Постанова № 92516495, 28.10.2020, Оратівський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
28.10.2020
Номер справи
141/677/20
Номер документу
92516495
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 141/677/20

Провадження №3/141/421/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 жовтня 2020 року смт. Оратів

Суддя Оратівського районного суду Вінницької області Климчук Сергій Васильович, розглянувши матеріали, що надійшли від Оратівського ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП протягом року не притягувався, -

за ч. 1 ст. 130 КУпАП

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 462723 від 09.10.2020 року, водій ОСОБА_1 09.10.2020 року о 16 год 40 хв в смт. Оратів по вул. Подільська керував автомобілем Mercedes-Benz Sprinter 410 D державний номерний знак НОМЕР_1 в стані наркотичного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння в установленому законом порядку проводився лікарем КНП «Оратівська ЦРЛ» при здачі аналізів. Результат огляду - наркотичне сп`яніння.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП - керування особою транспортним засобом в стані наркотичного сп`яніння.

23 жовтня 2020 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про направлення справи про адміністративне правопорушення щодо притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.130 КУпАП до Калинівського районного суду Вінницької області, за його фактичним місцем проживання для розгляду.

В судове засідання, призначене на 28.10.2020 року, ОСОБА_1 не з`явився, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подавав.

Суд, розглянувши подане клопотання від 23.10.2020 року про передачу справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП на розгляд іншого суду, дійшов наступних висновків.

Згідно ч.1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем вчинення правопорушення.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення, передбачене, зокрема, ст. 130 КУпАП може розглядатись також за місцем обліку транспортного засобу або за місцем проживання порушників.

Як встановлено судом та вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення за адресою: смт. Оратів, вул. Подільській Вінницької області, про що складено відповідний протокол.

Однак, в підтвердження заявленого клопотання правопорушником не надано жодних належних доказів щодо фактичного свого місця проживання. Натомість, як вбачається із копії паспорта громадянина України ОСОБА_1 зареєстрованим місцем проживання останнього є АДРЕСА_2 .

На підставі викладеного, враховуючи визначені КУпАП правила підсудності справ про адміністративні правопорушення, а також той факт, що місце вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 поширюється на територію здійснення правосуддя Оратівським районним судом Вінницької області, суд приходить до висновку, що дана справа підсудна Оратівському районному суду Вінницької області та обгрунтовані підстави для передачі справи на розгляд іншого суду відсутні, а подане правопорушником клопотання про передачу справи на розгляд іншого суду розцінюється судом таким, яке спрямоване на свідоме затягування строків розгляду справи з метою уникнення притягнення до адміністративної відповідальності за вчинене ним адміністративне правопорушення, пердбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

За вказаних обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність належним чином повідомленого ОСОБА_1 , на підставі наявних у справі матеріалів.

Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, судом встановлено наступне.

За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування особою транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Пленум Верховного Суду України в п. 27 постанови від 23.12.2005 №14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" зазначив, що судам слід ураховувати, що відповідальність за ст.130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Стан сп`яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією. Якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп`яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч.4 ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.

Згідно пункту 9 розділу 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 №1452, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров`я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доводиться доказами, що містяться в матеріалах справи зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 462723 від 09.10.2020 року; результатом імунохроматографічного дослідження (СІТО ТESN) комбінованого, на наркотики, проведеного 09.10.2020 року у КНП «Оратівська ЦРЛ» відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , результат дослідження позитивний (АМР (+) амфетамін, ТНС (+) маріхуана); висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 29, складеного 09.10.2020 року о 16 год. 50 хв., згідно якого ОСОБА_1 перебував у стані наркотичного сп`яніння, з результатами огляду ОСОБА_1 ознайомлений, що підтверджується його підписом на вказаному документі; поясненням ОСОБА_1 , відібраними 09.10.2020 року, згідно яких 08.10.2020 року приблизно о 10:00 год він за місцем свого проживання ( АДРЕСА_1 ) вживав наркотичні речовини, а саме канабіс, після чого керував транспортним засобом марки Mercedes-Benz Sprinter 410 D д.н.з. НОМЕР_1 , де його в смт. Оратів зупинили працівники поліції та запропонували пройти огляд на стан наркотичного сп`яніння, де під час огляду в Оратівській ЦРЛ в нього було виявлено наркотичні засоби. Окрім того вказане підтверджується диском з відеозаписом з місця події.

Як вбачається з постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАА № 342634, ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.6 ст. 121 КУпАП та відносно нього застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 170 грн.

Відповідно до довідки №4487/212/01-2020 від 15.10.2020 року, виданої Оратівським ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , протягом календарного року до адміністративної відповідальності по ст. 130 КУпАП не притягувався. ОСОБА_1 , згідно комп`ютеерного реєстру ІПНП посвідчення водія отримав 19.03.2016 р. серії № НОМЕР_2 .

Отже, аналіз перевірених і оцінених доказів підтверджує, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки він порушив правила дорожнього руху, а саме п. 2.9 ПДР, згідно з якими - водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.

Суд приходить до переконання, що вина ОСОБА_1 вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, доведена повністю. Враховуючи суспільну небезпеку та характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, за відсутності обтяжуючих та пом"якшуючих відповідальність обставин, необхідно застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути 420,40 грн. судового збору на користь держави.

Керуючись статями 25, 27,40-1, ч. 1 ст. 130, 283, 284, 287 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до Державного бюджету (отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.

Штраф має бути сплачений порушником в установу банку України (отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс. р-н/ 21081100; код отримувача за ЄДРПОУ: 38004897; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA118999980313090106000026007; код класифікації доходів бюджету: 21081100) не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений вище строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

Копію постанови направити ОСОБА_1 згідно ч.1 ст. 285 КУпАП.

Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3 (трьох) місяців з дня її винесення.

Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 КУпАП, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбаченістаттею 185-3 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного суду через Оратівський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя С.В. Климчук