
02.11.2020
ЄУН 331/3888/20
Провадження № 3/331/1580/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2020 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Клименко Л.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Україниу відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, іпн: НОМЕР_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
04 жовтня 2020 року, о 02 годині 05 хвилини, водій ОСОБА_1 , поблизу будинку № 109 по вул. Поштовій в м. Запоріжжі, керував транспортним засобом Fada, без реєстраційного номеру, номер рами НОМЕР_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння, зі згоди водія у встановленому законодавством порядку, проводився в присутності двох свідків із застосуванням спеціального технічного засобу Alcotest Drager 6820, прилад APHJ-0256, результат позитивний – 2,23 проміле, тест № 542, з яким останній погодився, чим порушив п. 2.9.а Правил дорожнього руху України. Від керування відсторонений, шляхом паркування транспортного засобу у заїзному кармані, про повторність попереджений.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 , якому були роз`яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП, свою провину визнав та пояснив суду, що вночі 04.10.2020 року, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, він керував скутером Fada. Огляд на стан алкогольного сп`яніння, з його згоди проводився у присутності двох свідків із застосуванням спеціального технічного засобу Alcotest Drager 6820, з результатом 2,23 проміле погодився. Звернувся до суду з заявою про застосування у відношенні нього адміністративного стягнення тільки у вигляді штрафу, оскільки водійське посвідчення він не отримував.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до п. «а» п. 2.9. Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частина 1 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність, зокрема, за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`яніння.
Так, дослідженими матеріалами справи, провина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення, окрім її визнання особою, що притягається до відповідальності, повністю підтверджена фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 360114 від 04.10.2020 року в сукупності з довідкою інспектора відділу адміністративної практики УПП в Запорізькій області, згідно з якою ОСОБА_1 повторності за ст. 130 КУпАП не має, посвідчення водія не отримував (а.с. 2); результатами проведення огляду ОСОБА_1 на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціального технічного засобу Alkotest Drager 6820, тест № 542 від 04.10.2020 року, відповідно до якого в останнього виявлено 2,23 проміле алкоголю (а.с. 3, 4); письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які підтвердили, що в їх присутності проведений огляд водія ОСОБА_1 на стан сп`яніння за допомогою технічного засобу Alkotest Drager 6820, за результатами якого виявлено 2,23 проміле алкоголю, водій ОСОБА_1 з результатом погодився та відмовився від проходження огляду у лікаря-нарколога (а.с. 5-6); рапортом працівника патрульної поліції (а.с. 7); відеозаписом подій від 04.10.2020 року (а.с. 11), які узгоджуються із обставинами, вказаними в протоколі та долучені до матеріалів справи.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме, керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Призначаючи адміністративне стягнення, підлягає врахуванню суспільна небезпечність адміністративного проступку та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі чого, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан, суду відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, належить піддати правопорушника адміністративному стягненню, що відповідає вимогам ст. 23 КУпАП, яке буде справедливим, достатнім і необхідним для виховання особи в дусі поваги до законів України, запобігання вчиненню нових правопорушень, а так само співмірним стягненням за вчинене.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Разом з тим, відповідно до п. 28 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2015 року № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», суд не вправі накладати стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами у випадку, коли винна особа позбавлена такого права або його не мала.
Як вслідує зі змісту довідки інспектора відділу адміністративної практики УПП в Запорізькій області ДПП, відповідно до бази даних підсистеми «Адмінпрактика» Інформаційного порталу Національної поліції, ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував. З огляду на викладене, адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами відносно ОСОБА_1 не застосовується.
На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 130, ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
Застосувати відносно ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень без позбавлення права керування транспортними засобами. (Реквізити для сплати штрафу при накладенні адміністративного стягнення у сфері забезпечення дорожнього руху: Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081300; Рахунок: UA708999980313000149000008001; ЄДРПОУ: 37941997; Банк: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998.)
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок. (Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова може бути оскаржена учасниками процесу до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення, а також прокурором у порядку, передбаченому ч. 5 ст. 7 КУпАП.
Суддя Л.В. Клименко