
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 листопада 2020 року м. Житомир справа №240/12563/20
категорія 106030000
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Гурін Д.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м.Києві про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
4 серпня 2020 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Головного управління ДПС у м.Києві, в якому просив:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної податкової служби у м.Києві щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за невикористані дні чергової відпустки за період з 1 до 21 січня 2005 року;
- зобов`язати Головне управління Державної податкової служби у м.Києві нарахувати і виплатити на користь ОСОБА_1 грошову компенсацію за невикористані дні чергової відпустки за період з 1 до 21 січня 2005 року.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2020 року відмовлено у відкритті провадження у справі на підставі пункту 2 частини 1 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м.Києві про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії скасовано. Справу направлено до Житомирського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
Матеріали адміністративної справи №240/12563/20 надійшли на адресу Житомирського окружного адміністративного суду 30 жовтня 2020 року.
Перевіряючи адміністративний позов на відповідність його вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що він не відповідає вимогам даної норми Кодексу з наступних підстав.
Відповідно до пунктів 2, 6, 7 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Позивачем в порушення вказаної норми не зазначено у позовній заяві: офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача, відомостей про те чи вживались заходи досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Крім того, згідно з частиною 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
У матеріалах справи №240/12563/20 відсутній оригінал позовної заяви із доданими до неї документами, засвідченими належним чином, із зазначенням дати, підпису та прізвища особи, що їх завіряє, а також примірник позовної заяви з додатками для надіслання на адресу відповідача.
Також, постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» (далі - Постанова №537) утворені, як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби, реорганізувавши деякі територіальні органи Державної фіскальної служби "України шляхом їх приєднання до відповідних органів ДПЄ. За змістом зазначеної постанови новостворені органи ДПС визначено правонаступниками майна, прав та обов`язків органів ДФС.
На виконання вимог Постанови КМУ №537 утворено Головне управління Державної податкової служби у м.Києві (код ЄДРПОУ 43141267).
В свою чергу Кабінетом Міністрів України прийнято Розпорядження від 21.08.2019 №682-р щодо «Питання Державної податкової служби» за змістом якого погоджено пропозиції Міністерства фінансів, щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 «Про затвердження положення про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень Державної фіскальної служби.
Разом з тим, Постановою Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року «Про внесення змін до деяких актів Кабінету міністрів України» розділено повноваження між ДПС та ДФС функцій з реалізації державної політики в сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового законодавства. Відповідні фіскальні правоохоронні функції продовжить здійснювати ДФС - до завершення створення нового органу по розслідуванню фінансових правопорушень.
Відповідно до частини 4 статті 91 Цивільного кодексу України цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно із частинами 1, 5 статті 104 Цивільного кодексу України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Водночас, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридична особа ГУ ДФС у м.Києві перебуває в стані припинення, при цьому, запис про її припинення в єдиному державному реєстру відсутній.
Частиною 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Відповідно до пунктів 4 та 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач проходив службу в управлінні податкової міліції Державної податкової адміністрації у м. Києві правонаступником якого є Головне управління ДФС у м.Києві, яке на час вирішення питання про відкриття провадження у справі не ліквідоване, хоча і перебуває у стані реорганізації.
Позивачем у порушення вимог наведених норм норм у прохальній частині позовної заяви викладено вимоги до новоутвореного Головного управління ДПС у м.Києві та визначено у позові його статус, як відповідача, незважаючи на те, що Головне управління ДФС у м.Києві не ліквідоване, як наслідок права та обов`язки не перейшли до Головного управління ДПС у м.Києві у повному обсязі.
На підставі зазначеного, позивачу необхідно визначитись зі складом учасників справи та уточнити у позовній заяві склад учасників.
Відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху для усунення зазначених недоліків шляхом надання до суду:
- оригінала позовної заяви, з належним чином засвідченими копіями доданих до позовної заяви документів, із зазначенням дати, підпису та прізвища особи, що їх завіряє, а також примірника позовної заяви з додатками для надіслання на адресу відповідача;
- нової (уточненої) позовної заяви, у тому числі її примірника для надіслання на адресу відповідача, із зазначенням у ній:
а) офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача;
б) відомостей про те чи вживались заходи досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
в) уточненого складу учасників зокрема, належного відповідача.
На підставі наведеного та керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Д.М. Гурін