
Справа № 288/1447/20
Провадження № 3/288/779/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2020 року. смт.Попільня
Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області – Рудник М.І., з участю секретаря судових засідань – Франчук Ю.О., прокурора – Олицького Я.І., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Андрушівка, Житомирської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце роботи: не працює, за частиною першою статті 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , займаючи у період з 28 грудня 2016 року по 03 березня 2020 року посаду голови Андрушківської сільської ради, Попільнянського району, Житомирської області та будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону), суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини першої статті 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування та подає електронну декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
На підставі підсумків виборів депутатів Андрушківської сільської ради та Андрушівського сільського голови Попільнянського району Житомирської області від 28 грудня 2016 року, визнано повноваження ОСОБА_1 , як Андрушківського сільського голови, Попільнянського району, Житомирської області.
Відповідно до рішення від 03 березня 2020 року за № 1054 Андрушківської сільської ради, Попільнянського району, Житомирської області 7 скликання про дострокове припинення повноважень Андрушківського сільського голови Андрушківської сільської ради Попільнянського району Житомирської області, було припинено повноваження ОСОБА_1 на підставі заяви про складання ним повноважень за власним бажанням.
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону, передбачено його розповсюдження на сільських голів.
Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані із корупцією, у тому числі за частиною першою статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у підпункті 1, підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 даного Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Законом України від 17 березня 2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID 19)», внесено зміни до розділу ХІІІ Закону та встановлено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Пунктом 5 частини першої статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною п`ятою вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10 червня 2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
У відповідності до статті 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 5 рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10 червня 2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», декларація перед звільненням – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону, не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної в підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням 04 червня 2020 року, тобто несвоєчасно.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП визнав та пояснив, що несвоєчасно подав декларацію в зв`язку з сімейними обставинами.
Прокурор обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, просив визнати винним та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 172-6 КУпАП.
Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, його вина підтверджується: - протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 279 від 29 вересня 2020 року відносно ОСОБА_1 ; - супровідним листом Департаменту стратегічних розслідувань від 22 вересня 2020 року № 6955/55/02-2020; - повідомленням Житомирської обласної прокуратури від 24 вересня 2020 року за вих.№ 16-389вих-20 про погодження проекту протоколу; - листом Департаменту стратегічних розслідувань від 13 серпня 2020 року № 8094/55/02-2020 про направлення матеріалів перевірки; - листом управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя від 05 серпня 2020 року № 11467; - повідомленням Національного агентства з питань про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, направленим Андрушківською сільською радою за вих. № 594/02-25 від 05 червня 2020 року; - додатком про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» - ОСОБА_1 , період: 01.01.2020 – 02.08.2020; - листом Департаменту стратегічних розслідувань від 20 серпня 2020 року № 6183/55/105/03-2020; - листом Андрушківської сільської ради від 02 вересня 2020 року № 599/02-25; - рішенням 1 сесії VІІ скликання Андрушківської сільської ради від 28 грудня 2016 року № 1; - рішенням 32 сесії VІІ скликання Андрушківської сільської ради від 03 березня 2020 року № 1054; - Книгою обліку руху трудових книжок і вкладишів до них Андрушківської сільської ради; - попередженням про спеціальні обмеження; - поясненнями ОСОБА_1 від 10 вересня 2020 року; - роздруківкою електронної декларації ОСОБА_1 , опублікованої 04 червня 2020 року; - рапортом оперуповноваженого УСР в Житомирській області від 29 вересня 2020 року.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Обставиною, згідно статті 34 КУпАП, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , є щире каяття.
Обставин, згідно статті 35 КУпАП, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , не встановлено.
Суддя, вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, що передбачено санкцією даної статті.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтею 40-1, частиною першою статті 172-6, статтями 221, 280, 283, 284 КУпАП; статтями 4, 12 Закону України «Про запобігання корупції»,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Штраф належить стягнути на наступний рахунок: УК у Попільн.р-н/Попільн.рн/21081100; 37720533; Казначейство України (ЕАП); UA368999980313000106000006486; 21081100; Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що становить 420 гривень 40 копійок та зарахувати його на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Відповідно до статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурором такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до статті 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Термін звернення до виконання три місяці.
Апеляційна скарга на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності подається до Житомирського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Попільнянського
районного суду М.І.Рудник