Рішення № 92517655, 28.10.2020, Холодногірський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
28.10.2020
Номер справи
642/2319/20
Номер документу
92517655
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

"28" жовтня 2020 р.

Справа № 642/2319/20

Провадження № 2/642/948/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2020 року Ленінський районний суд м. Харкова

у складі: головуючого судді - Бородіної О.В.,

за участю секретаря судового засідання - Добронос Д.С.,

розглянувши в порядку спрощеного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ленінського районного суду м. Харкова цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи» «Харківміськгаз» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

У травні 2020 року представник позивача звернувся до Ленінського районного суду м. Харкова з позовною заявою до ОСОБА_1 , у якій просить стягнути з відповідача на користь «Оператор газорозподільної системи» «Харківміськгаз» (скорочена назва АТ «Харківміськгаз») вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу в сумі 6 781,82 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що ОСОБА_1 користується житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 , Житлове приміщення за вищевказаною адресою обладнано газовими приладами. На ім`я відповідача відкрито особовий рахунок НОМЕР_1 .

10.09.2019 року представниками позивача була проведена перевірка газового обладнання за адресою відповідача, за результатами якої встановлено порушення Кодексу ГРМ, а саме Розділу ХІ Глави 2 п.1 п.п.3 Кодексу ГРМ несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (лічильника газу), а саме Октава-М G-4 заводський номер 042106 та було складено:- Акт про виявлені порушення №7022 від 10.09.2019року, який особисто підписаний Відповідачем;- Акт про порушення №219/19 від 10.09.2019 року, який особисто підписаний Відповідачем;- Акт обстеження розміру опалювальної площі, встановлення додаткових газових приладів і пристроїв та кількість осіб, яким надаються послуги з газопостачання від 10.09.2019р., який особисто підписаний Відповідачем;- Акт на відключення газу від 10.09.2019р. який особисто підписаний Відповідачем.

10.09.2019 року на підставі виявлених порушень представниками Позивача за адресою: АДРЕСА_1 , в присутності Відповідача було демонтовано лічильник газу, що стояв у Відповідача на момент проведення перевірки та направлено на експертизу до Сервісного центру з ремонту та повірки газових лічильників АТ «Харківміськгаз» та Відповідача було повідомлено про дату, час та місце проведення експертизи.

Для захисту від зовнішнього втручання до дня проведення експертизи представники Позивача додатково опломбували вхідний і вихідний патрубки лічильника газу а також пакет пломбами газопостачальної організації.

17.09.2019 року відбулася експертиза знятого лічильника газу та складено Акт №2532Е експертизи лічильника газу від 17.09.2019 року, в якому вказано, порушення лічильника «Втручання в газовий лічильник» та «Пломби не відповідають зразку заводу виробника. Механічні пошкодження корпусу та скла відлікового пристрою в місцях опломбування».

Також 17 вересня 2019 року Державним підприємством «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» було проведено повірку знятого у Відповідача лічильника та видано Довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №39-1-4/12304 ЦСБ 2532Е від 17.09.2019р.

В Довідкі про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №39-1-4/12304 ЦСБ 2532Е від 17.09.2019р. зазначено підстави для визнання ЗВТ непридатним: «Невідповідність ідентифікаційних ознак захисного пломбування, що застосовується виробником лічильника. Наявні ознаки пошкодження відлікового пристрою лічильника».

Відповідач своїми діями порушив норми Розділу ХІ Глави 2 п.1 п.п.3 Кодексу ГРМ наявність несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу, за адресою: АДРЕСА_1 , внаслідок яких здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу.

17.10.2019 року відбулося засідання комісії Позивача з розгляду Акту про порушення від 10.09.2019 року № 219/19 до Відповідача (о/р НОМЕР_1 ), що проживає, за адресою: АДРЕСА_1 , та керуючись пунктами 8, 11 Глави 5 Розділу XI Кодексу ГРМ постійно діючою комісією Позивача 17.10.2019 року було прийнято рішення задовольнити Акт про порушення від 10.09.2019 року № 219/19 (додається копія Протоколу засідання комісії від 17.10.2019року) з приводу виявленого порушення несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу.

В Протоколі комісії Позивача від 17.10.2019р., була зазначена - вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу за цінами закупівлі Позивача в розмірі – 6 640,61грн.

На виконання вимог пункту 11 Глави 5 Розділу XI Кодексу ГРМ, при задоволені комісією Позивача Акту про порушення № 219/19 від 10.09.2019 року, було складено Акт-розрахунок вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу за цінами закупівлі Позивача, що за період з 17.03.2019р. по 12.06.2019р. складає – 6 640,61грн.

В Протоколі постійно діючої комісії від 17.10.2019 року Відповідачу зазначено, що необхідно протягом 10 календарних днів оплатити суму вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу у розмірі – 6 640 гривень 61 копійок.

Відповідач 17.10.2019р. був присутній на засіданні комісії Позивача та отримав Розрахунок вартості необлікованого об`єму природного газу за цінами закупівлі АТ «Харківміськгаз» від 17.10.2019р. на суму 6640,61грн. та рахунок на оплату, що підтверджується підписом на Регламенті засідання постійно діючої комісії з питань, пов`язаних з розглядом актів про порушення, складених у разі виявлення порушень вимог Кодексу ГРМ побутовими споживачами природного газу від 17.10.2019р.

Оскільки Відповідач не здійснив своєчасно оплату вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу у розмірі – 6 640 гривень 61 копійок, відповідно до вимог ст. 625 Цивільного кодексу України позивачем нараховано за період з 28.10.2019 року по 30.04.2020 року:3 % річних у розмірі – 101 гривень 52 копійки;інфляційні втрати за час прострочення в розмірі - 39 гривень 69 копійки. Позивач просить стгнути з відповідача загальну суму у розмірі 6 781 гривни 82копійок.

Ухвалою Ленінського районного суду м. Харкова від 28 лютого 2019 року відкрито провадження у справі, вирішено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

У судовому засіданні представник позивача доводи позовної заяви підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача будучи у судовому засіданні заявив клопотання для відкладення судового засідання, але у подальшому жодного разу до засідання не прибув, причини неявки не повідомив. Відсутні відомості в тому числі, щодо причини неявки відповідача. Будь-яких заяв про причини неявки, а бо про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

Відповідачем в установлений ч. 7 ст.178ЦПК України строк не подано до суду відзив на позовну заяву, а тому суд вирішує справу за наявними матеріалами, що передбачено ч.8 ст.178 ЦПК України.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, об`єктивно оцінивши докази, встановив, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі ст. 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно положень ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

За приписами п.п. 17 п. 1ст. 1 ЗУ «Про ринок природного газу» оператор газорозподільної системи це суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників).

Статтею 1 ЗУ «Про ринок природного газу» визначено, що споживач це - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пп.37 цієї статті); побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (п. п. 23 цієї статті); суб`єкт ринку природного газу - оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач (п.п. 39 цієї статті).

У відповідності до статті 38 ЗУ «Про ринок природного газу» права та обов`язки оператора ГРМ, визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, Кодексом газотранспортної системи, Кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.

Кодексом газорозподільних систем визначені наступні поняття (п.п 4 п. 1 гл. І): несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії,

що призводять до викривлення даних обліку природного газу; експертиза засобу вимірювальної техніки/експертиза пломб комплекс заходів, які здійснюються з метою отримання даних щодо відповідності засобу вимірювальної техніки/пломб параметрам, визначеним їх виробниками, умовам монтажу та експлуатації, їх цілісності чи відповідності метрологічним характеристикам, а також пересвідчення у відсутності інших ознак впливу на засіб вимірювальної техніки/пломбу, які можуть свідчити про втручання в засіб вимірювальної техніки/пломбу та викривлення результатів вимірювання;

пошкодження ЗВТ/лічильника газу механічне пошкодження цілісності конструкції комерційного ВОГ та/або його складових, зокрема корпусу, скла, кріплення, захисних елементів, ліній з`єднання; пошкодження пломб відсутність чи пошкодження цілісності пломб, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал, у тому числі відсутність чи пошкодження на ЗВТ (лічильнику газу) пломб з відбитками тавр про їх повірку або індикаторів дії впливу постійного магнітного поля (далі магнітні індикатори), або підтверджений факт підробки пломби за умови наявності акта про пломбування (іншого документа, що підтверджує факт пломбування і передачу на збереження ЗВТ/лічильника газу та установлених пломб і магнітних індикаторів).

Види порушень, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу або зміна їх режиму нарахування визначені главою 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем. Зокрема п. 3 цієї глави зазначено, що до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належать: 1) пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

Згідно з п.п. 1, 2 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу. Акт про порушення після пред`явлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об`єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. У разі якщо комерційний вузол обліку, на якому сталося порушення, знаходиться на території (в приміщенні) Оператора ГРМ, останній повинен завчасно попередити споживача про час і місце складання акта про порушення. Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення.

Відповідно до п. 1 глави 10 розділу Х Кодексу газорозподільних систем якщо під час перевірки (обстеження) комерційного ВОГ або при контрольному огляді вузла обліку за домовленістю сторін або ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) буде ініційована експертиза щодо перевірки пошкодження пломб/ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, вони мають діяти з урахуванням положень цієї глави.

АТ « Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» здійснює діяльність з розподілу природного газу та діє на підставі Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30 вересня 2015 року №2494 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року за №1379/27824.

Згідно з п.п. 3.1.3, 3.2.2 3.2.5, 3.2.8, 3.3.1, 3.3.2, 3.3.4 Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України N619 від 27.12.2005 р. (далі Положення N619 від 27.12.2005 р.), лічильники газу під час експлуатації підлягають експертизі в таких випадках: у разі виявлення представником газопостачальної (газотранспортної) організації ознак зняття мастичних пломб або порушення повірчого тавра; зриву або пошкодження пломб газопостачальної (газотранспортної) організації на лічильнику газу або на патрубках лічильника.

У разі виявлення представником газопостачальної (газотранспортної) організації ознак порушень, зазначених у підпункті 3.1.3 цього Положення, складається акт про виявлені порушення, який підписується представником газопостачальної (газотранспортної) організації та споживачем, що є підставою для проведення експертизи лічильника газу та відшкодування збитків. У разі відмови споживача від підпису в акті про виявлені порушення представником газопостачальної (газотранспортної) організації робиться відповідний запис.

При наявності акту про виявлені порушення або заяви споживача про проведення експертизи лічильника газу газопостачальна (газотранспортна) організація зобов`язана протягом трьох робочих днів у містах та п`яти робочих днів у сільській місцевості від дати реєстрації заяви або акта про виявлені порушення у відповідних журналах реєстрації газопостачальної (газотранспортної) організації демонтувати та відправити лічильник газу на експертизу.

Демонтаж лічильника газу проводиться у присутності споживача представником газопостачальної (газотранспортної) організації, якому в установленому порядку надано право виконувати монтажні роботи.

У присутності споживача лічильник пакується представником газопостачальної (газотранспортної) організації в пакет з поліетилену або з іншого цупкого матеріалу, який опломбовується пломбою газопостачальної (газотранспортної) організації.

Представник газопостачальної (газотранспортної) організації спільно із споживачем складають та підписують акт про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи. У разі відмови споживача від підпису в акті про демонтаж лічильника газу представником газопостачальної (газотранспортної) організації робиться відповідний запис.

Демонтований лічильник газу доставляється на місце проведення експертизи представником газопостачальної (газотранспортної) організації або споживачем (на його бажання), про що робиться відповідний запис в акті про демонтаж лічильника газу.

Експертизу лічильника газу проводить комісія, яка призначається наказом по газопостачальній (газотранспортній) організації. До складу комісії повинні входити представники газопостачальної (газотранспортної) організації та територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.

Споживач має право бути присутнім під час проведення експертизи лічильника газу. За результатами експертизи складається акт, який підписується всіма членами комісії, а також споживачем або його вповноваженою особою.

Сдом встановлено, що ОСОБА_1 користується житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 . Житлове приміщення за вищевказаною адресою обладнано газовими приладами. На ім`я відповідача відкрито особовий рахунок НОМЕР_1 .

Відповідно до п.1 глави 9 розділу Х Кодексу газорозподільних систем позивач протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових має право здійснювати перевірку комерційного ВОГ (вузлу обліку газу) та його складових.

10.09.2019 року представниками Оператора ГРМ – АТ «Харківміськгаз» була проведена перевірка газового обладнання за адресою відповідача. За наслідками перевірки газового лічильника за адресою АДРЕСА_1 встановлено порушення Кодексу ГРМ, а саме Розділу ХІ Глави 2 п.1 п.п.3 Кодексу ГРМ несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (лічильника газу), а саме Октава-М G-4 заводський номер 042106, про що було складено:

- Акт про виявлені порушення №7022 від 10.09.2019року, який особисто підписаний Відповідачем;

- Акт про порушення №219/19 від 10.09.2019 року, який особисто підписаний Відповідачем;

- Акт обстеження розміру опалювальної площі, встановлення додаткових газових приладів і пристроїв та кількість осіб, яким надаються послуги з газопостачання від 10.09.2019р., який особисто підписаний Відповідачем;

- Акт на відключення газу від 10.09.2019р. який особисто підписаний Відповідачем

10.09.2019 року на підставі виявлених порушень представниками Позивача за адресою: АДРЕСА_1 , в присутності Відповідача було демонтовано лічильник газу, що стояв у Відповідача на момент проведення перевірки та направлено на експертизу до Сервісного центру з ремонту та повірки газових лічильників АТ «Харківміськгаз» та Відповідача було повідомлено про дату, час та місце проведення експертизи.

Для захисту від зовнішнього втручання до дня проведення експертизи представники Позивача додатково опломбували вхідний і вихідний патрубки лічильника газу а також пакет пломбами газопостачальної організації.

17.09.2019 року відбулася експертиза знятого лічильника газу та складено Акт №2532Е експертизи лічильника газу від 17.09.2019 року, в якому вказано, порушення лічильника «Втручання в газовий лічильник» та «Пломби не відповідають зразку заводу виробника. Механічні пошкодження корпусу та скла відлікового пристрою в місцях опломбування».

Також 17 вересня 2019 року Державним підприємством «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» було проведено повірку знятого у Відповідача лічильника та видано Довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №39-1-4/12304 ЦСБ 2532Е від 17.09.2019р.

У Довідкі про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №39-1-4/12304 ЦСБ 2532Е від 17.09.2019р. зазначено підстави для визнання ЗВТ непридатним: «Невідповідність ідентифікаційних ознак захисного пломбування, що застосовується виробником лічильника. Наявні ознаки пошкодження відлікового пристрою лічильника».

Відповідач своїми діями порушив норми Розділу ХІ Глави 2 п.1 п.п.3 Кодексу ГРМ наявність несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу, за адресою: АДРЕСА_1 , внаслідок яких здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу.

Вказані вище документи були розглянуті 17.10.2019 року на засіданні постійно діючої комісії з питань, пов`язаних з розглядом актів про порушення, складених у разі виявлення порушень вимог Кодексу газорозподільних систем побутовими споживачами природного газу, та прийнято рішення задовольнити Акт про порушення від 10.09.2019 року № 219/19 з приводу виявленого порушення несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу.

В Протоколі комісії Позивача від 17.10.2019р., була зазначена - вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу за цінами закупівлі Позивача в розмірі – 6 640,61грн.

Порядок визначення необлікованих об`ємів природного газу та зміни їх режиму нарахування побутовому споживачу (фізичній особі) здійснюється за п.п.1 п. 1 та п. 1 розділу 3 глави XI Кодексу: у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів, пристроїв споживача за період з дня останнього контрольного зняття показань порушення (але не більш ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Згідно Акту-розрахунку вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу за цінами закупівлі Позивача, за період з 17.03.2019р. по 12.06.2019р. складає – 6 640,61грн.

Представник відповідача 17.10.2019р. був присутній на засіданні комісії Позивача та отримав Розрахунок вартості необлікованого об`єму природного газу за цінами закупівлі АТ «Харківміськгаз» від 17.10.2019р. на суму 6640,61грн. та рахунок на оплату, що підтверджується підписом на Регламенті засідання постійно діючої комісії з питань, пов`язаних з розглядом актів про порушення, складених у разі виявлення порушень вимог Кодексу ГРМ побутовими споживачами природного газу від 17.10.2019р.

Суд звертає увагу, що відповідач, за наявності для цього процесуальної можливості, не оспорив результати його розгляду комісією газорозподільного підприємства, і не надав до суду належних і допустимих доказів про те, що вказані розрахунок є невірним, або не відповідає нормам Кодексу газорозподільних систем .

Стороною відповідача не було наведено власного розрахунку, який би спростував розрахунок наданий позивачем.

За таких обставин у суду не має передбачених ЦПК України підстав для відхилення зазначеного Акту про порушення №219/19 від 10.09.2019 року та акту-розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості.

Приписами ст. 22 ЦК України встановлено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Частиною 3 статті 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ознаками судових доказів є їх достовірність і достатність. Достовірність доказів - це їх якість, точність і правильність відображення обставин, що входять в предмет доказування. А достатність це сукупність доказів, яка дозволяє вирішити справу.

Відповідно до статті 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Статтею 78 ЦПК України передбачено, що суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно з ч.ч. 1,5,6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Як вбачається з положень ч. 1 ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Судовим розглядом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 допустив несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу, сума збитків становить 6640,61грн.

У разі порушення зобов`язання згідно вимог ст.625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитору зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. Позивач нарахував відповідачу за період з 28.10.2019 року по 30.04.2020 року 3 % річних у розмірі 101,52 грн.,та інфляційні втрати за час прострочення в розмірі 39,69 грн.

За таких обставин, з огляду на вищенаведені положення чинного законодавства України, приймаючи до уваги наявність у позивача повноважень на здійснення перевірки дотримання вимог Кодексу газорозподільних систем відповідачем (як споживачем) за адресою: АДРЕСА_1 , а також складання відповідних актів та вжиття заходів реагування, доведеність факту несанкціонованого втручання в роботу Октава-М G-4 заводський номер 042106 , суд вважає що позовні вимоги АТ «Харківміськгаз» підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір, сплачений відповідно до платіжного доручення № 4867 від 26.03.20 у сумі 2102 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 5, 12, 76-83, 141, 263-265, 268, 354-355 ЦПК України, суд –

У Х В А Л И В:

Позовні вимоги – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (і.н. НОМЕР_2 ) на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи» «Харківміськгаз» (код ЄДРПОУ 03359552) грошові кошти у розмірі 6781,82 грн. (шість тисяч сімсот вісімдесят одна грн. 82 коп.), з яких 6640,61 грн. – заборгованість у вигляді вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, 101,52 грн. – 3% річних, 39,69 грн. – інфляційні втрати.

Стягнути з ОСОБА_1 (і.н. НОМЕР_2 ) на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи» «Харківміськгаз» (код ЄДРПОУ 03359552) суму судового збору у розмірі 2102 грн.

На рішення може бути подана апеляційна скарга через Ленінський районний суд м. Харкова до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 28.10.2020 року.

Суддя О.В. Бородіна