
Справа № 263/15223/19
Провадження № 2/263/1930/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2020 року м. Маріуполь
Жовтневий районний суд міста Маріуполя Донецької області в складі: головуючого судді Хараджі Н.В., при секретарі Петровському Д.С., розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Маріуполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 , про визнання незаконним та скасування рішення Маріупольської міської ради,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача звернулась до суду з даним позовом, уточненим під час судового розгляду, до відповідача, вказуючи, що на підставі рішення Маріупольської міської ради між відповідачем та ОСОБА_2 07.09.2009 року було укладено договір оренди земельної ділянки. 28.08.2015 року ОСОБА_2 було подано до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Донецькій області декларацію про початок виконання будівельних робіт. 18.03.2016 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено договір купівлі-продажу об`єкту незавершеного будівництва, відповідно до якого ОСОБА_2 продала, а ОСОБА_1 купила об`єкт незавершеного будівництва, який складається з багатоквартирного житлового будинку, готовністю 8%.01.12.2017 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Маріупольської міської ради було подано повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації про початок виконання будівельних робіт. 06.06.2019 року ОСОБА_1 через Центр надання адміністративних послуг Маріупольської міської ради було подана заяву про передачу в оренду земельної ділянки при переході права власності на об`єкти нерухомого майна для будівництва та обслуговування багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 . Маріупольська міська рада рішенням від 05.09.2019 року відмовила у наданні в оренду земельної ділянки. Вважає, що вказане рішення Маріупольської міської ради є незаконним та таким, що порушує її законні права та інтереси. Маріупольська міська рада у порушення норм законодавства України, прийняла оскаржуване рішення після спливу 3 місяців з дня звернення ОСОБА_1 до Центру надання адміністративних послуг. Крім того, вважає, що ОСОБА_1 , як новим власником об`єкту незавершеного будівництва, що знаходиться на земельній ділянці Маріупольської міської ради, були здійсненні всі необхідні дії для переоформлення права оренди після попереднього орендаря, однак Маріупольська міська рада прийняла незаконне рішення про відмову у наданні оренду вищевказаної земельної ділянки, у зв`язку з чим вказане рішення Маріупольської міської ради підлягає скасуванню, а додаткова угода до договору оренди земельної ділянки 07.09.2009, зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 07.05.2019 за № 31519936 має бути укладена в новій редакції.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Маріуполя від 24.06.2020 року було скасовано заочне рішення Жовтневого районного суду м. Маріуполя від 28.02.2020 року за позовом ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 , про визнання незаконним та скасування рішення Маріупольської міської ради та призначено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
07.09.2020 року представником відповідача до суду було подано відзив на позов, в якому останній не погоджується із позовом та просить відмовити у його задоволенні у повному обсязі. На обґрунтування відзиву зазначив, що на теперішній час, орендар за договором ФОП ОСОБА_2 не зверталась до Маріупольської міської ради, як Орендодавця, із заявами про поновлення договору оренди земельної ділянки на новий строк у порядок передбачений законодавством. ОСОБА_1 зверталась до Маріупольської міської ради із заявою на отримання адміністративної послуги «Рішення міської ради про переоформлення права оренди земельної ділянки при переході права власності на об`єкти нерухомого майна за наявності діючого договору оренди земельної ділянки, зареєстрованого у встановленому законом порядку. Маріупольська міська рада , керуючись ст.ст.26,59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши заяву ОСОБА_1 , прийняла рішення №7/44-4364 від 05.09.2019 року, яким відмовила у наданні в оренду земельної ділянки. Ураховуючи той факт, що належне позивачу майно має статус об`єкту незавершеного будівництва, а норма ст.120 ЗК України закріплює принцип цілісності об`єкта нерухомості – жилого будинку, будівлі або споруди, із земельною ділянкою, на якій цей об`єкт розташований, то на виниклі між сторонами правовідносини положення ст.120 ЗК України не застосовуються. До того ж, позивач звернувся до Маріупольської міської ради із заявою про передачу земельної ділянки в оренду при переході права власності на будівлю (споруду) за місяць до закінчення строку дії договору. Враховуючи, що навіть за умови позитивного рішення міської ради, дія договору оренди земельної ділянки закінчилась на момент прийняття рішення. Тобто, заміна орендаря у рамках договору оренди земельної ділянки від 07.09.2009 р. не є можливим з огляду на закінчення строку його дії. У свою чергу, за дозволом на укладення нового договору оренди ОСОБА_1 не зверталася, що робить її позовні вимоги про зобов`язання Маріупольську міську раду укласти з нею договір оренди земельної ділянки на тих самих умовах, що й з попереднім землекористувачем, передчасними, а позовні вимоги не підлягають задоволенню. Щодо обґрунтування позивача про незаконність рішення Маріупольської міської ради від 05.09.2019 р. № 7/44-4364 «Про надання в оренду земельної ділянки по АДРЕСА_2 громадянці ОСОБА_1 » зазначили, що його прийняття обумовлено невідповідністю плану зонування території міста Маріуполя та скаргами колективів та батьків учнів музичної школи №5, що відображено у тексті рішення.
06.10.2020 року представником позивача до суду було подано заяву про збільшення позовних вимог.
В судове засідання представник позивача не з`явилась, надала суду заяву з проханням розглядати справу за його відсутністю, та відсутністю позивача. Позовні вимоги підтримали у повному обсязі, проти ухвалення заочного рішення не заперечували.
В судове засідання представник відповідача не з`явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, проти задоволенні позову заперечував, при винесенні рішенні просив врахувати позицію викладену у відзиві на позовну заяву.
Третя особа у судове засідання не з`явилась, про день, час та місце розгляду справи повідомлялась відповідно до вимог чинного законодавства, про причини неявки суд не інформувала, тому суд визнає причину неявки третьої особи неповажною і вважає можливим розгляд справи у її відсутності.
На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
З`ясувавши обставини справи, перевіривши їх поданими доказами, суд приходить до висновку, що позовпідлягає до задоволенню, враховуючи наступне.
На підставі рішення Маріупольської міської ради від 07.07.2009 року № 5/34-5615 « Про надання земельної ділянки по АДРЕСА_3 приватному підприємцю ОСОБА_2 » між Маріупольською міською радою( Орендодавець) та приватним підприємцем ОСОБА_2 (Орендар) 07.09.2009 року бцло укладено договір оренди земельної ділянки.
Відповідно до п.1.1. Договору орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться по АДРЕСА_3 . В оренду передається земельна ділянка площею 0,301 га (п.2.1. Договору). Згідно з п.3.1. Договору, договір укладено терміном на 10 років. Умовам и Договору передбачено. Що земельна ділянка передається в оренду з метою та за цільовим призначенням: для будівництва та обслуговування житлового будинку: одно-трьох поверхова забудова ( будівництво та послідуюче функціонування багатоквартирного будинку) (п.5.1. Договору).
Відповідно до п. 6.5. Договору передача земельної ділянки Орендарю здійснюється протягом 5 (п`яти) днів після державної реєстрації цього договору згідно з актом приймання-передачі об`єкту оренди.
Договір оренди земельної ділянки було підписано сторонами та 11 вересня 2009 року книзі про державну реєстрацію договорів оренди землі вчинено запис №04.06.162.01371 та передано земельну ділянку Орендарю на підставі акту приймання-передачі земельної ділянки.
28 серпня 2015 року ОСОБА_2 було подано до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Донецькій області декларацію про початок виконання будівельних робіт: будівництво багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_3 . Вказана Декларація була зареєстрована за №ДЦ 082 152 410 214.
18 березня 2016 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено договір купівлі-продажу об`єкту незавершеного будівництва, відповідно до якого ОСОБА_2 продала, а ОСОБА_1 купила об`єкт незавершеного будівництва, який складається з багатоквартирного житлового будинку, готовністю 8% (вісім відсотків). літ. А-1. загальною площею 195 кв.м., що знаходиться на земельній ділянці - Маріупольської міської ради площею 0,0301 га. кадастровий номер 1412300000:04:016:0195, за адресою: АДРЕСА_3 .
01.12.2017 року до Управління державно-будівельного контролю Маріупольської міської ради було подано повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації про початок виконання будівельних робіт, зареєстрованій за № ДЦ 082 152 410 214, в якій зазначається, що на підставі інвестиційного договору №1 від 18.11.2017 право на будівництво покладено на двох замовників: ОСОБА_2 та ОСОБА_1 . Вказане повідомлення зареєстроване за № ДЦ 101173351206 від 01.12.2017 р.
06 червня 2019 року ОСОБА_1 через Центр надання адміністративних послуг Маріупольської міської ради було подано заяву про передачу в оренду земельної ділянки при переході права власності на об`єкти нерухомого майна для будівництва та обслуговування багатотоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
До заяви про передачу в оренду земельної ділянки було додано заяву ОСОБА_2 від 01 червня 2019 року з проханням припинити дію договору оренди земельної ділянки від 07.09.2019 року, зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав за нерухоме майно від 11.09.2009 року.
Маріупольська міська рада рішенням від 05.09.2019 №7/44-4364 «Про надання в оренду земельної ділянки по АДРЕСА_2 громадянці ОСОБА_1 » відмовила у наданні в оренду земельної ділянки (землі житлової та громадської забудови) (кадастровий номер 1412300000:04:016:0195) площею 0.0301 га для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку (одно-трьохповерхова забудова( будівництво та послідуюче функціонування багатоквартирного жилого будинку) по АДРЕСА_2 громадянці ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи самоврядування. їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно преамбули Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» цей Закон відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
За приписами п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад, зокрема, відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
У відповідності до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Відповідно до ст. 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов`язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв`язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації.
Згідно з ст. 1 Закону України «Про адміністративні послуги»: 1) адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб`єктом надання адміністративних - за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов`язків такої особи відповідно до закону; 3) суб`єкт надання адміністративної послуги - орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування. їх посадові особи, державний реєстратор, суб`єкт державної реєстрації, уповноважені відповідно до закону зализати адміністративні послуги.
Аналогічна норма закріплена у ст. 10 Закону України «Про адміністративні послуги», в якій встановлено, що граничний строк надання адміністративної послуги визначається законом. У разі якщо законом не визначено граничний строк надання адміністративної послуги, цей строк не може перевищувати 30 календарних днів з дня подання суб`єктом звернення заяви та документів необхідних для отримання послуги.
Статтею 12 Закону України «Про адміністративні послуги» передбачено, що Центр надання адміністративних послуг - це постійно діючий робочий орган або структурний підрозділ місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування, що зазначений у частині другій цієї статті, в якому надаються адміністративні послуги через адміністратора шляхом його взаємодії з суб`єктами надання адміністративних послуг.
Проте, Маріупольська міська рада у порушення вказаних норм законодавства України прийняла оскаржуване рішення після спливу 3 місяців з дня звернення ОСОБА_1 до Центру надання адміністративних послуг, тобто рішення №7/44-4364 від 05.09.2019 року прийнято Маріупольською міською радою з порушенням встановлених строків.
Відповідно до ст. 83 Земельного кодексу України землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю.
У комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності.
Як передбачено ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, и передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно з ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків..
Так, за змістом ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та державних органів приватизації щодо земельних ділянок, на яких розташовані об`єкти, які підлягають приватизації, в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Частиною 4 ст. 124 Земельного кодексу України передбачено, що передача в оренду земельних ділянок, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.
Відповідно до ст. 792 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов`язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Земельна ділянка може передаватись у найм разом з насадженнями, будівлями, спорудами, водоймами, які знаходяться на ній, або без них.
Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Відповідно до ч.3 ст.334 ЦК України право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально дійсним. Права на нерухоме майно ,які підлягають державній реєстрації ,виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.
Так, ст. 2 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до статей 1, 13 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог зе6мельного законодавства.
Статтею 15 Закону України «Про оренду землі» передбачені істотні умови договору оренди землі, зокрема це: об`єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки), строк дії договору оренди, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Як передбачено ст. 141 Земельного кодексу України та ст. 31 Закону України «Про оренду землі» підставами припинення права користування земельною ділянкою є набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці.
Між тим ст. 377 Цивільного кодексу України встановлено, що до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).
У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об`єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.
Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об`єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача (ч. 2 ст. 120 Земельного кодексу України).
Відповідно до ч. З ст. 7 Закону України «Про оренду землі» до особи, якій перейшло право власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій земельній ділянці, також переходить право оренди на цю земельну ділянку.
Таким чином, аналізуючи вищенаведене можна зробити висновок, що у разі переходу права власності на майно, що знаходиться на орендованій земельній ділянці, до нового власника з моменту набуття права власності на це майно переходить право оренди земельної ділянки, на якій вказане майно розміщене у тому самому обсязі та умовах, які були у попереднього власника. Отже з моменту набуття права власності на нерухоме майно, особа, яка стала новим власником такого майна, одночасно набуває права оренди земельної ділянки, на якій розміщене це майно, у зв`язку з припиненням права власності на нього та, відповідно, припиненням права користування попереднього власника земельною ділянкою, на якій це майно розташоване. При цьому, договір оренди земельної ділянки не припиняється, фактично має місце заміна сторони в зобов`язанні.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 04.05.2018 по справі №910/14212/14, від 10.04.2018 по справі №915/672/17, від 06.02.2018 по справі №917/242/17, від 03.03.2018 по справі № 904/6296/17.
Відповідно до ч.2 ст.651м ЦК України, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Згідно ст. 654 ЦК України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Як встановлено ч.ч. 1,3 ст.653 ЦК України у разі зміни договору зобов`язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо. У разі зміни або розірвання договору зобов`язання змінюються або припиняються з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов`язання змінюються або припиняються з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Таким чином, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 , як новим власником об`єкт незавершеного будівництва, що знаходиться на земельній ділянці Маріупольської міської ради були здійсненні всі необхідні дії для переоформлення права оренди (заміна сторони за договором) земельної ділянки, розташованої за адресою: по АДРЕСА_2 (кадастровий номер 1412300000:04:016:0195) після попереднього орендаря, однак Маріупольська міська рада, діючи з порушенням вимог ст.120 ЗУ України та ч.3 ст.7 Закону України «Про оренду землі» прийняла незаконне рішення про відмову у надані в оренду земельної ділянки, у звязку з чим вказане рішення Маріупольської міської ради №7/44-4364 від 05.09.2019 року підлягає скасування, а додаткова угода до договору оренди земельної ділянки 07.09.2009 року, зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 07.05.2019 року за № 31519936 має бути викладена в новій редакції.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 83, 116, 124, 141, Земельного кодексу України, статтями 21, 626, 792 Цивільного кодексу України, Законом України «Про землі`ст.ст.4,10,13,18,76,81,141,247,263,265 280-282 ЦПК України, -,
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 , про визнання незаконним та скасування рішення Маріупольської міської ради – задовольнити.
Визнати незаконним та скасувати рішення Маріупольської міської ради №7/44-4364 від 05.09.2019 року «Про надання в оренду земельної ділянки по АДРЕСА_2 громадянці ОСОБА_1 »
Визнати додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки від 07.09.2009 року, зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 07.05.2019 року за № 31519936 на земельну ділянку за адресою по АДРЕСА_2 , загальною площею 0,0301 га для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку: одно-трьохповерхова забудова (будівництво та послідуюче функціонування багатоквартирного жилого будинку) у наступній редакції:
«Додаткова угода до договору оренди земельної ділянки від 07.09.2009, зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 07.05.2019 за №31519936.
Місто Маріуполь, Донецька область, дата.
Ми, що нижче підписалися: Маріупольська міська рада, (код ЄДРПОУ 33852448), місцезнаходження: м. Маріуполь, пр. Миру, буд.70, іменована далі «Орендодавець», в особі директора юридичного департаменту Маріупольської міської ради Паська Максима, діючий на підставі розпорядження Маріупольського міського голови «Про надання повноважень з вчинення правочинів» від 23.01.2017 року №23р, з одного боку,та громадянки ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 іменований далі «Орендар» з другого боку уклали цю додаткову угоду до Договору оренди земельної ділянки від 07.09.2009, який зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 07.05.2019 за № 31519936 про нижченаведене:
1.На підставі положень ст.120 Земельного кодексу України, Сторони домовились змінити сторону орендаря в договорі оренди земельної ділянки від 07.09.2009, зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 07.05.2019 за № 31519936, при цьому замість «приватний підприємець ОСОБА_2 » вказати «громадянка ОСОБА_1 » (ІПН НОМЕР_1 ), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 .
2.Інші умови договору є незмінними.
3.Цей договір укладено в трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у орендодавця, другий в орендаря, третій – в органі, який провів його Державну реєстрацію.
4.Зміст ст.ст. 12,93,124 Земельного кодексу України Сторонам відомо.
5.Цей договір набуває чинності з моменту набрання рішенням суду законної сили та відповідно до ст.ст.3,4,5 Закону України «Про Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» після Державної реєстрації.
Орендодавець Орендар
Маріупольська міська рада Авагян Ганна Володимівна
М. Маріуполь, пр. Миру,70 М. Маріуполь, вул.26 Квартал, 5,
(юридична адреса) кв.8
Код ЄДРПОУ 33852448 ІПН НОМЕР_1
(підписи сторін)»
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Донецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття.
Відомості про сторін у справі:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_5 .
Маріупольська міська рада, код ЄДРПОУ 33852448, юридична адреса: Донецька область, м. Маріуполь, пр. Мира, буд.70.
ОСОБА_2 , дата народження невідома, ІПН НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_6 .
Суддя: Н.В. Хараджа