
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/4804/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
03 листопада 2020 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі Головуючої-судді Сподарик Н.І., розглянувши у підготовчому засіданні у письмовому провадженні клопотання позивача про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Яворівської районної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПО НОМЕР_1 ) до Яворівської районної виборчої комісії (81000, Львівська область, Яворівський район, м. Яворів, вул.І.Франка,8; код ЄДРПОУ 33963891) з вимогою: визнати постанову Яворівської районної виборчої комісії № 2 від 29.03.2020 протиправною та скасувати її.
Ухвалою суду від 24.06.2020 вказану позовну заяву було залишено без руху, а позивачу надано строк для усунення недоліків. На виконання вимог зазначеної ухвали суду позивач усунув недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 08.07.2020 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
03.11.2020 за № 9838 ел позивачем подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду до початку розгляду справи по суті на підставі п.5 ч.1 ст.240 КАС України.
Суд вирішує клопотання позивача про залишення позовної заяви без розгляду в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та клопотання позивача, суд доходить до наступних висновків.
Підстави залишення позову без розгляду визначені ч.1 ст.240 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог п.5 ч.1 ст.240 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Положення вказаної норми, відповідно до принципу диспозитивності, передбачає право позивача на порушення (відкриття) провадження в суді та право розпоряджатися позовними вимогами на свій розсуд.
Згідно ч.2 ст.240 КАС України заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.
Дана заява не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси і тому приймається судом.
При цьому, не вбачається підстав для відмови у задоволенні такої заяви.
Таким чином, враховуючи вищевказане, а також зважаючи на те, що подання позовної заяви є безумовним правом позивача, наданим йому КАС України й така заява не потребує додаткових обґрунтувань, суд прийшов до висновку щодо наявності підстав для її задоволення, наслідком чого є залишення позову без розгляду.
Згідно положень ч.2 ст.132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до п.4 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду, зокрема, залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
Враховуючи те, що позов залишений без розгляду за клопотанням позивача підстави для повернення судового збору відсутні.
Керуючись ст. ст. 240, 256, 295,297 Кодексу адміністративного судочинства України,суд,-
У Х В А Л И В :
Залишити без розгляду позов ОСОБА_1 до Яворівської районної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови.
У задоволенні вимоги позивача про повернення судового збору у справі № 380/4804/20 - відмовити.
Роз`яснити позивачу, що після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, вона має право на повторне звернення до адміністративного суду, у загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки визначені ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку передбаченому ст.297 Кодексу адміністративного судочинства України та у строки, визначені ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Сподарик Н.І.