмежень у Одеському окружному адміністративному суді просив зупинити провадження у справі.
Також, до суду 02 листопада 2020 року (вхід. № 45941/20) від позивача надійшли заперечення на клопотання відповідача про зупинення провадження по справі, відповідно до яких позивач зазначила, що ст. 236 КАС України не містить підстав для зупинення провадження у справі, ані у зв`язку з карантином ані, у зв`язку з виданням Кабінетом Міністрів України, Президентом України або Головою суду будь-яких документів, а тому у задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі просила відмовити.
Розглядаючи клопотання представника відповідача та заперечення позивача на це клопотання, суд виходить із предмету спору та матеріалів справи, які належать дослідженню в ході розгляду та вирішення даної справи та необхідності в усному слуханні справи, потреби у допиті свідків.
Предметом спору у цій справі є визнання протиправною та скасування постанови №ОД/983/1652/НП/ТД-ФС від 22 жовтня 2019 року, відповідно до якої ФОП ОСОБА_1 накладено штраф у розмірі 417 300 грн. за порушення КЗпП України.
Суд зазначає, що ухвалою, занесеною до протоколу підготовчого судового засідання 24 вересня 2020 року, суд задовольнив клопотання представника позивача та викликав на судове засідання для допиту в якості свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , та вирішив викликати у судове засідання в якості свідків інспекторів Добровольську та ОСОБА_4 .
Також ухвалою, що занесено до протоколу підготовчого засідання від 24 вересня 2020 року зобов`язано відповідача надати для огляду у судовому засіданні оригінал заяви Всеукраїнської громадської організації «Євро Столиця».
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Також відповідно до ч. 7 ст. 195 КАС України, свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно в приміщенні суду.
Таким чином, у зв`язку з необхідністю допиту свідків у цій справи, огляду оригіналу документа, вказана справа не може бути розглянута в порядку письмового провадження, також через карантинні обмеження у судах, викликані свідки не можуть бути допитані в режимі відеоконференції в приміщенні суду.
З наведених підстав судом відхиляються заперечення позивача щодо зупинення провадження у справі.
З огляду на те, що через епідеміологічну ситуацію в м. Одесі існує об`єктивна неможливість у проведенні відкритого судового засіданні у цій справі, що необхідно для з`ясування всіх обставин у справі, що мають значення для розгляду та вирішення справи, допиту свідків, суд вважає необхідним застосувати за аналогією правові наслідки зупинення провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду справи, передбачені п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України та зупинити провадження у справі до поліпшення рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в м. Одесі.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Аналогія закону і аналогія права є способами подолання прогалин у праві.
Прогалина у праві має місце, коли певні суспільні відносини, які належать до сфери правового регулювання, або не врегульовані взагалі, або врегульовані неповно. Аналогія закону – це поширення судом на відносини, не врегульовані правом конкретних правових норм, що регулюють подібні відносини.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що клопотання представника відповідача є обґрунтованим та належить задоволенню у порядку п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України шляхом зупинення провадження у справі до поліпшення рівня епідемічної небезпеки в м. Одесі.
Керуючись ст. ст. 236, 241, 243, 256, 295,297 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі №420/4492/20,- задовольнити.
Зупинити провадження у справі №420/4492/20 за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) до Державної служби України з питань праці в особі Головного управління Держпраці в Одеській області (код ЄДРПОУ 39781624, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 2) про визнання протиправною та скасування постанови №ОД/983/1652/НП/ТД-ФС від 22 жовтня 2019 року,- до поліпшення рівня епідемічної небезпеки в м. Одесі.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст.ст. 295,297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України,п. 3 розділу УІ Прикінцевих положень КАС України.
Повний текст ухвали виготовлено та підписано « 04» листопада 2020 року.
Суддя Л.Р.Юхтенко