
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2020 року м. Кропивницький Справа № 340/3021/20
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Казанчук Г.П. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом спільного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Світловодськпобут» до виконавчого комітету Світловодської міської ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача релігійної громади парафії введення Богородиці Олександрійської єпархії Української Православної Церкви м. Світловодськ про визнання протиправним та скасування рішення, -
В И К Л А Д О Б С Т А В И Н
СП ТОВ "Світловодськпобут" (надалі позивач) звернулося до суду з позовною заявою, в якій просить:
- визнати протиправним рішення Виконавчого комітету Світловодської міської ради №284 "Про відключення від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та систем (мереж) постачання гарячої води вбудованою нежитлового приміщення будинку АДРЕСА_1 " від 11 червня 2020 року;
- скасувати рішення Виконавчого комітету Світловодської міської ради № 284 "Про відключення від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та систем (мереж) постачання гарячої води вбудованою нежитлового приміщення будинку АДРЕСА_1 " від 11 червня 2020 року.
В обґрунтування позовних вимог СП ТОВ "Світловодськпобут" зазначено, що він є виконавцем комунальної послуги з постачання теплової енергії в м. Світловодську та забезпечує постачання теплової енергії споживачам. Виконавчим комітетом Світловодської міської ради прийнято рішення "Про відключення від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та систем (мереж) постачання гарячої води вбудованого нежитлового приміщення будинку АДРЕСА_1 ", яким Релігійній громаді Парафії Введення Богородиці Олександрійської Єпархії Української Православної церкви м. Світловодськ дозвіл на відключення орендованого вбудованого нежитлового приміщення (загальна площа 186,4 кв.м) від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання. Позивач стверджує, що таке рішення відповідача є протиправним, оскільки прийняте всупереч вимогам Порядку відключення окремих будинків від мереж централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства №169 від 26.07.2019 року. Вказуючи на те, що спірне рішення відповідача впливає на його права та обов`язки в частині надання послуг з теплопостачання та нарахувань плати за такі послуги, позивач просив суд визнати таке рішення протиправним та скасувати.
Відповідач подав відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що виконавчий комітет Світловодської міської ради, ухвалюючи оскаржуване рішення, діяв з дотриманням вимог чинного законодавства, а прийняття цього рішення зумовлене надзвичайною ситуацією, яка склалася у місті Світловодську у зв`язку з відсутністю сталого теплопостачання у зимовий період, з огляду на надходження заяви від Релігійної громади Парафії Введення Богородиці Олександрійської Єпархії Української Православної церкви м. Світловодськ та на підставі протоколу засідання постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води від 01 червня 2020 року №4. Крім того у відзиві наголошено на тому, що позивач не є суб`єктом, діяльність якого регулюється Порядком №69, оскільки є приватним підприємством, а в позові не наведено доказів того, що спірним рішенням порушуються права СП ТОВ «Світловодськпобут». З цих підстав просив суд у задоволенні позову відмовити.
Релігійна громада Парафії Введення Богородиці Олександрійської Єпархії Української Правосланої церкви м. Світловодськ надала суду відповідь на позов, в якій просила суд відмовити у задоволенні позову, оскільки Релігійна громада Парафії Введення Богородиці Олександрійської Єпархії Української Православної церкви м. Світловодськ є неприбутковою організацією і не має фінансових можливостей своєчасно сплачувати за отримані послуги. Крім того, у відповіді зазначено, що опалювальний сезон 2019 року розпочався лише у грудні, а це призвело до виникнення сирості в приміщенні, що негативно вплинуло на саме приміщення і прихожан.
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10.08.2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (а.с.20-21), сторонам встановлено порядок та строки для виконання процесуальних дій.
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 25.08.2020 року відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження (а.с.35-36).
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Спільне підприємство - товариство з обмеженою відповідальністю "Світловодськпобут" є юридичною особою, займається господарською діяльністю з постачання споживачам теплової енергії.
Виконавчим комітетом Світловодської міської ради прийнято рішення №284 від 11.06.2020 року "Про відключення від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та систем (мереж) постачання гарячої води вбудованого нежитлового приміщення будинку АДРЕСА_1 » (надалі спірне рішення, а.с.6).
Згідно з цим рішенням, виконавчий комітетом Світловодської міської ради, розглянувши протокол засідання постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води від 01 червня 2020 року №4, керуючись ст. 8,19 Конституції України, ст. 319 Цивільного кодексу України, ст. 100, 152 Житлово-комунального Кодексу України, ст. 19, 24 Закону України "Про теплопостачання", ст. 5 Закону України "Про захист справ споживачів", пп. 12 п.1 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", пп. 24, 25, 26 постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" (зі змінами), відповідно до вимог пункту 8 розділу ІІ Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 26.07.2019 року №169, керуючись вимогами пп.1 п. "а" ст. 30, пп. 3 п. "б" ст. 30, ст. 40, ч. 6 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 року №76, а також з метою позитивного розгляду заяви орендаря, вирішила надати Релігійній громаді Парафії Введення Богородиці Олександрійської Єпархії Української Православної церкви м. Світловодськ дозвіл на відключення орендованого вбудованого нежитлового приміщення (загальна площа 186,4 кв.м) від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання.
Статтею 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: а) власні (самоврядні) повноваження: 1) управління об`єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв`язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню; б) делеговані повноваження: 2) здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства; 3) здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів.
Згідно абзацу першого частини 1 статті 24 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 №2633-IV споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачання, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630 затверджено Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (надалі Правила №630), які регулюють відносини між суб`єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (далі - виконавець), і фізичною та юридичною особою (далі - споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - послуги).
Відключення від мереж ЦО та ГВП багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів передбачено пунктами 24-28 Правил №630.
Пунктами 24, 25, 26 Правил №630 визначено, що споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.
Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
На виконання положень пункту 25 Правил №630 наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2019 №169 затверджено Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води (надалі Порядок №169).
Цей Порядок визначає процедуру відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків, квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків (далі - споживачі) від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
Дія цього Порядку поширюється на споживачів, виконавців комунальної послуги з постачання теплової енергії, виконавців комунальної послуги з постачання гарячої води, виконавців робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання та постачання гарячої води, операторів зовнішніх інженерних мереж, органи місцевого самоврядування (пункти 1, 2 розділу I Порядку №169).
СП ТОВ "Світловодськпобут" є теплопостачальною організацією в розумінні Закону України "Про теплопостачання" та виконавцем комунальної послуги з постачання теплової енергії, а відтак доводи відповідача про те, що дія Порядок №169 не розповсюджується на позивача відхилені судом, як безпідставні.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку № 169, власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, приєднаного до ЦО та ГВП, мають право відокремити (відключити) свою квартиру чи нежитлове приміщення від ЦО та ГВП у разі, якщо на день набрання чинності Законом України «Про житлово-комунальні послуги» не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП, та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.
Отже встановлена процедурна можливість відключення від централізованого опалення квартири чи нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку, за умови, що в такому будинку вже відключено половина квартир/нежитлових будинків.
Згідно із пунктом 2 розділу ІІІ Порядку №169, інформація про перелік багатоквартирних будинків, у яких не менше ніж половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП, розміщується на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування, виконавців відповідних комунальних послуг.
Пунктом 4 розділу I Порядку №169 передбачено, що орган місцевого самоврядування створює своїм рішенням та затверджує склад постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води (далі - Комісія) згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Орган місцевого самоврядування розглядає звернення про відключення від ЦО та/або ГВП у строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
Комісія є консультативно-дорадчим органом органу місцевого самоврядування, основним завданням якого є розгляд питань щодо відключення споживачів від ЦО та/або ГВП.
Засідання Комісії відбуваються не рідше ніж один раз на місяць.
Рішення Комісії оформлюється протоколом протягом п`яти робочих днів із дня проведення засідання Комісії та має рекомендаційний характер.
Рішення Комісії оприлюднюються на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
Пунктом 3 розділу ІІІ Порядку № 169 закріплено, що для відокремлення (відключення) від ЦО та ГВП власник квартири чи нежитлового приміщення багатоквартирного будинку звертається до органу місцевого самоврядування з письмовою заявою в довільній формі із зазначенням причини відокремлення (відключення) та подає інформацію про намір влаштування системи індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) такої квартири чи нежитлового приміщення.
Заява про відокремлення (відключення) квартири чи нежитлового приміщення багатоквартирного будинку від ЦО та ГВП передається на розгляд Комісії (пункт 4 розділу ІІІ Порядку №169).
Комісія на найближчому засіданні розглядає заяву про відокремлення (відключення) квартири чи нежитлового приміщення від ЦО та ГВП за участю заявника або його уповноваженого представника (пункт 5 розділу ІІІ Порядку №169).
Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ Порядку №169, комісія надає заявникові рекомендації щодо можливих варіантів влаштування системи індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні та щодо збору вихідних даних і технічних умов для виготовлення відповідної проектної документації. Витяг із протоколу Комісії з результатами розгляду звернення надається заявникові протягом десяти робочих днів.
Отже, зі змісту вказаних норм слідує, що власники чи орендар нежитлового вбудованого приміщення будинку, приєднаного до ЦО та ГВП, мають право відокремити (відключити) своє приміщення/квартиру від ЦО та ГВП виключно у разі, якщо на день набрання чинності Законом №2189-VIII (10.12.2017) не менше як половина квартир цього будинку відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП, і влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такому приміщенні. Лише у такому випадку комісія надає заявникові рекомендації щодо можливих варіантів влаштування системи індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні та щодо збору вихідних даних і технічних умов для виготовлення відповідної проектної документації.
З метою реалізації вищевказаних положень Порядку №169 створена постійно діюча комісія для розгляду питань щодо відключення (теплопостачання) та постачання гарячої води та рішенням Світловодської міської ради від 23 липня 2019 року №1725 "Про створення міжвідомчої комісії м. Світловодськ" затверджено Положення про постійну діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання у м. Світловодськ (а.с.53).
Як вже було зазначено, ініціювати питання відключення квартири від ЦО та ГВП має право власник/орендар квартири/нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку шляхом подачі заяви довільної форми до відповідного органу місцевого самоврядування. Необхідність додавання до заяви будь-яких документів Порядком №169 не передбачена.
Релігійна громада Парафії Введення Богородиці Олександрійської Єпархії УПЦ м. Світловодськ звернулась із заявою від 29 травня 2020 року про розгляд питання щодо відключення від мережі УО та ГВ орендованого вбудованого нежитлового приміщення (а.с.58).
Згідно пункту 3 протоколу №4 засідання постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води від 01 червня 2020 року рекомендовано виконавчому комітету Світловодської міської ради надати Релігійній громаді Парафії Введення Богородиці Олександрійської Єпархії УПЦ м. Світловодськ дозвіл на відключення вбудованого нежитлового приміщення по АДРЕСА_1 від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання (а.с.60-62).
На підставі зазначеного протоколу відповідачем прийнято спірне рішення.
Як вбачається із матеріалів справи приміщення Релігійної громаді Парафії Введення Богородиці Олександрійської Єпархії Української Православної церкви м. Світловодськ дозвіл розміщено у вбудованому нежитловому приміщенні (загальна площа 186,4 кв.м) багатоквартирного будинку за адресою АДРЕСА_1 .
Згідно інформації із інтернетсайта https://www.google.com.ua/maps/ за адресою АДРЕСА_1 знаходиться чотирьохповерховий будинок (а.с.98).
Спору щодо того, що Релігійна громада Парафії Введення Богородиці Олександрійської Єпархії Української Православної церкви м. Світловодськ знаходиться у багатоквартирному будинку сторонами не зазначено, а відтак не підлягають окремому доказуванню.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 №417-VIII багатоквартирний будинок - житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири. У багатоквартирному будинку можуть також бути розташовані нежитлові приміщення, які є самостійними об`єктами нерухомого майна.
Отже правове регулювання питання щодо відключення ЦО та ГВП визначено у розділі ІІІ «Порядок відокремлення (відключення) власників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків від ЦО та ГВП» Порядку №169.
Позивачем надано інформацію щодо відключення опалювальної площі квартир та нежитлових приміщень в житлових будинках, які зняті з абонентського обліку СП ТОВ «Світловодськпобут» станом на 01.05.2019 року (а.с.14), серед яких відсутня адреса Городецька, будинок 13. Проте даних чи є зазначена інформація актуальною на дату винесення спірного рішення, позивачем не вказано.
Відповідачем також не надано суду інформації про те чи є кількість відключених від опалення квартир чи нежитлових приміщень за адресою АДРЕСА_1 більшою ніж половина.
Суд зауважує, що сторонами у справі не надано актуальної інформації щодо кількості відключених абонентів станом на день винесення спірного рішення, а також про відсутність такої інформації на офіційних веб-сайтах позивача та відповідача.
Доказів на спростування зазначених висновків суду матеріали справи не містять.
Пунктом 3 розділу ІІ Порядку №169 визначено, що власник (співвласники) будівлі, в тому числі житлового будинку, подає (подають) до органу місцевого самоврядування заяву про відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП, яка складається в довільній формі, із зазначенням причини відключення, а також інформацію про намір влаштування в будівлі систем індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання). Для багатоквартирного будинку до заяви додатково додається протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку (витяг із протоколу) про ухвалене співвласниками рішення про відключення будинку від ЦО та/або ГВП та зазначаються особи, уповноважені представляти інтереси співвласників у вирішенні питань щодо відключення багатоквартирного будинку.
Згідно пункту 1 розділу ІІ Порядку №169 власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, приєднаного до ЦО та ГВП, мають право відокремити (відключити) свою квартиру чи нежитлове приміщення від ЦО та ГВП у разі, якщо на день набрання чинності Законом України "Про житлово-комунальні послуги" не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП, та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.
Аналізуючи Порядок №169 суд дійшов висновку, що цим Порядком регламентується процедурні підстави для відключення від централізованого опалення за видом будинку і при наявності чи то половини квартир відключених від ЦО або за наявністю протоколу зборів співвласників будинку щодо ухвалення рішення про відключення будинку від ЦО .
Законодавець чітко визначив таку умову для відокремлення від ЦО та ГВП як наявність на день набрання чинності Законом України «Про житлово-комунальні послуги» не менше як половини квартир будинку вже відокремлених (відключених) від ЦО та від ГВП одночасно. Такі ж законодавчі приписи містяться у пункті 1 Розділу ІІІ Порядку №169.
Суд зауважую про відсутність інформації щодо відключення від ЦО половини квартир за адресою вул Городоцька,13 та про відсутність протоколу співвласників багатоквартирного будинку щодо прийнятого рішення про відключення цілого будинку від мережі центрального опалення.
Отже споживач дійсно має право відмовитись від отримання послуг щодо теплопостачання, проте таке право повинно узгоджуватись із дотриманням відповідної процедури, що в даному випадку було порушено.
Тому суд погоджується з аргументами позивача щодо протиправності спірного рішення, з огляду на відсутність інформації про відключення від ЦО та ГВП за адресою: вулиця Городоцька, будинок 13 більше половини квартир та нежитлових приміщень.
Крім цього, як вже було зазначено, відповідно до пункту 2 розділу III Порядку №169 інформація про перелік багатоквартирних будинків, у яких не менше ніж половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП, розміщується на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування, виконавців відповідних комунальних послуг.
У зв`язку із наведеним, суд дійшов висновку, що станом на час звернення Релігійної громади Парафії Введення Богородиці Олександрійської Єпархії УПЦ м. Світловодська із заявою про надання дозволу на відключення від ЦО та ГВП, підстави для відокремлення (відключення) вбудованого нежитлового приміщення від ЦО та ГВП, і, відповідно, влаштування системи індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання), були відсутні, відтак спірне рішення Виконавчого комітету Світловодської міської ради про надання дозволу на відключення квартири від мереж ЦО і ГВП є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки воно прийняте всупереч вищенаведеним нормам.
Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частин першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Під час розгляду цієї справи відповідачем Виконавчим комітетом Світловодської міської ради не доведено правомірність свого рішення щодо надання дозволу Релігійній громаді Парафії Введення Богородиці Олександрійської Єпархії УПЦ м. Світловодськ на відключення орендованого вбудованого нежитлового приміщення від ЦО та ГВП. Оскаржуване суб`єкта владних повноважень не відповідають критеріям правомірності, визначеним частиною другою статті 2 КАС України.
Жодних доказів, які б підтверджували обґрунтованість винесення спірного рішення, суду не представлено, у зв`язку із чим суд дійшов висновку про наявність підставі для задоволення позову.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (заява № 65518/01; пункт 89), «Проніна проти України» (заява № 63566/00; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (заява № 4909/04; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) серія A. 303-A; пункт 29).
Згідно частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду позивач сплатив судовий збір у сумі 2102 грн. (а.с.4), тому на його користь слід стягнути понесені ним витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст.77-79, 90, 139, 243-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов спільного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Світловодськпобут» до виконавчого комітету Світловодської міської ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача релігійної громади парафії введення Богородиці Олександрійської єпархії Української Православної Церкви м. Світловодськ про визнання протиправним та скасування рішення задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Світловодської міської ради прийнято рішення №284 від 11.06.2020 року "Про відключення від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та систем (мереж) постачання гарячої води вбудованого нежитлового приміщення будинку АДРЕСА_1 ».
Стягнути на користь спільного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Світловодськпобут» понесені ним судові витрати на оплату судового збору в сумі 2102 гривень за рахунок бюджетних асигнувань виконавчого комітету Світловодської міської ради.
Рішення суду надіслати сторонам.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Реквізити сторін:
СП ТОВ «Світловодськпобут» - вул. Григорія Сковороди (Крупської), 2А, м. Світловодськ, Кіровоградська область, 27500; код ЄДРПОУ 31678853;
Виконавчий комітет Світловодської міської ради - вул. Героїв України, 14, м. Світловодськ, Кіровоградська область, 27500; код ЄДРПОУ 04055280;
Релігійна громада парафії Введення Богородиці Олександрійської єпархії Української Православної Церкви м. Світловодськ - вул. Городоцька, буд.13, м. Світловодськ, Кіровоградська область, 27501; код в ЄДРПОУ 37468040.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.П. Казанчук