ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29 березня 2010 року 11:23 № 2а-1776/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Гладії А.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
позовну заяву Заступника прокурора Дніпровського району м. Києва в інтересах
держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Національна реєстраційна
компанія »
про стягнення штрафу в розмірі 17 000 грн. 00 коп.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Дніпровського району м. Києва звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Національна реєстраційна компанія»(далі ТОВ «Національна реєстраційна компанія»або відповідач) штрафу в розмірі 17 000 грн. 00 коп.
Ухвалою суду від 11.02.2010р. відкрито провадження у справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представник відповідача в судові засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся рекомендованим листом, однак конверт повернувся до суду з відміткою про те, що відповідача не розшукано за вказаною адресою, причини неявки суду не відомі.
Позивачі проти розгляду справи за відсутності представника відповідача не заперечували, позовні вимоги підтримали.
У звязку з незявленням відповідача, відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на основі наявних доказів.
В судовому засіданні 29 березня 2010 р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Державною комісіє з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення ТОВ «Національна реєстраційна компанія»законодавства про цінні папери. Так, у відповідності до розпорядження від 01.12.2008р. №1151-УЛ, реєстратор ТОВ "Національна реєстраційна компанія" порушив вимоги пункту порушив вимоги абзацу другого пункту 4 глави 2 Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів, затверджених рішенням Комісії від 26.05.2006 № 348, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 11.08.2006 за № 973/12847 (зі змінами) (далі -Ліцензійні умови), а саме: товариство листом від 15.07.2008 № 1-15/07 повідомило про зміни в складі сертифікованих фахівців реєстратора, а саме про звільнення з 14.07.2008 сертифікованих фахівців ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Протягом тримісячного терміну, тобто до 14.10.2008, ТОВ "Національна реєстраційна компанія" своєчасно не відновило необхідну кількість сертифікованих фахівців реєстратора.
Вимоги вказаного розпорядження відповідачем виконані не було, у звязку з чим Державною комісіє з цінних паперів та фондового ринку було прийнято постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 20.02.2009р.
Однак, станом на дату подання позовної заяви, уповноважену особу Комісії та управління ліцензування діяльності професійних учасників ринку цінних паперів не поінформовано про виконання зазначеного розпорядження товариством. Крім того, ТОВ "Національна реєстраційна компанія" листом від 28.12.2008 № 1-28/12 повідомило про звільнення з 28.12.2008 останнього сертифікованого фахівця ОСОБА_3
Таким чином, дату подання позовної заяви ТОВ "Національна реєстраційна компанія" не виконало розпорядження від 01.12.2008 р. № 1151 -УЛ про усунення порушення абзацу другого пункту 4 глави 2 Ліцензійних умов.
У відповідності до пункту 4 глави 2 Рішення Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.2006, № 348 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів», сертифіковані фахівці реєстратора (у тому числі керівні посадові особи), його відокремлених підрозділів або спеціалізованих структурних підрозділів при провадженні діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів та сертифіковані фахівці емітента (у тому числі керівні посадові особи) при провадженні діяльності з ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, установленим при отриманні ліцензії.
У разі виникнення у реєстратора (у тому числі у відокремлених або спеціалізованих структурних підрозділах) факту зменшення визначеної кількості сертифікованих фахівців (у тому числі керівних посадових осіб), установленої при отриманні ліцензії (копії ліцензії або створенні спеціалізованого структурного підрозділу), але не менше ніж до одного фахівця, такий реєстратор повинен відновити потрібну кількість протягом трьох місяців та повідомити про це Комісію в установленому порядку.
У разі виникнення в емітента факту зменшення визначеної кількості сертифікованих фахівців (у тому числі керівних посадових осіб), установленої при отриманні ліцензії, але не менше ніж до однієї сертифікованої особи, такий емітент повинен відновити потрібну кількість протягом двох місяців та повідомити про це відповідний територіальний орган Комісії за місцезнаходженням в установленому порядку.
Сертифіковані фахівці реєстратора (у тому числі керівні посадові особи), його відокремлених та/або спеціалізованих структурних підрозділів при провадженні діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів не можуть одночасно працювати в іншому професійному учаснику фондового ринку.
Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України від 30.10.1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 11 вищевказаного Закону, невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів тягне за собою накладення штрафу в розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 18 березня 2009р. №169-УЛ на ТОВ «Національна реєстраційна компанія»накладено штраф у розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн. 00 коп. за несвоєчасне виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери.
Вказана постанова ТОВ «Національна реєстраційна компанія»оскаржена не була.
Згідно з ч. 2 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Проте станом на дату подачі позову товариством не було сплачено штраф, як і не було оскаржено постанову.
Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких грунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Зважаючи на всі викладені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Національна реєстраційна компанія»(01004, вул. Кропивницького, 6, кв. 2, м. Київ, код ЄДРПОУ 30057716) на користь Державного бюджету України (рахунок відкритий у Державному казначействі за балансовим рахунком 3111, «Надходження до загального фонду Державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції, символ банку 106) штраф у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н.Г. Вєкуа
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 01.04.2010