
Справа № 304/1165/20 Провадження № 2-а/304/17/2020
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 жовтня 2020 рокум. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Ганько І.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Закарпатської митниці ДФС про скасування постанови у справі про порушення митних правил, -
В С Т А Н О В И В:
позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до Закарпатської митниці ДФС, в якій просив поновити йому строк на оскарження постанови у справі про порушення митних правил № 2475/30500/19 від 12 червня 2019 року; скасувати постанову у справі про порушення митних правил № 2475/30500/19 від 12 червня 2019 року, винесену заступником начальника Закарпатської митниці ДФС – Каращенко Андрієм Івановичем про накладення на нього, ОСОБА_1 , адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 8 500 грн., а провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Дослідивши матеріали позовної заяви, вважаю, що така підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. ст. 160, 161 КАС України, а саме не містить ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України та до такої не додано документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, згідно ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до ст. 487 МК України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Порядок оскарження постанов у справах про порушення митних правил визначається ст. 529 МК України, ч. 5 якої передбачено, що постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. Порядок оскарження постанови суду (судді) у справі про порушення митних правил визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законами України.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України «Про судовий збір».
Згідно ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.
Відповідно до ст. 2 цього Закону платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частина 2 статті 3 цього Закону містить перелік об`єктів, за які не справляється судовий збір, а стаття 5 - перелік суб`єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання до суду позовів, заяв, скарг тощо, а також підстави звільнення від сплати судового збору осіб, які звертаються із заявами про захист не власних прав, а охоронюваних законом прав та інтересів інших осіб.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання, зокрема, до адміністративного суду позовних заяв розміри ставок судового збору диференційовано за характером спору (майновий/немайновий), а також за правовим статусом платника судового збору (фізична особа/фізична особа - підприємець/юридична особа/суб`єкт владних повноважень).
Таким чином, враховуючи наведене та висновки, викладені у постанові Верховного Суду від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17, за подання до суду позовної заяви про оскарження постанови про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір, ставка якого становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За таких обставин, ОСОБА_1 має сплатити такий у сумі 420,40 грн. за наступними реквізитами:
Отримувач коштів - УК у Переч. р/Перечинськ. р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37916557
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) - 899998
Рахунок отримувача - UA088999980313151206000007195
Код класифікації доходів бюджету – 22030101
Призначення платежу - судовий збір (ДСА України, 050)
Оригінал відповідного платіжного документа слід надати суду.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Тому, керуючись ст. ст. 123, 169, 241, 243, 248, 286 КАС України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
адміністративний позов ОСОБА_1 до Закарпатської митниці ДФС про скасування постанови у справі про порушення митних правил — залишити без руху і надати строк для усунення недоліків п`ять днів з дня вручення позивачу ухвали та роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали позовна заява повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя: Ганько І. І.