Ухвала суду № 92500917, 29.10.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2020
Номер справи
815/6574/14
Номер документу
92500917
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залучення третьої особи

29 жовтня 2020 року м. Житомир справа № 815/6574/14

категорія 106030000

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Лавренчук О.В., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання Міністерства юстиції України про залучення третьої особи для участі у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10,Мсп601,Центральна Частина Києва, Київ,01601), Національної академії внутрішніх справ України (пл. Солом`янська, 1,Київ 35,03035) про визнання протиправними дій, визнання нечинними та скасування наказів, поновлення в органах внутрішніх справ, стягнення грошового забезпечення,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, Національної академії внутрішніх справ України про визнання протиправними дій, визнання нечинними та скасування наказів, поновлення в органах внутрішніх справ, стягнення грошового забезпечення.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 10 вересня 2020 року передано справу №815/6574/14 на розгляд Житомирського окружного адміністративного суду.

Адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Національної академії внутрішніх справ України про визнання протиправними дій, визнання нечинними та скасування наказів, поновлення в органах внутрішніх справ, стягнення грошового забезпечення надійшла до Житомирського окружного адміністративного суду 09 жовтня 2020 року.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддю Лавренчук Ольгу Володимирівну.

Ухвалою суду від 12.10.2020 прийнято адміністративну справу до загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 09:00 29.10.2020.

При прийнятті до провадження адміністративної справи Житомирським окружним адміністративним судом встановлено, що ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 05.02.2015 зупинено провадження у справі.

До Одеського окружного адміністративного суду 03.09.2015 надійшло клопотання Міністерства юстиції України про вступ третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог. В обґрунтування вказано, що рішення у справі вплине на обов`язки Міністерства юстиції України щодо внесення та виключення з Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади» та оприлюднення на веб-сайті відомостей з нього.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 10 вересня 2020 року поновлено провадження у справі та передано справу до Житомирського окружного адміністративного суду.

Отже, залишилось не вирішеним клопотання Міністерства юстиції України про вступ до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог.

У зв`язку з неявкою у судове засідання сторін, та з метою дотримання розумності строків розряду справи, суд вважає за можливе розглянути клопотання Міністерства юстиції України в порядку письмового провадження.

З матеріалів справи вбачається, що предметом оскарження є правомірність наказу №192 о/с від 31.10.2014 про звільнення ОСОБА_1 зі служби в органах внутрішніх справ у запас згідно з пп. 1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" та п. 62 "а" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.

Згідно з положеннями частини першої статті 7 Закону України «Про очищення влади» відомості про осіб, щодо яких встановлено заборону, передбачену частиною третьою або четвертою статті 1 цього Закону, вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади" (далі - Реєстр), що формується та ведеться Міністерством юстиції України.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади», впродовж десяти днів з дня набрання чинності цим Законом керівник органу (орган), до повноважень якого належить звільнення та/або ініціювання звільнення з посади осіб, до яких застосовується заборона, зазначена в частині третій статті 1 цього Закону, на основі критеріїв, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, на підставі відомостей, наявних в особових справах цих осіб інформує Міністерство юстиції України про їх звільнення з посад та надає відповідні відомості про застосування до таких осіб заборони, передбаченої частиною третьою статті 1 цього Закону, для їх оприлюднення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України та внесення до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади", у порядку та строки, визначені цим Законом.

Отже, на Міністерство юстиції України в силу Закону України «Про очищення влади» покладаються обов`язки щодо внесення до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади», та відповідно вилучення з Реєстру інформації щодо таких осіб.

Таким чином, розгляд справи у зазначеній частині позовних вимог стосується обов`язків безпосередньо Міністерства юстиції України.

Згідно частин другої та п`ятої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Отже, для ухвалення обґрунтованого та законного рішення у справі, дотримання основних засад адміністративного судочинства, необхідно залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідачів Міністерство юстиції України.

Керуючись статтями 49, 204, 243, 248, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Клопотання представника Міністерства юстиції України - задовольнити.

Залучити Міністерство юстиції України (01001, м. Київ, вул. Городецького, 13, код ЄДРПОУ 00015622), як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.

Зобов`язати позивача не пізніше двох днів з дня отримання даної ухвали направити Міністерству юстиції України позовну заяву з додатками, а докази такого направлення надати суду.

Запропонувати Міністерству юстиції України надати пояснення щодо позовних вимог.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та окремо не оскаржується.

Суддя О.В. Лавренчук