Ухвала суду № 92620315, 03.11.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2020
Номер справи
420/5373/20
Номер документу
92620315
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/5373/20

УХВАЛА

03 листопада 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A., розглядаючи за правилами загального позовного провадження у підготовчому провадженні в приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 22 червня 2020 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації, в якому позивач просить суд:

1. Визнати протиправним рішення Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області щодо призупинення з грудня 2019 року раніше призначеної субсидії ОСОБА_1 , оформлене протоколом № 70 від 18.12.2019 р. та повідомленням № 143 від 19.12.2019 р.;

2. Зобов`язати Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області призначити та надати ОСОБА_1 субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за період з 01 грудня 2019 року по 15.04.2020 року включно.

Ухвалою від 30 червня 2020 року адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без руху, встановлено позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали з урахуванням пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України.

Ухвалою від 21 липня 2020 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 , відкрито провадження у адміністративній справі та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи. Витребувано в Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації належним чином засвідчені копії: рішення про призупинення раніше призначеної субсидії ОСОБА_1 та доказів, на підставі яких було прийнято таке рішення та положення про Овідіопольську районну координаційну раду з питань соціального захисту малозабезпечених верств населення та вказано зазначені документи надати у 15-денний строк з моменту отримання копії ухвали суду.

07 вересня 2020 року ухвалою суду клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів задоволено. Витребувано в Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації належним чином засвідчену копію рішення про призупинення раніше призначеної субсидії ОСОБА_1 та матеріалів особової справи ОСОБА_1 №396640. Зобов`язано Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації надати до Одеського окружного адміністративного суду витребувані судом докази у строк до 16 вересня 2020 року.

Ухвалою суду від 21 вересня 2020 року визначено розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії проводити за правилами загального позовного провадження.

02 листопада 220 року від позивача та представника відповідача надійшли клопотання, в яких сторони просять закрити підготовче провадження та проводити розгляд справи по суті у письмовому провадженні.

Відповідно до ч.4 ст.173 Кодексу адміністративного судочинства України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Приймаючи до уваги клопотання сторін, судом вирішено провести підготовче засідання у письмовому провадженні.

Судом проведено підготовче засідання. В судовому засіданні вирішені питання та клопотання у відповідності до ч.2 ст. 180 КАС України.

При вирішенні питання про призначення справи до розгляду по суті суд зважає на ту обставину, що з 21 жовтня 2020 року в Одеському окружному адміністративному суді на період запровадження в Україні карантинних заходів припинено розгляд справ у відкритих судових засіданнях за участю учасників судового процесу, рівно як і обмежено допуск осіб до будівлі суду.

Отже, розгляд справи у відкритому судовому засіданні за участю учасників справи наразі є об`єктивно неможливим. В той же час, суд враховує, що явка учасників справи до суду обов`язковою не визнавалася, сторони подали клопотання про судовий розгляд справи в письмовому провадженні, при цьому згідно частини першої статті 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи не перешкоджає розгляду справи по суті.

Суд враховує, що практика Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція), свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 8 грудня 1983 року у справі «Axen v. Germany», заява № 8273/78, рішення від 25 квітня 2002 року «Varela Assalino contre le Portugal», заява № 64336/01). Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявник (в одній із зазначених справ) не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання.

Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи. До того ж, бажання сторони у справі викласти під час публічних слухань свої аргументи, які можуть бути висловлені нею в письмових та додаткових поясненнях, не зумовлюють необхідність призначення до розгляду справи з викликом її учасників.

Таким чином, у зв`язку із погіршенням епідемічної ситуації, збільшенням кількості хворих на COVID-19 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22 липня 2020 року № 641 зі змінами, а також з урахуванням того, що з 21 жовтня 2020 року в Одеському окружному адміністративному суді на період запровадження в Україні карантинних заходів припинено розгляд справ у відкритих судових засіданнях за участю учасників судового процесу та обмежено допуск осіб до будівлі суду, враховуючи клопотання сторін та те, що згідно частини першої статті 192 КАС України суд вирішує спір на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, суд вважає за можливе призначити розгляд справи по суті в порядку письмового провадження, що буде сприяти виконанню завдань адміністративного судочинства, визначених частиною першою статті 2 КАС України, щодо справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту порушених прав.

Керуючись ст.ст. 173, 180, 183, 192, 205 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Закрити підготовче провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії та призначити справу №420/5373/20 до судового розгляду по суті в порядку письмового провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя О.А.Вовченко