
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2020 року м. Київ №826/15315/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Костенка Д.А., розглянув-ши у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Київського міського військового комісаріату (далі - Комісаріат), Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - ГУ ПФУ в м. Києві) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому (з урахуванням уточненої позовної заяви) просить:
1) визнати протиправними дії Комісаріату, які полягають у незастосуванні п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 при обчисленні позивачу розмірів посадового окладу та окладу за військо-вим званням з урахуванням 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановлено законом на 01.01.2018;
2) зобов`язати Комісаріат оформити і подати до ГУ ПФУ в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії з 01.01.2018 з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти;
3) визнати протиправними дії ГУ ПФУ в м. Києві щодо зменшення основного розміру пенсії позивача з 71% грошового забезпечення, встановленого на час призначення пенсії, до 70% грошового забезпечення, з якого здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2018;
4) зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві вчинити дії щодо перерахунку пенсії позивача, виходячи із основного розміру пенсії 71% грошового забезпечення та з урахуванням нової довідки Комісаріату про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії з 01.01.2018, здійснити виплату різниці між фактично отриманим та перерахованим розміром пенсійних виплат.
Підстави позову наступні. Позивач вважає неправомірним зменшення ГУ ПФУ в м.Києві розміру пенсії з 71% до 70% грошового забезпечення. Стверджує, що у довідці про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії Комісаріатом протиправно обчислений розмір посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календар-ного року - 1762 грн. Доводить, що для визначення його посадового окладу та окладу за військовим званням підлягає застосуванню 50% розміру мінімальної заробітної плати, вста-новленого законом на 01 січня календарного року - 1861,50 грн. Зазначає, що Комісаріатом складено довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії без урахування додат-кових видів грошового забезпечення, включених до складу грошового забезпечення під час призначення пенсії.
Комісаріат подав відзив, в якому просить відмовити в позові. Зазначено, що на вико-нання постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 оформлено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача, з ураху-ванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою або аналогічною посадою, яку позивач займав на дату звільнення зі служби, що визначені станом на 01.03.2018 постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704.
ГУ ПФУ в м. Києві подало відзив, в якому просить відмовити в позові. Зазначено, що органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі поданих відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках. Відповідно до Закону України "Про запобі-гання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" з 01.05.2014 максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для част-кового задоволення позову, зважаючи на таке.
Судом встановлено, що позивачу, який проходив службу у Збройних Силах України, призначено пенсію за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпе-чення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (пенсійне посвідчення від 26.06.2015 Серія НОМЕР_1 ).
Згідно з розрахунком пенсії по пенсійній справі №2601014231 пенсія за вислугу років позивачу призначена (обчислена) з 01.01.2011 із сум грошового забезпечення у розмірі 5925,73 грн., у т.ч.:
- посадовий оклад - 1843 грн.,
- оклад за військове звання - 135 грн.,
- процентна надбавка за вислугу років 40% - 791 грн.,
- середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 міс. (у т.ч. робота з таємними виробами, носіями, документами 20%, надбавка за особливо важливі завдання 95%) - 3156,53 грн.;
- премія 25% - (грошовий еквівалент не зазначено).
Основний розмір призначеної позивачу пенсії згідно з цим розрахунком станом на 01.01.2011 становив 71% грошового забезпечення (вислуга років 27) - 4207,27 грн., підсумок пенсії (з надбавками) склав 4207,27 грн.
На підставі постанови КМ України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яка набрала чинності 01.03.2018, та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" Комісаріатом складено довідку від 19.03.2018 №ФА150050 про розмір грошового забезпечення позивача.
Згідно із вказаною довідкою грошове забезпечення позивача за посадою начальника оперативного відділу - заступника начальника управління Генерального Штабу Збройних Сил України становить 15750 грн., у т.ч.:
- посадовий оклад - 9020 грн.,
- оклад за військове звання (полковник) - 1480 грн.,
- надбавка за вислугу років 50% - 5250 грн.
На підставі цієї довідки ГУ ПФУ в м. Києві здійснено перерахунок пенсії позивача, основний розмір якої склав 70% грошового забезпечення (вислуга років 27) - 11025 грн.
Отже, при перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 №103 відповідачем зменшено основний розмір пенсії пози-вача з 71% до 70% грошового забезпечення. Також під час перерахунку пенсії не включено середньомісячну суму додаткових видів грошового забезпечення за 24 міс., у т.ч. надбавку за роботу з таємними виробами, носіями, документами 20% та надбавку за виконання особливо важливих завдань 95%.
Спірні правовідносини виникли у сфері пенсійного забезпечення і стосуються перерахунку та виплати пенсії, призначеної особі згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і право-вий захист військовослужбовців та членів їх сімей" до складу грошового забезпечення вхо-дять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Згідно з ч. 1 ст. 15 цього Закону пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Статтею 43 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та пре-мії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загаль-нообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загаль-нообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінету Міністрів України.
Згідно із ст. 63 цього Закону усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перера-хунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військово-службовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмі-рах, передбачених Кабінету Міністрів України.
Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (у редакції поста-нови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103), передбачено: пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перерахо-вуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (п. 1); під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням (абз. 1 п. 5).
У додатку №2 до цього Порядку визначалось, що довідка про розмір грошового забез-печення, що враховується для перерахунку пенсій може включати посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавку за вислугу років у відсотковому відношенні.
Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перераху-нок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" було визначено перерахувати пенсії, призначені згідно з Законом України "Про пенсійне забезпе-чення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спе-ціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними орга-нів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704.
Зважаючи на ч. 1 ст. 49 Закону України від 27.02.2014 №794-VII "Про Кабінет Мініст-рів України", згідно з якою акти Кабінету Міністрів України (постанови і розпорядження) є обов`язковими для виконання, суд дійшов висновку про правомірність складення у 2018р. довідки за формою, чинною на час виникнення спірних правовідносин.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45.
Згідно з ч. 2 ст. 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Згідно з постановою Верховного Суду від 17.12.2019 у справі №160/8324/19 з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової над-бавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати особа має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ (п. 38). Разом з цим, до моменту отримання належної довідки від відповідача у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача (п. 40).
Справа, яка розглядається, не підпадає під ознаки типової, проте вказаний висновок Верховного Суду підлягає врахуванню згідно з ч. 5 ст. 242 КАС України.
Зважаючи на те, що підставою для проведення перерахунку пенсії є відповідна довід-ка із зазначенням додаткових видів грошового забезпечення, враховуючи вищевказаний вис-новок Верховного Суду щодо необхідності отримання пенсійним органом після 05.03.2019 належної довідки для виникнення у нього обов`язку з перерахунку пенсії, суд дійшов вис-новку про відсутність у ГУ ПФУ в м. Києві, як на час виникнення спірних правовідносин так і на час розгляду справи, підстав для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які не були зазначені у довідці Комісаріату.
Повертаючись до вимоги про зобов`язання Комісаріату оформити і подати до ГУ ПФУ в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії з 01.01.2018 з урахуванням уточнених розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, а також додаткових видів грошового забезпечення, суд зауважує наступне.
Із набранням законної сили рішенням суду у справі №826/3858/18, як зазначив Вер-ховний Суд у п. 38 вищевказаної постанови, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з війсь-кової служби, та деяких інших осіб".
Згідно з ч. 2 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій, призначених особам офіцерсь-кого складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та війсь-кової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Отже, у зв`язку з набранням законної сили рішенням суду у справі №826/3858/18 05.03.2019 у позивача виникло право на перерахунок його пенсії з 01.04.2019.
Водночас, порушення цього права позивача і його захист не є підставою даного позову і не стосується суті спору, який розглядається. Сторонами не зазначались, а судом не з`ясову-вались фактичні обставини у контексті реалізації права позивача на перерахунок пенсії з 01.04.2019, оскільки вони не відносяться до предмету доказування у справі і не впливають на наявність чи відсутність підстав для задоволення заявлених позовних вимог.
З огляду на викладене у суду відсутні передбачені ч. 2 ст. 9 КАС України підстави для виходу за межі позовних вимог, оскільки це не стосується суті спору і не пов`язано із захис-том права позивача при здійсненні перерахунку його пенсії з 01.01.2018.
Згідно з п. 1 Приміток Додатку 1 (Тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу) до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 поса-дові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожитко-вого мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заок-руглюються до десяти гривень.
Згідно з Примітками Додатку 14 (Схема тарифних коефіцієнтів за військовим (спе-ціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу) до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли розмір окладу визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.
Законом України від 07.12.2017 №2246-VIII "Про Державний бюджет України на 2018 рік" станом на 01.01.2018 встановлено розмір мінімальної заробітної плати на рівні 3723 грн., а прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1762 грн.
У довідці від 19.03.2018 №ФА150050 про розмір грошового забезпечення, що врахо-вується для перерахунку пенсії, за нормами, чинними на 01.03.2018, розмір посадового окладу та окладу за військовим званням позивача визначено із врахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 (1762 грн.), згідно з п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704.
Позивач вважає, що посадовий оклад та оклад за військовим званням у довідці слід розраховувати не з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2018 (1762 грн.), а з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018 (1861,50 грн.), як це передбачено примітками до Додатків 1 та 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704.
Надаючи оцінку доводам позивача з цього приводу, суд зазначає наступне.
Постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 є підзаконним нормативно-правовим актом, яким відповідно до ч. 4 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" Уряд встановив види та розміри грошового забезпечення військовослужбовців.
Пунктом 1 цієї постанови затверджено, зокрема, тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинсь-кого складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (Додаток 1), а також схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строко-вої військової служби), осіб рядового і начальницького складу (Додаток 14).
Пунктом 4 цієї постанови у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спе-ціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визна-чаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встанов-леного законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.
Водночас у попередній редакції, чинній до внесення змін постановою №103, норма п.4 постанови №704 мала наступний зміст: "4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14."
Як вбачається, постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 до п. 4 постанови №704 внесено зміни, якими встановлено залежність розмірів посадового окладу і окладу за військовим (спеціальним) званням від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на 01.01.2018, та вилучено умову, що такий розрахунок повинен проводиться виходячи із 50% розміру мінімальної зарплати, встановленого законом на 1 січня календарного року. Проте, зміст приміток до Додатків 1 та 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 не приведений у відповідність з нормою п. 4 цієї постанови.
Між тим, п. 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", який набрав чинності 01.01.2017, установлено, що після набрання чинності цим Законом мінімальна заробітна плата не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат.
Виходячи з наведеного, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103) розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів та окладів за військо-вим званням, як складових грошового забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу, є стала величина - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений законом на 01.01.2018, а мінімальна заробітна плата (чи її частина) для розрахунків розмірів цих окладів не застосовується. Такі ж правила діють при визначенні грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби.
Доводи позивача щодо необхідності застосування при обчисленні посадового окладу та окладу за військовим званням, які враховуються для перерахунку його пенсії, такої розрахункової величини як мінімальна заробітна плата, обґрунтовані посиланням на текст приміток до Додатків 1 та 14 до постанови №704, суд відхиляє, оскільки ці примітки не містять норм права та не узгоджуються з п. 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 року №1774-VIII.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправними дій Комісаріату, які полягають у незасто-суванні п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 при обчисленні позивачу розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановлено законом на 01.01.2018, а також в частині зобов`язання Комісаріату вчинити відповідні дії.
Розглядаючи позов до ГУ ПФУ в м. Києві у частині зменшення основного розміру пенсії, суд дійшов висновку, що справа є типовою. При її вирішенні слід застосовувати висновок Верховного Суду у рішенні від 04.02.2019 у зразковій справі №240/5401/18 (reestr.court.gov.ua/Review/79615886), яке набрало законної сили 16.10.2019.
У п. 30 вказаного рішення Верховний Суд, з яким погодилася Велика Палата Верхов-ного Суду, дійшов висновку про те, що при перерахунку пенсії позивача з 1 січня 2018 року відповідно до ст. 63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі постанови Кабінету Міністрів України №103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч. 2 ст. 13 цього Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове зна-чення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Враховуючи вказаний висновок Верховного Суду, суд вважає неправомірним змен-шення ГУ ПФУ в м. Києві при проведенні перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 основного її розміру з 71% до 70% грошового забезпечення, що призвело до зменшення загального розміру пенсії позивача.
З метою поновлення порушеного права позивача на отримання пенсії у належному розмірі суд дійшов висновку про наявність підстав для зобов`язання ГУ ПФУ в м. Києві провести перерахунок належної позивачу пенсії з 01.01.2018 з урахуванням основного її розміру 71% грошового забезпечення та виплату позивачу різниці між фактично отриманою ним пенсією і пенсією, перерахованою на підставі цього рішення суду, починаючи з 01.01.2018 по дату, що передує даті рішення суду у цій справі.
У задоволенні решти позовних вимог до ГУ ПФУ в м. Києві суд відмовляє, адже підстави для здійснення цим відповідачем перерахунку пенсії позивачу із врахуванням інших не включених до довідки від 19.03.2018 №ФА150050 складових грошового забезпе-чення на час здійснення такого перерахунку були відсутні.
Підсумовуючи все вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог у зазначеній вище частині, тому позов підлягає задоволенню частково.
Позивач звільнений від сплати судового збору як інвалід ІІ групи. Про наявність інших судових витрат сторонами не заявлялось, тому їх розподіл судом не проводиться.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 90, 241-246, 257-263 КАС України, суд
в и р і ш и в:
1. Задовольнити позов ОСОБА_1 частково.
2. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 з урахуванням основного її розміру 71% грошового забезпечення, визначеного станом на 01.01.2018.
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві виплатити ОСОБА_1 різницю між фактично отриманою ним пенсією і пенсією, перерахованою на підставі цього рішення суду, починаючи з 01.01.2018.
4. Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову в іншій частині.
Позивач: ОСОБА_1 ;
АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідачі:
1) Головне управління Пенсійного фонду в м. Києві;
04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368.
2) Київський міський військовий комісаріат,
04112, м. Київ, вул. Т.Шамрила, 19, код ЄДРПОУ 07774420.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку, встановленому ст.ст. 293-297 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Дата рішення є днем складення його у повному обсязі.
Суддя Д.А. Костенко