Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2а-3908/09/0670
категорія 6.11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Черняхович І.Е.,
при секретарі - Карасюк Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Товариства з обмеженою відповідальністю ім.Я.Стецюка
про стягнення 11516,35 грн.,-
встановив:
Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 11516,35 грн. в тому числі: адміністративно-господарських санкцій за нестворення робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів та не працевлаштування таких у 2008 році у сумі 11268,30 грн. та пені у сумі 248,05 грн. Вимоги мотивує тим, що виходячи з середньооблікової чисельності працюючих у відповідача у кількості 41 чоловіка, відповідач мав працевлаштувати 2 інвалідів, але не влаштував і не виконав при цьому норматив у кількості 2 чоловік.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надіслав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив: дані правовідносини регулюються Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» від 21.03.1991 року з відповідними змінами (зі змінами до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо професійної і трудової реабілітації інвалідів від 06.10.2005 року) (далі Закон), чинного на момент виникнення правовідносин.
Згідно із ст. 19 Закону, для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ст. 20 Закону, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо-облікова чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи. які використовують найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом.
З статистичної звітності форми № 10- ПІ поштово - річного «Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів» за 2008 рік видно, що середньооблікова кількість штатних працівників у відповідача становила 41 особу. Відповідно чисельність інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідачем до чотирьох відсоткового нормативу, у 2008 році становила 2 особи, у той час коли у звітному періоді не було працевлаштовано жодного інваліда. У звітному періоді 2 робочих місця для забезпечення працевлаштування інвалідів, згідно з установленим нормативом, залишалось не зайнятим.
Даний факт відповідачем не оспорюється, про що свідчить лист від 17.06.09 р. № 17 (а.с. 15).
Таким чином розмір адміністративно-господарської санкції, виходячи з чисельності працюючих становить 11516,35 грн.
З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає, що є підстави для задоволення позовних вимог.
Судові витрати з відповідача відповідно до ст. 94 КАС України, не стягуються.
На підставі викладеного, відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 року з відповідними змінами, керуючись ст. ст. 94, 158 –163, 254 КАС України, -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ім. Я. Стецюка (c. Мокре, Баранівський район, Житомирська область, 12710, р/р 2600013859, МФО 311528 Райфайзен банк "Аваль", код 34325924) на користь Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (10003, м. Житомир, вул. Домбровського, 38, р/р 31218230700002 в УДК у Житомирській області, МФО 811039, Код 22062319, Код платежу 50070000, символ 230) заборгованість у сумі 11516,35 грн.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: І.Е.Черняхович