Рішення № 92589024, 02.11.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.11.2020
Номер справи
280/5035/20
Номер документу
92589024
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

02 листопада 2020 року Справа № 280/5035/20 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Сіпаки А.В. розглянув в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті (пр.Перемоги, 14, м. Київ, 03135, код ЄДРПОУ 39816845) про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ФОП ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті, в якому позивач просить визнати протиправною та скасувати Постанову Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області №173987 від 14.07.2020 року про застосування адміністративно - господарського штрафу, за якою було накладеного адміністративно-господарський штраф на ФОП ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) у сумі 17 000,00 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що ФОП ОСОБА_1 не є власником автомобіля VOLVO Schwitz номерний знак НОМЕР_2 (серія та номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3 ), яким 20.05.2020 року керував водій ОСОБА_2 (документа, що посвідчує особу п/в 670622 Польща 09.06.2017 р.). Жодних перевезень 20.05.2020 року ним на даному транспортному засобі не здійснювалися, за договором оренди даний транспортний засіб ним не приймався, у господарській діяльності ним не використовується.

Крім того, в позові ФОП ОСОБА_1 зазначає, що 14 липня 2020 року о 13 годині, за допомогою поштового зв`язку, ним отримано лист Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області №49522/26/24-20 від 06.07.2020 року про запрошення на розгляд справи про порушення транспортного законодавства. У даному листі було зазначено, що 14.07.2020 року о 10 год.00 хв. За адресою: м. Запоріжжя, вул. Музична, 2-а, буде провадитися розгляд справи про виявлені порушення законодавства «Про автомобільний транспорт», що зафіксовані актом №202791 від 19.05.2020 р., №228041 від 20.05.2020 р. Копії даних актів було додано до запрошення. Запрошення було отримано Позивачем після часу призначеного розгляду, Позивач має місцезнаходження у м. Оріхів, у зв`язку із чим не міг з`явитися до Відповідача за захистом своїх порушених прав, надати свої пояснення.

Також у позові позивачем зазначено, що 21 липня 2020 року на його адресу надійшов ще один лист Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області №52104/26/24-20 від 15.07.2020 року, відповідно до якого Відповідач повідомив Позивача, що 14.07.2020 року Відповідачем складено щодо Позивача Постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №173987, відповідно до якої на Позивача Відповідачем було накладено адміністративно – господарський штраф у розмірі 17 000, 00 гривень за порушення ст. 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт».

Ухвалою суду від 03.08.2020 позовну заяву у справі №280/5035/20 залишено без руху та наданий позивачу строк 10 днів з моменту отримання цієї ухвали для усунення недоліків. Позивачем недоліки позовної заяви усуненні у визначений судом строк.

Ухвалою суду від 17.08.2020 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження, судове засідання призначено на 10.09.2020 року.

Ухвалою суду від 10.09.2020 року відкладено розгляд справи на 13.10.2020 року о 12 годині 00 хвилин.

10.09.2020р. від Відповідача надійшов відзив на позов, в якому відповідач просить відмовити в задоволенні позову. В обґрунтування правової позиції зазначає, що актом зафіксовано, що вантажний транспортний засіб VOLVO Schwitz номерний знак НОМЕР_2 був зупинений на 695 км. автомобільної дороги Н-08 «Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь» 20.05.2020 р. о 11 год. 40 хв. Та проведено вимірювання габаритно-вантажних параметрів транспортного засобу, який перевозив вантаж та встановлено порушення норм, які зазначені в п.22.5 Правил дорожнього руху, а саме ширина склала 3 м 10 см, при допустимій 2 м 60 см, що складає від 10% до 20% перевищення параметрів від нормативу. Власником транспортного засобу є ОСОБА_3 . Під час складання акту водієм ОСОБА_2 було надано копія договору транспортного засобу з екіпажем (водієм) №4 від 20.01.2017 року та зазначено, що на підставі даного договору перевезення вантажу здійснюється ФОП ОСОБА_1 , а не власником ОСОБА_3 . У зв`язку із чим акт було складено не на власника, а на особу, яка на підставі договору оренди здійснювала перевезення вантажу. Під час вирішення питання про притягнення до відповідальності ФОП ОСОБА_1 до управління не з`явився, додаткових пояснень, матеріалів, документів не надав, внаслідок чого винесено постанову про застосування адміністративно - господарського штрафу №173987.

13.10.2020 року на адресу суду надійшла відповідь на відзив від Позивача, у якому останнім зазначено, що 20.01.2017 року між Позивачем та ФОП ОСОБА_3 було підписано договір оренди транспортного засобу з екіпажем (водієм) №4 від 20.01.2017 року. Відповідно до п. 3.3. вищевказаного договору оренди передача автомобілю в оренду здійснюється за актом приймання – передачі, який відсутній. За вищесказаним договором оренди жодного акту про приймання – передачу Позивачем не підписано, жодний автомобіль у користування не прийнято. А з 23.01.2017 року даний договір оренди взагалі розірвано за згодою сторін, що підтверджується додатковою угодою №1. Таким чином Позивачем не приймався у користування та ним не використовувався транспортний засіб VOLVO Schwitz номерний знак НОМЕР_2 , 20.05.2020 року.

Станом на 13.10.2020р. до суду не надходили інші письмові заяви по суті справи від сторін.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

20.05.2020 року контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області було проведено рейдову перевірку, транспортного засобу VOLVO Schwitz номерний знак НОМЕР_2 , що належить на праві власності ОСОБА_3 .

За результатами перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №228041 від 20.05.2020 року, в якому зазначено - перевищення встановлених законодавством габаритних норм від 10% до 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу (ширина склала 3,1 м. - допустима 2,6 перевищення габарита складає 19,2%).

В графі пояснення водія про причини порушень зазначено, що водій пояснень не має.

Також, 20.05.2020р. при складані Акту №228041 про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів зазначено, зокрема, наступне:

- в графі « що належить» зазначено - згідно договору оренди ФОП ОСОБА_1 ;

14.07.2020 року в.о. начальником Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області Гненний Є.В., розглянувши справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт, було винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №173987, згідно якої за порушення ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачена абз.15 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», постановлено стягнути з ФОП ОСОБА_1 адміністративно-господарський штраф у сумі 17 000,00 грн.

Не погоджуючись з винесеною постановою, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про автомобільний транспорт» та Постановами Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», від 10.10.2001. №1306 «Про правила дорожнього руху», від 27.06.2007р. №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування».

Так, відповідно до ст.1 вказаного Закону, автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами. Вантажні перевезення - перевезення вантажів вантажними автомобілями.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306 «Про Правила дорожнього руху» затверджені Правила дорожнього руху (далі - Правила, в редакції чинній на дату встановлення порушення), які відповідно до Закону України "Про дорожній рух" встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.

Так відповідно до п.22.5 розділу 22 «ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖУ» за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007п. №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок №879).

Згідно пп.3 п.2 Порядку №879 великоваговими та великогабаритними транспортні засоби є транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 41, ст. 1852). При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.

Постановою КМ України від 18.02.2001р. №30 «Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами» затверджені Правила проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами (далі - Правила №30), які встановлюють єдині вимоги до проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів з вантажем або без нього автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами.

Відповідно до п.4 Правил №30 рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Отже, з урахуванням вищенаведених норм, транспортний засіб VOLVO Schwitz номерний знак НОМЕР_2 , який перевозив вантаж та був зупинений на 695 км. Автомобільної дороги Н-08 «Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь» 20.05.2020 р., відповідав ознакам великогабаритного транспортного засоби, та повинен був здійснювати рух автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами виключно на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів.

Як зазначалося вище Актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №228041 від 20.05.2020 року зафіксоване порушення, а саме перевищення встановлених законодавством габаритних норм від 10% до 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу (ширина склала 3,1 м. - допустима 2,6 перевищення габарита складає 19,2%).

Абзацом 16 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачається, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових від 10% до 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 217 Господарського кодексу України, господарськими санкціями визнаються заходи впливу на правопорушника у сфері господарювання, в результаті застосування яких для нього настають несприятливі економічні та/або правові наслідки.

Як встановлено ч.4 ст.217 Господарського кодексу України, господарські санкції застосовуються у встановленому законом по рядку за ініціативою учасників господарських відносин, а адміністративно-господарські санкції - уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 218 Господарського кодексу України, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

Статтею 238 Господарського кодексу України визначено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб`єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб`єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

До адміністративно-господарських санкцій належить й адміністративно-господарський штраф.

Відповідно до ст. 241 Господарського кодексу України, адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб`єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.

З огляду на наведене, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин відповідно є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

Позивачем подано до суду докази, які підтверджують, що транспортний засіб ним не використовувався за договором оренди та перевезення вантажу 20.05.2020 року на транспортному засобі VOLVO Schwitz номерний знак НОМЕР_2 ним не здійснювалися.

Так відповідно до п. 3.3. договору оренди транспортного засобу з екіпажем (водієм) №4 від 20.01.2017 року передача автомобілю в оренду здійснюється за актом приймання – передачі. Жодного акту про приймання – передачу Позивачем за договором оренди транспортного засобу з екіпажем (водієм) №4 від 20.01.2017 року не підписано, жодний автомобіль у користування не прийнято. З 23.01.2017 року даний договір оренди взагалі розірвано за згодою сторін, що підтверджується додатковою угодою №1.

За цією обставиною суд пов`язує відсутність у Позивача статусу перевізника, та як наслідок зазначає, що не ним вчинене правопорушення у сфері господарювання. Разом з тим, суд зазначає, що згідно наданих позивачем та відповідачем копій договору оренди оренди транспортного засобу з екіпажем (водієм) №4 від 20.01.2017 року, власником транспортного засобу та перевізником є ОСОБА_3 .

Отже, вказані обставини свідчать що саме ОСОБА_3 є перевізником вантажу власним вантажним автомобілем VOLVO Schwitz номерний знак НОМЕР_2 , та відповідно саме ОСОБА_3 допущено правопорушення у сфері господарювання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок), який визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб`єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами.

Пунктом 3, 4 Порядку закріплено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансбезпека, її територіальні органи.

Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Рейдові перевірки можуть проводитися із залученням посадових осіб відповідного підрозділу Національної поліції, Укравтодору, органу місцевого самоврядування та/або місцевої держадміністрації, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Укртрансбезпеки, та власників (балансоутримувачів) пунктів габаритно-вагового контролю (за погодженням з їх керівниками).

Відповідно до пунктів 12, 14 Порядку, рейдова перевірка додержання суб`єктом господарювання вимог, визначених пунктом 15 цього Порядку, здійснюється на підставі щотижневого графіка.

Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об`єктах, що використовуються суб`єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.

Згідно акту проведення перевірки №228401 від 20.05.2020 року, перевірка транспортного засобу VOLVO Schwitz номерний знак НОМЕР_2 була проведена уповноваженими особами Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області.

Пунктом 16 Порядку визначено, що рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб Укртрансбезпеки у кількості не менш як дві особи.

Під час проведення рейдової перевірки можливе: застосування спеціалізованих автомобілів, на яких розміщений напис "Укртрансбезпека"; використання спеціального обладнання, призначеного для перевірки дотримання водіями норм режиму праці та відпочинку, встановлених законодавством України та Європейською угодою; здійснення габаритно-вагового контролю; використання засобів аудіо- та відеотехніки для запису процесу перевірки; використання пристроїв для копіювання, сканування з метою збору інформації, що свідчить про правопорушення.

Відповідно до пункту 25 Порядку, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб`єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб`єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Пунктами 26, 27 Порядку закріплено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб`єкта господарювання.

Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб`єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

У разі неявки уповноваженої особи суб`єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.

За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5.

Зі змісту наведених норм слідує, що розгляд справи про порушення здійснюється в присутності уповноваженої особи суб`єкта господарювання, або за його відсутності при повідомлені про час і місце розгляду справи про порушення під розписку чи рекомендованим листом.

Позивачем до матеріалів справи надана роздруківка із сайту Укрпошти інформації за відправленням 6908300142064, відповідно до якої Позивачем письмове повідомлення про розгляд справи у приміщенні Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області, що розташоване за адресою: м. Запоріжжя, вул. Музична, 2-А, про порушення законодавства про автомобільний транспорт вих.№49522/26/24-20 від 06.07.2020 р., було вручене Позивачу 14.07.2020 року о 13 годині 51 хвилину,в той час, як розгляд справи було призначено 14.07.2020 року о 10 годині 00 хвилин. Таким чином суд приходить до висновку, що на момент розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт 14.07.2020 року ФОП ОСОБА_4 не був повідомлений під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням про час і місце розгляду справи.

В свою чергу відсутність повідомлення суб`єкта господарювання про дату, час і місце розгляду справи про порушення, свідчить про недотримання встановленої процедури притягнення учасника господарських відносин до господарсько-правової відповідальності за вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до положень ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Так, принцип прийняття рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України що є одночасно і орієнтиром при реалізації повноважень владного суб`єкта, який вимагає від останнього діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним, з дотриманням встановленої законом процедури.

Враховуючи встановлені обставини недотримання відповідачем встановленої процедури притягнення учасника господарських відносин до господарсько-правової відповідальності за вчинене ним правопорушення у сфері господарювання та не встановлення Відповідачем усіх обставин, які мали значення для застосовуються адміністративно-господарських штрафів за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: документально не підтверджено статус позивача як користувача транспортного засобу VOLVO Schwitz номерний знак НОМЕР_2 , який у розумінні Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 року № 363, не є власником транспортного засобу та перевізником, що 20.05.2020 року здійснював перевезення вантажу зазначеним транспортним засобом, а відтак не здійснював порушення законодавства про автомобільний транспорт зазначені в Акті №228041 від 20.05.2020 року

З огляду на викладене, постанова Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області №173987 від 14.07.2020 року про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 17 000 грн., винесена без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, а тому є протиправною та підлягає скасуванню.

Відтак, позовні вимоги ФОП ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

За таких умов, судовий збір, сплачений позивачем, стягується відповідно до ч.1 ст.139 КАС України на його користь за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі - Державна служба України з безпеки на транспорті.

Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті (пр.Перемоги, 14, м. Київ, 03135, код ЄДРПОУ 39816845) про визнання протиправною та скасування постанови - задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області про застосування адміністративно-господарського штрафу №173987 від 14 липня 2020 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (пр. Перемоги, буд. 14, м. Київ, 03135, код ЄДРПОУ 39816845) на користь Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2102,00 грн.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень КАС України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 02.11.2020.

Суддя А.В. Сіпака