Постанова № 9253583, 07.04.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.04.2010
Номер справи
2а-1375/10/1470
Номер документу
9253583
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07.04.2010 р.                                                                      Справа № 2а-1375/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., при секретарі судового засідання Крикливенко І.С., за участю:

представника позивача: Щукіна І.І., довіреність № 06-1/1 від 11.01.10 р.,

представника відповідача: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомМиколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001 доТОВ "Елеватор "Прометей", вул, Дніпровська, 1 (вул. Пушкінська, 8), м. Миколаїв, 54024 простягнення пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 226,20 грн В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до адміністративного суду з позовною заявою про стягнення з відповідача пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, в сумі 226,20 грн.

Відповідач у судове засідання не з'явився. Ухвала суду про відкриття провадження в адміністративній справі від 20.03.10 р. з позовною заявою та повістка про виклик до суду, направлені за юридичною адресою відповідача, вказаною позивачем у позовній заяві, повернулись до суду без вручення адресату.

Відповідач, відповідно до ст. ст. 19, 22 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, змін до відомостей про юридичну особу не вніс, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а. с. 10).

Приписи Кодексу адміністративного судочинства України, не передбачають з’ясування судом або стороною у справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.

Представник позивача у судовому засіданні 07.04.10 р. позовні вимоги підтримав повністю.

Вирішуючи справу, суд виходить з наступного.

Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 26.08.09 р. задоволено позовні вимоги Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ТОВ "Елеватор "Прометей" і стягнуто на користь позивача 5704,48 грн. адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання у 2006 р. нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, встановленого ст. 19 ч. 1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»(а. с. 6-7).

Відповідно до ст. 20 ч. 4 вказаного Закону, адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються роботодавцями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ст. 19 ч. 1 цього Закону.

Положеннями ст. 20 ч. 2 Закону передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка обчислюється, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Виходячи з вимог п. п. 3.4-3.6 Порядку нарахування пені та її сплати, нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю, здійснюється з наступного граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій (тобто з 16 квітня року, наступного за роком, у якому відбулося порушення) по день фактичної сплати суми боргу (частини боргу) включно за кожний календарний день прострочення платежу.

Як вбачається з виписки з рахунків головного управління державного казначейства України в Миколаївській області, адміністративно-господарські санкцій та пеня стягнуті з відповідача лише 17.12.09 р. (а. с. 12), тобто з пропуском граничних строків сплати адміністративно-господарських санкцій, встановлених ст. 20 ч. 4 Закону, за що позивачем обґрунтовано нараховано пеню в сумі 226,20 грн.

Позивачем надіслано відповідачу лист від 22.12.09 р., яким повідомлено про нарахування пені у зв'язку з простроченням сплати адміністративно-господарських санкцій (а. с. 11), але відповідач пеню не сплатив.

Таким чином, відповідач має непогашену заборгованість із сплати пені, у сумі 226,20 грн., що підтверджується і розрахунком суми пені (а. с. 8).

Відповідно до ст. ст. 11, 71 ч. 1 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався.

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 11, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Елеватор "Прометей" (вул. Дніпровська, 1, м. Миколаїв, 54024, ЄДРПОУ 32719937, відомості про банківськи реквізити відсутні) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001, р/р 31218230700006 у ГУДК України у Миколаївській області, МФО 826013, ЄДРПОУ 23626096) пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у сумі 226,20 грн.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Вимоги до заяви про апеляційне оскарження та до апеляційної скарги встановлені ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                                                        А. О. Мороз