
Справа № 305/1299/20
Номер провадження 3/305/497/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.10.2020
Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Ємчук В.Е., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби України у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр-на України, мешк. АДРЕСА_1 , українця, одруженого, фізичну особу-підприємця, –
за ст. 155-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
27 серпня 2020 року, під час перевірки магазину, в АДРЕСА_2 , належного фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 , встановлено порушення порядку проведення розрахунків, а саме: не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача відповідного розрахункового документу під час реалізації ж/б пива, «Pilsner Urquell», ємністю 0,5 л., міцністю 4,4 % (алкоголю), за ціною 43 грн.; проведення розрахункових операцій через реєстроатор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із занесенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД ціни товару та обліку його кількості, а саме в РРО відсутнє кодування пива "Pilsner Urquel", 0.5 л, 4,4 % об.сп. із зазначенням найменувавння коду УКТЗЕД, ціни та обліку. Таким чином, ОСОБА_1 порушив п 1,2 ст. 3 ЗУ від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями, відповідальність за що передбачена ч.1 ст.155-1 КУпАП.
В суд ОСОБА_1 вчетверте не з`явився, про час та місце розгляду адмінматеріалів був повідомлений своєчасно, належним чином. Про причини своєї неявки суд не повідомляв.
Правопорушення стверджено протоколом про адміністративні правопорушення № 258/05-05 від 27.08.2020, актом фактичної перевірки № 000591 від 27.08.2020, письмовим поясненням продавця ОСОБА_2 , актом відмови платника податків (його представника або особи, яка фактично проводить розрахункові операції) від підписання акта (довідки) про результати фактичної перевірки від 27.08.2020.
Відповідно до частини 1 статті 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається у п`ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Враховуючи скорочені строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.277 КУпАП, суд розглядає справу у відсутності громадянина ОСОБА_1 щодо повідомлення якого судом неодноразово вживалися заходи.
Вказане узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається , в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду об`єктивно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції.
В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
ОСОБА_1 , як особа у відношенні та у присутності якої було складено протокол про адміністративне правопорушення, достовірно знаючи про наявність адміністративних матеріалів щодо нього, до суду, не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, заяв та клопотань про відкладення розгляду матеріалів не подавав.
За таких обставин, дослідивши в повному обсязі докази, у їх сукупності, вважаю, що в діях громадянина ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 155-1 ч.1 КУпАП, яке виразилося в порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, не встановлено оскільки ОСОБА_1 не з`явився до суду.
З огляду на викладене, приходжу до висновку, що у відношенні ОСОБА_1 , слід обрати адміністративне стягнення у виді штрафув розмірі 2 (двох) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що становить 34 (тридцять чотири ) гривні, оскільки саме таке адміністративне стягнення буде достатнім та необхідним для громадянина ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Згідно ч.4 ст. 15 ЗУ "Про виконавче провадження" за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
У зв`язку з наведеним, із ОСОБА_1 , на користь Державної судової адміністрації України слід стягнути судовий збір в сумі 420 гривень 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу, в розмірі 2 (двох) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 (тридцять чотири) гривні.
Стягнути з ОСОБА_1 , в дохід Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять ) гривень 40 копійок, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м.Києві/ м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету:22030106.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ч.1 ст.307, ст.308 КУпАП штраф має бути сплачений ним не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати, штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга безпосередньо в судову палату з кримінальних справ Закарпатського апеляційного суду або через Рахівський районний суд Закарпатської області, протягом 10 діб з моменту її проголошення.
Суддя : Ємчук В.Е.