Постанова № 9256674, 09.04.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.04.2010
Номер справи
2а-3145/10/2670
Номер документу
9256674
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

09 квітня 2010 року           11:04           № 2а-3145/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Гладії А.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва

до           Товариства з обмеженою відповідальністю «Позитрон-С»

про стягнення податкового боргу

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва (надалі ДПІ у Святошинському районі міста Києва, позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Позитрон-С»(надалі ТОВ «Позитрон-С»або відповідач) 459037 грн. 02 коп. податкової заборгованості з податку на додану вартість.

Ухвалою суду від 03 березня 2010р. відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача під час судового розгляду підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Позовні вимоги мотивовані тим, що в результаті адміністративного узгодження зобов’язання з податку на додану вартість, визначеного податковим повідомленням-рішенням, а також в результаті самостійного узгодження відповідачем суми податкового зобов’язання, вказаного ним у податковій декларації з податку на додатну вартість та не сплаченої вчасно, у відповідача обліковується борг, який в супереч приписам Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” зі змінами та доповненнями (далі –Закон України №2181) відповідачем не сплачено до державного бюджету України.

Позивач стверджує, що ним було вжито передбачених Законом України №2181 заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, а тому позивач, посилаючись на пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 вказаного Закону, просить стягнути з відповідача податковий борг.

В судове засідання представник відповідача не з'явився, про час і місце проведення судового засідання повідомлявся рекомендованим з повідомленням листом за адресою, вказаною у свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи, однак конверт повернувся на адресу суду з відміткою про не знаходження відповідача за вказаною адресою.

У зв’язку з нез’явленням представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

В судовому засіданні 09 квітня 2010р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, адміністративний суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Позитрон-С»зареєстроване Святошинською районною у м. Києві державної адміністрацією 22.01.2008р. за №10721020000021712, взято на обліку в ДПІ Святошинського району м. Києва 23.01.2008р. за№9329 та є платником податку на додану вартість (свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ від 05.02.2008р. №100095825, копія в матеріалах справи).

ДПІ у Святошинському районі м. Києва було проведено планову не виїзну перевірку ТОВ «Позитрон-С»з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку на додану вартість за червень 2009 року, якою було встановлено порушення відповідачем норм Закону України «Про податок на додану вартість». За результатами перевірки було складено акт від 19.09.2009р. №199/23-209/35703736 (далі –акт перевірки), на підставі висновків якого ДПІ у Святошинському районі м. Києва було складено податкове повідомлення-рішення від 05.10.2009р. №0002422310/0. Вказаним рішенням ТОВ «Позитрон-С»визначено суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 462168 грн. 20 коп..

Окрім цього, ТОВ «Позитрон-С»було подано до ДПІ у Святошинському районі м. Києва податкові декларації з податку на додану вартість від 20.12.2009р. №309237 на суму 100,00 грн. та №256913 на суму 120 грн., однак, у встановлені Законом України №2181 строки, вказані у вищевказаних податкових деклараціях суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість, сплачені не були. Таким чином, відповідач самостійно визначив собі та узгодив суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 240 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення ані в адміністративному, а ні судовому порядку оскаржено не було.

Так, у відповідності до абз. «а»п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст.. 4 Закону України №2181,. податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України 2181, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 вищевказаного Закону передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до підпункту 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону України №2181 процедура адміністративного оскарження закінчується, зокрема, останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк.

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.

Підпунктом 5.3.2 пункту 5.3 статті 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Тому, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом з підстав, зазначених у п. "а" п. 4.2.2 п.4.2. ст.4 даного Закону (платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію), платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Таким чином, у зв’язку з тим, що відповідач не скористався процедурою апеляційного оскарження суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 462168 грн. 20 коп. набула статусу податкового боргу.

Окрім цього, відповідно до п. п. 4.1.4 п.4.1. ст. 4 Закону №2181, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3 ст. 5 вказаного Закону, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України №2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

У відповідності до п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст.. 5 Закону України, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, відповідач, подавши до ДПІ у Святошинському районі м. Києва декларації з податку на додану вартість, але не сплативши її до державного бюджету протягом 10 днів, самостійного узгодив суму такого податкового зобов’язання.

          У відповідача була наявна переплата з податку на додану вартість в розмірі 3287 грн. 78 коп., також відповідачем було частково погашено суму податкового боргу в розмірі 65 грн. Окрім цього, у відповідача був залишок несплаченої пені в розмірі 1 грн. 60 коп.

Провевши відповідні розрахунки, ДПІ у Святошинському районі м. Києва було встановлено, що з урахуванням переплати, суму податкового боргу відповідача з податку на додану вартість перед бюджетом становить 459037 грн. 02 коп.

У відповідності до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України №2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до пп. "а" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181 - перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Відповідно до п. "б" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181, друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

За таких обставин, ДПІ у Святошинськоу районі м. Києва було надіслано ТОВ «Позитрон –С»першу та другу податкові вимоги від 29.10.2009р. №1/1567 та від 22.12.2009р. №2/1820. Перша податкова вимога від 29.10.2009р. №1/1567 відповідачем отримана не була, у зв’язку із чим. Її було розміщено на дошці податкових оголошень, про свідчить акт від 18.11.2009р. №57/24-140 (копія в матеріалах справи). Другу податкову вимогу від 22.12.2009р. №2/1820 відповідач отримав, про що свідчить підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення (копія в матеріалах справи).

Згідно з пп. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

          Вказані податкові вимоги відповідачем оскаржені не були.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Таким чином, у зв’язку із самостійним узгодженням відповідачем та узгодженням у адміністративному порядку суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість вартість в розмірі 459037 грн. 02 коп., вона набула статусу податкового боргу.

Станом на дату судового розгляду справи, суду не надано доказів сплати відповідачем вказаної суми його податкового боргу.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.

З урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобов’язання в розмірі 459037 грн. 02 коп. станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу відповідача, беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Законом України №2181 заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості в сумі 459037 грн. 02 коп.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Позитрон-С»(03148, вул. Сім’ї Сосніних, 3, м. Київ, код ЄДРПОУ - 35703736) до Державного бюджету України на р/р 31110029700009 в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 14010100, одержувач –УДК у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційних код 26077945, заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 459037 (чотириста п’ятдесят дев’ять тисяч тридцять сім) гривень 02 копійки.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                         (підпис)                               Н.Г. Вєкуа

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –14.04.2010р.