Ухвала суду № 92595705, 02.11.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.11.2020
Номер справи
640/25995/20
Номер документу
92595705
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

02 листопада 2020 року м. Київ № 640/25995/20

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

Державної аудиторської служби Українидо Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна компанія телерадіокомпанія Україна»про стягнення коштів, зобов`язання вчинити певні дії,-В С Т А Н О В И В:

Державна аудиторська служба України (04070, м. Київ, вул. Петра Сагайдачного, 4, код ЄДР: 40165856) звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна компанія телерадіокомпанія Україна» (04119, м. Київ, вул. Мельникова, 42, код ЄДР: 23152907), в якому просить суд:

1) стягнути з публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» 10 216,2 тис. грн у дохід Державного бюджету України;

2) зобов`язати публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» виконати пункти 10-13 вимоги 01.06.2020 № 03-14/229-2020 «Щодо усунення виявлених порушень».

Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.

Відповідно до п.п. 3 та 5 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу та чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Згідно з ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог.

За приписами ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

З матеріалів позовної заяви видно, що Державною аудиторською службою України було проведено інспектування Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна компанія телерадіокомпанія Україна» а період з 01.01.2014 по 31.12.2019, під час якого встановлено ряд порушень вимог законодавства та складено акт ревізії від 23.04.2020 № 03-21/04.

За результатами ревізії Держаудитслужба надіслала відповідачу вимогу щодо усунення виявлених порушень листом від 01.06.2020 № 03-14/229-2020 (термін інформування - до 01 липня 2020 року).

При цьому, як вбачається із самої вимоги, зокрема пункту 14, вичерпну інформацію про вжиті заходи з усунення виявлених порушень разом із завіреними копіями підтвердних первинних, розпорядчих та інших документів надати Держаудитслужбі до 01.07.2020. У такій вимозі також зазначено, що у разі не усунення виявлених порушень у встановлений строк, Держаудитслужба має право звернутися до суду, а також до органу управління.

Тобто, у разі не усунення відповідачем у строк до 01.07.2020 порушень, встановлених вимогою від 01.06.2020 № 03-14/229-2020, позивач мав право у тримісячний строк, тобто до 01.10.2020 звернутися до суду з даним позовом.

Однак, до суду з даним позовом позивач звернувся лише 22.10.2020, що підтверджується датою відправлення, проставленою на конверті, в якому надійшла позовна заява, тобто поза межами строк звернення до суду.

Разом з тим, заяви про поновлення пропущеного строку звернення з адміністративним позовом до суду позовна заява не містить, а також доказів на підтвердження поважності причин такого пропуску суду не надано.

Також положеннями ст. 94 КАС України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Аналогічні положення визначені Національним стандартом України «Вимоги до оформлювання документів» ДСТУ 4163-2003., що затверджений Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55.

Так, пункт 5.27 даного стандарту визначає, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту.

Як видно з доданих до позовної заяви документів, зокрема, листа від 08.07.2020 № 000300-14/1972-2020, листа від 20.07.20202 № 01-11/1959, листа від 10.07.20202 № 345, плану заходів, затвердженого наказом ПАТ «НСТУ» від 10.07.2020 № 345, додаткової угоди № 4 до договору оренди нерухомого майна, план-смехи орендованих приміщень, запитів Державудитслужби про надання документів від 24.01.2020, від 28.01.2020, від 30.01.2020, від 04.02.2020, від 11.02.2020, від 06.02.2020, від 07.02.2020,від 10.02.2020, від 11.02.2020, від 12.02.2020, від 13.02.2020, від 14.02.2020, від 17.02.2020, від 18.02.2020, від 19.02.2020, від 20.02.2020, від 21.02.2020, від 27.01.2020, від 28.01.2020, від 18.02.2020, від 20.02.2020, від 21.02.2020, від 24.02.2020, від 25.02.2020, від 10.04.2020, від 15.04.2020, листа на запит від 28.01.2020 № 224/07 бухгалтерської довідки, службових записок, всіх відповідей на вищезазначені запити, листа про внесення до реєстру від 12.12.2007 № 01-7432/13, переліку ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, листа від 27.01.2017 № 201/4-06, , опису вкладення від 27.01.2017, листа від 06.02.2017 № 03/08/203, листа щодо вартості послуг, актів виконаних робіт, рахунків про сплату, договору про надання послуг, наказу про проведення обстеження від 27.01.2020 № 39, акті обстеження від 16.02.2020, від 04.02.2020, від 03.02.2020, від 06.02.2020, від 10.02.2020, від 16.02.2020, довідки зустрічної звірки від 25.02.2020 № 03-21/3-10-з, акту робочої комісії від 12.12.2001, акту приймання передачі готової продукції від 31.03.2004, накладної № 145 від 31.03.2004 та інші, останні не засвідчені належним чином у визначеному законодавством порядку.

Отже, наведене вище свідчить про недотримання вимог Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліками позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду (вул. Болбочана Петра, 8, корп. 1, блок А, м. Київ, 01601) протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху:

1) заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із цим позовом із обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску;

2) оригіналів або належним чином засвідчених копій доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги позивача.

Керуючись статтями 160-162, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини третьої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Відповідно до положень ст. 169 та ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про залишення позову без руху не оскаржується.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Суддя О.А. Кармазін