Рішення № 92526727, 26.10.2020, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
26.10.2020
Номер справи
914/2192/20
Номер документу
92526727
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.10.2020 Справа №914/2192/20

За позовом:Комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління», м. Львівдо відповідача:Приватного підприємства «Мережа-Сервіс Львів», м. Львівпро:стягнення 61790,41 грн. витрат на проведення демонтажу Суддя – Крупник Р.В. Секретар – Вовк А.І.Представники сторін:від позивача:Захарченко Т.А. – представник від відповідача:не з`явився

ІСТОРІЯ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ.

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява КП «Адміністративно-технічне управління» до ПП «Мережа-Сервіс Львів» про стягнення 61790,41 грн. витрат на проведення демонтажу.

Ухвалою від 01.09.2020р. суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі, ухвалив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, розгляд справи по суті призначив на 28.09.2020р.

Ухвалою від 28.09.2020р. розгляд справи було відкладено на 12.10.2020р., викликано відповідача в судове засідання.

Ухвалою від 12.10.2020р. судом виправлено описки, допущені у вступних частинах ухвал Господарського суду Львівської області від 01.09.2020р. та від 28.09.2020р. у справі №914/2192/20, при зазначенні предмета позову.

Також, ухвалою від 12.10.2020р. розгляд справи відкладено судом на 26.10.2020р.

Представник позивача в судове засідання 26.10.2020р. з`явився.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання 26.10.2020р. не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про час, дату та місце судового розгляду.

АРГУМЕНТИ СТОРІН.

Аргументи позивача.

Поданий позов обґрунтований тим, що відповідач самовільно, без отримання дозволу на розміщення реклами, встановив спеціальні конструкції зовнішньої реклами на вул. Пекарській, 14, вул. Дністерській, 1, вул. Стрийській, 51, вул. Суботівській, 7 у м. Львові, а також самовільно, з порушенням Порядку розміщення МАФ (вивісок), встановлено малі архітектурні форми (вивіски) на вул. Куліша, 9 та на пр. Чорновола, 7 у м. Львові. Відповідачеві були надіслані вимоги про добровільне усунення виявлених порушень у встановлений строк. Оскільки порушення усунуті відповідачем не були, позивачем, на підставі наказів Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради здійснено демонтаж самовільно встановлених позивачем спеціальні конструкції зовнішньої реклами та малі архітектурні форми (вивіски) за допомогою підрядних організацій. У зв`язку з наведеним, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 61790,41 грн. понесених витрат на проведення демонтажу, в т.ч. витрат на зберігання конструкцій.

Аргументи відповідача.

У відзиві на позовну заяву відповідач зазначає, що згідно п. 8 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові, демонтаж та наступне зберігання рекламного засобу не передбачає переходу права власності на нього до територіальної громади м. Львова та оператора. Незважаючи на це, демонтовані рекламні засоби – спеціальні конструкції зовнішньої реклами на вул. Пекарській, 14, вул. Дністерській, 1, вул. Стрийській, 51, вул. Суботівській, 7 у м. Львові, очевидно перейшли у власність територіальної громади, оскільки відповідачеві (як ймовірному власнику) ці рекламні засоби ніхто не повернув, про проведений демонтаж, умови зберігання та порядок повернення ніхто не повідомив; доказів, що свідчать про зворотне, серед поданих позивачем не має.

Відповідно до п. 8.4. Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові, у разі відсутності власника рекламного засобу або його відмови від підписання акта демонтажу, про що робиться відповідна відмітка, другий примірник акта оператор у п`ятиденний термін надсилає поштою за місцезнаходження власника рекомендованим листом (якщо встановлено його місцезнаходження). Як стверджує відповідач, у матеріалах справи наявним є акт проведення демонтажу спеціальних конструкцій, який складений за відсутності власника таких, не підписаний зі сторони власника, відмітки про відсутність власника (як того передбачають Правила) не має. Разом із цим, в матеріалах позову відсутні докази про надіслання актів за місцезнаходженням власника рекомендованим листом, як це передбачено Правилами.

Згідно п. 8.5. Правил розміщення реклами у м. Львові, компенсація витрат оператора, який організовував демонтаж або проводив самостійно демонтаж рекламного засобу, покладається на власника (законного користувача) демонтованого рекламного засобу на підставі виставленого рахунку та акта виконаних робіт з демонтажу, які надсилаються власнику в обов`язковому порядку у п`ятиденний термін з дати демонтажу. Відповідач зазначає, що ні рахунку, ні акта виконаних робіт з демонтажу, як це передбачено Правилами, відповідачем (як ймовірним власником) отримано не було.

Також, на думку відповідача, позивачем не вказано в чому саме відбулося порушення вимог Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок), затв. рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради №1025 від 11.11.2016р.

У відповідності до п. 6.7. Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок), примусовий демонтаж малих архітектурних форм (вивісок) оформляється актом (2 примірники), який підписують власник (користувач) малої архітектурної форми (вивіски) (у разі його присутності при демонтажі), представник комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» та представник організації, яка здійснювала демонтаж. До акта додається в обов`язковому порядку фотофіксація місця розташування малої архітектурної форми (вивіски) до і після демонтажу. За п. 6.8.- у разі відсутності власника малої архітектурної форми (вивіски) при демонтажі або його відмови від підписання акта демонтажу (про що робиться відповідна відмітка на акті) другий примірник акта комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління» у п`ятиденний термін надсилає поштою за місцем реєстрації власника рекомендованим листом (якщо встановлено його місцезнаходження). В матеріалах позову є документи під назвою «акт проведення демонтажу спеціальних конструкцій», які (як вбачається) складені у відсутності ймовірного власника, не підписані з боку власника, відмітка про відсутність власника (як того передбачають Правила) немає. Разом із цим, в матеріалах позову відсутні докази про надіслання цих актів за місцезнаходженням власника рекомендованим листом, як це передбачено Правилами.

Відповідач зазначає, що згідно із п. 6.10. Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок), демонтовані малі архітектурні форми (вивіски) зберігаються на складі комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління». У відповідності до п. 6.11. Порядку, компенсація витрат комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління», пов`язаних з примусовим демонтажем, транспортуванням та зберіганням малої архітектурної форми (вивіски), покладається на власника (користувача) демонтованої малої архітектурної форми (вивіски). Згідно п. 13.4. Правил благоустрою м. Львова, затв. ухвалою Львівської міської ради №376, від 21.04.2011, витрати з проведення демонтажу самовільно встановлених рекламних конструкцій, вивісок, їх транспортування та зберігання відшкодовують їх власники. При цьому, згідно із п. 13.4.2., за зберігання спеціальної конструкції – у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожну добу зберігання. В матеріалах позову відсутні будь-які належні та достатні докази, які підтверджують факт зберігання демонтованих вивісок на складі КП «Адміністративно-технічне управління» і місцезнаходження цього складу, а також строк, протягом якого ці вивіски там зберігалися.

З урахуванням наведеного, відповідач просить суд у задоволенні позову відмовити.

ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ.

І. 21.11.2017р. КП «Адміністративно-технічне управління» при обстеженні території на предмет дотримання суб`єктами господарювання вимог розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові було виявлено самовільне встановлення на зовнішній поверхні будинку №7 на пр. Чорновола у м. Львові малої архітектурної форми (вивіски) розміром 0,70 м. х 0,50 м.

У зв`язку із виявленим порушенням Департаментом містобудування ЛМР скеровано відповідачу вимогу №23/Р-7-3698 від 27.11.2017р., якою повідомлено ПП «Мережа-Сервіс Львів» про порушення ним Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові та запропоновано останньому до 12.12.2017р. усунути виявлене порушення.

Зазначена вище вимога була надіслана ПП «Мережа-Сервіс Львів» 27.11.2017р., що підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів від 27.11.2017р. №6826 КП «Адміністративно-технічне управління» та поштовою квитанцією (фіскальним чеком) про направлення цього списку від 27.11.2017р.

Оскільки у термін, встановлений у вимозі №23/Р-7-3698 від 27.11.2017р., відповідач у добровільному порядку не усунув порушення, 20.12.2017р. Департаментом містобудування ЛМР видано наказ №116, яким зобов`язано КП «Адміністративно-технічне управління» до 01.05.2018р. демонтувати, зокрема, вивіску, розміщену ПП «Мережа-Сервіс Львів» на будинку №7на пр. Чорновола у м. Львові. Демонтаж оформити актом і транспортувати демонтовані конструкції на склад КП «Адміністративно-технічне управління» для їх подальшого зберігання.

Згідно Акту проведення демонтажу спеціальних конструкцій №14 від 31.01.2018р., вивіску, розміщену на будинку №7 на пр. Чорновола у м. Львові було демонтовано. Акт підписаний представником КП «Адміністративно-технічне управління» та виконавцем демонтажу ФОП Флисом Т.І. Надіслання Акту демонтажу позивачем відповідачу підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів від 08.02.2018р. №987 КП «Адміністративно-технічне управління» та поштовою квитанцією (фіскальним чеком) про направлення цього списку від 08.02.2018р.

Позивач стверджує, що послуги демонтажу вказаної вище конструкції виконані ФОП Флисом Т.І. на підставі укладеного між ними договору про надання послуг №25/01/2018 від 25.01.2018р.

Надання послуг демонтажу та їх оплата позивачем ФОП Флису Т.І. підтверджується Актом надання послуг №3101 від 31.01.2018р., рахунком на оплату №3103 від 31.01.2018р. та випискою з банківського рахунку.

На виконання наказу Департаменту містобудування ЛМР від 20.12.2017р. №116 та договору про надання послуг №04/01/18 від 04.01.2018р. (укладеним між ФОП Флисом Т.І. та позивачем щодо надання послуг перевезення), демонтована вивіска була вивезена ФОП Флисом Т.І. на склад позивача для зберігання.

Надання послуг перевезення (транспортування) та їх оплата позивачем ФОП Флису Т.І. підтверджується Актом здавання-приймання виконаної роботи №3101Т від 31.01.2018р., рахунком на оплату №3101Т від 31.01.2018р. та випискою з банківського рахунку.

Листом від 26.03.2018р. №2410-10-3081 КП «Адміністративно-технічне управління» звернулося до ПП «Мережа-Сервіс Львів» та просило у десятиденний строк одержання листа-вимоги оплатити понесені позивачем витрати по демонтажу, транспортуванні та зберіганні вивіски. Докази надіслання листа-вимоги знаходяться в матеріалах справи.

ІІ. 21.11.2017р. КП «Адміністративно-технічне управління» при обстеженні території на предмет дотримання суб`єктами господарювання вимог розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові було виявлено самовільне встановлення на зовнішній поверхні будинку №9по вул. Куліша у м. Львові малої архітектурної форми (вивіски) розміром 0,70 м. х 0,50 м.

У зв`язку із виявленим порушенням Департаментом містобудування ЛМР скеровано відповідачу вимогу №23/Р-7-3697 від 27.11.2017р., якою повідомлено ПП «Мережа-Сервіс Львів» про порушення ним Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові та запропоновано останньому до 12.12.2017р. усунути виявлене порушення.

Зазначена вище вимога була надіслана ПП «Мережа-Сервіс Львів» 27.11.2017р., що підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів від 27.11.2017р. №6826 КП «Адміністративно-технічне управління» та поштовою квитанцією (фіскальним чеком) про направлення цього списку від 27.11.2017р.

Оскільки у термін, встановлений у вимозі №23/Р-7-3697 від 27.11.2017р., відповідач у добровільному порядку не усунув порушення, 20.12.2017р. Департаментом містобудування ЛМР видано наказ №116, яким зобов`язано КП «Адміністративно-технічне управління» до 01.05.2018р. демонтувати, зокрема, вивіску, розміщену ПП «Мережа-Сервіс Львів» на будинку №9 по вул. Куліша у м. Львові. Демонтаж оформити актом і транспортувати демонтовані конструкції на склад КП «Адміністративно-технічне управління» для їх подальшого зберігання.

Згідно Акту проведення демонтажу спеціальних конструкцій №15 від 31.01.2018р., вивіску, розміщену на будинку №9 по вул. Куліша у м. Львові було демонтовано. Акт підписаний представником КП «Адміністративно-технічне управління» та виконавцем демонтажу ФОП Флисом Т.І. Докази надіслання Акту позивачем відповідачу знаходяться в матеріалах справи. Надіслання Акту демонтажу позивачем відповідачу підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів від 08.02.2018р. №987 КП «Адміністративно-технічне управління» та поштовою квитанцією (фіскальним чеком) про направлення цього списку від 08.02.2018р.

Позивач стверджує, що послуги демонтажу вказаної вище конструкції виконані ФОП Флисом Т.І. на підставі укладеного між ними договору про надання послуг №25/01/2018 від 25.01.2018р.

Надання послуг демонтажу та їх оплата позивачем ФОП Флису Т.І. підтверджується Актом надання послуг №3101 від 31.01.2018р., рахунком на оплату №3103 від 31.01.2018р. та випискою з банківського рахунку.

На виконання наказу Департаменту містобудування ЛМР від 20.12.2017р. №116 та договору про надання послуг №04/01/18 від 04.01.2018р. (укладеним між ФОП Флисом Т.І. та позивачем щодо надання послуг перевезення), демонтована вивіска була вивезена ФОП Флисом Т.І. на склад позивача для зберігання.

Надання послуг перевезення (транспортування) та їх оплата позивачем ФОП Флису Т.І. підтверджується Актом здавання-приймання виконаної роботи №3101Т від 31.01.2018р., рахунком на оплату №3101Т від 31.01.2018р. та випискою з банківського рахунку.

Листом від 26.03.2018р. №2410-10-3082 КП «Адміністративно-технічне управління» звернулося до ПП «Мережа-Сервіс Львів» та просило у десятиденний строк одержання листа-вимоги оплатити понесені позивачем витрати по демонтажу, транспортуванні та зберіганні вивіски. Докази надіслання листа-вимоги знаходяться в матеріалах справи.

ІІI. 30.11.2017р. КП «Адміністративно-технічне управління» при обстеженні території на предмет дотримання суб`єктами господарювання вимог розміщення реклами у м. Львові було виявлено самовільне встановлення на фасаді будинку №7 по вул. Суботівській у м. Львові конструкції зовнішньої реклами орієнтовними розміром 0,60 м. х 1,00 м.

У зв`язку із виявленим порушенням Департаментом економічного розвитку ЛМР скеровано відповідачу вимогу №23/Р-7-3990 від 14.12.2017р., якою повідомлено ПП «Мережа-Сервіс Львів» про порушення ним вимог ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» та запропоновано останньому до 29.12.2017р. усунути виявлене порушення.

Зазначена вище вимога була надіслана ПП «Мережа-Сервіс Львів» 14.12.2017р., що підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів від 14.12.2017р. №7295 КП «Адміністративно-технічне управління» та поштовою квитанцією (фіскальним чеком) про направлення цього списку від 14.12.2017р.

Оскільки у термін, встановлений у вимозі №23/Р-7-3990 від 14.12.2017р., відповідач у добровільному порядку не усунув порушення, 04.01.2018р. Департаментом економічного розвитку ЛМР видано наказ №1-Д, яким зобов`язано КП «Адміністративно-технічне управління» до 01.06.2018р. демонтувати конструкцію зовнішньої реклами, розміщену ПП «Мережа-Сервіс Львів» на фасаді будинку №7 по вул. Суботівській у м. Львові. Демонтаж оформити актом і транспортувати демонтовані конструкції на склад КП «Адміністративно-технічне управління» для їх подальшого зберігання.

Згідно Акту проведення демонтажу спеціальних конструкцій №12 від 09.02.2018р., конструкція зовнішньої реклами, розміщена на фасаді будинку №7 по вул. Суботівській у м. Львові була демонтована. Акт підписаний представником КП «Адміністративно-технічне управління» та виконавцем демонтажу ФОП Флисом Т.І. Надіслання Акту демонтажу позивачем відповідачу підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів від 14.02.2018р. №1131 КП «Адміністративно-технічне управління» та поштовою квитанцією (фіскальним чеком) про направлення цього списку від 14.02.2018р.

Позивач стверджує, що послуги демонтажу вказаної вище конструкції виконані ФОП Флисом Т.І. на підставі укладеного між ними договору про надання послуг №25/01/2018 від 25.01.2018р.

Надання послуг демонтажу та їх оплата позивачем ФОП Флису Т.І. підтверджується Актом надання послуг №0902 від 09.02.2018р., рахунком на оплату №0902 від 09.02.2018р. та випискою з банківського рахунку.

На виконання наказу Департаменту економічного розвитку ЛМР від 04.01.2018р. №1-Д та договору про надання послуг №04/01/18 від 04.01.2018р. (укладеним між ФОП Флисом Т.І. та позивачем щодо надання послуг перевезення), демонтована конструкція була вивезена ФОП Флисом Т.І. на склад позивача для зберігання.

Надання послуг перевезення (транспортування) та їх оплата позивачем ФОП Флису Т.І. підтверджується Актом здавання-приймання виконаної роботи №0902Т від 09.02.2018р., рахунком на оплату №0902т від 09.02.2018р. та випискою з банківського рахунку.

ІV. 23.01.2018р. КП «Адміністративно-технічне управління» при обстеженні території на предмет дотримання суб`єктами господарювання вимог розміщення реклами у м. Львові було виявлено самовільне встановлення на фасаді будинку №14 по вул. Пекарській у м. Львові конструкції зовнішньої реклами орієнтовними розмірами 0,60 м. х 1,00 м.

У зв`язку із виявленим порушенням Департаментом економічного розвитку ЛМР скеровано відповідачу вимогу №23/Р-1-352 від 02.02.2018р., якою повідомлено ПП «Мережа-Сервіс Львів» про порушення ним вимог ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» та запропоновано останньому до 17.02.2018р. усунути виявлене порушення.

Зазначена вище вимога була надіслана ПП «Мережа-Сервіс Львів» 02.02.2018р., що підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів від 02.02.2018р. №846 КП «Адміністративно-технічне управління» та поштовою квитанцією (фіскальним чеком) про направлення цього списку від 02.02.2018р.

Оскільки у термін, встановлений у вимозі №23/Р-1-352 від 02.02.2018р., відповідач у добровільному порядку не усунув порушення, 02.03.2018р. Департаментом економічного розвитку ЛМР видано наказ №35-Д, яким зобов`язано КП «Адміністративно-технічне управління» до 05.09.2018р. демонтувати, зокрема, конструкцію зовнішньої реклами, розміщену ПП «Мережа-Сервіс Львів» на фасаді будинку №14 по вул. Пекарській у м. Львові. Демонтаж оформити актом і транспортувати демонтовані конструкції на склад КП «Адміністративно-технічне управління» для їх подальшого зберігання.

Згідно Акту проведення демонтажу спеціальних конструкцій №13 від 26.03.2018р., конструкцію зовнішньої реклами, розміщену на фасаді будинку №14 по вул. Пекарській у м. Львові було демонтовано. Акт підписаний представником КП «Адміністративно-технічне управління» та виконавцем демонтажу ФОП Флисом Т.І. Надіслання Акту демонтажу позивачем відповідачу підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів від 30.03.2018р. №2336 КП «Адміністративно-технічне управління» та поштовою квитанцією (фіскальним чеком) про направлення цього списку від 30.03.2018р.

Позивач стверджує, що послуги демонтажу вказаної вище конструкції виконані ФОП Флисом Т.І. на підставі укладеного між ними договору про надання послуг №25/01/2018 від 25.01.2018р.

Надання послуг демонтажу та їх оплата позивачем ФОП Флису Т.І. підтверджується Актом надання послуг №2603 від 26.03.2018р., рахунком на оплату №2603 від 26.03.2018р. та випискою з банківського рахунку.

На виконання наказу Департаменту економічного розвитку ЛМР від 02.03.2018р. №35-Д та договору про надання послуг №04/01/18 від 04.01.2018р. (укладеним між ФОП Флисом Т.І. та позивачем щодо надання послуг перевезення), демонтована конструкція була вивезена ФОП Флисом Т.І. на склад позивача для зберігання.

Надання послуг перевезення (транспортування) та їх оплата позивачем ФОП Флису Т.І. підтверджується Актом здавання-приймання виконаної роботи №2603Т від 26.03.2018р., рахунком на оплату №2603Т від 26.03.2018р. та випискою з банківського рахунку.

Листом від 22.06.2018р. №2410-10-6037 КП «Адміністративно-технічне управління» звернулося до ПП «Мережа-Сервіс Львів» та просило у десятиденний строк одержання листа-вимоги оплатити понесені позивачем витрати по демонтажу, транспортуванні та зберіганні конструкції. Докази надіслання листа-вимоги знаходяться в матеріалах справи.

V. 05.02.2018р. КП «Адміністративно-технічне управління» при обстеженні території на предмет дотримання суб`єктами господарювання вимог розміщення реклами у м. Львові було виявлено самовільне встановлення на фасаді будинку №51 по вул. Стрийській у м. Львові двох конструкцій зовнішньої реклами орієнтовними розмірами 1,05 м. х 1,45 м. (місце №1) та 0,90 м. х 1,20 м. (місце №2).

У зв`язку із виявленим порушенням Департаментом економічного розвитку ЛМР скеровано відповідачу вимогу №23/Р-17-828 від 23.02.2018р., якою повідомлено ПП «Мережа-Сервіс Львів» про порушення ним вимог ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» та запропоновано останньому до 10.03.2018р. усунути виявлене порушення.

Зазначена вище вимога була надіслана ПП «Мережа-Сервіс Львів» 26.02.2018р., що підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів від 26.02.2018р. №1491 КП «Адміністративно-технічне управління» та поштовою квитанцією (фіскальним чеком) про направлення цього списку від 26.02.2018р.

Оскільки у термін, встановлений у вимозі №23/Р-17-828 від 23.02.2018р., відповідач у добровільному порядку не усунув порушення, 15.03.2018р. Департаментом економічного розвитку ЛМР видано наказ №39-Д, яким зобов`язано КП «Адміністративно-технічне управління» до 20.09.2018р. демонтувати, зокрема, конструкцію зовнішньої реклами, розміщену ПП «Мережа-Сервіс Львів» на фасаді будинку №51 по вул. Стрийській у м. Львові. Демонтаж оформити актом і транспортувати демонтовані конструкції на склад КП «Адміністративно-технічне управління» для їх подальшого зберігання.

Згідно Акту проведення демонтажу спеціальних конструкцій №19 від 04.04.2018р., конструкція зовнішньої реклами (1 шт.), розміщена на фасаді будинку №51 по вул. Стрийській у м. Львові було демонтовано. Акт підписаний представником КП «Адміністративно-технічне управління» та виконавцем демонтажу ФОП Флисом Т.І. Надіслання Акту демонтажу позивачем відповідачу підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів від 12.04.2018р. №2651 КП «Адміністративно-технічне управління» та поштовою квитанцією (фіскальним чеком) про направлення цього списку від 12.04.2018р.

Позивач стверджує, що послуги демонтажу вказаної вище конструкції виконані ФОП Флисом Т.І. на підставі укладеного між ними договору про надання послуг №03/04/2018 від 03.04.2018р.

Надання послуг демонтажу та їх оплата позивачем ФОП Флису Т.І. підтверджується Актом надання послуг №0404 від 04.04.2018р., рахунком на оплату №0404 від 04.04.2018р. та випискою з банківського рахунку.

На виконання наказу Департаменту економічного розвитку ЛМР від 15.03.2018р. №39-Д та договору про надання послуг №27/03/18 від 27.03.2018р. (укладеним між ФОП Алєксєєвою М.М. та позивачем щодо надання послуг перевезення), демонтована конструкція була вивезена ФОП Алєксєєвою М.М. на склад позивача для зберігання.

Надання послуг перевезення (транспортування) та їх оплата позивачем ФОП Алєксєєвій М.М. підтверджується Актом надання послуг №4 від 04.04.2018р., рахунком на оплату №4 від 04.04.2018р. та випискою з банківського рахунку.

Листом від 26.06.2018р. №2410-10-6185 КП «Адміністративно-технічне управління» звернулося до ПП «Мережа-Сервіс Львів» та просило у десятиденний строк одержання листа-вимоги оплатити понесені позивачем витрати по демонтажу, транспортуванні та зберіганні конструкції. Докази надіслання листа-вимоги знаходяться в матеріалах справи.

VІ. 06.03.2018р. КП «Адміністративно-технічне управління» при обстеженні території на предмет дотримання суб`єктами господарювання вимог розміщення реклами у м. Львові було виявлено самовільне встановлення на фасаді тимчасової споруди по вул. Дністерській, 1 у м. Львові двох конструкцій зовнішньої реклами орієнтовними розмірами 16,00 м. х 3,00 м. (місце №1) та 9,00 м. х 3,00 м. (місце №2).

У зв`язку із виявленим порушенням Департаментом економічного розвитку ЛМР скеровано відповідачу вимогу №23/Р-17-1130 від 19.03.2018р., якою повідомлено ПП «Мережа-Сервіс Львів» про порушення ним вимог ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» та запропоновано останньому до 03.04.2018р. усунути виявлене порушення.

Зазначена вище вимога була надіслана ПП «Мережа-Сервіс Львів» 19.03.2018р., що підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів від 19.03.2018р. №2005 КП «Адміністративно-технічне управління» та поштовою квитанцією (фіскальним чеком) про направлення цього списку від 19.03.2018р.

Оскільки у термін, встановлений у вимозі №23/Р-17-1130 від 19.03.2018р., відповідач у добровільному порядку не усунув порушення, 23.04.2018р. Департаментом економічного розвитку ЛМР видано наказ №46-Д, яким зобов`язано КП «Адміністративно-технічне управління» до 24.10.2018р. демонтувати, зокрема, конструкції зовнішньої реклами, розміщені ПП «Мережа-Сервіс Львів» на фасаді будинку №1 по вул. Дністерськійу м. Львові. Демонтаж оформити актом і транспортувати демонтовані конструкції на склад КП «Адміністративно-технічне управління» для їх подальшого зберігання.

Згідно Акту проведення демонтажу спеціальних конструкцій №5 від 20.06.2018р., конструкції зовнішньої реклами (2 шт.), розміщені на фасаді будинку №1 по вул. Дністерській у м. Львові були демонтовані. Акт підписаний представником КП «Адміністративно-технічне управління» та виконавцем демонтажу ФОП Флисом Т.І. Надіслання Акту демонтажу позивачем відповідачу підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів від 27.06.2018р. №4962 КП «Адміністративно-технічне управління» та поштовою квитанцією (фіскальним чеком) про направлення цього списку від 27.06.2018р.

Позивач стверджує, що послуги демонтажу вказаної вище конструкції виконані ФОП Флисом Т.І. на підставі укладеного між ними договору про надання послуг №03/04/2018 від 03.04.2018р.

Надання послуг демонтажу та їх оплата позивачем ФОП Флису Т.І. підтверджується Актом надання послуг №2006 від 20.06.2018р., рахунком на оплату №2006 від 20.06.2018р. та випискою з банківського рахунку.

На виконання наказу Департаменту економічного розвитку ЛМР від 23.04.2018р. №46-Д та договору про надання послуг №27/03/18 від 27.03.2018р. (укладеним між ФОП Алєксєєвою М.М. та позивачем щодо надання послуг перевезення), демонтована конструкція була вивезена ФОП Алєксєєвою М.М. на склад позивача для зберігання.

Надання послуг перевезення (транспортування) та їх оплата позивачем ФОП Алєксєєвій М.М. підтверджується Актом надання послуг №38 від 20.06.2018р., рахунком на оплату №38 від 20.06.2018р. та випискою з банківського рахунку.

Листом від 20.08.2018р. №2410-10-8283 КП «Адміністративно-технічне управління» звернулося до ПП «Мережа-Сервіс Львів» та просило у десятиденний строк одержання листа-вимоги оплатити понесені позивачем витрати по демонтажу, транспортуванні та зберіганні конструкції. Докази надіслання листа-вимоги знаходяться в матеріалах справи.

Таким чином, понесення позивачем витрат на демонтаж рекламних конструкцій, вивісок (в т.ч. їх транспортування на склад та зберігання) стало підставою звернення до суду з цим позовом.

Станом на день розгляду справи судом, докази сплати відповідачем заявлених до стягнення витрат, у матеріалах справи відсутні.

ОЦІНКА СУДУ.

Відповідно до ч. 1-2 ст. 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Благоустрій здійснюється в обов`язковому порядку на всій території населеного пункту (села, селища, міста).

Статтею 1 Закону України «Про рекламу» визначено, зокрема, що реклама – інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.

Частиною 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» передбачено, що розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 3, 24 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затв. постановою КМУ від 29.12.2003р. №2067, зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до цих Правил. Виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення зовнішньої реклами та виконання робіт, пов`язаних з розташуванням рекламного засобу.

Рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради від 21.05.2010 №569 затверджено Правила розміщення зовнішньої реклами у м. Львові (надалі – Правила), положеннями Розділу 4 яких передбачено порядок розміщення зовнішньої реклами.

Так, п. 4.2.9-4.2.10 Правил встановлено, що дозвіл надається терміном на п`ять років, за винятком випадків, якщо менший термін не зазначений у заяві. Виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення конструкцій зовнішньої реклами та видачі уповноваженим органом ордера/дозволу на виконання робіт, пов`язаних з благоустроєм місця (розриттям грунту) при встановленні наземних рекламних засобів.

У п. 2.1. Правил (з урахуванням внесених змін на підставі рішення Львівської міської ради від 17.05.2013 №332) надано визначення наступних термінів, зокрема:

- оператор зі справляння плати та нагляду за станом зовнішньої реклами (надалі – оператор) – КП «Адміністративно-технічне управління», що уповноважене виконувати покладені на нього функції, передбачені цими Правилами та статутом підприємства;

- примусовий демонтаж конструкції – це засіб примусового усунення виявленого порушення вимог законодавства про рекламу (самовільного встановлення рекламного засобу), не усунутого суб`єктом господарювання у добровільному порядку;

- рекламні засоби – засоби, що використовуються для доведення реклами до її споживача;

- спеціальні конструкції – тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні і неназемні (повітряні), пласкі та об`ємні стенди, щити, панно, транспаранти, троли, таблички, короби, механічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції, аеростати, повітряні кулі тощо), які використовуються для розміщення зовнішньої реклами;

- самовільно встановлений рекламний засіб – рекламний засіб, розміщений без виданого у встановленому порядку дозволу або не демонтований власником після прийняття робочим органом рішення про відмову у продовженні дозволу або виконавчим комітетом рішення про його скасування у встановлений термін.

Відповідно до пп. 9.3.4.1.-9.3.4.3. п. 9.3.4. Правил благоустрою м. Львова, затв. ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 №376, уповноважені працівники КП «Адміністративно-технічне управління» у частині нагляду за станом зовнішньої реклами:

19.3.4.1. Забезпечують контроль за дотриманням встановленого нормативними актами утримання рекламних засобів підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм їх власності.

19.3.4.2. Вимагають від юридичних і фізичних осіб усунення виявлених порушень та складають протоколи про адміністративні правопорушення.

19.3.4.3. Проводять демонтаж самовільно встановлених рекламних конструкцій за наказами відповідного виконавчого органу міської ради (робочого органу з врегулювання розміщення зовнішньої реклами).

Як встановлено судом, КП «Адміністративно-технічне управління» під час виконання покладених на нього функцій були виявлені порушення ПП «Мережа-Сервіс Львів» вимог ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу», зокрема, встановлення без відповідних дозволів конструкцій зовнішньої реклами на будинку №14 по вул. Пекарській, будинку №51 по вул. Стрийській, на будинку №7 по вул. Суботівській та тимчасовій споруді по вул. Дністерська, 1 у м. Львові.

Факт належності зазначених вище конструкцій зовнішньої реклами відповідачеві підтверджуються долученими позивачем до матеріалів справи доказами.

Під демонтажем розуміють комплекс заходів, які передбачають відокремлення рекламного засобу разом з основою від місця його розташування та транспортування у місце його подальшого зберігання. При цьому демонтаж та наступне зберігання рекламного засобу не передбачає переходу права власності на нього до територіальної громади м. Львова та оператора.

Згідно пп. 8.1.1. п. 8.1. Правил, демонтажу згідно з цими Правилами підлягають:

8.1.1. Самовільно встановлені рекламні засоби:

а) власник яких невідомий, у тому числі у разі відсутності маркування на рекламному засобі;

б) власник яких відомий, але вимоги про демонтаж не виконав.

Пунктом 8.2. Правил передбачено, зокрема, що у випадку, зазначеному у підпункті 8.1.1 б), демонтаж рекламних засобів повинні провести власники (законні користувачі) рекламного засобу самостійно за власний рахунок у термін, вказаний у вимозі робочого органу про усунення порушення Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові. У разі невиконання розповсюджувачем у зазначений термін вимог про демонтаж спеціальної конструкції оператор звертається з поданням до робочого органу не пізніше ніж через 10 робочих днів з дати виявлення невиконання вимоги для підготовки наказу про примусовий демонтаж.

З огляду на виявлені порушення, Департаментом економічного розвитку ЛМР прийняті наступні вимоги про демонтаж конструкцій зовнішньої реклами в добровільному порядку, адресовані ПП «Мережа-Сервіс Львів»:

- вимога №23/Р-1-352 від 02.02.2018р. про демонтаж конструкції зовнішньої реклами по вул. Пекарській, 14;

- вимога №23/Р-17-828 від 23.02.2018р. про демонтаж конструкції зовнішньої реклами по вул. Стрийській, 51;

- вимога №23/Р-7-3990 від 14.12.2017р. про демонтаж конструкції зовнішньої реклами по вул. Суботівській, 7;

- вимога №23/Р-17-1130 від 19.03.2018р. про демонтаж конструкції зовнішньої реклами по вул. Дністерській, 1.

Докази надіслання відповідачеві перелічених вимог Департаменту економічного розвитку ЛМР знаходяться в матеріалах справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Зважаючи на те, що вимоги про демонтаж конструкцій зовнішньої реклами відповідачем у добровільному порядку та у встановлений в них термін, виконані не були, Департаментом економічного розвитку ЛМР видано накази про примусовий демонтаж згаданих вище конструкцій, зокрема: №1-Д від 04.01.2018р., №39-Д від 15.03.2018р., №46-Д від 23.04.2018р., №35-Д від 02.03.2018р.

Відповідно до п. 8.3. Правил, примусовий демонтаж рекламних засобів проводиться власними силами оператора або на його замовлення – підрядною організацією. У разі необхідності під час проведення демонтажу можуть бути присутні власник або законний користувач рекламного засобу, представники державних органів, міських служб та інших організацій.

Так, п. 8.4. Правил (з урахуванням внесених змін на підставі рішення Львівської міської ради від 17.05.2013 №332) передбачено наступне.

Про проведений примусовий демонтаж рекламного засобу складається і підписується працівниками оператора та іншими особами, що були присутні при його проведенні, акт примусового демонтажу рекламного засобу. До акта додається фотофіксація місця розташування рекламного засобу до і після демонтажу.

Акт проведення примусового демонтажу складається у двох примірниках, один з яких залишається в оператора, другий – передається власнику демонтованого рекламного засобу одразу після складання такого акта (у разі присутності власника).

У разі відсутності власника рекламного засобу або його відмови від підписання акта примусового демонтажу, про що робиться відповідна відмітка в акті, другий примірник акта примусового демонтажу оператор у п`ятиденний термін надсилає поштою за місцезнаходженням власника рекомендованим листом (якщо встановлено його місцезнаходження). Якщо місцезнаходження власника невідоме, оператор у цей же термін повідомляє про проведений демонтаж та місцезнаходження рекламного засобу районний відділ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області (за місцем демонтажу рекламного засобу).

На виконання наказів Департаменту економічного розвитку ЛМР про примусовий демонтаж конструкцій зовнішньої реклами№1-Д від 04.01.2018р., №39-Д від 15.03.2018р., №46-Д від 23.04.2018р., №35-Д від 02.03.2018р., КП «Адміністративно-технічне управління» із залученням підрядника ФОП Флиса Т.І., ФОП Алєксєєвої М.М. проведено демонтаж згаданих вище конструкцій зовнішньої реклами, а також транспортування таких на склад оператора для зберігання, що підтверджується наявними в матеріалах справи Актами проведення демонтажу спеціальних конструкцій та Актами надання послуг. Також, у матеріалах справи наявні докази надіслання відповідачеві Актів проведення демонтажу спеціальних конструкцій, які були долучені позивачем в якості додатків до відповіді на відзив, а також договори про надання послуг, укладені між оператором та підрядником, рахунки на оплату.

Також, як встановлено судом, предметом спору у справі є стягнення з відповідача витрат на проведення демонтажу (в т.ч. транспортування, зберігання) вивісок, самовільно встановлених за адресою: пр. Чорновола, 7, вул. Куліша, 9 у м. Львові, у зв`язку з цим суд зазначає наступне.

Рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради від 11.11.2016 №1025 затверджено Порядок розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові (надалі – Порядок).

Відповідно до п. 1.7. Порядку, вивіска – мала архітектурна форма, елемент декоративного оздоблення фасаду будинку, будівлі або споруди, яка містить інформацію про зареєстроване найменування особи (включаючи герби, емблеми, знаки для товарів та послуг, які належать цій особі, комерційне (фірмове) найменування, якщо таке є; час роботи); паспорт малої архітектурної форми (вивіски) – проектна документація, яка є підставою для встановлення малої архітектурної форми (вивіски). Паспорт малої архітектурної форми (вивіски) виготовляє власник (користувач) вивіски у разі відсутності на дану будівлю паспорта комплексного розміщення малих архітектурних форм; самовільно встановлена мала архітектурна форма (вивіска) – елемент декоративного оздоблення фасаду будинку, якій розміщується з порушенням вимог діючого Порядку; демонтаж – комплекс дій, які передбачають відокремлення малої архітектурної форми (вивіски) разом з її основою від місця її розміщення та транспортування у місце її подальшого зберігання; примусовий демонтаж конструкції – дії, спрямовані на примусове усунення виявленого порушення цього Порядку (самовільного встановлення малих архітектурних форм (вивісок), неусуненого суб`єктом господарювання у добровільному порядку.

За змістом положень Розділу 3 Порядку «Порядок узгодження паспорта малої архітектурної форми (вивіски)», підставою встановлення вивіски є паспорт малої архітектурної форми (вивіски) та лист на відповідність.

Згідно п. 5.2. Порядку, контроль за дотриманням цього Порядку здійснює уповноважений орган на базі моніторингової системи комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління».

Як встановлено судом, КП «Адміністративно-технічне управління» під час виконання покладених на нього функцій були виявлені порушення ПП «Мережа-Сервіс Львів» Порядку, зокрема, встановлення вивісок на будинку на пр. Чорновола, 7 та будинку №9 по вул. Куліша у м Львові, за відсутності паспорта малої архітектурної форми (вивіски) та листа уповноваженого органу про відповідність.

Факт належності зазначених вище вивісок відповідачеві підтверджуються долученими позивачем до матеріалів справи доказами.

За приписами пп. 6.1.1. п. 6.1., п. 6.2. Порядку, демонтажу підлягають самовільно встановлені малі архітектурні форми (вивіски). Власникам самовільно встановлених малих архітектурних форм (вивісок) (підпункт 6.1.1) скеровуються вимоги уповноваженого органу (департаменту містобудування) про усунення допущеного порушення.

З огляду на виявлені порушення, Департаментом містобудування ЛМР прийняті наступні вимоги про демонтаж вивісок у добровільному порядку, адресовані ПП «Мережа-Сервіс Львів»:

- вимога №23/Р-7-3698 від 27.11.2017р. про демонтаж вивіски на будинку на пр. Чорновола, 7 у м. Львові;

- вимога №23/Р-7-3697 від 22.11.2017р. про демонтаж вивіски на будинку по вул. Куліша, 9 у м. Львові.

Докази надіслання відповідачеві перелічених вимог Департаменту містобудування ЛМР знаходяться в матеріалах справи.

Так, п. 6.3. Порядку визначено, що у випадках, зазначених у підпункті 6.1.1, демонтаж малих архітектурних форм (вивісок) повинен провести власник (користувач) малої архітектурної форми (вивіски) самостійно за власний рахунок у термін, вказаний у вимозі уповноваженого органу. Малі архітектурні форми (вивіски), власники яких не виконали у встановлений термін вимог уповноваженого органу про добровільний демонтаж (або отримання паспорта), та малі архітектурні форми (вивіски), передбачені у підпунктах 6.1.2, 6.1.3, 6.1.4, 6.1.5, вносяться до наказу на примусовий демонтаж.

Зважаючи на те, що вимоги про демонтаж вивісок відповідачем у добровільному порядку та у встановлений в них термін, виконані не були, Департаментом містобудування ЛМР видано наказ про примусовий демонтаж згаданих вище вивісок за №116 від 20.12.2017р.

Відповідно до п. 6.6.-6.8. Порядку, примусовий демонтаж малих архітектурних форм (вивісок) організовує комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління» за наказом уповноваженого виконавчого органу Львівської міської ради, проект якого готує орган, який здійснює нагляд за станом малої архітектурної форми (вивіски) (комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління»). Примусовий демонтаж малих архітектурних форм (вивісок) оформляється актом (2 примірники), який підписують власник (користувач) малої архітектурної форми (вивіски) (у разі його присутності при демонтажі), представник комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» та представник організації, яка здійснювала демонтаж. До акта додається в обов`язковому порядку фотофіксація місця розташування малої архітектурної форми (вивіски) до і після демонтажу. У разі відсутності власника малої архітектурної форми (вивіски) при демонтажі або його відмови від підписання акта демонтажу (про що робиться відповідна відмітка на акті) другий примірник акта комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління» у п`ятиденний термін надсилає поштою за місцем реєстрації власника рекомендованим листом (якщо встановлено його місцезнаходження).

На виконання наказу Департаменту містобудування ЛМР про примусовий демонтаж вивісок №116 від 20.12.2017р., КП «Адміністративно-технічне управління» із залученням підрядника ФОП Флиса Т.І., ФОП Алєксєєвої М.М. проведено демонтаж згаданих вище конструкцій зовнішньої реклами, а також транспортування таких на склад оператора для зберігання, що підтверджується наявними в матеріалах справи Актами проведення демонтажу спеціальних конструкцій та Актами надання послуг. Також, у матеріалах справи наявні докази надіслання відповідачеві Актів проведення демонтажу вивісок, які були долучені позивачем в якості додатків до відповіді на відзив, а також договори про надання послуг, укладені між оператором та підрядником, рахунки на оплату.

Приписами п. 8.5. Правил (з урахуванням внесених змін на підставі рішення Львівської міської ради від 17.05.2013 №332), компенсація коштів, витрачених комунальним підприємством «Адміністративно-технічне управління» на примусовий демонтаж рекламного засобу, покладається на власника (користувача) демонтованого рекламного засобу.

Крім цього, п. 6.11. Порядку також визначено, що компенсація витрат комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління», пов`язаних з примусовим демонтажем, транспортуванням та зберіганням малої архітектурної форми (вивіски), покладається на власника (користувача) демонтованої малої архітектурної форми (вивіски).

Відповідно до п. 13.4. Правил благоустрою м. Львова, затв. ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 №376, витрати з проведення демонтажу самовільно встановлених рекламних конструкцій, вивісок, їх транспортування та зберігання відшкодовують їх власники:

13.4.1. За демонтаж та транспортування спеціальної конструкції – у розмірі фактичних витрат.

13.4.2. За зберігання спеціальної конструкції – у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожну добу зберігання.

Згідно ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування (положення ч. 4 ст. 11 ЦК України).

Оскільки відповідачем у добровільному порядку не були демонтовані самовільно встановлені конструкції зовнішньої реклами та вивіски,а позивач здійснив їх примусовий демонтаж, транспортувати на склад із залученням підрядників, у зв`язку з чим ним були понесені відповідні витрати демонтажу на суму 7052,00 грн. (без ПДВ), транспортування – 1005,01 грн. (без ПДВ) та зберігання – 43435,00 грн. (без ПДВ), всього 61790,41 грн. з ПДВ (які документально підтверджені матеріалами справи), понесені позивачем витрати підлягають стягненню з відповідача в судовому порядку.

Поряд з цим, судом відхиляються покликання відповідача на те, що:

1) демонтовані рекламні засоби перейшли у власність територіальної громади, оскільки відповідачеві (як ймовірному власнику) ці рекламні засоби ніхто не повернув, про проведений демонтаж, умови зберігання та порядок повернення ніхто не повідомив.

По-перше, докази надіслання відповідачеві Актів проведення демонтажу спеціальних конструкцій наявні в матеріалах справи. По – друге, порядок повернення демонтованих рекламних засобів, вивісок регламентований приписами п. 8.6. Правил та п. 6.12. Порядку, зокрема, для повернення демонтованого рекламного засобу, вивіски, власник рекламного засобу, вивіски звертається до оператора з відповідною заявою про повернення. По-третє, ні Правила, ні Порядок не покладає на оператора обов`язку повідомляти власника про умови зберігання демонтованих конструкцій, вивісок.

2) матеріали справи не містять доказів надіслання відповідачеві (як ймовірному власнику) рахунків та актів виконаних робіт з демонтажу.

Пункт 8.5. Правил (з урахуванням змін, внесених на підставі рішення Льіввської міської ради від 17.05.2013 №332) не покладає на оператора обов`язку щодо надсилання власнику виставлених підрядниками робіт рахунків та актів наданих послуг.

3) позивачем не вказано в чому саме відбулося порушення вимог Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок).

Порушення вимог Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) відбулося у зв`язку із встановленням таких відповідачем за відсутності паспорта малої архітектурної форми (вивіски) та листа уповноваженого органу про відповідність, що зазначено у вимогах Департаменту містобудування ЛМР від 27.11.2017р. за №23/Р-7-3697, №23/Р-7-3698.

4) у матеріалах позову відсутні будь-які належні та достатні докази, які підтверджують факт зберігання демонтованих вивісок на складі КП «Адміністративно-технічне управління» і місцезнаходження цього складу, а також строк, протягом якого ці вивіски там зберігалися.

Згідно п. 8.8., 8.9.Правил, облік та тимчасове зберігання демонтованих рекламних засобів здійснює у встановленому порядку оператор. Демонтований рекламний засіб зберігається у спеціально відведених для цього місцях (сховищах, складах тощо). Демонтовані рекламні засоби підлягають утилізації після публікації у місцевих друкованих засобах масової інформації, якщо:

1) після закінчення річного терміну зберігання примусово демонтованих об`єктів їх власники не зголосились за поверненням;

2) після закінчення річного терміну зберігання примусово демонтованих об`єктів власники не компенсували витрат, витрачених комунальним підприємством «Адміністративно-технічне управління» на примусовий демонтаж рекламних засобів, їх транспортування та зберігання або не надали документів, які підтверджують право власності (інше майнове право) на цей рекламний засіб;

3) власники надали письмову відмову від демонтованого рекламного засобу та документи, які підтверджують право власності (інше майнове право) на цей рекламний засіб.

Положеннями п. 6.13.-6.14.Порядку передбачено, що облік та тимчасове зберігання демонтованих малих архітектурних форм (вивісок) здійснює у встановленому порядку комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління». Демонтовані малі архітектурні форми (вивіски) зберігаються у спеціально відведених для цього місцях (сховищах, складах тощо). Демонтовані малі архітектурні форми (вивіски) підлягають утилізації після публікації у місцевих друкованих засобах масової інформації, якщо:

Після закінчення річного терміну зберігання примусово демонтованих об`єктів їх власники не зголосились за поверненням.

Після закінчення річного терміну зберігання примусово демонтованих об`єктів власники не відшкодували вартості демонтажу, транспортування та зберігання або не надали документів, підтверджуючих право власності (інше майнове право) на цю вивіску.

Власники надали письмову відмову від демонтованої малої архітектурної форми (вивіски) та документи, які підтверджують право власності (інше майнове право) на цю малу архітектурну форму (вивіску).

Передача демонтованих конструкцій зовнішньої реклами та вивісок підрядником (ФОП Флисом Т.І.) на зберігання КП «Адміністративно-технічне управління» підтверджується наявними у матеріалах справи накладними.

З огляду на викладені обставини, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтовані та підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані, а тому підлягають до задоволення повністю.

СУДОВІ ВИТРАТИ.

Відповідно до ч. 1 ч. 3 ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача у розмірі 2102,00 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 12, 42, 123, 129, 222, 233, 236, 238, 240, 241, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд –

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Мережа-Сервіс Львів» (79037, м. Львів, вул. Б. Хмельницького, буд. 212; код ЄДРПОУ 33617918) на користь Комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» (79005, м. Львів, пл. Міцкевича, 6/7; код ЄДРПОУ 13804591) 61790,41 грн. витрат на проведення демонтажу та 2102,00 грн. судового збору.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили відповідно до ст. 327 ГПК України.

4. Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 241 ГПК України та може бути оскаржене до Західного апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст.ст. 256, 257 ГПК України.

Повний текст рішення складено та підписано 30.10.2020р.

Суддя Р.В. Крупник