
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
30 жовтня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3241/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., розглянувши в письмову провадженні справу за позовом Головного управління ДПС у Луганській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
31 серпня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Луганській області (далі також – позивач) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі також – відповідач), в якій просить стягнути з відповідача кошти за податковим боргом у загальній сумі 21773,62 грн. (двадцять одна тисяча сімсот сімдесят три грн., 62 коп.):
на користь місцевого та Державного бюджету податковий борг з податку на доходи з фізичних осіб у загальній сумі 10494,54 грн. (десять тисяч чотириста дев`яносто чотири грн. 54 коп.) основного платежу, за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок № UА288999980333189341000012152, код платежу 11010500, отримувач УК у Кремінському районі /Кремінський район/ 11010500 , ОКПО 37796309, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
на користь Державного бюджету з військового збору в сумі 874,55 грн. (вісімсот сімдесят чотири грн. 55 коп.), основного боргу за наступними реквізитами: UА138999980313000137000012151, код платежу 11011001, отримувач - УК у Кремінському районі /Кремінський район/11011001, ОКПО 37796309, банк отримувача-Казначейство України (ЕАП);
на користь Державного бюджету з податку на додану вартість в сумі 10404,53 грн.( десять тисяч чотириста чотири грн. 53 коп.) штрафних санкцій за наступними реквізитами: UА528999980313040029000012151, код платежу 14010100, отримувач - УК у Кремінському районі/ Кремінський район/14010100, ОКПО 37796309, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
В обґрунтуванням позовних вимог позивач зазначає, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Луганській області Рубіжанське управління, Кремінська ДПІ (Кремінський район) як фізична особа - підприємець з 02.03.2004
Станом на 11.08.2020 у позивача наявний податковий борг на загальну суму 21773,62 грн. у тому числі з податку на доходи фізичних осіб на суму 10494,54 грн., військового збору у сумі 874,55 грн., податку на додану вартість на суму 10404,53 грн.
Податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у сумі 10494,54 грн., складається з основного платежу відповідно до поданих податкових декларацій від 25.02.2018 № 9271357732 на суму 3582,54 грн. та № 9299117747 на суму 6912,00 грн.
Податковий борг з військового збору у сумі 874,55 грн. складається з основного платежу відповідно до податкових декларацій від 25.02.2018 № 9271357732 на суму 298,55 грн. та № 9299117747 на суму 576,00 грн.
Податковий борг з податку на додану вартість у сумі 10404,53 грн. складається з штрафних санкцій, які виникли на підставі наступних ППР: № 0002395106 від 17.10.2018 на суму 170,00 грн., № 0002655106 від 14.02.2018 на суму 887,31 грн. та№ 0002645106 від 14.02.2018 на суму 9347,22 грн.
Головним управлінням ДФС у Луганській області з метою погашення податкового боргу, відповідно до ст. 59 ПКУ, було надіслано на адресу Відповідача податкову вимогу від 02.11.2016 форми «Ф» № 36718-12, яка була вручена відповідачу 04.11.2016. Однак заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені ГУ ДФС у Луганській області, не дали позитивного результату.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 04.09.2020 відкрито провадження у справі та призначено в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (а.с. 33-34).
У вказаній ухвалі запропоновано відповідачу надати відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцятиденного строку з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі та роз`яснено, що в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Станом 30 жовтня 2020 року відзив на позовну заяву до суду не надходив.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79, 90 КАС України, суд дійшов наступного.
Відповідач – Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) зареєстровано як юридична особа Кремінською районною державною адміністрацією Луганської області 01.03.2004 за № 2366017000000075 (а.с. 5-6).
Станом на 11.08.2020 у позивача наявний податковий борг на загальну суму 21773,62 грн. у тому числі з податку на доходи фізичних осіб на суму 10494,54 грн., військового збору у сумі 874,55 грн., податку на додану вартість на суму 10404,53 грн (а.с. 4).
Вказаний борг виник з наступних підстав.
Податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у сумі 10494,54 грн., складається з основного платежу відповідно до поданих податкових декларацій від 25.02.2018 № 9271357732 на суму 3582,54 грн. та № 9299117747 на суму 6912,00 грн (а.с. 12-13, 14-15).
Податковий борг з військового збору у сумі 874,55 грн. складається з основного платежу відповідно до податкових декларацій від 25.02.2018 № 9271357732 на суму 298,55 грн. та № 9299117747 на суму 576,00 грн. (а.с. 12-13, 14-15)
Податковий борг з податку на додану вартість у сумі 10404,53 грн. складається з штрафних санкцій, які виникли на підставі наступних ППР: № 0002395106 від 17.10.2018 на суму 170,00 грн., № 0002655106 від 14.02.2019 на суму 887,31 грн. та№ 0002645106 від 14.02.2019 на суму 9347,22 грн. (а.с. 25, 18, 20).
Головним управлінням ДФС у Луганській області з метою погашення податкового боргу, відповідно до ст. 59 ПКУ, було надіслано на адресу Відповідача податкову вимогу від 02.11.2016 форми «Ф» № 36718-12, яка була вручена відповідачу 04.11.2016 (а.с. 7 зв.). Однак заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені ГУ ДФС у Луганській області, не дали позитивного результату.
Незважаючи на вжиті заходи, податковий борг Відповідача залишається несплаченим.
Оцінюючи обґрунтованість позовних вимог, суд дійшов наступних висновків.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Статтею 87 Податкового кодексу України визначені джерела сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків.
Пунктом 20.1.34 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що контролюючі органи, окрім іншого, мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку визначені в главі 1 розділу 14 Податкового кодексу України.
Згідно пунктів 291.2. та 291.3. статті 291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Підпунктом 10.1.2 пункту 10.1 статті 10 Податкового кодексу України встановлено, що єдиний податок належить до місцевих податків.
Відповідно до підпункту 20.1.34. пункту 20.1. статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до норм п.п. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України:
- контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
- стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
- стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, шо належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п. 95.2, п. 95.3, п.95.4 ст.95 ПКУ).
Податковий борг у добровільному порядку не сплачено, що підтверджується витягом з інтегрованої картки платника податків (а.с. 9, 11, 17, 42-43).
Отже, відповідачем не надано заперечень щодо нарахованих контролюючим органом сум податкових зобов`язань, податкові зобов`язання відповідача є узгодженими та наявність податкового боргу відповідача у сумі 21773,62 грн. станом на час розгляду даної адміністративної справи підтверджена матеріалами справи.
Таким чином, суд вважає встановленим, що у відповідача дійсно існує податковий борг у зазначеній сумі, про яку він повідомлений, яка ним не оспорена, до теперішнього часу не сплачена.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що слід задовольнити.
Відповідно до частини четвертої статті 139 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 139, 194, 205, 242-246, 250, 255, 295, п.15.5 Розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДПС в Луганській області (93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72, код 43143746) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу – задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 кошти за податковим боргом у загальній сумі 21773,62 грн. (двадцять одна тисяча сімсот сімдесят три грн., 62 коп.):
на користь місцевого та Державного бюджету податковий борг з податку на доходи з фізичних осіб у загальній сумі 10494,54 грн. (десять тисяч чотириста дев`яносто чотири грн. 54 коп.) основного платежу, за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок № UА288999980333189341000012152, код платежу 11010500, отримувач УК у Кремінському районі /Кремінський район/ 11010500, ОКПО 37796309, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
на користь Державного бюджету з військового збору в сумі 874,55 грн. (вісімсот сімдесят чотири грн. 55 коп.), основного боргу за наступними реквізитами: UА138999980313000137000012151, код платежу 11011001, отримувач - УК у Кремінському районі /Кремінський район/11011001, ОКПО 37796309, банк отримувача-Казначейство України (ЕАП);
на користь Державного бюджету з податку на додану вартість в сумі 10404,53 грн.(десять тисяч чотириста чотири грн. 53 коп.) штрафних санкцій за наступними реквізитами: UА528999980313040029000012151, код платежу 14010100, отримувач - УК у Кремінському районі/ Кремінський район/14010100, ОКПО 37796309, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.В. Тихонов