
Справа № 209/2959/20
Провадження № 3/209/1216/20
П О С Т А Н О В А
Іменем України
19 жовтня 2020 року м. Кам`янське
Суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Шендрик К.Л. за участі прокурора Малого С.С., особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженки м. Дніпродзержинська (нині м. Кам`янське) Дніпропетровської області, українки, громадянки України, маюча вищу освіту, не одруженої, працюючої в Комунальному підприємстві «Кам`янський дитячий протитуберкульозний санаторій» Дніпропетровської обласної ради в.о. головного лікаря, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 розпорядженням № 158-КП від 29.11.2019 року призначено на посаду виконуючого обов`язки головного лікаря комунального підприємства «Кам`янський дитячий протитуберкульозний санаторій» Дніпропетровської обласної ради, з 13.12.2019 року. На підставі розпорядження голови Дніпропетровської обласної ради № 9-КП від 31.01.2020 року, ОСОБА_1 звільнено з посади виконуючої обов`язки головного лікаря комунального підприємства «Кам`янський дитячий протитуберкульозний санаторій» Дніпропетровської обласної ради, з 13.02.2020 року та призначено на посаду виконуючої обов`язки головного лікаря комунального підприємства «Кам`янський дитячий центр медичної реабілітації» Дніпропетровської обласної ради, терміном на два місяці. На підставі розпоряджень голови Дніпропетровської обласної ради за № 30-КП від 03.04.2020 року, № 42-Кп від 04.06.2020 року, ОСОБА_1 перепризначалася на вищевказаній посаді терміном на два місяці. Таким чином, ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3, п. 5 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ (в редакції станом на 16.09.2016 року) поширюється дія вказаного закону, яка зобов`язана подавати щорічну електронну декларацію про майновий стан до 01 квітня, а декларацію за 2019 рік до 01червня 2020 року.
Так ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді виконуючої обов`язки головного лікаря комунального підприємства «Кам`янський дитячий протитуберкульозний санаторій», як посадова особа юридичної особи публічного права, будучи суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п.п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, будучи зобов`язаною подати щорічну декларацію за 2019 рік у термін - до 01 червня 2020 року, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, без поважних причин, порушила обов`язкові строки подання декларації за 2019 рік, подавши декларацію за 2019 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 06.07.2020 року з місця своєї роботи КП «Кам`янський дитячий центр медичної реабілітації», розташованого по вул. Харківській, 49 в м. Кам`янське Дніпропетровської області.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала в повному обсязі та пояснила, що дійсно з 2019 року вона працювала в.о. головного лікаря комунального підприємства «Кам`янський дитячий протитуберкульозний сатанотій» Дніпрпоетровської обласної ради, на якій відпрацювала 13 днів. Вона не знала, що повинна була подавати завчасно декларацію до 01 квітня кожного року за попередній рік. На той час було багато змін в назві підприєства та кадрових питань. Вона не навмисно своєчасно не подала декларацію про майновий стан за 2019 рік. Допустила вказані порушення через відсутність чіткого роз`яснення щодо подачі декларації. Просила суд суворо її не карати.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо несвоєчасного подання електронної декларації та призначити їй адміністративне стягнення, у вигляді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією, це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1 підпунктах «а» та «в», п. 5 частини 1 ст. 3 Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Вислухавши ОСОБА_1 , думку прокурора, вивчивши матеріали справи: протокол від 29 вересня 2020 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією; лист Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України від 22.07.2020 року; витяг із розпорядження Голови обласної ради № 158-КП від 29.11.2019 року; лист Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України від 04.08.2020 року; лист Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України від 22.09.2020 року;витяг із розпорядження Голови обласної ради № 9-КП від 31.01.2020 року; витяг із розпорядження Голови обласної ради № 30-КП від 03.04.2020 року; витяг із розпорядження Голови обласної ради № 42-КП від 04.06.2020 року; результати пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) щодо поданої ОСОБА_1 декларації за 2019 рік; роздрукована електронна декларація ОСОБА_1 за 2019 рік, суд вважає що ОСОБА_1 винна в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом. При накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Керуючись ст. ст. 33, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та підвергнути адміністративному стягненню в вигляді штрафу в розмірі п`ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави (Отримувач УК у м. Кам`янське/21081100 Код отримувача (ЄДРПОУ) 38028588 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Номер рахунку (ІВАІЧ) UА328999980313080106000004013 Код класифікації доходів у бюджет 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок. (Стягувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя К.Л.Шендрик