Постанова № 92599231, 03.11.2020, Токмацький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
03.11.2020
Номер справи
328/2054/20
Номер документу
92599231
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

328/2054/20

03.11.2020

3/328/845/20

П О С Т А Н О В А

Іменем України

03 листопада 2020 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Погрібна Ольга Миколаївна, розглянувши матеріали, що надійшли з Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ,

за правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП,

в с т а н о в и л а:

10.09.2020 о 17.50 годині в м.Токмак по вул.Володимирська ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 2199, державний номер НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння (почервоніння в очах, нечітка мова, хитка хода, запах алкоголю). Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці за допомогою алкотестера Drager або в Токмацькій лікарні відмовився в присутності двох свідків; від керування відсторонений; чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнав.

Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.

Відповідно до вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Виконання названого пункту Правил дорожнього руху є обов`язком водія, а не його правом, за відмову від виконання якого передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до п. 7 розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України 09.11.2015 № 1452/735 передбачено, що у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення.

Відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою КМУ від 17 грудня 2008 року N 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС (пункт 2); у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду (пункт 8).

Судом враховується, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 720-IX від 17.06.2020 року дійсно було посилено відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп`яніння і замість адміністративної відповідальності встановлено кримінальну відповідальність.

Однак, в подальшому Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 720-IX від 17.06.2020 року, який набрав чинності 03.07.2020 року, були внесені відповідні зміни до вищевказаного закону та фактично повернуто попередню редакцію ч.1 ст.130 КУпАП, яка передбачала адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами у стані сп`яніння.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 10.09.2020 серії ОБ № 063190 слідує, що 10.09.2020 о 17.50 годині в м.Токмак по вул.Володимирська ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 2199, державний номер НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння (почервоніння в очах, нечітка мова, хитка хода, запах алкоголю). Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці за допомогою алкотестера Drager або в Токмацькій лікарні відмовився в присутності двох свідків; від керування відсторонений; чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП. До протоколу також додано свідоцтво про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки та направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до КП Токмацької БЛІЛ від 10.09.2020 о 18.05 годині.

Як вбачається з відеозапису з боді-камери поліцейського, який міститься на наданому суду DVD-диску, що доданий до протоколу про адміністративне правопорушення від 10.09.2020, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2199, державний номер НОМЕР_2 ; на пропозицію працівника поліції пройти медичний огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці за допомогою алкотестера Драгер або в Токмацькій БЛІЛ у присутності двох свідків ОСОБА_1 відмовився. Тобто, зафіксований факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння відповідно до встановленого порядку.

Згідно із вищевказаним відеозаписом, поліцейські прав ОСОБА_1 не порушували.

З пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 10.09.2020 вбачається, що 10 вересня 2020 року вони були запрошені співробітниками поліції як свідки, для складання протоколу про адміністративне правопорушення. Біля співробітників поліції знаходився ОСОБА_1 якому співробітником поліції було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння на місці або в Токмацькій БЛІЛ, на що ОСОБА_1 відмовився.

Вищезазначені письмові пояснення свідків узгоджуються з сукупністю інших доказів, у тому числі оглянутому в судовому засіданні відеозаписом правопорушення, тому відповідно до вимог ст.251 КУпАП, є доказами у справі про адміністративне правопорушення.

Таким чином, наявними у справі доказами поза розумним сумнівом доведено факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом та його відмову від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан алкогольного сп`яніння, а отже наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно з довідкою начальника СРПП №3 Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області Жданова С., згідно з базою даних ІПС «Армор» повторності за ст.130 КУпАП ОСОБА_1 не має. Посвідчення водія КВІ 018344 відповідно до бази даних ІПС «Армор» ОСОБА_4 отримував 04.07.2020 р.

При визначенні виду та розміру стягнення, слід врахувати характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника та його ставлення до скоєного та, враховуючи безальтернативний характер санкції ч.1 ст.130 КУпАП, призначити ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.130 ч.1, 283, 284 КУпАП,

п о с т а н о в и л а:

Визнати винуватим ОСОБА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ,у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), що складає 10200 (десять тисяч двісті) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Реквізити по сплаті адміністративного штрафу: отримувач: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA708999980313000149000008001,код класифікації доходів бюджету: 21081300, призначення платежу: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі).

Стягнути з ОСОБА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ,судовий збір на користь держави у розмірі 420,40 гривень.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач: Токмацьке УК/м.Токмак/ 22030101, код отримувача ЄДРПОУ: 37942194, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA628999980313121206000008014, код класифікації доходів бюджету: 22030101. Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).

Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області.

Строк пред`явлення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання три місяці з дня її винесення.

Суддя: