Постанова № 9252122, 17.03.2010, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.03.2010
Номер справи
2а-824/10/0670
Номер документу
9252122
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-824/10/0670

категорія 6.19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2010 р.                                                                                 м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Іваненко Т.В.,

при секретарі - Духновській В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Прокурора Корольовського району м. Житомира в інтересах держави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Відкритого акціонерного товариства Володарсько - Волинське підприємство "Райагропромтехніка"

про стягнення 17000.00 грн.,-

встановив:

Прокурор Корольовського району в інтересах держави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства Володарсько - Волинське підприємство "Райагропромтехніка" про стягнення штрафних санкцій за порушення чинного законодавства, яке регулює правовідносини у сфері обігу цінних паперів в сумі 17000,00 грн.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просили задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законами України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про цінні папери та фондовий ринок", Положенням про розкриття інформації акціонерними товариствами та підприємствами, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 06.06.1998 року № 72, яке діяло на момент вчинення правопорушення.

Відповідно до ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.

Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Відповідно до ч.6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Відповідно до пп. 1.3, 1.4 Положення про надання регулярної інформації акціонерними товариствами та підприємствами - емітентами облігацій, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 09.06.1998 р. №72 - чинного на момент виникнення правопорушення, емітенти подають звіти до територіального управління Комісії згідно з їх місцезнаходженням. Звітним періодом для складання звіту є календарний рік. Емітент подає звіт до 30 квітня року, наступного за звітним.

Згідно п.п. 1.5, 1.6 звіт подається в електронній та паперовій формах. Він вважається прийнятим, якщо він поданий у електронній та паперовій формах, відповідає вимогам вказаного Положення. Звіт вважається поданим своєчасно, якщо він прийнятий Комісією в термін до 30 квітня включно. Звіт, який не прийнято до 30 квітня включно, вважається поданим несвоєчасно.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач всупереч вимогам ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимогам пунктів 1.3 -1.6 Положення про розкриття інформації акціонерними товариствами та підприємствами - емітентами облігацій, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 09.06.1998 року № 72, не надав до Комісії інформацію про результати фінансово-господарської діяльності емітента за 2006 рік. 02.10.2007 р. уповноваженою особою винесено розпорядження № 124-ЖИ про усунення порушень законодавства про цінні папери. Внаслідок чого головним спеціалістом відділу правозастосування, контролю та фінансового моніторингу Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 16-ЖИ від 20 лютого 2009 року.

На підставі акту за вищевказане правопорушення постановою № 16-ЖИ від 03.03.2009 року до ВАТ Володарсько - Волинське підприємство "Райагропромтехніка" застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 17000,00 грн..

Вказані обставини підтверджуються копіями названих документів про накладення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів та іншими документами, що є у матеріалах справи.

На день розгляду справи сума штрафу накладеного на ВАТ Володарсько - Волинське підприємство "Райагропромтехніка" добровільно не сплачена і складає 17000,00 грн. Постанова про накладення штрафу відповідачем в установлені законом строки не оскаржена.

Відповідно до ст.ст. 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірах, встановлених цим Законом. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. 11,12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст. 40 "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006, Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 08.06.1998 року № 72, ст. ст. 94, 158 –163, 167, 254 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства Володарсько - Волинське підприємство "Райагропромтехніка" (код 00903498, вул. Чапаєва, 18, смт. Володарськ-Волинський) в дохід Державного бюджету України (р/р 31118106600110 в УДК у Володарсько-Волинському районі, МФО 811039) заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 17000,00 грн.

          Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:                                                                                Т.В. Іваненко